Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierścień Atlantów
Autor Wiadomość
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #16
 
Ja rozumiem, co ksiądz napisał, mam po prostu inne zdanie.
Owszem, noszenie szczęśliwego różańca to wielkie nieporozumienie. Wy, kapłani, jesteście szczególnie narażeni na różnego typu pokusy, często niewidoczne. Założę się, że szczęśliwy różaniec jest dla kolegi wyrazem pobożności. Taka ludowa "pobożność", Panu Bogu świeczkę, diabłu... No właśnie. Dla diabła nie powinno być niczego w naszym życiu.
A teraz to ja księdza proszę o powtórne przeczytanie mojego posta Uśmiech I ponawiam pytanie - skoro wszystko zależy od aktu woli, to dlaczego Bogu nie podoba się sytuacja, w której Jego dziecko posiada tylko przedmioty obcego, bałwochwalczego kultu, nie pokładając w nich nadziei?

http://apologetyka.katolik.net.pl/content/view/391/62/

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
24-03-2008 10:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
Kruchość woli człowieka, jej słabość i skłonnośc do złego - to są składowe możliwości grzechu. Wodzenie siebie na pokuszenie jest grzechem. To się nazywa nawet: narażanie na utratę wiary.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
24-03-2008 10:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #18
 
A co powie ksiądz na temat rzeczy, nad którymi były odprawiane obrzędy kultów pogańskich, czy wręcz satanistyczne, nad którymi przyzywano imiona demonów? Czy mogą one szkodzić komuś, kto nie jest w stanie łaski uświęcającej?
Doświadczenia egzorcystów mówią, że zdarzały się przypadki szkodzenia ludziom bez ich wiedzy za pomocą dziwnych przedmiotów, które znajdowano przykładowo w poduszce, czy w materacu łóżka.


http://lublin.republika.pl/egzorcysta14.html
punkt 4.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
24-03-2008 10:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
Zgadzam się. I na tym opieram tłumaczenie w czym rzecz, kiedy spotykam kogoś, kto się posługuje tego typu rzeczami.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
24-03-2008 10:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #20
Re: Pierścień Atlantów
aga napisał(a):. Właściwie to nawet nie wiem jak ta dziewczyna ma na imię, bo studiuję teraz z innymi ludźmi niż kiedyś, [...] Ha, tylko ja nie umiem z ludźmi gadać, nawiązywać relacji. izoluję się i boję ludzi. To chyba nierealne
A lubisz tą koleżankę?
Bo przecież tu nie chodzi o to żeby zaprzyjaźniać się z kimś z powodu pierścienia. Smutny
Trzeba się z nią zaprzyjaźnić Przytulanie dla niej samej.

Możesz przecież powiedzieć do niej:
Cześć jak masz na imię? Uśmiech
A ja mam na imię Aga.

A może się okaże że koleżanka jest kontaktowa i sama się z Tobą zapozna i będziesz miała problem z głowy.
A pierścień tu jest najmniej ważny. Najważniejsza jest koleżanka i Twoja relacja Przytulanie z nią. Uśmiech

Spróbuj, proszę, tak na początek. To nie jest takie bardzo trudne. Uśmiech
24-03-2008 12:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #21
 
Akurat moje niskie poczucie wartości nijak się ma do przedstawionego tutaj problemu.
24-03-2008 12:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #22
 
Ks.Marek napisał(a):Akt woli powoduje, że dany czyn jest zły lub dobry.
niezależnie od tego czy ktoś chce czy nie dany przedmiot działa (o ile tylko nie ma sprzeciwu danej osoby) - czasem działa nawet przy sprzeciwie danej osoby ..
Szczególnie jest to mocne w wypadku amuletów, księże.
Chodzi mi tu o pewne szczególne zagrożenie ze strony okultyzmu, o zagrożenie wypływające ze szczególnie niebezpiecznych przedmiotów (itp) poświęconych obcym "bóstwom" które działają tak czy inaczej czy człowiek chce czy nie.
A "pierścień" należy do jednych z najgorszych i najpaskudniejszych amuletów jakie powstały.
Zagrożenie oczywiście jest zupełnie inne w przypadku gdy ktoś świadomie para się danym "zjawiskiem" wiedząc o tym że to okultyzm lub stosuje te przedmioty celowo (zgonie z przeznaczeniem).
Ja spotkałem się wprost z tym, ze sprzedający informuje np. o tym, ze dany przedmiot 'POMAGA" na różne choroby w zależności od tego na którym palcu jest noszony.
Tu już nie można mówić o "niewiedzy" o tym do czego przedmiot jest stosowany (choć jednocześnie trudno mówić o "złej woli" danej osoby).
Spotkałem się również nawet i z tym, ze osoby absolutnie nieświadome tego co tak naprawdę noszą zmieniły się w zachowaniu -po założeniu "pierścienia" - (na minus) po czym znów zmieniły się (na plus) po wywaleniu tegoż świństwa.
Przypadek czy nie ... ?

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
24-03-2008 22:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
ddv napisał(a):niezależnie od tego czy ktoś chce czy nie dany przedmiot działa ( ile tylko nie ma sprzeciwu danej osoby) - czasem działa nawet przy sprzeciwie danej osoby ..
Szczególnie jest to mocne w wypadku amuletów, księże.
Owszem, stąd też pytam ludzi: skąd to masz? Po co to nosisz? Co chcesz w ten sposób wyrazić? (Ilez ja już Budd widziałem w domach u ludzi, kiedy chodziłem na kolędę, masek afrykańskich, czarownic na miotle, etc?)

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
25-03-2008 18:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #24
 
ddv napisał(a):[niezależnie od tego czy ktoś chce czy nie dany przedmiot działa (o ile tylko nie ma sprzeciwu danej osoby) - czasem działa nawet przy sprzeciwie danej osoby ..
Szczególnie jest to mocne w wypadku amuletów,
IMHO - Samo takie twierdzenie jest juz grzechem przeciw pierwszemu przykazaniu.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
26-03-2008 15:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #25
 
Kyllyan napisał(a):IMHO - Samo takie twierdzenie jest juz grzechem przeciw pierwszemu przykazaniu.
Ja myślę, że jednak nie.
ks. Eugeniusz Guździo napisał(a):- Rzucanie klątw i uroków jest możliwe przez otwarcie się konkretnej osoby na działanie złego ducha czy też złych duchów oraz przekazanie tej negatywnej mocy na innych -tłumaczy ksiądz Eugeniusz Guździoł, egzorcysta archidiecezji poznańskiej. Zdaniem poznańskiego egzorcysty nie pozostajemy bezbronni wobec tych praktyk. Osoby wierzące w Jezusa Chrystusa mogą czerpać moc od Tego, który jest Synem Bożym, czyli kimś nieporównywalnie większym i silniejszym. To, co jest naszym praktykowaniem wiary, począwszy od przyjęcia sakramentu chrztu świętego 'poprzez udział w Eucharystii, przyjmowanie Komunii świętej, modlitwę, czytanie Biblii, przystępowanie do sakramentu pokuty, jest naszą najskuteczniejszą tarczą ochronną przed atakami złych duchów.
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TS/...latwa.html

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
26-03-2008 17:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Moria Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 193
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #26
 
Cytat:Ostatnio zauważyłam u mojej koleżanki ze studiów, że nosi takowy pierścień. Nie wiem, czy powinnam zwrócić jej uwagę na zagrożenia, jakie się z nim wiążą. Właściwie to nawet nie wiem jak ta dziewczyna ma na imię, bo studiuję teraz z innymi ludźmi niż kiedyś, ale sądzę, że wierzącą osobą jest. Boję się, że mnie nie zrozumie albo uzna, że się wtrącam albo coś w tym rodzaju. Myślę, że powinnam z nią porozmawiać, tylko nie wiem jak. Niejednokrotnie było mi trudno na studiach przyznawać się do swojej wiary, bronić jej, więc chyba się boję.

Możesz jej przesłać mailem lub wydrukować i podać ten artykuł:
http://ktozjakbog.religia.net/index.php?...&Itemid=29

Pozdrawiam

[ Dodano: Czw 27 Mar, 2008 07:11 ]
Albo ten:

http://www.informacje.int.pl/Talizmany-a...t1146.html

Pozdrawiam

[ Dodano: Czw 27 Mar, 2008 16:37 ]
A gdyby ten drugi link nie działał to:

http://www.radiomaryja.pl/pdf/pdf.php?r=ar&id=933

św. Paweł od Krzyża
Różaniec rodziców za dzieci
27-03-2008 07:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #27
 
Tekieli całkiem fajnie pisze. Musze to druknąc i wysłać niektórym parafianom, u których widziałem takie szajstwo rózne na kolędzie...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
28-03-2008 23:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
mój kolega miał i sam podeszdł do mądrego wniosku i wywalił go. Choć nie było to proste, bo przywykł do niego.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
28-03-2008 23:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #29
 
Rachel napisał(a):mój kolega miał i sam podeszdł do mądrego wniosku i wywalił go. Choć nie było to proste, bo przywykł do niego.
otóż to ..
Jedna z rzeczy która mnie szalenie uderzyła - szalenie trudno się tego świństwa pozbyć ..
Ludzie znajdują często całą masę wykrętów by próbować to zatrzymać przy sobie ..
A tak naprawdę - czasami trudno oprzeć się wrażeniu że nie wiadomo kto kogo trzyma..
Właściciel pierścień czy pierścień właściciela ... Smutny

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
29-03-2008 09:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
syn marnotrawny Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 29
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #30
 
ddv napisał(a):otóż to ..
Jedna z rzeczy która mnie szalenie uderzyła - szalenie trudno się tego świństwa pozbyć ..
Ludzie znajdują często całą masę wykrętów by próbować to zatrzymać przy sobie ..
A tak naprawdę - czasami trudno oprzeć się wrażeniu że nie wiadomo kto kogo trzyma..
Właściciel pierścień czy pierścień właściciela ... Smutny

Tolkien zrobił kiedyś studium przypadku na podstawie Froda Uśmiech

Oddzywaj si? tylko wtedy, gdy wiesz o co chodzi

Sokrates
01-04-2008 07:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów