Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Antysemityzm
Autor Wiadomość
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #46
 
Polonium napisał(a):Kwestie majątkowe mogą dzielić i powinny być rozwiązane z korzyścią dla obu stron,
to tutaj jest problem. Mienie większośc przeszło na państwo , które oddało to ludziom.
Z oddaniem to nie tak łatwo. A po wtore jak człowiek coś zdobędzie to mało chętnie chce to oddawać.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
26-03-2008 10:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #47
 
Rachel napisała:
Cytat:A po wtore jak człowiek coś zdobędzie to mało chętnie chce to oddawać.

Otóż to. Nikt nie da się wyrugować. Nie można ludzi wyrzucić tak po prostu na bruk. Zresztą jak jedna z osób żydowskiego pochodzenia mi napisała, to nie jest aż tak, żeby była zaraz jakaś chciwość. Osoba ta raczej wspomniała, że to skutek działania lobby, które usiłuje wpływać na część notariuszy i prawników wykorzystując tzw.kruczki prawne. Lobby to działa właśnie w USA.
26-03-2008 11:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #48
 
http://www.kurierlubelski.pl/module-dzia...53072.html

Przczytajcie sobie, proszę, komentarze pod w/w tekstem. I potem mówcie, że w Polsce nie ma antysemityzmu... Mnie to poraża, nie wiedziałem, że tych idiotów jest aż tak wielu.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
26-03-2008 13:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #49
 
Helmutt, popieram coś takiego jak wprowadzenie kierunku judaistyka. Niestety w komentarzach internautów do artykułu widziałem jawny antysemityzm. Użyto obraźliwego słowa "przechrzty", a nawet niektórzy mówią o Majdanku w wiadomo jakim kontekście. Ale komentarze antysemickie nie są tam dominujące.
26-03-2008 13:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #50
 
Polonium napisał(a):Helmutt, popieram coś takiego jak wprowadzenie kierunku judaistyka. Niestety w komentarzach internautów do artykułu widziałem jawny antysemityzm. Użyto obraźliwego słowa "przechrzty", a nawet niektórzy mówią o Majdanku w wiadomo jakim kontekście. Ale komentarze antysemickie nie są tam dominujące.
Ale SĄ i nie jest ich mało. Dziwi też fakt, że część z tych osób wydaje się być chrześcijanami (co można odczytać z kontekstu wypowiedzi).

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
26-03-2008 16:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #51
 
Helmutt napisał(a):http://www.kurierlubelski...-pid-53072.html

Przczytajcie sobie, proszę, komentarze pod w/w tekstem. I potem mówcie, że w Polsce nie ma antysemityzmu... Mnie to poraża, nie wiedziałem, że tych idiotów jest aż tak wielu.
Po 1: strona nie działa u mnie.
Po 2: To, że ktoś mieni siebie chrześcijaninem i przy okazji rzuca błotem w innych, również w Żydów, to nie dowód na to, że jest antysemita, lecz raczej przekonuje o tym, że jest idiotą z nazistowskimi zapędami.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
26-03-2008 16:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #52
 
Ks.Marek napisał(a):Helmutt napisał/a:
http://www.kurierlubelski...-pid-53072.html

Przczytajcie sobie, proszę, komentarze pod w/w tekstem. I potem mówcie, że w Polsce nie ma antysemityzmu... Mnie to poraża, nie wiedziałem, że tych idiotów jest aż tak wielu.
Po 1: strona nie działa u mnie.
Po 2: To, że ktoś mieni siebie chrześcijaninem i przy okazji rzuca błotem w innych, również w Żydów, to nie dowód na to, że jest antysemita, lecz raczej przekonuje o tym, że jest idiotą z nazistowskimi zapędami.

popieram. Lub też człek , który nie ma swego spojrzenia na kwestie a tylko powtarza utarte slogany.

Mi się też stronka nie otwiera Smutny

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
26-03-2008 16:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #53
 
Rachel napisał(a):Mi się też stronka nie otwiera Smutny
Strony www naszej lokalnej gazety mają to do siebie, że "czasami działają". Spróbujcie później.

[ Dodano: Czw 27 Mar, 2008 06:23 ]
Ks.Marek napisał(a):Po 2: To, że ktoś mieni siebie chrześcijaninem i przy okazji rzuca błotem w innych, również w Żydów, to nie dowód na to, że jest antysemita, lecz raczej przekonuje o tym, że jest idiotą z nazistowskimi zapędami.
Czyli również antysemitą. Polski nazizm implikuje antysemityzm.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
27-03-2008 07:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #54
 
Helmutt napisał(a):Polski nazizm implikuje antysemityzm.
już dawali pokazy w okresie międzywojennym Smutny

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
27-03-2008 09:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #55
 
Rachel napisał(a):
Helmutt napisał(a):Polski nazizm implikuje antysemityzm.
już dawali pokazy w okresie międzywojennym Smutny
Dokładnie tak, wystarczy trochę poszukać a łatwo zjadzie się informacje np. o wyczynach bojówek ONR-u - potem "Falangi" czy ABC o "gettach ławkowych" wprowadzonych na wielu uniwersytetach pod naciskiem endecji itd.. Rzecz w tym, że wówczas ludzie ci nie byli świadomi, do czego mogą doprowadzić takie skrajne poglądy, nie zdawali sobie sprawy że konsekwencją takich działań może być ludobójstwo na niespotykaną skalę. A przecież później wielu zagorzałych "falangowców" podczas wojny pomagało Żydom, niejako "odkupiając" swoje winy.
Tym bardziej dziwi, że dziś gdy ludzkość jest bogatsza o naukę wyniesioną z II wojny światowej wciąż pojawiają się trendy neonazistowskie i co jeszcze bardziej dziwi - wśród Polaków, narodu który zaraz po Zydach najbardziej ucierpiał od zbrodniczych praktyk III Rzeszy. I taki śmiech przez łzy mnie ogarnia jak widzę "salutujących po rzymsku" obwieszonych swastykami łysych kretynów - ludzi, których przecież Hitler uznawał za "untermenschów".
Z drugiej strony istnieją środowiska żydowskie, które wykorzystują holokaust do nabicia własnych kieszeni. Taka postawa jest dla mnie równa z chorobliwym antysemityzmem.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
27-03-2008 10:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #56
 
Nie wiem co Was dziwi. Wśród 35 milionów ludzi zawsze znajdzie się jakiś odsetek idiotów. To wcale nie usprawiedliwia bredni o "polskim naziźmie" - pewnie więcej jest przestępców pospolitych niż nazistów w Polsce.

pozdrawiam
Marek
27-03-2008 11:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #57
 
Helmutt napisał(a):Z drugiej strony istnieją środowiska żydowskie, które wykorzystują holokaust do nabicia własnych kieszeni. Taka postawa jest dla mnie równa z chorobliwym antysemityzmem.
A niestety do takich incydentów dochodzi Smutny w dużej mierze, poprzez oczernianie Polski.

Marek MRB napisał(a):Nie wiem co Was dziwi. Wśród 35 milionów ludzi zawsze znajdzie się jakiś odsetek idiotów. To wcale nie usprawiedliwia bredni o "polskim naziźmie" - pewnie więcej jest przestępców pospolitych niż nazistów w Polsce.
Zgadzam się z tobą. Przecież nie wszyscy atakowali Żydów. Ale nacjonalizm istniał już od czasów sarmacji a w XX w. nabrał mocniejszych barw pod wpływem Dmowskego.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
27-03-2008 11:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #58
 
Marek MRB napisał(a):Nie wiem co Was dziwi. Wśród 35 milionów ludzi zawsze znajdzie się jakiś odsetek idiotów. To wcale nie usprawiedliwia bredni o "polskim naziźmie" - pewnie więcej jest przestępców pospolitych niż nazistów w Polsce.
Ale jakkolwiek można zrozumieć, że środowiska neonazistowskie egzystują np. w Niemczech czy Hiszpanii - ciężko pojąc jak moga również istnieć w Polsce. I najgorsze, że to nie są tylko sfrustrowane szczeniaki - wśród nich można spotkać wielu ludzi zdałoby się wykształconych, na naszym UMCS do tej pory pracuje pewnien pan profesor który nie kryje swoich nazistowskich sympatii a jego synowie należą do Combat 18 (swego czasu było o nim głośno - ale jak zwykle nie stało się NIC).
Ja rozumiem, rewizjonizm jest potrzebny, Zydzi też nie są święci i też im można dużo wypomnieć - ale propagowanie ludobójstwa w kontekście swoich wypowiedzi to skandal, hańba dla narodu polskiego.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
27-03-2008 11:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #59
 
Widocznie ludki się przeuczyli ;P

Smutne jest to, że w Niemczech się odradzają takie nastroje. Fakt, że nie w całych.

doświadczenia wcześniejszych lat nie pomogło zrozumieć co oznaczają takie postawy wręcz odwrotnie w pewnych osobistościach spotegowało to agresje.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
27-03-2008 12:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #60
 
Helmutt napisał(a):Ale jakkolwiek można zrozumieć, że środowiska neonazistowskie egzystują np. w Niemczech czy Hiszpanii - ciężko pojąc jak moga również istnieć w Polsce. I najgorsze, że to nie są tylko sfrustrowane szczeniaki - wśród nich można spotkać wielu ludzi zdałoby się wykształconych, na naszym UMCS do tej pory pracuje pewnien pan profesor który nie kryje swoich nazistowskich sympatii a jego synowie należą do Combat 18 (swego czasu było o nim głośno - ale jak zwykle nie stało się NIC).
To tak jak z sektami - wszystkich to dziwi, ale najwięcej jest w nich ludzi wykształconych.
No i podobnie z komuną i w ogóle lewicą - niby ludzie wykształceni, a wsysają Marxa jak zimne piwo...
Cytat:Ja rozumiem, rewizjonizm jest potrzebny, Zydzi też nie są święci i też im można dużo wypomnieć - ale propagowanie ludobójstwa w kontekście swoich wypowiedzi to skandal, hańba dla narodu polskiego.
Przede wszystkim powinniśmy wreszcie stosować prawo i tych co propagują narodowy socjalizm lub komunizm zamykać do kicia.
Ot co.

pozdrawiam
Marek
27-03-2008 12:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów