Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #31
 
Aha, rozumiem Uśmiech Wydaje mi się jednak, że Kasiuni chodziło o sytuację, kiedy ktoś przypomina sobie grzech, którego na poprzedniej spowiedzi zapomniał wyznać.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
25-03-2008 14:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kasiunia7 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 223
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #32
 
Michal_GD napisał(a):bo nie daje mi to spokoju

jeśli piszesz, że ci nie daje to spokoju to chyba cię męczy troszkę sumienie więc na twoim miejscu bym ten grzech wyznała Uśmiech

[ Dodano: Wto 25 Mar, 2008 16:52 ]
omyk napisał(a):Wydaje mi się jednak, że Kasiuni chodziło o sytuację, kiedy ktoś przypomina sobie grzech, którego na poprzedniej spowiedzi zapomniał wyznać.

niom właśnie o to mi chodziło
25-03-2008 17:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #33
 
Jeśli grzech się przypomni, i sumienie woła, jak w przypadku Michal_GD to trzeba iść so spowiedzi i wyznać ów grzech.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
25-03-2008 17:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #34
 
No tak ale to jest kwestia tego czy jest odpuszczony czy nie;> bo jeżeli jest to on ciążył mi na pewno nie będzie bo to było dawno temu i nie prawda :mrgreen:
25-03-2008 20:52
Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #35
 
Powtarzam, jeśli grzech wraca w sumieniu, to trzeba go wyznać.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
25-03-2008 21:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kasiunia7 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 223
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #36
 
Michal_GD napisał(a):ale to jest kwestia tego czy jest odpuszczony czy nie
a lubisz jak cię męczy sumienie?ja nie mogę żyć jak mnie coś ciągle dręczy od rana do nocy, jest mi z tym poprostu źle. Na twoim miejscu bym poszła do spowiedzi, ale to już jest twoja sprawa i sumienie.
25-03-2008 21:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #37
 
Jasne ze nie lubięUśmiech a grzech mi sie przypomniał przez przypadek nie datego ze meczy mnie sumienie a jak bym miał śawiadomosc ze jest odpuszczony spokojnie moglbym o niz zapomniecUśmiech
25-03-2008 21:24
Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #38
 
Michal_GD napisał(a):a jak bym miał śawiadomosc ze jest odpuszczony spokojnie moglbym o niz zapomniecUśmiech
No to to jest włąsnie niespokojne sumienie Duży uśmiech Trzeba iśc do :ks:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
25-03-2008 21:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #39
 
A ja z innej beczki, co się ma do ciężkości grzechu jeżeli osoba bierze leki ?
Chodzi o leki, które mają duży wpływ na jej funkcjonowanie i niestety są skutki tez uboczne.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
26-03-2008 11:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #40
 
A możesz sprecyzować pytanie odnośnie leków? Ja biorę takie leki, które otumaniają i różne dziwne rzeczy się dzieją.
A co do tych wyrzutów sumienia to ja sądzę, że bez przesady. Jak przesadnie męczy sumienie to nie zawsze jest to racjonalne, bo skrupulant zawsze będzie się męczył bez powodu. Wiem coś o tym. A mi kiedyś ksiądz powiedział na spowiedzi, że nie muszę o czymś mówić, jeżeli zapomniałam, ale chciałam grzech wyznać, bo on jest odpuszczony. To chyba też zależy od podejścia księdza.
Ja mam z kolei inne pytanie, jeśli chodzi o spowiedź. Otóż czasem ksiądz zadaje pokutę, która właściwie nie jest dla mnie żadną pokutą, bo zbyt oczywista i nie jest dla mnie jakimś wysiłkem. Na przykład w Wielki Piątek byłam u spowiedzi i ksiądz mi kazał w Sobotę być na liturgii (pokuta), a ja i tak bym poszła, bo zawsze chodzę i to dla mnie oczywiste. W takiej sytuacji mam powiedzieć, żeby ksiądz zmienił pokutę czy jak? Czy może sama mam sobie coś jeszcze wymyślić?
26-03-2008 17:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #41
 
aga napisał(a):. W takiej sytuacji mam powiedzieć, żeby ksiądz zmienił pokutę czy jak? Czy może sama mam sobie coś jeszcze wymyślić?
umnie obecnie taka sama sytacja nastąpiłą , i mi sie wydaje , ze spytac się czy jest możliwa zmiana czy coś podobnego.
Tylko u mnie nie jest możliwe wypełnienie pokuty . Niestety :/

aga napisał(a):A możesz sprecyzować pytanie odnośnie leków?
Tzn?

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
26-03-2008 17:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #42
 
Rachel napisał(a):A ja z innej beczki, co się ma do ciężkości grzechu jeżeli osoba bierze leki ?
Chodzi o leki, które mają duży wpływ na jej funkcjonowanie i niestety są skutki tez uboczne.
Napisz o co chodzi, bo ja nie potrafię nic z tego wyczytać, coby nadało sie na jakąś konkretną odpowiedź.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
26-03-2008 17:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #43
 
Ks.Marek napisał(a):Rachel napisał/a:
A ja z innej beczki, co się ma do ciężkości grzechu jeżeli osoba bierze leki ?
Chodzi o leki, które mają duży wpływ na jej funkcjonowanie i niestety są skutki tez uboczne.
Napisz o co chodzi, bo ja nie potrafię nic z tego wyczytać, coby nadało sie na jakąś konkretną odpowiedź.
wyjaśnie na gg Uśmiech

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
26-03-2008 17:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #44
 
Rachel napisał(a):A ja z innej beczki, co się ma do ciężkości grzechu jeżeli osoba bierze leki ?
Chodzi o leki, które mają duży wpływ na jej funkcjonowanie i niestety są skutki tez uboczne.

Ja bym prosiła jednak o odpowiedź, ale może trochę zmienię pytanie. Przypuśćmy, że ktoś w istocie bierze leki [psychiatryczne]. Niby normalnie funkcjonuje, ale wiadomo, że są różne zaburzenia (np.osobowości :rollUśmiech , które powodują, że człowiek nie zawsze zachowuje się powiedzmy tak, jak powinien, bo nie kontroluje swoich zachowań 8) . I jak tu się ma materia grzechu wobec tego wszystkiego?
09-05-2008 01:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
szumi Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 47
Dołączył: Jan 2006
Reputacja: 0
Post: #45
 
Cytat:I jak tu się ma materia grzechu wobec tego wszystkiego?
Pozostaje rozeznanie. Czy ten człowiek jest świadomym i dobrowolny wykonawcą czynu, czy nie. To jest w takiej sytuacji trudne, ale inaczej się nie da.

Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)
09-05-2008 20:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów