Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zły czy dobry wpływ Odnowy??
Autor Wiadomość
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #31
 
ja we wspólnocie jestem po to by być blisko Boga, by trwać przy nim
naturalnie wspólnoty by nie było gdyby nie ludzie i też chcę im służyć, a właściwie Bogu poprzez nich
tak jak piszesz b2 - być we wspólnocie by dawać coś z siebie.... Uśmiech

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
24-04-2005 20:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #32
 
Jest takie powiedzonko:

"Do współnoty przychodzi, żeby być szczęśliwym, zostaje się w niej, by uszczęśliwiać innych"

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
24-04-2005 22:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
b22 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 342
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #33
 
Cytat:Zeby kochac, trzeba byc kochanym.. Z pustego sie nie naleje.

Może nie do końca tak??? W koncu któraś miłość musiała być pierwsza???
24-04-2005 22:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #34
 
No i była. Napierw umiłował nas Bóg Uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
24-04-2005 22:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #35
 
baranka napisał(a):Zeby kochac, trzeba byc kochanym.. Z pustego sie nie naleje.

Czyż może niewiasta zapomnieć o swym niemowlęciu,
ta, która kocha syna swego łona?
A nawet, gdyby ona zapomniała,
Ja nie zapomnę o tobie! Iz 49, 15.

Bóg jest miłością.
W tym objawiła się miłość Boga ku nam,
że zesłał Syna swego Jednorodzonego na świat,
abyśmy życie mieli dzięki Niemu.
W tym przejawia się miłość,
że nie my umiłowaliśmy Boga,
ale że On sam nas umiłował. J 4, 8b - 10c.

Tak, jesteśmy kochani od zawsze!

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
26-04-2005 10:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #36
 
Obszerny temat i w sumei zawiera kilka wątków, ale do kilku chciałabym się ustosunkować.

Moje zdanie na temat odejść z odnowy jest takie, że niestety nie ma zbyt wielu kapłanów, którzy mają duże doświadzenie prowadzenia takich grup, i albo próbują przestawić odnowę na coś innego, albo wywalają charyzmaty za próg, bo sie ich boją, albo uczą bazować na emocjach i wtedy ludzie na "głodzie emocjonalnym" odchodzą tam, gdzie jest ciągła "jazda na emocjach. Czyli poza KrK.

Harpoon, każdy kuszeniu podlega, im bliżej człowiek jest Boga, tym bardziej "kogoś" to wkurza. I zaczyna sięwalak o człowieka. A niestety, im bliżej Boga się było, tym dalej sie w razie czego odpada i trudniej jest wrócić. Ale można, wiem po sobie.

Pewnie, że nie powinno się przychodizć na spotkania dla innych ludzi. Ale jesteśmy istotami zmysłowymi, Boga widzimy właśnie w innych. Ludzie zaspokajają naszą potrzebę kontaktu, np. przytulenie. I od tgo nie ma ucieczki. Trzeba tylko znać rozsądne granice, żeby inny człowiek nie wpływał na moją relację z Bogiem.

U mnie byo tak, że jak odeszłam od Boga, bo poległam na mojej drodze bycia z Bogiem, to wróciłam ze względu na namowę innych osób ze wspónoty, bo one po ludzku były mi bliskie, one przyprowadziły mnie na powrót do Boga, najpierw wróciłam do nich. Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
09-07-2005 21:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #37
 
Annnika napisał(a):najpierw wróciłam do nich.
Ze mną wbyło w sumie tak samo.
Najpierw jak wracałam to tylko ze względu na ludzi. Ale raczej na dobre mi to wyszło.

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
09-07-2005 23:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kasiaa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 80
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #38
 
Ja chodziłam kiedyś na spotkania ale zrezygnowałam z powodu niezależnego ode mnie.Wspólnota miała kryzys jedna osoba została wyrzucona za brak jedności z grupą animatorów.Sama była animatorem Spotkania w grupie zamieniała na spotkania modlitewne.Chodziła też uzdrawiać jednego księdza chorego na cukrzyyce bez wiedzy lidera.Potem był spokój.Charyzmaty są bardzo niebezpieczne.
21-07-2005 23:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #39
 
Charyzmaty są niebezpieczne jak nie ma porządku z ich używaniem. Jeśli nie ma rozeznawania i nie ma nad tym kurateli duchownej to można się obawiać. Jednak jesli spełni się te warunki mogą z trego wyjśc dobre owoce!

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
22-07-2005 08:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Judasz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 109
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #40
 
Według mnie wpływ Odnowy w Duchu Świętym jest częsciowo negatywny - prowadzi do izolacji od życia społeczno-politycznego na wzór sekciarski, choć nie dochodzi do zewania więzów rodzinnych i całkowitego wyłaczenia ze społeczeństwa. Formacja powinna prowadzić do otwarcia, a nie zamknięcia na problemy świata.

,,A oni podnie?li wielki krzyk, zatkali sobie uszy i rzucili si? na niego wszyscy
razem. Wyrzucili go poza miasto i kamienowali..."Dzieje Apostolskie...
22-07-2005 22:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomek ptak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #41
 
Judasz napisał(a):Według mnie wpływ Odnowy w Duchu Świętym jest częsciowo negatywny - prowadzi do izolacji od życia społeczno-politycznego na wzór sekciarski, choć nie dochodzi do zewania więzów rodzinnych i całkowitego wyłaczenia ze społeczeństwa.
Judaszu 3/4 mojej rodziny należy do Odnowy i wierz mi lub nie ale to zbliżyło nas jeszcze bardziej do siebie
Judasz napisał(a):Formacja powinna prowadzić do otwarcia, a nie zamknięcia na problemy świata
O tym napisałem Ci chyba w innym temacie jak my jako Onowa to postrzegamy...Chyba że ignorujesz moje posty...

?WIECIE MOIM MIASTEM
POLPAK MO
IM ?YCIEM
JEZUS MOIM PANEM
23-07-2005 09:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Judasz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 109
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #42
 
Tomek ptak napisał(a):Judaszu 3/4 mojej rodziny należy do Odnowy i wierz mi lub nie ale to zbliżyło nas jeszcze bardziej do siebie.

Nie w tym problem. Chodzi o zamknięcie na społeczeństwo -nie znasz swoich radnych ani w mieście, ani w powiecie, ani choćny liderów dobrych partii w swoim mieście i nie rozmawiałeś z nimi o problemach Twojego miasta / gminy. Izolujecie sie od życia społeczno-politycznego. Żyjecie obok. Życie społczeństwa ma wiele wymiarów, Wy skupiliście się tylko na jednym i pod tym względem przypominacie, Klub Działkowca, Polski Związek Wędkarski lub Zrzeszenie Hodlowi Gołębi ,,Ćwirek"
:diabelek: :diabelek: Tymaczem Pan wzywa Was do życia w całej pełni, do czynienia sobie Ziemi poddanej, do przerabiania jej na modłę Katolicką

,,A oni podnie?li wielki krzyk, zatkali sobie uszy i rzucili si? na niego wszyscy
razem. Wyrzucili go poza miasto i kamienowali..."Dzieje Apostolskie...
23-07-2005 19:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #43
 
Judasz napisał(a):Zrzeszenie Hodlowi Gołębi ,,Ćwirek"

Gołębie nie ćwierkają - gołębie gruchają. Wróble ćwierkają.
Chyba masz zaległości w dziedzinie ornitologii...

Zastrzegam: TO JEST ŻART.

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
23-07-2005 21:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomek ptak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #44
 
A na jakiej podstawie wyciągasz wnioski że nie znam swoich radnych???Tak się składa że przewodniczącym rady miejskiej jest mój sąsiad Wielu radnych znam osobiście. Mieszkam w natyle małym mieście że te osoby poprostu się zna. To oczym piszesz ma napewno miejsce w dużych miastach i niedotyczy on małych miejskich środowisk.

?WIECIE MOIM MIASTEM
POLPAK MO
IM ?YCIEM
JEZUS MOIM PANEM
23-07-2005 21:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Judasz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 109
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #45
 
Tomek ptak napisał(a):Tak się składa że przewodniczącym rady miejskiej jest mój sąsiad Wielu radnych znam osobiście.
Znasz, ale jako sąsiada, a nie partnera do dyskusji.....

,,A oni podnie?li wielki krzyk, zatkali sobie uszy i rzucili si? na niego wszyscy
razem. Wyrzucili go poza miasto i kamienowali..."Dzieje Apostolskie...
23-07-2005 22:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów