Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Anonymous
Unregistered

 
Post: #1
Servitory
Co to są serwitory?

(Ciach - SPAM)Tematyka ciał astralnych jest obca doktrynie Kościoła Katolickiego i jakiekolwiek propagowanie tego typu nurtów nie jest pożądane na forum ewangelizacyjnym. Można ewentualnie podjąc dyskusję na temat tego, co w nieniejszym wątku pozostało nieocenzurowane.

[ Dodano: Wto 25 Mar, 2008 21:09 ]
Czy poprzez stosowanie servitorów możemy jakoś uszkodzić naszą duszę? Jest to w ogóle możliwe?
25-03-2008 21:45
Odpowiedz cytując ten post
hailee Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 126
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #2
Re: Servitory
Marcin1778 napisał(a):Co to są serwitory?

(Ciach - SPAM)Można ewentualnie podjąc dyskusję na temat tego, co w nieniejszym wątku pozostało nieocenzurowane.

phi, dla mnie to w ogóle jakaś bujda. Coś jak tworzenie postaci w grze komputerowej.. :?
Ale w razie czego radzę się w to nie bawić, tak samo jak w różnorakie yhm..otwieranie czakr podczas jogi Duży uśmiech jakieś tam ćwiczenia fizyczne pomagające schudnąć- ok, ale nie klepanie mantry.
26-06-2008 15:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #3
Re: Servitory
Marcin1778 napisał(a):Czy poprzez stosowanie servitorów możemy jakoś uszkodzić naszą duszę? Jest to w ogóle możliwe?
Tak. Duszę 'uszkadzasz' sobie swoim myśleniem. Budowa serwitora to praca umysłowa i źle wykonana może uszkodzić Cię tak samo jak duszę uszkadzają myśli egoistyczne, nienawistne itd...
Może więc lepiej nie myśleć? to wtedy uratujemy nasze duszyczki Uśmiech
27-06-2008 12:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
hailee Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 126
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #4
 
Komzar napisał(a):Może więc lepiej nie myśleć? to wtedy uratujemy nasze duszyczki Uśmiech

hehehehe mi się to ponoć czasem zdarza Duży uśmiech ludzie mi zarzucają, że mi się myślenie wyłącza :mrgreen:
27-06-2008 12:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Serwitory - nie powiem, co to jest [cenzura] ,ale pochodzi to od Szatana i zagraża duszy. Po co sięgać po rzecz rodem ze spirytyzmu i magii ? Mistyka chrześcijańska nam nie wystarczy, czy co ? Czego szukamy właściwie ? Naszej zguby ?

Kto jest katolikiem, niech nie schodzi z drogi, którą obrał.
30-06-2008 14:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #6
 
A skąd wiesz, że pochodzi od Szatana? bo zaczyna się na 'S'?
30-06-2008 15:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Nie chodzi tu o pierwszą literę słowa, ale ogólnie o całą praktykę. Ta praktyka wystawia naszą duszę na poważne niebezpieczeństwo np. opętanie i inne poważne skutki. Jeśli naprawdę zależy nam na życiu wiecznym w Niebie, to odrzućmy taką praktykę.

Wolna wola = odpowiedzialność. A chodzi tu zawsze o odpowiedzialność przed naszym Panem i Stwórcą. Wybierasz dobro - spotyka Cię dobro, wybierasz zło i ono się uobecnia w Twoim życiu. Są świadectwa ludzi, którzy namacalnie wskutek własnych wyborów doświadczyli działania zła (nie tylko pod postacią opętania), a potem się nawrócili, bo Bóg ich uratował.

(ciach - nie musisz się chwalić wszędzie dodatkowo że coś wiesz bo w 0,000001% może mieć związek z tematem. To się nazywa spam :/ ))
30-06-2008 15:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #8
 
Co innego praktyka, a co innego stworzenie o nazwie Serwitor. Praktyka może być zła lu dobra, zależy jak ktoś to coś robi, czy też używa. Ty napisałeś że samo stworzenie jakim jest Serwitor pochodzi o Szatana. Możesz to uzasadnić?
Proponuje metodę podobną do tej w której naukowcy udowadniają, że człowiek pochodzi o małpy Uśmiech
Określenie, że jakaś praktyka wystawia naszą duszę na niebezpieczeństwo jest niedorzeczne, bo rodząc się wystawiamy naszą duszę na grzech i dalej idąc tą logiką to wychodzi na to, że akt poczęcia jest z gruntu zły bo prowadzi do skalania czystej duszy. To chyba nie jest właściwe podejście do tematu, nie uważasz?
01-07-2008 07:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Komzar napisal:
Cytat: Określenie, że jakaś praktyka wystawia naszą duszę na niebezpieczeństwo jest niedorzeczne, bo rodząc się wystawiamy naszą duszę na grzech.

Ciekawie to sformułowałeś. Rzeczywiście na każdym z nas ciąży grzech pierworodny, dlatego podlegamy prawu grzechu i śmierci. Wszyscy jesteśmy grzesznikami, bo nasza natura jest skłonna do grzechu, czy tego chcemy czy nie. Święty Paweł ujął to następująco, że chcemy czynić dobro, ale narzuca nam się zło.

Oczywiście akt poczęcia jest dobrem, bo Bóg stwarza nowe życie. W taką małą komórkę Bóg daje tchnienie ducha, czyli duszę, a zatem już taki mały zarodek ma duszę. Więc to już nie zarodek, ale dzięki nieśmiertelnej duszy człowiek. Ale o tym rozmawia się w wątku o poczęciu.
01-08-2008 16:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #10
 
Co ma poczęcie do servitora to nie wiem, ale możesz wskazać, gdzie w wątku o poczęciu mówi się takie rewelacje jak przed chwilą tu napisałeś?:

Polonium napisał(a):Oczywiście akt poczęcia jest dobrem, bo Bóg stwarza nowe życie. W taką małą komórkę Bóg daje tchnienie ducha, czyli duszę, a zatem już taki mały zarodek ma duszę. Więc to już nie zarodek, ale dzięki nieśmiertelnej duszy człowiek.
02-08-2008 21:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Glowa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 83
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #11
 
servidor w magii chaosu jest bytem osobowym tworzonym przez człowieka, który będzie coś robił np. doładowywał nas energią w różnych sytuacjach albo leczył nam wzrok Uśmiech powstaje z niczego/z chaosu, tak jak świat Język
24-10-2008 20:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
Nie ma żadnych servitorów. To czysta fantazja i bzdury Człowiek nie może stworzyć bytów żyjących. Owa "energia" to też kłamstwo. Nie ma tu żadnej energii, ale jest zło, które zagraża człowiekowi. :twisted: Dyskusja o servitorach jest bez sensu. :krzywy:

Jeśli ktoś mi mówi, że są jakieś servitory, to w takim razie równie dobrze i ja mogę powiedzieć, że jestem prezydentem USA.
24-10-2008 21:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Glowa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 83
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #13
 
OK, w takim razie możemy przyjąć, że 90, albo nawet 100% ezoteryki to bzdury. W takim razie wielka większość ezoteryki, okultyzmu, magii w żaden sposób nie może korzystać z oddziaływania szatana, bo nie istnieje! Mam rację :?:

Cytat:Owa "energia" to też kłamstwo.
a materia składa się z...
24-10-2008 21:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #14
 
Inaczej: ogrom osób parających się ezoteryką czy magią w rzeczywistości bawi się tylko kolorowymi szkiełkami i hasełkami. Niestety ten odsetek, który faktycznie ma kontakt z "szarą strefą" robi tyle szkód duchowych, że nadrabiają za wszystkich...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
24-10-2008 21:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #15
 
Nie zgodzę się. Owszem, rzeczywiście większość z tych rzeczy, o których mówi ezoteryka, nie istnieje. To 'podróby', falsyfikaty złego. Pismo Święte, Słowo Boga, mówi nam, że szatan podaje się za anioła światłości, że jest ojcem kłamstwa. Potrafi oszukać człowieka, przekonując, że coś złego, tak naprawdę jest dobre /szczególnie jeśli człowiek żyje z dala od Pana Boga/, potrafi także coś upozorować, sprawić, że coś na pozór jest i działa.
To, że nauka tego nie zna i w rzeczywistości to nie istnieje, nie znaczy jednak, że wierząc w istnienie tego, czego nie ma i wgłębiając się w rzekomą wiedzę o tym, nie wchodzimy na 'terytorium' szatana. Przeciwnie - ulegamy jego oszustwu.

Przykładowo: Żadna 'energia', prócz tej znanej z fizyki, nie istnieje. Żadna pozytywna, negatywna, kundacośtam, jakakolwiek inna, 'ezoteryczna' energia nie istnieje. To kłamstwo szatana. To, że coś wydaje się działać, jest kolejnym oszustwem (bo jeśli coś działa, a nie ma racjonalnych podstaw w nauce, to pytanie: czyją mocą?). To, że tej energii w rzeczywistości nie ma, nie znaczy, że interesując się tym jestem bezpieczna - przeciwnie, jestem w dużym niebezpieczeństwie, bo to złemu zależy na tym, żebym w to wpadła.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
24-10-2008 23:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów