Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zły czy dobry wpływ Odnowy??
Autor Wiadomość
Tomek ptak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #46
 
Często rozmawiamy o problemach naszej miejskiej społeczności...

?WIECIE MOIM MIASTEM
POLPAK MO
IM ?YCIEM
JEZUS MOIM PANEM
23-07-2005 22:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gonzo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,042
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #47
 
prosze nie zchodzic z tematu Smutny
temat dotyczacy tej sprawy juz istnieje wiec prosze sie tam wypowiadac
23-07-2005 22:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sylwia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 64
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #48
Re: Zły czy dobry wpływ Odnowy??
Harpoon napisał(a):Bo owszem ja na własnym doświadczeniu wiem, że ruch ten wiele może pomóc, ale rzeczywiście głębiej się temu przyglądając mogę stwierdzić, że znam kilka osób będących jakis czas w odnowie, które potem były bardzo niepewne wszystkiego i zaczęły mieć strasznie wiele wątpliwości.

Czy takie osoby jak ja,gdyby chcialy przyjsc tak zobaczyc,to mogą?
Mowiac "takie" miałam na mysli,to iz rok temu przechodziłam jakby kryzys.Wiary raczej nie,ale Koscioła.Po prostu zauwazyłam,ze czym bardziej odchodze od Koscioła,tym bardziej zblizam sie do BOga.Nastpaiło to po rozmowach z osoba z innego wyznania,jakiegos ewangelickiego.Miałam mętlik w głowie,nikt mi nie chciał pomoc.Prosiłam Boga by On mi pomogł.Duzo sie w tamtych czasie działo,nie bede zanudzala.
Pewnego dnia zdarzyło sie cos dziwnego.Moze lepiej pomine to rowniez,bo boje sie o tym mowic,nikt o tym nie wie,bo pomysleliby ze zmyslam cos dziwnego,ale to było prawidziwe.
I od tego czasu tak jakos zaczełam wracac.
Ostatnio na jednym forum broniłam Maryi i w ogole naszego wyznania przed ludzmi,ktorzy sa z innych wyznan.I zdałam sobie sparwe,ze z katolikow byłam tylko JA sama.I tak w nocy płakałam i pytalam sie BOga,gdzie są inni ludzie?Prosilam Go,by pomogł mi wybrac Drogę.
W tej chwili chodze do Koscioła,ale chodze TYLKO do BOga.
I szczerze powiedzawszy,to czasami mam takie msyli w głowie,ze to chyba nie to i pojawiaja sie te watpliwosci.
Dlatego tez staram sie ostatnio trzymac w necie tylko na stronach katolickich i korci mnie jechac na ta Odnowę.
No ale przeczytałam tutaj parę Waszych postów,w ktorym jest jasno wytłumaczone co i jak,a ja za bardzo dalej niewiem.
Czy ja moge przyjsc na takie cos?Czy to bedzie dla mnie z korzyscia?Jak uwazacie?Co myslicie?

Chyba tyle o sobie jeszcze nie pisalam.
07-06-2007 16:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
czarek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 418
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #49
 
Sylwia napisał(a):W tej chwili chodze do Koscioła,ale chodze TYLKO do BOga.
No i dobrzeUśmiech
Sylwia napisał(a):Czy ja moge przyjsc na takie cos?Czy to bedzie dla mnie z korzyscia?Jak uwazacie?Co myslicie?
Zapraszam!!Naprawde warto... ale myśle, że najpierw powinnaś porozmawiać z jakimś księdzem. Powiedz mu o swoich wątpliwościach i zapytaj się co powinnaś zrobić Uśmiech
Pan jest blisko!!

http://www.ewangelizatorzy.pl
07-06-2007 17:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #50
 
Cytat:W tej chwili chodze do Koscioła,ale chodze TYLKO do BOga.
No i o to chodzi Uśmiech Niektórzy mylnie myślą, że do kościoła chodzi się dla księży :diabelek:
Sylwia napisał(a):No ale przeczytałam tutaj parę Waszych postów,w ktorym jest jasno wytłumaczone co i jak,a ja za bardzo dalej niewiem.
Kto pyta nie błądzi. Chętnie pomożemy Uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
07-06-2007 17:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sylwia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 64
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #51
 
czarek napisał(a):ale myśle, że najpierw powinnaś porozmawiać z jakimś księdzem. Powiedz mu o swoich wątpliwościach i zapytaj się co powinnaś zrobić Uśmiech
Pan jest blisko!!
Własnie o to chodzi,ze nie moge.Chyba ze znacie w necie jakiegos ksiedza z ktorym mozna by pogadac?
07-06-2007 17:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #52
 
Sylwia napisał(a):Własnie o to chodzi,ze nie moge.Chyba ze znacie w necie jakiegos ksiedza z ktorym mozna by pogadac?
Chodzi Ci o pogadankę na temat Odnowy czy po prostu ogólnych wątpliwości nt wiary?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
07-06-2007 17:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sylwia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 64
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #53
 
Mysle w ogole o wierze,ale staram sie moje rozne watpliwosci "wtaczac" wam na forum.Moze akurat ktos cos podsunie ciekawego.

[Obrazek: 11698037913006ao0.jpg]
07-06-2007 18:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #54
 
Fakt, forum dobra sprawa, bo to zbiorowisko najrożniejszych ludzi, dzięki czemu można się wiele nowego dowiedzieć, wymienić doświadczenia itd Oczko

A co do rozmowy z księdzem, to może warto w czasie spowiedzi? Albo umówić się z nim na rozmowę poza konfesjonałem?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
07-06-2007 18:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
czarek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 418
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #55
 
Hmmm... ja mam tylu znajomych księży, że nigdy takiego problemu nie miałem :-k ale chyba offca ma racje Uśmiech poproś spowiednika o rozmowe xD

http://www.ewangelizatorzy.pl
07-06-2007 22:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
scholastyka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 187
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #56
 
Ja to niestety mam małe uprzedzenia co do Odnowy...Wybaczcie mi!Nie mogę się przekonać... [-X
09-09-2007 23:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #57
 
Nie ma obowiązku być przekonanym Oczko -jest obowiązek tolerować Język

Ja osobiście nie mam przekonania do Oazy i Neo, ale nie przeszkadza mi to w najmniejszym stopniu, że przyjaciele tam się spełniaja Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
09-09-2007 23:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #58
 
Jak ja nie cierpię nie mieć przekonania...
[Obrazek: SLH02489.jpg]

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
10-09-2007 00:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #59
 
Annnika napisał(a):Ja to niestety mam małe uprzedzenia co do Odnowy...Wybaczcie mi!Nie mogę się przekonać... [-X
Na szczęście Kościół zakończył rozeznawanie na temat czy Odnowa ma swoje miejsce w Kościele i powiedział :mowie_do_ciebie: TAK :!:
10-09-2007 08:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
scholastyka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 187
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #60
 
Kościół powiedział Tak,a ja mówię nie.. Duży uśmiech I mam do tego prawo!Bez obawy,toleruję Odnowę Uśmiech
Byłam na kilku spotkaniach,ale taka forma mi nie odpowiada...A swoją drogą niektóre wspólnoty przypominają mi nieco "sekty"...Przynajmniej jedną,którą poznałam [-X
Pozdrawiam serdecznie! :jupi:
10-09-2007 10:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów