Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Post ścisły
Autor Wiadomość
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #1
Post ścisły
Od pewnego czasu mam problem z Wielkopiątkowym i w Środę Popielcową postem. Nie wiem, czy takowy post ilościowy mnie obowiązuje. Od dłuższego czasu mam problem z układem trawiennym i głodzenie się zdecydowanie mi nie służy. Przy tej chorobie powinno się spożywać regularne posiłki, w małych ilościach (a więc odpada napychanie się do syta po kilkugodzinnej głodówce). Nie wiem jak to jest. Z jednej strony mnie to denerwuje i ostatnio w Środę Popielcową się zbuntowałam, ale jednocześnie wolałabym być w porządku wobec Pana Boga. Czy może ten post winien być zachowany, skoro normalnie i tak nie zawsze przestrzegam właściwej diety?
21-03-2008 00:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #2
 
Polecam Ci przeczytać 58 rozdział Księgi proroka Izajasza, tam jest napisane bardzo rzeczowo o poście :aniol:

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
21-03-2008 01:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
aga napisał(a):Z jednej strony mnie to denerwuje i ostatnio w Środę Popielcową się zbuntowałam, ale jednocześnie wolałabym być w porządku wobec Pana Boga. Czy może ten post winien być zachowany, skoro normalnie i tak nie zawsze przestrzegam właściwej diety?
Choroba dyspensuje. Nie wolno przyczyniać sie do cierpienia, czy w ogóle, zaburzeń zdrowotnych. Mus, to mus.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-03-2008 01:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #4
 
Ale ja mam wyrzuty sumienia, bo może aż tak znowu chora nie jestem, żeby nie móc przetrzymać jednego dnia.
21-03-2008 12:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
aga napisał(a):Ale ja mam wyrzuty sumienia
No to się sama musisz określić, jak to z tobą jest. I pamiętaj:
Mateusz Ewangelista 23,24 napisał(a):Przewodnicy ślepi, którzy przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda!

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-03-2008 12:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
grape Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 84
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #6
 
z tego co mi ksiądz na religii mówił to jest mowa tylko o 1 posiłku do syta, nie ma zastrzeżeń, że mogą być tylko 2 lekkie i 1 do syta Uśmiech :?:
21-03-2008 12:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
To przecież oczywiste powinno być.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-03-2008 12:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #8
 
aga, twoja dieta przecież nie jest sprzeczna z postem...

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
21-03-2008 14:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #9
 
Właśnie, że jest sprzeczna.
21-03-2008 14:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
Nie wiem, co tu jeszcze pisać w tym temacie. Napisałem: choroba dyspensuje od postu. Mozna podjąc inne czyny pokutne. Zdrowie przede wszystkim. No, chyba, ż ektoś szuka sobie usprawiedliwienia, wymówki, to co innego. Jednak jeśli idzie o sytuację, o której piszesz Aga, to nie widze powodu do dalszych deliberacji.

Możesz jeść częściej niż 3 razy, w dni , ktore sama wymieniasz, czy w ogóle, ponieważ to ma służyć twemu zdrowiu właśnie.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-03-2008 14:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #11
 
Wobec tego sama zdecyduję. Na razie jakoś wytrzymuję, a w razie rozstroju jelitowego będzie to mój ostatni ścisły post. I chyba nie ma tu więcej nic do pisania.
21-03-2008 15:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
smokeustachy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #12
 
aga napisał(a):Wobec tego sama zdecyduję. Na razie jakoś wytrzymuję, a w razie rozstroju jelitowego będzie to mój ostatni ścisły post. I chyba nie ma tu więcej nic do pisania.
Problem można rozwiązać w sposób trywialny. Po prostu trzeba jeść cały dzień non-stop i to się liczy jako jeden posiłek.

"Nigdy nie drwij z żywego smoka, Bilbo głupcze"
Wirtualna Soplandia: http://soplandia.prv.pl
[Obrazek: soplandia.gif]
23-03-2008 18:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
May Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 10
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #13
 
Agunia, zapytaj po prostu lekarzaUśmiech A mi się wydaje,że chyba żródło problemu tkwi gdzie indziejOczko pozdrawiamUśmiech
24-03-2008 00:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #14
 
Mnie też się wydaje, że problem leży gdzie indziej. W sumie jakie znaczenie miałoby niezachowanie postu, jeżeli świadomie szkodzę sobie na zdrowiu w inny, gorszy sposób?
24-03-2008 00:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów