Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Andr2ej Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 365
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #1
JUDASZ
W Wielki Piątek 22:05 POLSAT zaprezentował film
"JUDASZ" w reż. Charlesa Roberta Carner
________
________[Obrazek: 7054228.2.jpg?l=1185190085000]

Moja recenzja:

Ten film jest wyjątkowo niechlujnie i źle zrobiony. Zaczynając od doboru aktorów, ich fatalnej gry a kończąc na ogólnej wymowie filmu. Czasami miałem wrażenie że niektórzy z grający cały czas trzymali w rękach komórki.
Aktorzy mówią i poruszają się na sposób nam współczesny. Brakuje podłoża historycznego, brakuje wczucia się w mentalność ludzi tamtej epoki.

Niemal wszystkie dialogi i sytuacje są zmienione, wypaczając tak ważną prawdę jaką jest ewangelia. Judasz jest kimś zupełnie innym niż ten którego poznajemy z kart Pisma Świętego. Postać Jezusa jest sztuczna a wizerunek Boga który nam zaserwowano jest naiwny i głupi. Kto po takim filmie może powiedzieć że kocha Boga ? Kto po takim filmie prawidłowo zrozumie postać Judasza ?

Koszmar i porażka. Po raz kolejny zmarnowano okazję by przybliżyć wizerunek Boga i postacie apostołów.

Bóg jest mi?o?ci?

Je?eli z?o nie jest napi?tnowane rozzuchwala si?.
24-03-2008 18:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
czarek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 418
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Szczerze myślałem, że to jakaś nędzna paradia... ale patrze na opis - dramat historyczny :shock:
No i sie zdziwiłem
Mam nadzieje, że jak najmniej ludzi oglądało ten film... Jezus z apostołami wyglądali tam jak sekta :|
Po za tym Jezus wyglądał jak "super star" :?
Jestem równie zdegustowany...

http://www.ewangelizatorzy.pl
24-03-2008 20:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Niedawno odłuchałam ciekawej konferencji o Judaszu. Nigdy na tę postać tak nie spoglądałam.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
24-03-2008 21:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Jeśli już nakręcić film o Judaszu to bez fałszowania historii i przekręcania Ewangelii. W przypadku Judasza powinna być możliwość prześledzenia jego życia od czasu powołania do grona Apostołów, aż po dramat samobójczej śmierci.

Nie oglądałem filmu. Ale wątkiem najważniejszym byłby wątek o miłosierdziu Bożym (Jezus mówi: "Przyjacielu, po coś przyszedł". Nie przeklina Judasza. ) Chrystus nie odtrąca Judasza w przeciwieństwie do arcykapłanów, których los Judasza nie interesuje, mimo iż Judasz wyznaje arcykapłanom winę: "Zgrzeszyłem wydając Krew niewinną". Judasz bierze całą winę na siebie i to prowadzi go do zguby, podczas gdy Piotr wszystko oddaje Chrystusowi i zdrada zostaje mu wybaczona.

A teraz w tym świetle spójrzmy na ten film, którego jakość daje wiele do życzenia. Czy są tam następujące wątki ?

WZÓR:

1.Prolog.

2.Film.

-powołanie Judasza do grona Apostołów
-zapowiedź zdrady Judasza i zaparcia się Piotra
-Ostatnia Wieczerza i wyjawienie zdrajcy
-zdrada Judasza i zaparcie się Piotra
-odrzucenie skruchy Judasza przez arcykapłanów
-płacz Piotra i samobójcza śmierć Judasza
-Ukrzyżowanie Chrystusa
-wyznanie miłości przez Piotra

3.Zakończenie.

Ważne motywy przewodnie:

-powołanie
-miłosierdzie Boże
-Męka Chrystusa
-przestroga przed zwątpieniem w Boże miłosierdzie (dramat Judasza)
27-03-2008 20:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
czarny Pablo Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 42
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #5
 
Niedawno oglądałem film dokumentalny "ewangelia według Judasza". Jak pewnie wiecie istnieje wiele ewangelii gnostyckich. Otóż ten film mówi o jedne j z nich. Tytuł mówi sam za siebie. Judasza przedstawiono w niej, jako najbardziej umiłowanego ucznia Jezusa, tego, który był wtajemniczony w plan Boży. Ewangelia ta podaje, że to nie Judasz zdradził, lecz Jezus go do tego namówił, aby spełniły się pisma. Judasz pono strasznie to przeżywał, lecz w końcu wydał Chrystusa. Po co ktoś napisał taki dokument - jak myślicie? Ja uważam, że chciano może podkopać wizerunek działających Apostołów, którzy szerzyli nauki Chrystusa. Może chciano umniejszyć jego ofierze?

JAK SI? NIE WYWRUCISZ TO SI? NIE NAUCZYSZ
10-04-2008 13:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Judasza nie namówiono do zdrady. I Judasz zdradził i Piotr się zaparł. To było w planach od góry ustalonych. Zdrada Judasza miała się dokonać, ale fakt, że Judasz powiesi się, nie jest nigdzie zapowiadany. Judasz mógł przecież wrócić do Apostołów i wyznać swą winę i obeszłoby się bez samobójstwa, ale Judasz wziął całą winę na siebie i dlatego tak skończył. Judasz mimo iż uświadomił sobie swoją winę i pozbył się srebrników, to jednak zwątpił w Boże miłosierdzie i to go zgubiło. Póki żył to miał szansę dołączyć do Apostołów i zmienić swe życie.

Judasza Chrystus nazwał przyjacielem, choć wiedział o zbliżającej się zdradzie. Ale to Szatan namówił Judasza do zdrady. Judasz był Apostołem, ale nie umiał dostrzec Chrystusowej miłości, bo był na nią zamknięty przez grzech. Jak wiadomo - Judasz wykradał pieniądze, które składano w Świątyni.
10-04-2008 14:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #7
 
Polonium, trochę kręcisz. Co, Bóg wiedział i pokierował zdradą Judasza a nie przewidział że samobójstwo popełni :?: Nonsens. Człowiek podejmuje własne decyzje na podstawie swoich doświadczeń. Grzech też jest jego świadomą decyzją, nie jesteśmy zaprogramowani do takiego czy innego grzechu. Judasz wcale ie musiał zdradzić. Po prostu to zrobił. Bóg go nie zmuszał.

Gdyby zdecydował się nie zdradzać Jezusa, zrobiłby to inny ze słuchających Go. Niestety taka ludzka natura, takie ludzkie postępowanie, że zawsze się ktoś taki znajdzie. Nie Judasz to byłby inny...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
10-04-2008 16:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #8
 
wcale nie. Judasz został po to stworzony, żeby m.in. zdradzić Jezusa.
10-04-2008 17:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #9
 
Bzdury. Nie hoduje sobie Bóg zwierząt rzeźnych. Judasz kradnąc chociażby już zgodził się świadomie na kontakt ze złem, na skażenie grzechem, w ten sposób sam uczynił się podatnym na Szatana. A to , że i tak spełnił ważną rolę w planie Bożym wcale nie podważa jego dobrowolności postępowania. Bóg tak dobrze zna naturę narodu ludzkiego, że wiedział, że na kogoś do zdrady będzie mógł "liczyć" :/

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
10-04-2008 17:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #10
 
no to świetna prowokacja, żeby zniszczyć komuś życie
10-04-2008 17:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #11
 
Nikt mu noża do szyi nie przykładał "zdradź". Wolny wybór. Wybrał kasę. Człowiek mu ją zaproponował.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
10-04-2008 18:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #12
 
wspomnisz na moje słowa w zaświatach :twisted:
10-04-2008 18:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów