Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dywagacje n/t Prawa ST
Autor Wiadomość
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #16
 
batmanatma napisał(a):akurat nauczanie apostołów jak naibardziej biorę pod uwagę
Doprawdy ? Piśmiennictwo wczesnochrześcijańskie na temat Starego Prawa (poczynając zresztą już od Dziejów Apostolskich) jest szerokie i jaskrawo sprzeczne ze stanowiskiej jakie prezentujesz.
batmanatma napisał(a):ja nie należę do żadnego wyznania,członkiem to ja jestem,ale tylko wielkiej BOSKIEJ RODZINY.a jeśli ci chodzi o to jaką drogą podążam ku BOGU...
batmanatma napisał(a):to po pierwsze takimi informacjami dzielę się tylko z ludzmi rozsądnymi a nie nadinterpretujacymi co chwila to co im sie mówi.po drugie mówię o tym tylko do ludzi ,gdzie mam pewność że nie będą obrażliwi....a co do ciebie mam wadpliwości.pozatym to nie jest temat tej dyskusji.
To się zdecyduj czy nie jesteś członkiem żadnego wyznania, czy nie chcesz się tą wiadomością z nami podzielić. :roll:
Albo-albo Bez mataczenia.

Ja jasno mówię - jestem katolikiem. Ty ukrywasz swoją przynależność, by uniemożliwić odniesienie się do twierdzeń - to jest po prostu nieuczciwe.
Wstydzisz się, czy jak ?

pozdrawiam
Marek
13-03-2008 14:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
batmanatma Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 53
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #17
 
drapania nie grapania,sorry

[ Dodano: Czw 13 Mar, 2008 13:39 ]
Marek MRB napisał(a):batmanatma napisał/a:
akurat nauczanie apostołów jak naibardziej biorę pod uwagę
Doprawdy ? Piśmiennictwo wczesnochrześcijańskie na temat Starego Prawa (poczynając zresztą już od Dziejów Apostolskich) jest szerokie i jaskrawo sprzeczne ze stanowiskiej jakie prezentujesz.
a gdzie dowody.
Marek MRB napisał(a):Ja jasno mówię - jestem katolikiem. Ty ukrywasz swoją przynależność, by uniemożliwić odniesienie się do twierdzeń - to jest po prostu nieuczciwe.
Wstydzisz się, czy jak ?
tobie żeby ocenić moje wypowiedzi jest potrzebna informacja czy ja należę tu czy tam....to się nazywa sekciarstwo.jakoś mnie od samego początku nie interesowało "jakiego ty jesteś wyznania"i byłem w stanie z tobą dyskutować.tylko tobie nagle zachciało się "odwetu",tylko nie wiedziałeś w co uderzyć.ja już ci napisałem dlaczego o tym nie powiem,i decyzja jest słuszna.

[ Dodano: Czw 13 Mar, 2008 13:57 ]
Marek MRB napisał(a):
batmanatma napisał(a):akurat nauczanie apostołów jak naibardziej biorę pod uwagę
Doprawdy ? Piśmiennictwo wczesnochrześcijańskie na temat Starego Prawa (poczynając zresztą już od Dziejów Apostolskich) jest szerokie i jaskrawo sprzeczne ze stanowiskiej jakie prezentujesz.
batmanatma napisał(a):ja nie należę do żadnego wyznania,członkiem to ja jestem,ale tylko wielkiej BOSKIEJ RODZINY.a jeśli ci chodzi o to jaką drogą podążam ku BOGU...
batmanatma napisał(a):to po pierwsze takimi informacjami dzielę się tylko z ludzmi rozsądnymi a nie nadinterpretujacymi co chwila to co im sie mówi.po drugie mówię o tym tylko do ludzi ,gdzie mam pewność że nie będą obrażliwi....a co do ciebie mam wadpliwości.pozatym to nie jest temat tej dyskusji.
To się zdecyduj czy nie jesteś członkiem żadnego wyznania, czy nie chcesz się tą wiadomością z nami podzielić. :roll:
Albo-albo Bez mataczenia.

Ja jasno mówię - jestem katolikiem. Ty ukrywasz swoją przynależność, by uniemożliwić odniesienie się do twierdzeń - to jest po prostu nieuczciwe.
Wstydzisz się, czy jak ?
i jeszcze jedno.ja nie jestem katolikiem,muzułmaninem,buddystą,itd.ja jestem wieczną duszą,zresztą tak jak i ty.wyznanie mozna zmienić(np.wielu CHrześcijan przechodzi na Islam i odwrotnie)ale tego że jesteśmy wieczna duszą nie zmienimy nigdy.a to jaką drogę wybieramy by wrucić do BOGA,to już jest inny temat.katolik...muzułmanin...to nie jest nasza wieczna tożsamość,to moze ulec zmianie.
13-03-2008 14:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #18
 
batmanatma napisał(a):a gdzie dowody.
Podałem - w przeciwieństwie do Ciebie opierając się na Biblii -całkiem sporo
Marek MRB napisał(a):tobie żeby ocenić moje wypowiedzi jest potrzebna informacja czy ja należę tu czy tam....to się nazywa sekciarstwo.
Przeciwnie, charakterystyczną cechą sekciarza jest ukrywanie swojej tożsamości wyznaniowej za komunałami w rodzaju "jestem wieczną duszą"
Cytat:wyznanie mozna zmienić(np.wielu CHrześcijan przechodzi na Islam i odwrotnie)ale tego że jesteśmy wieczna duszą nie zmienimy nigdy.a to jaką drogę wybieramy by wrucić do BOGA,to już jest inny temat.katolik...muzułmanin...to nie jest nasza wieczna tożsamość,to moze ulec zmianie.
Wyznanie można zmienić w JEDNYM wypadku - pewności że to w którym się jest jest fałszywe. To nie jest zabawa.

Domagam się stanowczo żebyś określił swoją tożsamość wyznaniową - w przeciwnym razie będę prosił moderatorów o usunięcie CIę z forum gdyż oznacza to że nie jesteś szczery, a przyszedłeś tu rozrywać.

pozdrawiam
Marek
13-03-2008 15:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
batmanatma Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 53
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #19
 
MAREK MRB NAPISAŁ."Wyznanie można zmienić w JEDNYM wypadku - pewności że to w którym się jest jest fałszywe. To nie jest zabawa."
no to powiedz mi kto będzie decydował i mówił danej osobie, zmieniającej właśnie wyznanie,które wyznanie jest fałszywe a które nie.uważasz że nie mozna zmienić wyznania,bo np wyznanie X jest dla ciebie fałszywe....dla kogoś innego wyznanie X nie jest fałszywe...może twierdzić coś zupełnie odwrotnego.ludzie zmieniali i bedą zmieniali kościoły ...zwiazki wyznaniowe itd.a to czy jest to konieczne czy nie, to juz jest całkiem inny temat.i znowu sugerujesz cos czego nie powiedziałem,a mianowicie że dlamnie to jest zabawa.nie,dlamnie to nie jest zabawa.ale to sie dzieje. jesli według ciebie ja rozrywam,to pokaż gdzie.bo jak na razie to ja nikogo do niczego nie namawiałem(sprawć!).a jesli prawda którą pokazałem,sprawi że ktoś zmieni zdanie to co w tym złego.
13-03-2008 15:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #20
 
Nie będę z Tobą gadał, póki Ty nie będziesz szczery

pozdrawiam
Marek
13-03-2008 23:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
batmanatma Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 53
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #21
 
Marek MRB napisał(a):Nie będę z Tobą gadał, póki Ty nie będziesz szczery
ja tu braku szczerośći u mnie nie widzę....i nie widzę dalszej potrzeby gadania z tobą.
14-03-2008 09:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
Marek MRB napisał(a):Wyznanie można zmienić w JEDNYM wypadku - pewności że to w którym się jest jest fałszywe. To nie jest zabawa.
Tak jest. I dokonywało sie to, kiedy ludzie przekonywali się o złu i demoniczności socrealizmu.

batmanatma
powiedz proszę, jaki związek mają te rozważania z karą śmierci?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
14-03-2008 09:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
batmanatma Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 53
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #23
 
Ks.Marek napisał(a):
Marek MRB napisał(a):Wyznanie można zmienić w JEDNYM wypadku - pewności że to w którym się jest jest fałszywe. To nie jest zabawa.
Tak jest. I dokonywało sie to, kiedy ludzie przekonywali się o złu i demoniczności socrealizmu.

batmanatma
powiedz proszę, jaki związek mają te rozważania z karą śmierci?
proszę sprawdzić że nie ja zaczołem te rozważania...a są to moje odpowiedzi na zadane mi pytania.dopuki nie pojawiły sie te pytania pod moim adresem(i właśnie te pytania były nie na temat,co wcześniej wykazałem)trzymałem się tematu.pozdrawiam

[ Komentarz dodany przez: Ks.Marek: Pią 14 Mar, 2008 08:36 ]
Jeśli widzę, że w temacie zaczyna pojawiać się zamieszanie i off topic, to po prostu nie kontynuuję tego dalej. To powinno być oczywiste.

[ Dodano: Pią 14 Mar, 2008 08:38 ]
Ks.Marek napisał(a):Tak jest. I dokonywało sie to, kiedy ludzie przekonywali się o złu i demoniczności socrealizmu.
powiedz proszę, jaki związek mają te rozważania z karą śmierci?
14-03-2008 09:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #24
 
batmanatma napisał(a):powiedz proszę, jaki związek mają te rozważania z karą śmierci?
Zasadnicze. Tylko znajomości historii nieco potrzeba...

Wątek uporządkowany:
1. Off topic z Kary śmierci = znajduje się w archiwum, niezamknięty, mozna pisać.
2. Dywagacje nt Prawa ST = znajduje się tu właśnie, w dziale Biblia.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
14-03-2008 09:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
batmanatma Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 53
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #25
 
w tym dziale dalszych dyskusji nie będę prowadził.dlaczego?.....Ks.Marek wie dlaczego :wink: .

[ Komentarz dodany przez: Ks.Marek: Pią 14 Mar, 2008 22:25 ]
Cytat:tym dziale dalszych dyskusji nie będę prowadził.dlaczego?.....Ks.Marek wie dlaczego
Brak kompetencji. Rozumiem i szanuję.
Oby tak dalej.


[ Dodano: Sro 19 Mar, 2008 14:01 ]
nie,nie z braku kompetencji.ci co zdążyli zobaczyć ,mojego posta,wycietego szybko przez ksiedza,wiedzą dlaczego.
14-03-2008 17:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów