Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bulwersacja
Autor Wiadomość
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #16
 
duszyczka napisał(a):ale nie tylko przepracowane konie idą na rzeź ale takze zwykłe dobrzy skoczkowie którzy już wyszli z fory.
z dość 'drobną" różnicą.
Sportowców przepracowanych, "skończonych" lub za uczciwych - owszem "zarzyna się"..
Tyle tylko ze medialnie a nie nożem czy prądem .... :roll:

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
15-03-2008 16:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
ddv napisał(a):Sam wegetarianizm natomiast to zabójstwo własnego organizmu na raty.
Szczególnie dla młodych, rozwijających się organizmów.
Zgadza się , jakiś czas sama nie jadłam mięsa. Oczywiście myślałam, że uda mi się uzupełnić to w inny sposób. Jednak samymi warzywami nie da się żyć.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
15-03-2008 17:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #18
 
ddv napisał(a):Sportowców przepracowanych, "skończonych" lub za uczciwych - owszem "zarzyna się"..
Tyle tylko ze medialnie a nie nożem czy prądem .... :roll:
no raczej o koniach dużo sie w telewizji nie słyszy, a są tylko polsce 3 czasopisma.
No i raczej widac niewiesz jaka tam jest procedura ;pp

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
15-03-2008 20:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #19
 
Taa - a "Adama" to chcieli kiedyś wręcz "zagryźć" jak skończyły mu się zwycięstwa ... :?
Do czasu aż "Adaś" podsumował ..A dajcież mi święty spokój" ..
I doskonale odpowiedział - brawo dla niego Uśmiech

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
15-03-2008 20:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
duszyczka napisał(a):no raczej o koniach dużo sie w telewizji nie słyszy, a są tylko polsce 3 czasopisma.
No i raczej widac niewiesz jaka tam jest procedura
Nie wszycy to tak mocno przeżywają. Jakiś czas mieszkałam w miejscowości z której wywożono zwierzęta na ubój m.in. też konie.

Do koni nic nie mam, ale jest mowa o humanitarnym zabijaniu zwięrząt czyli tak aby jak najmniej cierpiały.

Sadystyczne postępowanie wg zwięrząt raczej ujawni , że ktoś ma problem ze sobą, a konkretnie z psychiką. Znam taką osobę, która demonstrowała własnym dzieciom jak nalezy postępować ze szczeniakami Smutny no i swoją agresje nie wyładowywał tylko na zwierzętach, rodzina też nie raz oberwała.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
15-03-2008 22:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #21
 
Cytat:To sa rosliny!!!! one nie są takie jak zwierzeta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jak nie, jak tak? Zapomniałaś już o lekcja biologii? Przecież one też "czują". Spróbuj np kaleczyć roślinę podczas jej wzrostu: zacznie krwawić - vide: pobór żywicy z drzew, tudzież syropu klonowego.
I jeszcze coś: Marteczko: warzywa i owoce nie żyją wpierw dla ciebie. One zawsze na początku żyją dla nasion, ktore wytwarzają w rozmaity sposób. A ty zjadając marchewkę, pozwalasz na to, by nie cieszyła sie ona macierzyństwem. Zatem nie wolno jeść owoców oraz warzyw.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-03-2008 00:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #22
 
same morderstwa ..
Jak można tak jarzynki mordować .. :?:
Żywcem obierać ze skóry - żywcem gotować .. ;(
A toż to dopiero sadyzm ... :rulez: ;( ;(

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
16-03-2008 00:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #23
 
Ks.Marek napisał(a):Spróbuj np kaleczyć roślinę podczas jej wzrostu: zacznie krwawić
To akurat wiem bo mam biologie i mialam xD
Mi najbardziej chodzi w tym temacie nie o rośliny tylko o zwierzęta. Pomyślcie soebie a tak jakby ludzi zaczęto zażynać i jeść?? Ale marcheweczka jest przeznaczona do zjedzenia, tak samo jak wołwina i inne rodzaje mięs, a niektóre nie np. konina, mięso z kota , z psa itd
Ks.Marek napisał(a):Marteczko:
Czym sobie zasłużyłam???

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
16-03-2008 08:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #24
 
nie widzę obiektywnych powodow, zeby nie jesc konia, psa lub kota. Jedyne, co odpycha nas np do miesa kociego, to jedynie brak takich praktyk i nieuzasadnione mniemanie, ze kot to zwierze do łażenia po dachach lub mruczenia. Takich uwarnkuwań nie ma np w Chinach i tam się je pieski, co w pełni popieram.
16-03-2008 11:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #25
 
PS napisał(a):nie widzę obiektywnych powodow, zeby nie jesc konia, psa lub kota. Jedyne, co odpycha nas np do miesa kociego, to jedynie brak takich praktyk i nieuzasadnione mniemanie, ze kot to zwierze do łażenia po dachach lub mruczenia. Takich uwarnkuwań nie ma np w Chinach i tam się je pieski, co w pełni popieram.

To jest twoje zdanie

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
16-03-2008 13:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #26
 
Duszyczka emocjonlane uzazadnianie swych racji nie ma jakiegokolwiek sensu.
Podaj choć jeden rozsądny powód dlaczego nie nalezy jeść koniny ?

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
16-03-2008 14:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #27
 
A tak w ogóle, to o co ci Marto chodzi w tym temacie, co?
Wg mnie, wszystko, co chcesz wiedzieć w zakresie poszanowania dóbr stworzonych oraz korzystania z nich, znajdziesz w Katechizmie Kościoła Katolickiego.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-03-2008 15:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #28
 
Ks.Marek napisał(a):Katechizmie Kościoła Katolickiego.
ale on jest gruby Duży uśmiech
Przedewszystkim chodzi tu o PS

PS napisał(a):a PS jest chudy, choć je koninę
bo konie które jesz są chudsze od Ciebie
Polonium napisał(a):lubi konie
kocham
Polonium napisał(a):proszę nie obrażać użytkowniczki
dziękuje ale sama dam sobie radę z PS

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
16-03-2008 18:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #29
 
Niestety, ale prawda jest taka, iż wiedza i moc głoszenia prawdy nie idą w parze z lekością, łatwością i przyjemnością.
Co do PS, że o niego chodzi - poszukaj i pokaż mu, co Kościół naucza w tej kwestii.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-03-2008 18:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #30
 
Marto, a nie uważasz, że dla dobra człowieka zostały mu dane różne stworzenia, żeby mógł się pożywić? Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
16-03-2008 18:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów