Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cykl Wielkopostny
Autor Wiadomość
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #16
 
No Kochani chyba nie będziemy sie tutaj spierać, który Ksiądz jaki jest Oczko

Chciałbym abyśmy się dzielili tutaj z przeczytanych katechez.
10-03-2008 12:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
Daidoss napisał(a):No Kochani chyba nie będziemy sie tutaj spierać, który Ksiądz jaki jest

Chciałbym abyśmy się dzielili tutaj z przeczytanych katechez.
dobrze Daidoss, :mrgreen:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
10-03-2008 14:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #18
 
Kolejna katecheza:

Lenistwo fizyczne i duchowe http://www.szukalemwas.org.pl/index.php?...&Itemid=57
12-03-2008 10:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
Daidoss napisał(a):Lenistwo fizyczne i duchowe http://www.szukalemwas.or...d=687&Itemid=57
o coś dla mnie xD

Cytat:Sama skłonność do lenistwa nie jest jeszcze grzechem. Jest jedną z konsekwencji grzechu pierworodnego, którą w jakimś stopniu odczuwa każdy z nas. Grzechem jest natomiast uleganie lenistwu. Lenistwo jest na tyle poważnym złem, że zostało ono zaliczone do grzechów głównych.
A niestety, często sam fakt lenistwa[jeszcze nie czynu]jest piętnowany.
Kiedyś to ja prawie z siebie wyszła, jak mówił spowiednik , że mam to i to czynić - w sensie obowiązków swego stanu. Tylko nie zawsze mi to wychodziło i nadl mi jakoś dziwnie nie wychodzi. Tylko później zrozumiałam, że jest czas kiedy faktycznie nie da się czegoś zrobić ale nie z lenistwa. A ciągle piętnowania lenistwa może doprowadzć do schizów - tego nie zrobiłam, tam tego nie zrobiłam i wpadniesz w pracoholizm.
Pół żartem pół serio piszę. Ale chodzi o to, że oczywiście teraz to 100% popełniam grzech lenistwa, np. pisząc na forum zamiast wypełniac swe obowiązki i się np. uczyć :mrgreen: [a tak poważnie, to autentycznie czasmi wole tutaj popisać, niż uczyć się]
Ale lenisto jest też ucieczką od odpowiedzialności za swe życie i jak pisze ks Dziewickiem , tez rozwija nieumiejętnośc kochania bliźniego.
Mnie teraz pewna kochana osóbka , "sprawdza" Oczko jak dzwoni albo pisze na gg, pyta się jak spędziłam dzień i czy coś uczyniłam pozytecznego.
Nawet sama kwestia niekontrolowanego snu , powoduje ,że później człowiek jest jakiś bylejaki .A jeżeli jakoś się to ureguluje, to wtedy człowiek jakoś chętniej wstaje, nawet czaji o czym jest w brewiarzu i wie co się wokół niego dzieje, będąc dla innych a nie skupiając się na tym, czego nie uczyniłem- wtedy to skupiać możemy wkółko na sobie.

To tyle ode mnie. Uśmiech
Jeżeli lekko namieszałam to przepraszam i za wszelkie prostowanie będę wdzięczna.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
12-03-2008 12:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów