Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grzech Pierworodny
Autor Wiadomość
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #16
 
Ks.Marek napisał(a):Przecież jeśli mowa o Nim jako o Miłości, to z całą pewnością dałby człowiekowi wszystko. Tyle tylko, że w odpowiednim czasie i w określony sposób, by sobie krzywdy nie zrobił.
ale nie dał prawda??

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
22-03-2008 15:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
Cytat:ale nie dał prawda??
Prawda, ponieważ człoweik sam zadecydował, że powie Bogu NIE.
Z dugiej jednak strony: przyjmując Chrystusa jako swego Zbawiciela i Pana, człoiek zyskuje to, czego pozbyli sie pierwsi rodzice.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
22-03-2008 15:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #18
 
Słyszałam, że Pycha to pierwszy grzech od którego mają początek wszelkie inne... A Jezus.. uczy pokory, byśmy mogli ten grzech pokonać i powiedzieć Bogu - TAK!!!

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
22-03-2008 16:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
motylek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 158
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #19
 
a ja bym się przyczepiła do tego że Frencho napisała że Bóg nie pozwolił człowiekowi zerwać jabłka z drzewa pośrodku ogrodu

przynajmniej w moim Piśmie Świętym nie ma słowa o jabłku jest tylko OWOC
często szatan podpowiada nam półprawde: że niby Bóg nie pozwolił nam skosztować jabłka, czegoś co jest dobre co ma witaminy, czegoś co nam służy
Bóg zakazał nam jeść owocu tego drzewa, niewiadomo co to za drzewo
nie łapmy się na jakieś półprawdy szatana
Bóg powiedział że nie wolno! a człowiek zlamał ten zakaz więc pożegnał się z rajem

"Wierzysz, ?e jest jeden Bóg? S?usznie czynisz - lecz tak?e z?e duchy wierz? i dr??"
Jk 2,19
26-03-2008 21:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
nieania napisał(a):Słyszałam, że Pycha to pierwszy grzech od którego mają początek wszelkie inne... A Jezus.. uczy pokory, byśmy mogli ten grzech pokonać i powiedzieć Bogu - TAK!!!

A ja słyszałam, że zaczeło się od kłamstwa pierwszych rodziców. A wszelki grzech ma początek w lenistwie.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
26-03-2008 21:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #21
 
Rachel:
Cytat:A ja słyszałam, że zaczeło się od kłamstwa pierwszych rodziców. A wszelki grzech ma początek w lenistwie.

Nic by się nie zaczęło, gdyby pierwszych rodziców nie zwiódł diabeł, który skłamał jako pierwszy. Mało prawdobodobne, by w rajskim ogrodzie zaistniało lenistwo. Ewę raczej okłamał Szatan, a Ewa okłamała następnie Adama. Gdyby powiedziała prawdę, to Adam by tego owocu nie tknął.

Od ciekawości się wszystko zaczęło. Człowiek chciał zobaczyć, co to znaczy "być jak Bóg" i zerwał owoc z drzewa zakazanego. Stąd mówi się nieraz potocznie : "Ciekawość to pierwszy stopień do Piekła".

Szatan był zawsze podstępny i wciąż jest podstępny.

A problemy narkomanii to skąd ? To właśnie niezdrowa ciekawość.
26-03-2008 22:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #22
 
Rachel napisał(a):A ja słyszałam, że zaczeło się od kłamstwa pierwszych rodziców.
Tak, a to ciekawe? A na jakiej podstawie to stwierdzenie?

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
27-03-2008 15:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
nieania napisał(a):Tak, a to ciekawe? A na jakiej podstawie to stwierdzenie?
Czyż Adam nie powiedział "bo jestem nagi?" - skłamał, ponieważ miał wszystko, czego mu było potrzeba by był godnym partnerstwa Bogu.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
27-03-2008 16:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #24
 
Adam ujrzał swą nagość po zjedzeniu owocu i wraz z tą nagością odkrył prawdę, że źle postąpił. Świadomość dobra i zła, czyli wiedza, która była niedostępna dla pierwszych rodziców póki nie zgrzeszyli. Są w Księdze Rodzaju słowa skierowane przez Boga do Adama: "Kto Ci powiedział, że jesteś nagi ? Czy może zjadłeś owoc z drzewa..."

Dopóki nie doszło do grzechu, pierwsi rodzice nie czuli się nadzy, ale nagość odkryła się wraz z grzechem. Pierwsi rodzice poprostu uświadomili sobie, jak wiele stracili przez grzech. Byli nadzy, bo ogołocili się z czystości. Grzech skaził ich sumienia, a tym samym całą ludzkość, gdzie wkradł się występek i śmierć. Tak więc wskutek grzechu pierworodnego doczesne ciało dotknęła śmierć.

Chrystus obiecał nam jednak udział w Swej Chwale, jeśli będziemy Jemu służyć.Obiecał nam nowe ciało, a to wywyższenie będzie dla nas nagrodą i zarazem jest to wielki gest miłości Bożej. Bóg zesłał nam Chrystusa w swej niezmierzonej miłości, abyśmy na nowo odzyskali utraconą przyjaźń z Bogiem, w której żyli pierwsi rodzice.
27-03-2008 17:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #25
 
Ks.Marek napisał(a):Czyż Adam nie powiedział "bo jestem nagi?"
Ale kłamstwo było skutkiem ujrzenia swojej nagości, co było skutkiem poznania dobra i zła, co było skutkiem zjedzenia owocu, co było skutkiem namowy Ewy, co było skutkiem zjedzenia owocu przez Ewę, co było skutkiem jej pychy.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
28-03-2008 16:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #26
 
nieania napisał(a):Rachel napisał/a:
A ja słyszałam, że zaczeło się od kłamstwa pierwszych rodziców.
Tak, a to ciekawe? A na jakiej podstawie to stwierdzenie?
a z tym do Bp Kiernikowskiego.

Ale jak pamiętam, to chodziło o wypowiedzi Ewy wg szatana.
Hmm ale oczywiście kwestia podciągniecia wyszła od tego , że szatan zmanipulował człowieiem.
Ewa okazała swą nieufność wg Boga, poprzez to że dostrzgała i zerwała owoc.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
28-03-2008 16:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #27
 
Rachel napisał(a):Ale jak pamiętam, to chodziło o wypowiedzi Ewy wg szatana.
Nie rozumiem? Czy Ewa okłamała szatana?

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
28-03-2008 16:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
nieania napisał(a):Rachel napisał/a:
Ale jak pamiętam, to chodziło o wypowiedzi Ewy wg szatana.
Nie rozumiem? Czy Ewa okłamała szatana?
Ewa poszła za manipulacją szatana.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
28-03-2008 16:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #29
 
Rachel napisał(a):Ewa poszła za manipulacją szatana.
A czym on ją zmanipulował? Czy można to nazwać manipulacją? On ją namawiał. On ją okłamywał. Ona zgrzeszyła najpierw pychą... "będę taka jak Bóg"... potem nieufnością, "Bóg mnie okłamał"... potem złamaniem zakazu... zerwała owoc i zaczęła jeść i w końcu kłamstwem podając owoc Adamowi i mówiąc, że nic się nie stanie jak zje ten owoc. czyli powtórzeniem kłamstwa szatana.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
28-03-2008 16:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #30
 
Dokonując manipulacje ona zwątpiła w to, że Bóg chce dla niej dobra. i wybrała i widząc że owoc z tego drzewa są dobre. Uśmiech
czyli uległa namiętności i w to wciągneła Adama.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
28-03-2008 16:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów