Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ataki na Kościół i wiarę
Autor Wiadomość
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #31
 
Zaraz, uporządkujmy trochę:
- Wolniewicz jest człowiekiem niewierzącym (w sensie chrześcijańskim) - i jako taki zostaje zaproszony do wyrażenia swoich (skądinąd ciekawych) refleksji. Nikt nie stawia go za przykład do naśladowania we wszystkim - raczej jako głos zewnętrzny w wielu sprawach (w tym wypadku brzmi on głośniej - "niewierzący który opowiada się za jakąś sprawą za którą wypowiada się Kościoł z powodów ponadwyznaniowych")
Takiej współpracy nie zabrania nasza religia.

- czym innym jest kreowanie na "ogólny autorytet moralny" kogokolwiek z różnymi rzeczami w życiorysie

- jeszcze czym innym jest sprawa kogoś, kto występuje przeciw nauce Kościoła, i to w dodatku wykorzystując to że jest znany dzięki występowaniu w imieniu tegoż Kościoła. jest to postawa skrajnie nieuczciwa

pozdrawiam
Marek
19-03-2008 23:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #32
 
Cytat:Takiej współpracy nie zabrania nasza religia.
Ale czy ta kobieta jest w stanie to pojąć? Czy to się mieści w nieomylnym nauczaniu TP?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
19-03-2008 23:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #33
 
NIE.
Co nie jest kategorycznie zakazane nie oznacza automatycznie, że jest chwalebne.
"Wypowiada się Kosciół z powodów ponadwyznaniowych"...nigdy nie słyszałam ze strony Kościoła, że "Żydzi nas atakują!" :diabelek:

ps. a czy ksiądz zrozumiał, że Miłosz nie był "polakożercą" jak go mianują "prawdziwi Polacy-katolicy"???

[ Dodano: Czw 20 Mar, 2008 11:25 ]
"nieomylne nauczanie TP" jest naganne bo kapłani pozwalają sobie na polemiki a "nieomylne nauczanie RM" jest chwalebne bo przemawiaję w nim "sprzymierzeńcy szatana" (abp. J. Michalik).

[ Dodano: Czw 20 Mar, 2008 11:32 ]
"skądinąd ciekawe"...widziałem próbkę tej ciekawej dyskusji w TVP1 w debacie o eutanazji Smutny - pani z ruchu obrony życia, zacietrzewiony pan prof. zafundował argument:
- "gdyby ci głupa babo g...na wychodziły gardłem, jak mojemu wójkowi, to nie plotłabyś banialuków" =D>
20-03-2008 11:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #34
 
Ks.Marek napisał(a):
alus napisał(a):w "obronie Kościoła" przez człowieka hołdującego cywilizacji śmierci, a tak łatwo odżegnują się od współbraci w kapłaństwie nie pasujących do ich wizji postrzegania świata Smutny Smutny
Prawda jest zawsze prawdą, bez względu na to, skąd przychodzi...
Czyżby? Ja widzę inny stereotyp: "prawda przychodząca od nas - to zawsze prawda, a prawda przychodząca z innego kierunku tylko wtedy jest prawdą gdy spełnia nasze kryteria".

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
20-03-2008 14:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #35
 
Helmutt napisał(a):Czyżby? Ja widzę inny stereotyp: "prawda przychodząca od nas - to zawsze prawda, a prawda przychodząca z innego kierunku tylko wtedy jest prawdą gdy spełnia nasze kryteria".
Chcesz dyskutować z Majmonidesem? Raczej marnie to widzę...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
20-03-2008 15:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #36
 
Cytat:nigdy nie słyszałam ze strony Kościoła, że "Żydzi nas atakują!" :diabelek:
NAPRAWDĘ ?
Ja owszem, spotkałem się z tym :

Ale Żydzi podburzyli pobożne a wpływowe niewiasty i znaczniejszych obywateli, wzniecili prześladowanie Pawła i Barnaby i wyrzucili ich ze swoich granic.
Dzieje Apostolskie 13,50

Żydzi zabili Pana Jezusa i proroków, i nas także prześladowali. A nie podobają się oni Bogu i sprzeciwiają się wszystkim ludziom.
Pierwszy list św. Pawła Apostoła do Tesaloniczan 2,15

Po upływie dłuższego czasu Żydzi postanowili go zgładzić.
Dzieje Apostolskie 9,23

Kiedy po trzymiesięcznym pobycie zamierzał odpłynąć do Syrii, Żydzi uknuli przeciwko niemu spisek. Postanowił więc wracać przez Macedonię.
Dzieje Apostolskie 20,3

Gdy jednak dowiedzieli się, że poganie i Żydzi wraz ze swymi władzami zamierzają ich znieważyć i ukamienować,
Dzieje Apostolskie 14,5

Kiedy nastał dzień, Żydzi zebrali się i zobowiązali się pod klątwą, że nie będą ani jeść, ani pić, dopóki nie zabiją Pawła.
Dzieje Apostolskie 23,12

Z tego powodu pochwycili mnie Żydzi w świątyni i usiłowali zabić.
Dzieje Apostolskie 26,21

Kiedy zaś siedem dni dobiegało końca, Żydzi z Azji zobaczyli go w świątyni, podburzyli cały tłum i rzucili się na niego
Dzieje Apostolskie 21,27

Przybył do nas, wziął pas Pawła, związał sobie ręce i nogi i powiedział: To mówi Duch Święty: Tak Żydzi zwiążą w Jerozolimie męża, do którego należy ten pas, i wydadzą w ręce pogan.
Dzieje Apostolskie 21,11

Wtedy zazdrośni Żydzi, dobrawszy sobie jakieś szumowiny z rynku, wywołali tłumne zbiegowisko, podburzyli miasto, naszli dom Jazona i szukali ich, aby stawić przed ludem.
Dzieje Apostolskie 17,5

Kiedy Gallio został prokonsulem Achai, Żydzi jednomyślnie wystąpili przeciw Pawłowi i przyprowadzili go przed sąd.
Dzieje Apostolskie 18,12

Gdy Żydzi z Tesaloniki dowiedzieli się, że również w Berei Paweł głosi słowo Boże, przyszli tam, podburzając tłumy i wzniecając rozruchy.
Dzieje Apostolskie 17,13

prześladowań, cierpień, jakie mnie spotkały w Antiochii, w Ikonium, w Listrze. Jakież to prześladowania zniosłem - a ze wszystkich wyrwał mnie Pan!
Drugi list św. Pawła Apostoła do Tymoteusza 3,11

Szaweł zaś zgadzał się na zabicie go. Wybuchło wówczas wielkie prześladowanie w Kościele jerozolimskim. Wszyscy, z wyjątkiem Apostołów, rozproszyli się po okolicach Judei i Samarii.
Dzieje Apostolskie 8,1

Ci, których rozproszyło prześladowanie, jakie wybuchło z powodu Szczepana, dotarli aż do Fenicji, na Cypr i do Antiochii, głosząc słowo samym tylko Żydom.
Dzieje Apostolskie 11,19

Znam twój ucisk i ubóstwo - ale ty jesteś bogaty - i [znam] obelgę wyrządzoną przez tych, co samych siebie zowią Żydami, a nie są nimi, lecz synagogą szatana.
Apokalipsa św. Jana 2,9

Antypolonizm jest co najmniej tak silny wśród Żydów jak antysemityzm wśród Polaków - przy czy trzeba powiedzieć że rzeczy jakie w Polsce wypowiadają o Żydach tylko skrajni antysemici (w rodzaju Leszka Bubla) można usłyszećna temat Polaków z ust żydowskich notabli.

pozdrawiam
Marek
20-03-2008 17:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #37
 
Marku Uśmiech ...napisałam - nie słyszałam - a nie nie czytałam.
Czytałam zaś i usiłuję stosować w życiu - "zło dobrem zwyciężaj" Uśmiech
20-03-2008 17:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #38
 
alus napisał(a):Marku Uśmiech ...napisałam - nie słyszałam - a nie nie czytałam.
Dobre ! Uśmiech
alus napisał(a):Czytałam zaś i usiłuję stosować w życiu - "zło dobrem zwyciężaj" Uśmiech
Myślę że dobrze że ktoś zwraca uwagę na nadużycia także ze strony "przedsiębiorstwa Holocaust" (nawiasem mówiąc,ten termin to diagnoza Finkelsteina , naukowca Żydowskiego - fragmenty http://www.naszawitryna.pl/ksiazki_12.html)

Problem ze sprawą jest w jej niewyważeniu:
- jedni, ideologicznie antysemiccy uogólniają ten haniebny proceder, winiąc za niego Żydów jako takich (a nie po prostu grupę cwaniaków żydowskiego pochodzenia)
- inni, "poprawni politycznie" uważają że w ogóle nie można o tym procederze mówić, gdyż jest to przejaw antysemityzmu

Uważam obie postawy za błędne, co gorsze - OBIE prędzej czy później doprowadzają do niechęci do Żydów (może - wbrew pozorom, druga szybciej niż pierwsza...)

pozdrawiam
Marek
20-03-2008 21:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #39
 
Należy zwracać uwagę na nadużycia grupy krzykliwych cwaniaków usiłujących robić karierę na ofiarach, niezaleznie do jakiej przynależą nacji.
Dlatego napisałam, że nie siegnę po ksiązkę Grossa i cieszyła mnie merytoryczna debata i wyłuskiwanie przekłamań, niedomówień zawartych w ksiązce "Strach", z udziałem p. Grossa w Kielcach.
Ale zupełnie, ale to zupełnie nie pasują mi sense p. J.R. Nowaka urządzane w kościołach (jeszcze z udziałem agnostyka, rzecznika eutanazji).
W Domu Bożym głosi się posłanie miłości...tylko i wyłącznie...ks. J. Popiełuszko nigdy podczas Mszy Św. za ojczyznę nie nawoływał do nienawiści....a były powody, znacznie większe niż żale do Żydów.
W Kielcach wykład p. Nowaka odbył się na neutralnym gruncie (sala w Seminarium Duchownym)....więc jednak można nie czynić ze świątyni "jaskini zbójców"
20-03-2008 22:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #40
 
Widzę że się rozumiemy (i - w zasadzie - zgadzamy).

pozdrawiam
Marek
20-03-2008 22:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #41
 
alus napisał(a):Należy zwracać uwagę na nadużycia grupy krzykliwych cwaniaków usiłujących robić karierę na ofiarach, niezaleznie do jakiej przynależą nacji.
Tak trzeba było od razu.
alus napisał(a):a były powody, znacznie większe niż żale do Żydów.
A kto komunizm wymyślił? Ufoludki?
alus napisał(a):W Kielcach wykład p. Nowaka odbył się na neutralnym gruncie (sala w Seminarium Duchownym)....więc jednak można nie czynić ze świątyni "jaskini zbójców"
Nawet trzeba tego unikać. Jednak ja rozgrzeszam Nowaka z tego, co miało miejsce w Krakowie bodaj, skoro UJ i KUL promowały Grossa...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-03-2008 01:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #42
 
Nie ufoludki Uśmiech - ale zła pojedynczych ludzi nie wolno rozciagać na cały naród.
UJ czy KUL to nie świątynia, Dom Boży.
21-03-2008 09:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #43
 
alus napisał(a):Nie ufoludki Uśmiech - ale zła pojedynczych ludzi nie wolno rozciagać na cały naród.
Owszem, ale ja żądam, by Żydzi przeprosili za Ojców Socjalizmu
alus napisał(a):UJ czy KUL to nie świątynia, Dom Boży.
Też zgoda.
Jednak: UJ to opoka intelektualna Polskich elit patriotycznych (vide: obrazek z Karola, człowieka, który został papieżem)
KUL: kuźnia elit o rdzeniu katolickim, mającym jako główny priorytet poszukiwać i bronić prawdy.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-03-2008 10:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #44
 
Podobnie może ksiądz żądać aby Żydzi przeprosili za Sanhedryn, który wydał wyrok na Jezusa Smutny
Nie wie ksiądz, że sukces ma wielu ojców a klęska jest sierotą?...komunizm bezsprzecznie był klęską.
21-03-2008 10:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #45
 
alus napisał(a):Podobnie może ksiądz żądać aby Żydzi przeprosili za Sanhedryn, który wydał wyrok na Jezusa
To swoją drogą. Jednak perfidia im nie pozwala na to, tym, którzy mają obowiązek to zrobić, bo przecież cały czas, od śmierci Jezusa aż po dziś, Żydzi przyjmują chrzest.
alus napisał(a):Nie wie ksiądz, że sukces ma wielu ojców a klęska jest sierotą?...komunizm bezsprzecznie był klęską.
A co do ma do rzeczy, w kontekście mego poprzedniego posta?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-03-2008 10:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów