Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grzech Pierworodny
Autor Wiadomość
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #31
 
Polonium napisał(a):Adam ujrzał swą nagość po zjedzeniu owocu i wraz z tą nagością odkrył prawdę, że źle postąpił
No tak
Ks.Marek napisał(a):Czyż Adam nie powiedział "bo jestem nagi?"
powiedzial to dopiero gdy posmakował owocu zakazanego.

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
28-03-2008 16:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #32
 
Cytat:manipulacje
wyjaśnij mi roszę znaczenie tego słowa jakim się posługujesz?

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
28-03-2008 17:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #33
 
nieania napisał(a):Cytat:
manipulacje
wyjaśnij mi roszę znaczenie tego słowa jakim się posługujesz?
Bo jakby wprost szatan powiedział : bierz ten owoc i zostaniesz wywalona z raju by nie zaskutkowało. Więc manipulaja polegała na tym, ze pokierował uczuciami Ewy.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
28-03-2008 17:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #34
 
Manipulacja by była wtedy gdyby Ewa nie wiedziała, że jak zje ten owoc to umrze. Bóg jej to powiedział. Odrzuciła Bożą prawdę i przyjęła to co powiedział wąż, że nie umrze. Dokonała wyboru skuszona, okłamana, a nie zmanipulowana.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
28-03-2008 17:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #35
 
Manipuluje sie wtedy jeżeli strona która manipulująca chce zdobyć konkretne korzyści. Dlatego będę stać przy swoim. Ewa nie miała tyle wiedzy co szatan.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
28-03-2008 17:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #36
 
Rachel napisał(a):. Ewa nie miała tyle wiedzy co szatan.
no tak nie wiedziała, że kłamał. Ale popatrz, gdyby nie chciała być jak Bóg, nie skusiłby jej, gdyby nie chciaławiedzieć czym jest dobro, czym zło, nie skusiłby jej... ona dokonała wyboru nie w wyniku manipulacji, ale kuszenia, a dla mnie jest to różnica. Bo czy nami też szatan manipuluje mówiąc abyśmy łamali przykazania?

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
28-03-2008 17:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #37
 
nieania napisał(a):Bo czy nami też szatan manipuluje mówiąc abyśmy łamali przykazania?
A kto inny?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
28-03-2008 17:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #38
 
nieania napisał(a):Bo czy nami też szatan manipuluje mówiąc abyśmy łamali przykazania?
Tak manipuluje, bo kuszenie a manipulowanie to jedno i to samo.

Tylko należy odróznic od nawyku a od manipulowania czyli przysuwania pokus.
Szatan zna nasze słabe strony i z nich korzysta , podsuwając rzeczy które zachwycą nasze oczy i chętnie usta bedą chciały zasmakowac.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
28-03-2008 17:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #39
 
Rachel napisał(a):Tak manipuluje, bo kuszenie a manipulowanie to jedno i to samo.
nie dla mnie... dlatego się sprzeczamy Przytulanie
Rachel napisał(a):manipulowania czyli przysuwania pokus.
dla mnie przysuwanie pokus nie jest jeszcze manipulowaniem. Diabeł kusi, nie manipuluje.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
28-03-2008 17:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #40
 
nieania napisał(a):Rachel napisał/a:
Tak manipuluje, bo kuszenie a manipulowanie to jedno i to samo.

nie dla mnie... dlatego się sprzeczamy
Ale tylko sprzeczamy Duży uśmiech nie dochodzi do rękoczynów :lol2:

nieania napisał(a):Rachel napisał/a:
manipulowania czyli przysuwania pokus.
dla mnie przysuwanie pokus nie jest jeszcze manipulowaniem. Diabeł kusi, nie manipuluje.
Jak pisałam wyżej przy tym nadal trwam.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
28-03-2008 17:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
motylek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 158
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #41
 
obstawałabym za tym że jednak manipuluje
często wprowadzając półprawdę, gdy na przykład pyta: "czy nie wolno wam jeść owoców z drzew tego ogrodu?"
on nie zapytał czy nie wolno jeść z tego jednego konkretnego drzewa

manipulacja jest wtedy gdy masz prawo wyboru a dochodzisz do tego czego ja chciałam

dla przykładu: (wykonaj wszystkie polecenia i nie przesówaj paska zbyt szybko bo nie wyjdzie)


wybierz liczbę od 1 do 9





pomnóż tą liczbę przez 9





zsumuj cyfry w tej liczbie (czyli jeśli wyszlo ci 12 to 1+2=3 :wink: )




od otrzymanej liczby odejmij 7





wymyśl państwo na pierwszą literę tej liczby




wymyśl kolor na trzecię literę tego państwa




wymyśl kwiat na drugą literę tego koloru





a teraz:





NIEBIESKIE IRYSY NIE ROSNĄ W DANII


jeśli nie namieszałam to 90% ludzi wychodzi właśnie taki wynik
i to jest manipulacja bo sam wybrałeś liczbę, nikt ci jej nie narzucal a doszedłeś do takiego wyniku jaki ja chciałam

często szatan działa podobnie, my dokonujemy wyborów a on robi z nami co chce, podobnie było z Ewą

"Wierzysz, ?e jest jeden Bóg? S?usznie czynisz - lecz tak?e z?e duchy wierz? i dr??"
Jk 2,19
28-03-2008 22:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #42
 
Hihi to nie jest żadna manipulacja, tylko wykorzystanie faktu, że jeśli pomnożymy 9 przez cyfry od 1 do 9, a potem dodamy 2 cyfry liczby do siebie, to zawsze wyjdzie 9, za wyjątkiem 1*9, gdzie oczywiście nic nie musimy sumować. W takim wypadku po odjęciu 7 zawsze wyjdzie 2 - DWA.
Na literę D państwa możemy znaleźć takie: Dania, Demokratyczna Republika Konga, Dominika, Dominikana, Dziewicze Wyspy Brytyjskie, Dziewicze Wyspy Stanów Zjednoczonych, Dżibuti.
Co przyjdzie przeciętnemu europejczykowi do głowy? Myślicie, że Dżibuti? Oczko
Wcale sama nie wybieram liczby, jest mi ona narzucona - wszystkie opcje kończą się zawsze tym samym wynikiem Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
29-03-2008 01:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
motylek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 158
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #43
 
omyk, całkowicie się z tobą zgadzam co nie zmienia faktu że nikt ci Danii wzbierać nie kazał Uśmiech
szatan także formułuje pytania bądź problemy w taki sposób abyśmy myśleli że to my dokonujemy wyboru...

"Wierzysz, ?e jest jeden Bóg? S?usznie czynisz - lecz tak?e z?e duchy wierz? i dr??"
Jk 2,19
29-03-2008 16:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #44
 
motylek napisał(a):omyk, całkowicie się z tobą zgadzam co nie zmienia faktu że nikt ci Danii wzbierać nie kazał Uśmiech
szatan także formułuje pytania bądź problemy w taki sposób abyśmy myśleli że to my dokonujemy wyboru...

Dokładnie tak technika manipulacyjna zwana techniką pozornego wyboru.

Dobrym przykładem kanały telewizyjne jest ich dużo niby można wybierać a w żadnym nic dobrego.
A prawdziwy wybór to nie oglądać wcale.


A wracając do tematu to Ewa (Chawa) zgrzeszyła, bo nieskonsultowała się najpierw ze swoim mężem w kwestii zjedzenia owocu. :wink:
29-03-2008 17:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #45
 
A więc cieszmy się... jeśli dokonujemy jakiegoś wyboru nie do końca świadomie i nie do końca w wolności, jak to jest wtedy, gdy zostaniemy zmanipulowani to nie mamy grzechu. Grzech to w pełni świadomy wybór.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
29-03-2008 21:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów