Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klątwy...
Autor Wiadomość
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #31
 
Pisałam ogólnie o księżach, a nie o tych co odchadzą np. do Zielonoiświątkowców.

Ale jeśli o nich chodzi to mogę się zgodzić. Tylko co to da, że b.ędzie on ekskomunikowany?
Jeśli był dobrym księdzem, to nic nie powstrzyma wiernych żeby jednak odeszli do Zielonych.

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
01-03-2005 17:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #32
 
Co oznacza, ze bedzie ekskomunikowany :?: Nie może odprawac mszy. Nie moze udzielac sakaramentów.
Masz prawo nawet takiego kogos wyproscić z KOścioła, bo w tym momecie sieje zgorszenie...
01-03-2005 17:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #33
 
Wyprosić z kościoła??!! Przecież to chore!!
To tak jakby komuś zabronić spotykać się z bogiem.

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
01-03-2005 17:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #34
 
To nie jest chore. Ten koleś jest ksiedzem. Ma prawo wejśc spowrotem do wspólnoty kościoła, ale zanim wejdzie musi sie udać do Biskupa. Nie ma tak, że wali sutanne w kąt, a potem siedzi w kościele. To jest zbyt niebezpieczne :!:

<>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <><
01-03-2005 17:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #35
 
Niebezpieczne?
Ciekawe czemu
Buahahahaa

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
01-03-2005 17:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #36
 
Dobra niech Ci będzie Gepardziq

Ale i tak się nie zgadzam z tym

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
01-03-2005 17:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #37
 
jak już tak się przyczepiliście ekskomunikowanych księży, i ich odchodzeniu od kościoła to odsyłam do tematu o rozłamie, gdy się pojmie czym jest rozłam to wcale nie dziwne, że pociaga on za sobą ekskomunikę - ale o tym nie tu!

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
01-03-2005 18:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #38
 
Lola, a gdzie ten temat o rozłamie??
Bo mi się nie chce szukać

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
01-03-2005 21:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #39
 
TU: http://forum.ewangelizacja.sulechow.net/...sc&start=0

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
01-03-2005 21:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Prekario Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 12
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #40
 
Hmm, może kościół to i nie moja tematyka, ale inetresuje się różnymi rzeczami i czytałem gdzieś jak wygląda prezprowadzenie anatemy, w skrócie opisze to tak:
księża się zbierają, trzymają zapalone świece /chyba czerwone/ , następuje jakiś obrządek, oficjalnie wyklęcie delikwenta, po czym na hasło: "anatema", wszyscy rzucają, czy łąmią trzymane świece...

Jak dla mnie to trąci magią, hehe, a może się mylę? 8)

Prawdopodobnie anatema ma swe źródła u żydów- którzy stosują "cherem" czy "herem" /nie wiem jak to sie przedstawia gramtycznie/, czyli też klątwę rzuconą na człowieka lub miejsce, aczkolwiek jest to podobno proces odwracalny, jeżeli ktoś się szczerze nawróci to rabin może to zdjąć...

Klątwy same w sobie, mogą zostać rzucone przez zwykłych ludzi /celowo lub "niechcący"/- np. przez obrzęd magiczny /czarna magia- jeśli ktoś uznaje ten podział/, albo przez słowa wypowiedziane w slinym gniewie, nienawiści /przeważnie tuż przed śmiercią- gdy ktoś życzy śmierci swemu prześladowcy, po czym ginie i nie ma możliwoiści odwrócenia takiej klątwy, bo można to zrobić jedynie przez wybaczenie i jakoby cofnięcie w ten sposób klątwy; chociaż magia zna sposoby na zdjęcie klątw- tylko, że jest to sprzeczne z waszą religią <czyt. co nie znaczy, że nie działa>/

POZDRAWIAM

<===<<< Strza?a- opierzona ?mier?, przecinaj?ca powietrze, spiewaj?ca sw? cich? pie?? zwyci?stwa....
14-07-2005 03:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #41
 
:hahaha: a skad ty to wziąłeś ?? O rany, juą dawno siez czymś takim nie spotkałam. Może w średniowieczu tak to przeprowadzano...

Śmieję sie z tego obrazu, a nie z autora posta Uśmiech Witaj Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
27-07-2005 17:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Blizbor Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 27
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #42
 
Sława !

Cytat:Na początku było słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było słowo...

To zdaje się cytat z Waszej świętej księgi - czy nie tak ? Nie od dziś wiadomo, że klątwa (nie ważne, czy magiczna czy kościelna - bo obie mają takie samo zadanie - ukarać kogoś) to przeważnie tylko słowa ułożone w jakąś formułkę, a jak wiadomo - słowa, mają wielką moc (patrz cytat), zwłaszcza te wypowiedziane pod wpływem silnych emocji np. gniewu, nienawiści, ale niekoniecznie tuż przed śmiercią. Tak więc zgadzam się z Prekariem odnośnie tego co napisał On o klątwach, że człek może rzucić na kogoś klątwę nieświadomie (i jeśli są to słowa wypowiedziane w naprawdę silnym gniewie, to i nawet formułka jest niepotrzebna). A odnośnie klątw kościelnych - nie była to ekskomunika. Wyręcze Harpoon'ka i podam ciekawe źródło : "Mroki Średniowiecza" dr. Józefa Putka, jeden z rozdziałów tej książki jest poświęcony właśnie klątwom kościelnym. Rozważcie to, co rzekłem...

Pozdrawiam !

Kto podnosi bro? ten walczy w ?wi?tym kr?gu Bogów - albo zwyci?stwo, albo ?mier?.
27-07-2005 18:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #43
 
A co ma podany przez Ciebie fragment ewangelii Janowej do klątw? Wytłumacz bo nie wiem... :roll: Dla mnie to nie ma żadnego związku!

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
28-07-2005 07:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Blizbor Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 27
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #44
 
Sława !

Nie ważne czyja to ewangelia !!! Ważne, że pokazuje jak wielką moc ma SŁOWO !!! Dla przypomnienia :

Cytat:Na początku było słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było słowo...

Klątwy to właśnie SŁOWA, tylko że wypowiedziane pod wpływem silnych emocji, czyli w gniewie lub nienawiści. Oczywiście nie zamierzam nikogo na siłę przekonywać do tego, każdy ma swoje zdanie - jednak pamiętajcie, to że w coś nie wierzycie, to nie znaczy że tego nie ma...

Pozdrawiam !

Kto podnosi bro? ten walczy w ?wi?tym kr?gu Bogów - albo zwyci?stwo, albo ?mier?.
28-07-2005 13:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #45
 
Tak się składa, że podany przez Ciebie cytat ma sie nijak do uroków, klątw i innych temu podobnych zjawisk.

Tutaj Słowo to Logos druga osoba Trójcy Świętej. Czyli nie słowo wypowiedziane tylko Osoba a to różnica zasadnicza. To, że w tekście jest wyraz słowo nie oznacza, iż to jest tożsame z tym o co ci chodzi. Interpretując to dosłownie to słowo jest Bogiem... Chyba dochodzimi do jakiejś pomyłki...

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
28-07-2005 14:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów