Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chcesz sobie urobic rece po pachy?
Autor Wiadomość
Laurielle Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #1
Chcesz sobie urobic rece po pachy?
Jesli:

odczuwasz nieprzemożną chęć zostania zmieszanym z błotem i cierpisz na nadmiar wolnego czasu, zapraszam na z-new-age-owane forum zjawisk niewyjasnionych.

www.niewyjasnione.pl

Bardzo przydaloby mi sie wsparcie, zwlaszcza biblijne i teologiczne w dziale religie, proroctwa, wizje
10-03-2008 13:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Laurielle napisała:
Cytat:Jesli:

odczuwasz nieprzemożną chęć zostania zmieszanym z błotem(...), zapraszam na z-new-age-owane forum zjawisk niewyjasnionych.

Świetna anty-reklama i jednocześnie przestroga dla zafascynowanych New Age.

A o czym konkretnie ma być to forum? Wyjaśnij teraz tak na poważnie.

Laurielle:
Cytat:Bardzo przydaloby mi sie wsparcie, zwlaszcza biblijne i teologiczne w dziale religie, proroctwa, wizje

Skontaktuj się z ks.Markiem z tego forum.
10-03-2008 13:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Laurielle Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #3
 
Kliknij w linka i poczytaj :-) Generalnie nurty sa dwa: obalenie chrzescijanstwa i szerzenie idei zgodnych z filozofia New Age. Mamy wiec proby dowiedzenia reinkarnacji na podstawie Biblii, udowodnienia, ze jakis koles pod Lodzi jest mesjaszem, channelingi od "kasjopean" nt Jezusa, proby obalenia Biblii, itp. itd.

W niektorych watkach trudno mi polemizowac, bo nie znam sie np. na histrorii Kosciola. Dlatego zachecam wszystkich, ktorzy maja troche czasu i cierpliwosci, zeby wsparli polemike, bo na razie jestem jednym z nielicznych glosow chrzescijanskich na tym forum (a katolikow to juz w ogole jak na lekarstwo - na palcach jednej reki mozna policzyc, i to nie wszyscy sa aktywni) i naprawde ciezko mi odpowiedziec na kazdy watek (czas!). A nie chce, zeby milczenie wzieto za oznake tego, ze nie wiem, co powiedziec.

Uzytkownikow jest tam prawie 14500... W kazdej chwili obecnych 200-300 osob...
10-03-2008 14:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #4
 
Witam serdecznie Laurielle i życzę miłego pobytu na forum. Uśmiech Bóg Ciebie kocha Przytulanie , dzisiaj.
Dobrze, że się ktoś z Warszawy pojawił, bo od czasu mojego pobytu na forum to jestem jedynym aktywnym uczestnikiem z tego miasta.
A czy będę bardzo ciekawski jeśli zapytam z jakiej jesteś wspólnoty?

No dobrze, a teraz przejdźmy do meritum.
Powiedz mi na początek jak długo piszesz na tamtym forum?
Oraz jak wiele osób udało Ci się zewangelizować poprzez to pisanie?
Uśmiech
10-03-2008 18:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #5
 
Polonium napisał(a):Świetna anty-reklama i jednocześnie przestroga dla zafascynowanych New Age.

Dla mnie to raczej jest robienie reklamy tej stronie. Bo ktoś kto jej wcześniej nie zna, teraz tam zajrzy. To właśnie reklama.


Ale i tak witaj u nas Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
10-03-2008 23:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Laurielle Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #6
 
Talmid,

- Odnowa w Duchu św. przy parafii bl. Wladyslawa z Gielniowa (na razie REO)
- na tym forum jestem od kwietnia 2006 r.
- nie wiem, ile osob zmienilo zdanie pod wyplywem tego, co pisze, bo nie mam mozliwosci sprawdzenia tego. A nawet jesli ktos nie zmieni zdania od razu, to jesli mozliwosc, ze da mu to do myslenia (zasieje ziarenko), a przynajmniej osoby, ktore nie maja wyrobionego zdania, beda wiedzialy, ze jest jeszcze druga strona medalu.


Annika,

zawsze myslalam, ze w ewangelizacji chodzi o to, aby wychodzic ze Słowem Bozym do ludzi, ktorzy go nie znaja, a nie zeby kisic sie we wlasnym sosie, "bo tak nam dobrze w naszym gronie".

Coz, liczylam na wsparcie - gdzie mam go szukac jak nie tu - ale jak nie chcecie, to trudno, bede dzialac sama. Mozesz skasowac ten watek.
11-03-2008 10:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #7
 
Laurielle, nie zniechęcaj mnie do odnowy... a nikt nie powiedział że nie należy wychodzić z Ewangelią do ludzi, którzy jej nie znają czy coś innego. To jest forum ewangelizacyjne i są tu ewangelizatorzy czyli tacy ludzie,którzy się nie kiszą we własnym gronie ale właśnie wychodzą do ludzi. Dziękuję za uwagę.

ps. To forum jest trochę dziwaczne. Ludzie tam zastanawiają się nad tym co wyjaśnić można jednym - istnieniem Boga. Niestety nie dysponuję nadmiarem czasu

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
11-03-2008 14:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Laurielle Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #8
 
Nieaniu,

czy myslisz, ze ludzie, ktorzy najbardziej potrzebuja ewangelizacji, przyjda tu, na to forum i poprosza, zeby opowiedziec im o Bogu? Normalnie zalamka ;(

Oczywiscie, ze tamci ludzie sa dziwni. Powiedzialabym: skrajnie dziwni. Zajmuja sie cwiczeniem wychodzenia z ciala, reiki, otwieraniem trzeciego oka i przypominaniem sobie poprzednich wcielen. Ale czy to znaczy, ze trzeba ich pozostawic samym sobie? Kogo mam prosic o pomoc? Protestantow?
11-03-2008 15:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Natajla Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 59
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #9
 
Laurielle napisał(a):Ale czy to znaczy, ze trzeba ich pozostawic samym sobie? Kogo mam prosic o pomoc? Protestantow?
Dopóki chcą z Tobą rozmawiać (a normalna dyskusja to nie jest zmieszanie drugiej strony z błotem) to jak najbardziej jest sens prowadzić z nimi dyskusję. Nawet wtedy, kiedy początkowo nie widzisz sensu takiej rozmowy.

Postaram sie wpaść na tamto Forum i w miarę własnych możliwości i wiedzy - pomóc. Przytulanie

Ap 21, 4
11-03-2008 17:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #10
 
Laurielle napisał(a):Talmid,
- Odnowa w Duchu św. przy parafii bl. Wladyslawa z Gielniowa (na razie REO)
- na tym forum jestem od kwietnia 2006 r.
- nie wiem, ile osob zmienilo zdanie pod wyplywem tego, co pisze, bo nie mam mozliwosci sprawdzenia tego. A nawet jesli ktos nie zmieni zdania od razu, to jesli mozliwosc, ze da mu to do myslenia (zasieje ziarenko), a przynajmniej osoby, ktore nie maja wyrobionego zdania, beda wiedzialy, ze jest jeszcze druga strona medalu.
To już bardzo długo tam jesteś. To bardzo dobrze, że jesteś wytrwała i że się starasz.
Ja jestem jeśli chodzi o internet początkującym ewangelizatorem. Natomiast w realu ewangelizuje 14 lat.
Ja osobiście odnosze wrażenie, że dyskusje na takim forum to bardziej działalność apologetyczna, więc może zapytaj na forum apologetyków może tam się ktoś znajdzie. Oni lubią takie dyskusje.
Mnie zawsze uczyli, że podczas ewangelizacji się nie dyskutuje, bo to zazwyczaj prowadzi do kłótni i rozbija całe głoszenie kerygmatu.

Jak to możliwe, że nie wiesz przecież jeśli ktoś przyjął Jezusa i zgodził się na modlitwę o Ducha Św., a następnie poszedł do wspólnoty to znaczy że jest zewangelizowany, a tymi osobami trzeba utrzymywać kontakt, bo na początku są słabe i mogą powrócić do poprzedniego życia.

Skąd wiesz w takim razie, że nie trudzisz się na próżno?
11-03-2008 19:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #11
 
Laurielle napisał(a):czy myslisz, ze ludzie, ktorzy najbardziej potrzebuja ewangelizacji, przyjda tu, na to forum i poprosza, zeby opowiedziec im o Bogu?
czy myślisz, że tylko na tym forum jest ewangelizacja, że jest to jedyne forum na którym polemizuję?
Laurielle napisał(a):Zajmuja sie cwiczeniem wychodzenia z ciala, reiki, otwieraniem trzeciego oka i przypominaniem sobie poprzednich wcielen.
śmierdzi mi o satanizmem
Laurielle napisał(a):Ale czy to znaczy, ze trzeba ich pozostawic samym sobie?
Nie! Pytam o raz kolejny, kto coś takiego powiedział, bo tu na pewno nikt.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
11-03-2008 19:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
Laurielle napisał/a:
Zajmuja sie cwiczeniem wychodzenia z ciala, reiki, otwieraniem trzeciego oka i przypominaniem sobie poprzednich wcielen.
nieania napisał(a):śmierdzi mi o satanizmem

Bardziej wygląda to na Daleki Wschód, ale i jedno i drugie jest szkodliwe. Tym ludziom trzeba pomagać. Może samo wejście w to,co związane ze Wschodem to nie satanizm, ale zagrożenie opętaniem i wpływem Złego jest tu realne. Najlepiej Laurielle zdać się w tej kwestii na pomoc księdza. Tym ludziom potrzebny będzie duchowy kierownik i spowiednik. Psycholog i pedagog też jest niezbędny.
11-03-2008 21:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #13
 
Laurielle napisał(a):Annika,

zawsze myslalam, ze w ewangelizacji chodzi o to, aby wychodzic ze Słowem Bozym do ludzi, ktorzy go nie znaja, a nie zeby kisic sie we wlasnym sosie, "bo tak nam dobrze w naszym gronie".

Coz, liczylam na wsparcie - gdzie mam go szukac jak nie tu - ale jak nie chcecie, to trudno, bede dzialac sama. Mozesz skasowac ten watek.

Spokojnie, czy ja coś takiego pisałam :?: Po prostu jest tu mnóstwo osób pogubionych i lepiej żeby nie szukali tam...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
11-03-2008 23:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #14
 
Polonium, a i owszem... jednak mi chodziło głównie o "Reiki". Często też trudno odróżnić satanizm od tego o czym piszesz. Sataniści to nie tylko ludzie, którzy oddają cześć szatanowi.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
12-03-2008 15:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Laurielle Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #15
 
Natajla: dzieki! Uśmiech

Talmid: Nie mam zadnej gwarancji. Ale wierze, ze to nie jest na prozno.

Nieania: to nie tylko smierdzi satanizmem. To jest satanizm. Sa ludzie, ktorzy pisza tam wprost, ze wyznaja jdnego boga, ale nie jest to Bog opisany w Biblii.

Polonium: bardzo chetnie, ale gdzie mam szukac ksiedza, ktory by chcial sie zaangazowac w polemike na tamtym forum? Bo jesli chodzi o to, zeby poddali sie jakiemukolwiek kierownictwu, to zapomnij. Glownie chodzi o to, zeby byla jakas przeciwwaga dla tych idei (dla niezdecydowanych) - wiem, ze zagorzalych satanistow i newageowcow nie przekonam
12-03-2008 15:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów