Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ataki na Kościół i wiarę
Autor Wiadomość
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #76
 
Nie wiem czy się odciął czy nie.....wiem, że w 1955r zbuntował się przeciwko polityce PAX i zwiększania współpracy z komunistami, za co został usunieęy.
Wiemy tylko jakie to były czasy - ofiary siedziały z katami w jednej celi oczekując na wykonanie wyroku śmierci - "Rozmowy z katem" Moczarski.
Niejednemu komuna złamała kręgosłup.
Zaniedbania w sprawie regulacji praw własności emigrujących kaszubów, Mazurów to ponad 30 lat...ani Gierek, który w zamian za niemiecki kredyty umożliwił późną emigrację w "ramach łączenia rodzin" ani kolejne rządy w III i IV RP.
Trudno zatem doszukiwać się winy w jednym człowieku.
O wejściu w struktury UE zdecydowali Polacy w referendum w 2003r - wtedy W. Bartoszewski nie piastował żadnego urzędu Uśmiech ....skąd zatem pretensje? Uśmiech
22-03-2008 15:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #77
 
alus napisał(a):Nie wiem czy się odciął czy nie.
Wiemy tylko jakie to były czasy - ofiary siedziały z katami w jednej celi oczekując na wykonanie wyroku śmierci - "Rozmowy z katem" Moczarski.
No właśnie. A w tym czasie młodzi karierowicze ich opluwali.
Mazowiecki został redaktorem naczelnym - to nie był schemat "wymuszonej współpracy".
Cytat:Zaniedbania w sprawie regulacji praw własności emigrujących kaszubów, Mazurów to ponad 30 lat...ani Gierek, który w zamian za niemiecki kredyty umożliwił późną emigrację w "ramach łączenia rodzin" ani kolejne rządy w III i IV RP.
Trudno zatem doszukiwać się winy w jednym człowieku.
Oczywiście masz rację.
Cytat:O wejściu w struktury UE zdecydowali Polacy w referendum w 2003r - wtedy W. Bartoszewski nie piastował żadnego urzędu Uśmiech ....skąd zatem pretensje? Uśmiech
Mówię o zjawisku. Bartoszewski w trakcie swojej dwukrotnej ministeriury wspierał te politykę ustępstw. I - sądząc po jego reakcji na tekst o ministrach SZ - zdaje sobie z tego sprawę.

pozdrawiam
Marek
22-03-2008 16:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #78
 
Za szybko odpowiedziałeś - tak został redaktorem nowej gazety - ale już po 2 latach usunięty z PAXu jako buntownik....chyba dośc szybko zrozumiał swój błąd.
"tekst o ministrach"...masz na uwadze wypowiedź Macierewicz w TVTrwam....mnie ona też oburzyła.
Aby kogoś okreslic mianem zdrajca czy głupiec, nalezy dysponować faktami - jak w załączonym linku
http://wiadomosci.onet.pl/1715531,11,item.html
Pani profesor daje mi dowód, na którym mogę oprzeć swoją opinię o niej - że jest głupia - w przeciwnym wypadku, gdybym gołosłownie tak ją określiła, byłby to grzech fałszywego świadectwa.
22-03-2008 16:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #79
 
alus napisał(a):Za szybko odpowiedziałeś - tak został redaktorem nowej gazety - ale już po 2 latach usunięty z PAXu jako buntownik....chyba dośc szybko zrozumiał swój błąd.
No nie wiem... Obyś miała rację.. Dopiero w latach 70-tych "został pozbawiony możliwości kandydowania do Sejmu"... Nie wiem w jakim jesteś wieku, ale ja mniej więcej wiem kto W OGÓLE miewał taką możliwość...
alus napisał(a):"tekst o ministrach"...masz na uwadze wypowiedź Macierewicz w TVTrwam....mnie ona też oburzyła.
Aby kogoś okreslic mianem zdrajca czy głupiec, nalezy dysponować faktami
Nie zapominaj że Macierewicz taki dostęp do informacji miał - co nie znaczy że mógł ich detale przedstawić (starannie dba się by akta Informacji były nadal tajne).
Wbrew całej kampanii nienawiści jaka jest nieustannie skierowana przeciw Macierewiczowi, trzba powiedzieć że gość jest uczciwy i to co mówi prędzej czy później okazuje się prawdą (nie zgadzam się z nim politycznie - ale niestety co jego diagnoz muszę się zgodzić, bo zgadzają się z faktami)

pozdrawiam
Marek
22-03-2008 18:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #80
 
Świetnie pamiętam PRL Smutny
Pozbawiny w 1976r, gdy na czele ze Stommą sprzeciwił się zapisowi w Konstytucji "o przewodniej roli partii" i "przyjaźni z ZSRR" ( Stomma zrezygnował z funkcji posła na jego miejsce wszedł przewodniczący KIK z Lublina - wiesz o kim piszę? Duży uśmiech )
http://www.tygodnik.com.pl/numer/275012/friszke.html
Może i Macierewicz miał informacje - ale w "większości agentów Moskwy" można umieścić i W. Bartoszewskiego - co jest totalnym nonsensem.
22-03-2008 21:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #81
 
alus napisał(a):Pozbawiny w 1976r, gdy na czele ze Stommą sprzeciwił się zapisowi w Konstytucji "o przewodniej roli partii" i "przyjaźni z ZSRR"
Stomma się nie sprzeciwił - a jedynie wstrzymał od głosu. Mazowiecki nie był wówczas posłem.
alus napisał(a):Może i Macierewicz miał informacje - ale w "większości agentów Moskwy" można umieścić i W. Bartoszewskiego
Tego Macierewicz nie powiedział.
alus napisał(a):co jest totalnym nonsensem.
A skąd to wiesz ? Czy wiadoma działalność ks.Malińskiego, ks. Czajkowskiego, bp.Wielgusa też nie była dla nas "totalnym nonsensem" ?

pozdrawiam
Marek
22-03-2008 22:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #82
 
Ks. Czajkowski się przyznał, bp Wielgus już od roku nie otrzymał dokumentów z IPN (kręcił w sprawie - to może gorsze niż ewentualna agentura), wobec ks. Malińskiego nie przedstawiono jak dotychczas żadnych dowodów.
"A skąd Ty wiesz"...nie wiem, może jestem naiwna, ale wolę ufać ludziom, niż traktować jako potencjalnych zdrajców, agentów.
Jestem trochę niewiernym Tomaszem - bez materialnych dowodów - nie zakładam zła w ludziach.
22-03-2008 22:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #83
 
I słusznie. Dlatego nie zakładajmy że Macierewicz mówił o Bartoszewskim...

pozdrawiam
Marek
22-03-2008 22:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #84
 
Nie zakładasz, ja wykluczam...ale gdy powiedziemy "w miejscowość x czy y większość mieszkańców to lumpy, złodzieje i pijaczki"....wskazujemy nie tylko tylko lumpów, mają prawo zareagować wszyscy mieszkańcy.
Wszielkie uogólnieni typu "wiekszość" to składanie raniącego fałszywego świadectwa.
23-03-2008 10:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #85
 
Mam wrażenie że ze strony Macierewicza nie było to uogólnienie - wiedział o kim mówi...

pozdrawiam
Marek
23-03-2008 10:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #86
 
On może wiedział - ale społeczeństwo nie ma w tej kwestii wiedzy może zatem wskazywać wg własnego widzimi się i krzywdzić niewinnych ludzi.
"Dobrze poinformowani" głoszą opinię, że "wiekszość księży to złodzieje pazerni na pieniądze"....napotkali na swojej drodz jednego a szkalują wszystkich.
23-03-2008 12:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #87
 
alus napisał(a):On może wiedział - ale społeczeństwo nie ma w tej kwestii wiedzy może zatem wskazywać wg własnego widzimi się i krzywdzić niewinnych ludzi.
Wobec Bartoszewskiego "nie wolno oskarżać, trzeba zakładać że wszystko dobrze" a wobec Macierewicza wręcz odwrotnie - oskarżenie o bezpodstawne oskarżenia i kłamstwo przychodzi tak łatwo?
Logika Kalego ?

pozdrawiam
Marek
24-03-2008 10:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #88
 
A oskarżyłam pomawiam Macierewicza o agenturalność czy inne wady??....
Każde oskarżenia muszą być udokumentowane, uwiarygodnione - w przeciwnym razie są zawsze tylko pomówieniami....enogmatyczne "większośc z nich była..." jest klasycznym pomówieniem w rodzaju "większość księży tylko
Pisałam już, że znam osobiscie kapłana prowadzącego bujne życie erotyczne - czy na przykładzie tego kapłana kiedykolwiek rozciagnęłam ta opinie na innych kapłanów????
-"Słowo, choć nie z głazu, może rozbić kości,
i zmiażdżyc od razu, chociaż nie jest z głazu.
Złego więc wyrazu chroń się, zwłaszcza w złości"...aforyzm arabski.
W sądzie to oskarżyciel musi udowodnić winę.
24-03-2008 11:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #89
 
Alus, Macierewicz ma dostęp do informacji. Jeśli coś mówi to ja mu wierzę.
Masz równie mało (a Prawdę mówiąc mniej) danych do oskarżania Macierewicza o kłamstwo niż byłych "większości" ministrów o agenturalność.
A jednak to robisz, mimo że od tamtego się "w imię nieoskarżania nikogo" wstrzymujesz.
To jak w końcu ?

pozdrawiam
Marek
24-03-2008 11:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #90
 
Marku - kłamstwem zawsze będzie twierdzenie nie poparte dowodami....niezależnie kto operuje taka "prawdą".
Wiara w takie rewelacje to rzecz czysto subiektywna....już pisałam - dopuki nie dotknę, nie zobaczę, nie uwierzę.
Życie mnie nauczyło - kiedyś ktoś zabrał rzecz należącą do wielu osób. Wszyscy jednomyślnie wykluczyliśmy z naszego grona jednego chłopaka - wszyscy sądzili, że każdy mógł to zrobic tylko nie on.
Większość nas po cichu wytypowała osobe "winną"
Po kilku latach ów chłopak sam się przyznał, że właśnie on dokonał tej kradzieży.
Dotąd siedzi to we mnie jak zadra - jak łatwo kogoś posądzić, pomówić.
Dowody...dowody i jeszcze raz dowody.

ps. na niekorzyść Macierewicza przemawiają fakty umieszczenia na liscie agentów WSI Andrzeja Grajewskiego, M. Nowakowskiego - wygrał proces.
24-03-2008 14:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów