Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Temperament
Autor Wiadomość
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #16
 
Melancholik 14, sangwinik 11.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
02-03-2008 13:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dunia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 184
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #17
 
Rachel napisał(a):zgadzam się z tobą Oczko Duży uśmiech miałam sposobność ciebie poznać. choć krótko, ale jesteś koffaną osobą Uśmiech
Dziękuję... Uśmiech to i może dobrze, że jestem aż taka niepowtarzalna bo potrafię dostosować się do każdej sytuacji i do każdej osoby ;P :lol2: a przy tym oczywiście jestem sobą Uśmiech Duży uśmiech

Musisz wierzyć, że to może się zdarzyć, bo przecież gdzieś tam jest ktoś kto też w to wierzy... On Cię wybrał dawno temu, wymyślił Cię sobie... gdy spotkasz Go- powie Ci, że to TY...
02-03-2008 15:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #18
 
A tak nawiązując do tematu temperament to rozmawiałem kiedyś z jednym z psychologów, który zna wiele warszawskich wspólnot i powidział mi że potrafi na podstawie rozmowy z pacjentem dobrać dla danego typu osobowości odpowiednią wspólnotę.
Moim zdaniem jest wiele prawdy w tym co on mówi. Przykładowo z moim temperamentem energiczny choleryk będzie najbardziej zgodna bardzo żywa wspólnota, gdzie jest dużo hałasu ruchu i ogólnie energii. Przykłodowo Odnowa jest dla mnie zdecydowanie zaspokojna.
A przykładowo taka moja ciocia, która była kilka razy w Odnowie uznała ją za bardzo żywą i rozkrzyczaną, no ale ona ma zupełnie inny temperament niż ja.
A zatem jak myślicie jaki temperament pasuje do jakiej duchowości?
02-03-2008 18:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tatt Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 227
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #19
 
Towarzyski sangwinik 24
Energiczny choleryk 9
Perfekcyjny melancholik 3
Spokojny flegmatyk 4



Oj, tak, to do mnie pasuje jak ulał Duży uśmiech

"Niech MIŁOŚĆ i WIERNOŚĆ cię strzeże,
Przymocuj je sobie u szyi,
Na tablicy serca je zapisz,
A znajdziesz życzliwość i łaskę
W oczach Boga i ludzi."

Prz 3, 3-4


Crux sacra sit mihi lux! Non draco sit mihi dux!
02-03-2008 18:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
Tatt napisał(a):Towarzyski sangwinik 24
Energiczny choleryk 9
Perfekcyjny melancholik 3
Spokojny flegmatyk 4
toś się w siostre nie wdała ;P


Osobiście siebie też bym zaliczyła pomiędzy sangwinika a choleryka z domiszką melancholika....a po lekach to jestem flagmatyk 100%



Talmid, mi nie było cięzko dostosować się do wspólnot. Byłam w kilku , każda inna.
Obecnie jestem osobą bezwspólnotową, bo jakoś tak wyszło :diabelek:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
02-03-2008 19:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Iwo Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 23
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #21
 
Jestem perfekcyjnym melamcholikiem - to dla mnie nie nowość :oops: , ale, że mam aż 15 punktów jako spokojny flegmatyk, to już dla mnie zaskoczenie :shock:

"Cisza jest tlenem dla S?owa Bo?ego"
03-03-2008 22:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
grape Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 84
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #22
 
sangwinik: 23, choleryk: 13 :mrgreen:
03-03-2008 23:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
Cytat: Kwestionariusz temperamentu wg Florence Littauer


Oto wyniki, jakie uzyskałeś/aś w każdej z czterech grup:

Towarzyski sangwinik 10
Energiczny choleryk 6
Perfekcyjny melancholik 9
Spokojny flegmatyk 15

Spokojny flegmatyk - Spokojny flegmatyk to pesymista i obserwator. Nastawiony na relacje z ludźmi. Jest spokojny, chłodny, opanowany, zrównoważony i cierpliwy, cichy a przy tym dowcipny. Powściągliwy w wyrażaniu emocji, które skrywa głęboko. Życzliwy, uprzejmy, potrafi poświęcić dużo czasu sprawie czy człowiekowi. W kontaktach z ludźmi uprzejmy, pogodny, lubi obserwować ludzi. Potrafi współczuć i otaczać troską. Potrafi pośredniczyć w rozwiązywaniu problemów, potrafi znajdować proste wyjścia. Preferuje pracę nie wymagającą pośpiechu i tempa, nastawioną na kontakty z ludźmi, pomaganie i rozwiązywanie problemów, nie wymagającą podejmowania szybkich decyzji, przemieszczania się. Jest solidny uprzejmy i pogodny, potrafi słuchać. Powinien podejmować zadania wymagające dokładności, skrupulatności i drobiazgowych analiz, rozwiązywania psychologicznych i naukowych problemów. Dobrze, gdy oczekuje się od niego pracy nastawionej na kontakt z drugim człowiekiem. Przykładowe zawody: socjolog, psycholog kliniczny, pracownik naukowy, pisarz, kustosz w muzeum, bibliotekarz, krytyk literacki
04-03-2008 14:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #24
 
Ja jestem perfekcyjnym melancholikiem. Wszystko się zgadza.

towarzyski sangwinik: 3
energiczny choleryk: 0
perfekcyjny melancholik: 27
spokojny flegmatyk: 10
14-04-2008 00:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nika92 8177 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 167
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #25
 
towarzyski sangwinik: 8
energiczny choleryk: 9
perfekcyjny melancholik: 13
spokojny flegmatyk: 10

chyba coś w tym jest.

" Powierz Panu swoj? drog? i zaufaj Mu: On sam b?dzie dzia?a? " Ps 37
15-04-2008 21:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów