Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bulwersacja
Autor Wiadomość
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #31
 
No ale bez przesay zeby brac sie za jedzenie przyjaciół człowieka np. koni. psów i kotów
Są zwierzęta które nie sa przeznaczona na przyjaciół i ona przeznaczone są na pozywienie!!!

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
16-03-2008 18:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #32
 
Poza tym, Martusiu , dużo w tym ma do powiedzenia kultura kraju. Dla niektórych jedzenie psów jest barbarzyńskie, niektórzy jako zwierzątka domowe hodują świnki i ich jedzenie jest dla nich podłością.

I tego typu poglądy są zwykle uzasadnione, wyjątek kanibalizm.

Cytat:Po czym Bóg pobłogosławił Noego i jego synów, mówiąc do nich: «Bądźcie płodni i mnóżcie się, abyście zaludnili ziemię. 2 Wszelkie zaś zwierzę na ziemi i wszelkie ptactwo powietrzne niechaj się was boi i lęka. Wszystko, co się porusza na ziemi i wszystkie ryby morskie zostały oddane wam we władanie. 3 Wszystko, co się porusza i żyje, jest przeznaczone dla was na pokarm, tak jak rośliny zielone, daję wam wszystko.

Rdz 9, 1-3

Cytat:1 A tego, który jest słaby w wierze1, przygarniajcie życzliwie, bez spierania się o poglądy. 2 Jeden jest zdania, że można jeść wszystko, drugi, słaby, jada tylko jarzyny. 3 Ten, kto jada [wszystko], niech nie pogardza tym, który nie [wszystko] jada, a ten, który nie jada, niech nie potępia tego, który jada; bo Bóg go łaskawie przygarnął.

Rz 14, 1-3

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
16-03-2008 19:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #33
 
Tak, to są luźne przyzwyczajenia. Gdybyś wychowała się hodując kury, prawdopodobnie to one byłyby twoimi "przyjaciółmi" (przyjaciółkami brzmi obraźliwie). Ponieważ wychowałaś się w środowisku, gdzie pies jest nazwany przyjacielem człowieka, uważasz, że psów się nie jada. Ale królika, kaczkę, gęś, kurę, świnię, krowę, indyka, bażanta, cielę, i inne stworzenia już tak? Jakie jest rozróżnienie? Cielak, pies, indyk i koń tak samo żyły. Tak samo czuły ból zabijane. Tak samo służą człowiekowi. Zabijaj Piotrze i jedz...

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
16-03-2008 19:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #34
 
tak wie ale tu chodzi w jaki sposób sie je zabija!!!!

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
16-03-2008 19:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #35
 
Bestialstwo to co innego a wegetarianizm co innego. Trzeba walczyć o prawa do humanitarnej śmierci w ubojniach. Wegetarianizm nie jest rozwiązaniem, to jak wylewać dziecko z kąpielą.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
16-03-2008 19:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #36
 
ja nie jestem wegetarianka!!!!

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
16-03-2008 19:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #37
 
i mozesz jesc mięso bestialsko zabijanych zwierząt?
16-03-2008 19:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #38
 
PS napisał(a):i mozesz jesc mięso bestialsko zabijanych zwierząt?

pszepraszam ja wiem jak sa zabijane te zwierzatka które jem. i wiem z jakich pochodzą źródeł a jem tylko drób

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
16-03-2008 19:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #39
 
to samo moge powiedziec o sobie jedzac koninę.
ty jedząc drób zwiekszasz popyt spoleczenstwa na drob, skutkiem tego, ci ktorzy nie kupili drobiu, ktory pochodzi z "przyjaznych" ubojni, bo wykupilas kilka sztuk, kupią go z ubojni "nieprzyjaznych" kurkom. popyt zwieksza produkcję i zawsze będzie odsetek, tym samym większy, złych ubojni. I stosując Twoją logikę się do tego przyczyniasz
16-03-2008 19:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #40
 
Duszyczko ..
Dieta "na drobiu" i "na rybach" to też odmiany diety wegetariańskiej.
Najmniej co prawda szkodliwe dla człowieka odmiany tego sposobu odżywiania a jednak ...
W Wieku 17 lat - wieku w którym organizm dziewczyny najintensywniej się rozwija może to być szkodliwe ...
potrzebujesz czasem kilku godzin na uzupełnienie pewnych aminokwasów - których to w drobiu akurat może nie być ... Smutny

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
16-03-2008 21:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #41
 
Cytat:to samo moge powiedziec o sobie jedzac koninę.
uwazam ze jadasz koninę ale nie swiadomnie ponieważ teraz masz ze mnie niezła polewkę.
ddv napisał(a):W Wieku 17 lat - wieku w którym organizm dziewczyny najintensywniej się rozwija może to być szkodliwe ...
potrzebujesz czasem kilku godzin na uzupełnienie pewnych aminokwasów - których to w drobiu akurat może nie być ... Smutny
co ja jem moja sprawa i wiem czego mi brakuje i uzupełniam to w inny sposób. i nic nikomu do tego

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
16-03-2008 21:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #42
 
ddv napisał(a):Dieta "na drobiu" i "na rybach" to też odmiany diety wegetariańskiej.
nie wiedziałam. Ja wogóle mięsa nie jadłam jak byłam jaroszem.

Duszczyczko, proszę nie zmuszaj innych aby przystosowali do twych ram żywieniowych.
Ty nie jadasz koniny, a inny ją lubią jeść.
Więc o co chodzi?
Jeżeli o humanitarne zabijanie zwięrząt, to ok. Bo nie należy znęcać się na nimi.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
16-03-2008 22:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #43
 
duszyczka napisał(a):co ja jem moja sprawa
Owszem - teoretycznie tak.
Tyle tylko że często warto wziąć cudzą radę jako wyraz troski o siebie i posłuchać się.
Nawet jeżeli nie weźmiesz tego do serca teraz to choćby później - byleby nie było za późno. - a na pewno nie traktować dobrej rady jako powodu do obrazy.
nikt tu nie chce Cię urazić. Na pewno nie ja.
duszyczka napisał(a):i wiem czego mi brakuje i uzupełniam to w inny sposób.

lepiej nie być za bardzo pewnym takich spraw ..
Jak już wcześniej gdzieś zauważyłem - mętlik w sprawach żywieniowych próbuje robić się straszliwy.
Podawane "cudowne" diety można śmiało pomiędzy bajki włożyć - o ile tylko nie zostaną potwierdzone w naukowy sposób przez bezstronne badania.
O ile dobrze mi wiadomo - to z tych "cudownych diet" nauka potwierdziła wyłącznie zasadność stosowania tzw. "diety Kwaśniewskiego" (pod warunkiem ścisłego stosowania się do zasad stosowania tejże diety) - jednak tylko na "krótką metę".
Co dalej - czas pokaże. Badania trwają.
Dieta Kwaśniewskiego jest jednak dietą wysokotłuszczową i w pełni "mięsną".
"Trick" w tej diecie polega na zastąpieniu składników energetycznych wyższą ilością tłuszczy w miejsce węglowodanów. Jednak nie na niespożywaniu białka lub zachwianiu proporcji ilości spożywanych białek i składników energetycznych.
Rachel napisał(a):nie wiedziałam. Ja wogóle mięsa nie jadłam jak byłam jaroszem.

To o czym piszę to cała "gama" bardzo skomplikowanych spraw polegających nie tylko na samym spożywaniu białek z określonymi aminokwasami ale również sprawy przyswajalności białek i składników odżywczych.
Nie wystarczy np. "książkowo" podejść do sprawy zapotrzebowania na białko i stosujac zamiennie za np. wołowinę ser biały lub mleko.
Jeżeli weźmiesz "na papierze" ilości niezbędnych białek Ci się zgodzą.
Tyle tylko że jedno z białek mleka (kazeina) staje się nieprzyswajalne już dla organizmów dzieci starszych od trzech lat.
Na papierze" ilość białka masz.
W praktyce jest zupełnie inaczej.
Organizm nie dostaje tego co potrzebuje.

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
16-03-2008 23:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #44
 
V Nie zabijaj. Więc kiedy piszesz Marto, że to twoja sprawa, co jesz, to tylko prawda połowiczna. Druga jej część powinna wyrażać stanowisko, iż spożywasz to, co jest niezbędne do prawidłowego rozwoju twojego organizmu i do jego właściwego funkcjonowania. Mięso tez jest ważne w jadłospisie człowieka, tym bardziej, kiedy się dojrzewa.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-03-2008 23:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #45
 
Ks.Marek napisał(a):V Nie zabijaj. Więc kiedy piszesz Marto, że to twoja sprawa, co jesz, to tylko prawda połowiczna. Druga jej część powinna wyrażać stanowisko, iż spożywasz to, co jest niezbędne do prawidłowego rozwoju twojego organizmu i do jego właściwego funkcjonowania. Mięso tez jest ważne w jadłospisie człowieka, tym bardziej, kiedy się dojrzewa.
tak, zgadzam się z ks.
Ale niektórym obija w pewnym etapie dorstania i odstawiają mięsko. :diabelek:
Dopiero jak ktoś podał mi stosowne argumenty , zaczełam jeść mięso.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
17-03-2008 21:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów