Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klątwy...
Autor Wiadomość
Blizbor Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 27
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #46
 
Sława !

Gregoriano, mi nie chodziło dosłownie o to, że słowo jest Bogiem, tylko o to, że wg mnie osoba która ten fragment napisała, przedtawiła SYMBOLICZNIE, jaką moc ma słowo, ale jak już napisałem, jest to moja opinia i naprawdę nie chce mi się już tłumaczyć co to klątwa...

Pozdrawiam !

Kto podnosi bro? ten walczy w ?wi?tym kr?gu Bogów - albo zwyci?stwo, albo ?mier?.
28-07-2005 15:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #47
 
Blizbor napisał(a):Gregoriano, mi nie chodziło dosłownie o to, że słowo jest Bogiem, tylko o to, że wg mnie osoba która ten fragment napisała, przedtawiła SYMBOLICZNIE, jaką moc ma słowo, ale jak już napisałem, jest to moja opinia i naprawdę nie chce mi się już tłumaczyć co to klątwa...

Dobrze, tylko nie używaj pierwszego lepszego fragmentu, który jest zupełnie o czym innym. Chcesz rozmawiać o naturze Boga, no to wtedy jest to odpowiedni fragment a tak to pomyłka :roll: :wink:

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
28-07-2005 15:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #48
 
Blizbor napisał:
Cytat:Nie od dziś wiadomo, że klątwa (nie ważne, czy magiczna czy kościelna - bo obie mają takie samo zadanie - ukarać kogoś) to przeważnie tylko słowa ułożone w jakąś formułkę, a jak wiadomo - słowa, mają wielką moc, zwłaszcza te wypowiedziane pod wpływem silnych emocji np. gniewu, nienawiści, ale niekoniecznie tuż przed śmiercią.

Wszystko tu się zgadza Blizbor. Klątwa jakakolwiek by nie była to będzie zawsze angażowaniem tych sił, które są nam przeciwne,czyli zła.

I tak ekskomunika ma służyć ku naprawie grzesznika, zaś klątwy rzucane w gniewie są już próbą szkodzenia bliźnim i przeczą zasadzie miłości nieprzyjaciół oraz naruszają pierwsze przykazanie Dekalogu.

Człowiek ma pewien, aczkolwiek ściśle określony potencjał umysłowy. Długie trwanie w gniewie względem kogoś, kto nas zranił, rzucenie klątwy słowami przy silnym udziale negatywnych emocji może realnie drugiej osobie zaszkodzić tak samo jak rzucane uroki. Poza tym zło obraca się zawsze przeciw zło czyniącemu.

Nikomu nie wolno nigdy źle życzyć. Zło jest bowiem przebiegłe. Trwanie w gniewie przez dłuższy czas to już wstęp do zniewolenia naszej duszy, a to dobra pożywka dla diabła. Gniew silnie uzależnia psychicznie i fizycznie. Urzeka swoją ekspresją, by następnie uczynić z nas niewolników opanowanych czy wręcz opętanych żądzą zemsty.

Dlatego miłujmy naszych nieprzyjacioł, nie złorzeczmy i nie rzucajmy klątw.

[ Dodano: Pon 24 Mar, 2008 13:55 ]
Oczywiście, by nie wybielać siebie to powiem jeszcze jedno. Czasem jak mam bardzo zły humor (oczywiście nie bez powodu), to nachodzi mnie ochota na rzucenie klątwy na osobę która mnie rani słowami i postępowaniem, ale nie czynię tego tylko dlatego, bo to grzech i sprzeciwia się zasadzie miłości nieprzyjaciół i miłości wogóle. Każdego czasem może ponieść i dlatego ważne w tym wszystkim, by nie dać złu władzy nad sobą i w gniewie nie rzucić klątwy.

Kiedyś rzuciłem taką, jak byłem jeszcze w podstawówce (ósma klasa), a posądzono mnie wtedy niesłusznie o zabranie czegoś. Byłem jeszcze nieświadomy tego, czym klątwa jest. Odkąd jestem świadom to nie rzucam już klątw. Pamiętajmy, że wychowani możemy być, aby unikać nałogów, by być kulturalnymi i nie krzywdzić czynami. Ale nikt nikogo nie wychowa na świętego.

Resztę wiedzy zdobyłem więc z Pisma Świętego - tam Chrystus zabrania rzucania klątw i dlatego powstrzymał swych uczniów, gdy zrażeni postawą mieszkańców pewnego miasteczka chcieli, by na to miasteczko spadł ogień z nieba.
31-01-2008 15:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #49
 
Anatema.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
06-09-2008 09:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #50
 
No i :?:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
06-09-2008 12:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Baptysta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 58
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #51
Re: Klątwy...
Harpoon napisał(a):Z tego, co już jest powiedziane na tym FORUM wiem, że każdy rodzaj magii jest grzechem. W takim razie klątwy jako takie także. Powiedzmy tak, rzucenia jakiejkolwiek klątwy na kogokolwiek lub samo usiłowanie rzucenia takowej jest traktowane jako grzech, z którego trzeba się spowiadać. Mam rację?? :-) No ale w takim razie, dlaczego kościół, czy tam papież lub biskup (sama nie wiem do końca) może rzucać klątwy kościelne? Nie pamiętam już za jakie to przewinienia, ale dlaczego on ma takie prawo. Skoro jest osobą duchowną i uznaje magię za grzech, to czemu sam praktykuje coś takiego?
Może się mylę, ale jeśli tak, to powiedzcie mi dlaczego ;-)

Tak, już samo zamierzenie rzucenia klątwy jest grzechem ciężkim i w dodatku zadzieraniem z demonami :!:
dodam, że to co jest w tym najgorsze to poprostu - zawiść do innej osoby - grzech przeciw najważniejszej cnocie - cnocie Miłości.

A co do Papieża (tylko On może w Kościele rzucić klątwe Kościelną i upoważnieni przez Niego prefekci Kongregacji Watykańskich - oczywiście pomijając klątwę automatyczną z mocy prawa - gdzie czasami biskup może z takiej klątwy zwolnić) to Papież nie rzuca klątwy bo sobie znienawidził jakiegoś heretyka, On poprostu korzysta z władzy kluczy (gdzie zawarta jest także władza sądownicza) aby publicznie potępić takie zachowanie za które rzucił klątwę i dać przykład innym, aby tak nie robić, bo za to grozi potępienie.
Przypomniał mi się akurat wątek z Ewangelii gdzie Jezus rzucił klątwę - szedł sobie z miasta do miasta i był głody czy tam spragniony i widząc krzak owocny bez owoców (bo to nie była pora rodzenia) przeklął go, że skoro nie nasycił Syna Człowieczego to już nigdy nie wyda owocu, i za jakiś czas Jezus przechodzi tą samą drogą i Apostołowie do Niego: Panie spójrz - ten krzak któryś przeklął zwiędł..." no i tam dodam tylko, że Jezus pouczył uczniów, aby wiedzieli, że Synowi Bożemu dana jest wszelka władza na ziemi i w niebie.
No a że temat dot. klątwy to dodam jeszcze, że Jezus przekazał władzę kluczy Piotrowi (papieżowi)...

Tak więc jeśli Ty byś chciała rzucić klątwę to jest to grzech bo to magia,
ale Papież może to zrobić, bo ma takie prawo od samego Boga i czyni to mocą Bożą.

Dla wi?kszej chwa?y Bo?ej, zbawienia dusz i zniszczenia grzechu!

Zachwyca mnie mój Bóg...
Bóg zawsze i we wszystkim mój Bóg
(?w. Wincenty Pallotti)
06-09-2008 13:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #52
 
Czyli Bóg zezwala na czynienie komuś poprzez kościól ZŁA ?!
Bo DOBRO to nie jest.
Są lepsi i lepsiejsi ci lepsiejsi już od dawna zabijali w imie Pana.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
06-09-2008 13:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Baptysta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 58
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #53
 
Harpoon napisał(a):No dobra, niech Ci będzie Gregoriano - pomyłka. Ale na pewno nie chodzi mi o ekskomunikę, tylko naprawdę o klątwę kościelną. Teraz nie mogę sobie przypomnieć o co tu dokładniej chodzi, ale kak znajdę coś na ten temat to napiszę. I powiem jeszcze, że to dokładnie tak zostało nazwane - klątwa kościelna.

Klątwą Koscielną jest właśnie
- Ekskomunika (zwana też klątwą papieską)
- czy też troche mniejsza klątwa - suspenda
w pierwszym przypadku jest to wyklecie z Kościoła a w drugim pozostaje się katolikiem jak np. Księża Bractwa św. Piusa X są suspendowani "a divinis"
Taka klątwa jest rzucana np. na członków Stowarzyszeń Życia Apostolskiego, którzy porzucili zgromadzenie - oznacza, to że po wystąpieniu ze Stowarzyszenia po zwolnieniu z przysięgi mogą szukać przychylnego biskupa, który powierzy im posługę w swojej diecezji.
Podobnie jest chyba z zakonnikami, którzy zostali zwolnieni ze ślubów zakonnych, a są kapłanami.

tu jest troche wyjaśnione, dlaczego papież Kościół może rzucić klątwę
http://www.traditio.pl/ksiazki/003%20nau...owaniu.htm

dodam jeszcze, że właśnie o klątwie ekskomunice mówiłem w przypadku kontaktu katolika z masonami (księża nią obłożeni mają zakaz przystępowania do Najświętszej Ofiary i uczestniczenia w sprawowaniu Sakramentów Świętych)

[ Dodano: Sob 06 Wrz, 2008 13:32 ]
pafni napisał(a):Czyli Bóg zezwala na czynienie komuś poprzez kościól ZŁA ?!
Bo DOBRO to nie jest.
Są lepsi i lepsiejsi ci lepsiejsi już od dawna zabijali w imie Pana.

nie - Bóg poprostu udziela Kościołowi władzy sądowniczej, a zło uczynił człowiek, który zasłużył na taką karę.

Dla wi?kszej chwa?y Bo?ej, zbawienia dusz i zniszczenia grzechu!

Zachwyca mnie mój Bóg...
Bóg zawsze i we wszystkim mój Bóg
(?w. Wincenty Pallotti)
06-09-2008 13:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #54
 
Człowiek jest ZŁY........
Gdzie tu miłosierdzie.
Zawsze winni ci najsłabsi.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
06-09-2008 14:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Baptysta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 58
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #55
 
Kościół jest miłosierny, dlatego modli się o nawrócenie takich wyklętych (np. w Wielki Piątek).
A gdyby tylko chcieli ci wyklęci zawsze się mogą nawrócić. Bóg jest miłosierny dlatego każdemu grzesznikowi daje czas do nawrócenia

Dla wi?kszej chwa?y Bo?ej, zbawienia dusz i zniszczenia grzechu!

Zachwyca mnie mój Bóg...
Bóg zawsze i we wszystkim mój Bóg
(?w. Wincenty Pallotti)
06-09-2008 14:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #56
 
Nie mylcie anatemy (wykluczenie z grona kościoła) z klątwą = rzuceniem zaklęcia (magia).

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
06-09-2008 20:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #57
 
Stop, stop, stop.
Klątwa jako wyklęcie (wyłączenie z grona) jest czym innym, niż potoczne znaczenie tego słowa (wyklęcie, przeklęcie, rzucenie klątwy). Brzmi ono tak samo, myślę, że dlatego, że w przeszłości złorzeczenie łączyło się zazwyczaj z wyklęciem, a w przypadku rodzin - wydziedziczeniem, natomiast jest to coś zupełnie innego.
Czym innym jest kogoś przekląć (złorzeczenie), a czym innym poprzez miłosierdzie wykluczyć ze społeczności wiernych (taka terapia szokowa, zawsze z nadzieją na powrót).

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
06-09-2008 21:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #58
 
No właśnie po to to mówię - bo nagle rozmówcy zaczęli mieszać Duży uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
06-09-2008 22:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #59
 
Wiem, nie zauważyłam Twojej wypowiedzi, kiedy pisałam moją Uśmiech nie wiem czemu, może pisałam odp. na 4 stronie, albo nie wyświetliło 5-tej.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
06-09-2008 22:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rubinka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 106
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #60
 
W książce wyznania egzorcysty wiele pisze o klątwach w tym wieku, nawet proste słowa mogą zrobić komuś krzywdę. Wielu ludzi ma z tym problem a wtedy potrzebny jest egzorcysta.

"Wybrałem cię, gdy planowałem stworzenie świata."
Ef 1,11-12 Serce
07-09-2008 09:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów