Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
Glowa napisał(a):servidor w magii chaosu jest bytem osobowym tworzonym przez człowieka
Kolejny raz spotykam się z uzurpacją nazewnictwa.
Wikipedia napisał(a):W dawnej polszczyźnie, Serwitor to osoba posiadająca nadany przez króla przywilej serwitoratu, czyli przywilej wyłączający spod władzy miejskiej kupców i rzemieślników pracujących dla dworu królewskiego.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
25-10-2008 08:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Glowa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 83
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #17
 
Ks.Marek napisał(a):Kolejny raz spotykam się z uzurpacją nazewnictwa.
To tylko nazwa Uśmiech Poza tym servitor jest czymś wymyślonym i nazwanym poza granicami Polski, może pochodzi od ang. serve - służyć.

Nie bój si? nieznanego.
25-10-2008 20:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
Ale to nie zmienia postaci rzeczy, że nazwa została zawłaszczona na korzyść pewnej fikcji, rodem z Wojny Światów...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
25-10-2008 22:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
AbiSh Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 77
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #19
 
Teoretycznie cały nasz "świat" może być fikcją, lun hologramem świata.
Cytat:może pochodzi od ang. serve - służyć.
Od tego właśnie pochodzi. Magia, lub magiya(są różne nazwy) w większości wywodzi się z Angli.
Co do servitorów to bardziej od uszkodzenia duszy jest możliwe uszkodzeniue "umysłu", bo o oddzielenie jego fragmentu chodzi w tym zabiegu. Część "magów" po pewnym czasie potrafi ześwirować(zachorować na chorobę psychiczną), lub opętanie(jak kto woli). Czy to pochodzi od Boga, szatana czy czegoś innego?... nie wiem.Aktualnie poszukuje odpowiedzi na te pytania
25-10-2008 23:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Glowa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 83
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #20
 
choroba psychiczna i opętanie to nie to samo.

Nie bój si? nieznanego.
26-10-2008 11:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
AbiSh Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 77
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #21
 
Niektóre choroby psychiczne wywołane są nieświadomym opętaniem.
26-10-2008 11:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
To nie jest wątek o opętaniach i chorobach psychicznych. proszę poszukać odpowiednich do tego typu dyskusji wątków i się podzielić swymi przemyśleniami :mrgreen: :-

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
26-10-2008 11:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Fils Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 152
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #23
 
Ks.Marek napisał(a):Ale to nie zmienia postaci rzeczy, że nazwa została zawłaszczona na korzyść pewnej fikcji, rodem z Wojny Światów...

:shock: Bezczelność! Jak mogli stworzyć nazwę podobną do innej?! Ciekawe podejście... 8)

AbiSh napisał(a):Od tego właśnie pochodzi. Magia, lub magiya(są różne nazwy) w większości wywodzi się z Angli.
Co do servitorów to bardziej od uszkodzenia duszy jest możliwe uszkodzeniue "umysłu", bo o oddzielenie jego fragmentu chodzi w tym zabiegu. Część "magów" po pewnym czasie potrafi ześwirować(zachorować na chorobę psychiczną), lub opętanie(jak kto woli). Czy to pochodzi od Boga, szatana czy czegoś innego?... nie wiem.Aktualnie poszukuje odpowiedzi na te pytania

Według KK, każda magia jest dziełem szatana. Słyszałem nawet od pewnych księży o jakimś przechodzeniu złych energii z człowieka na człowieka. Szczerzcie się - diabeł czeka :diabelek: hehe.
26-10-2008 19:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
AbiSh Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 77
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #24
 
Fils napisał(a):Według KK,[...] Szczerzcie się.

Objaśnisz mi kto to KK? Szczerzyć to się mogę do lustra, a nawet przy tym szczeznąć.
Nie oglądałem Wojny wiatów. Chyba ją obejżę.
Jak ktoś ma pytania odnośnie servitorów i łamią one regulamin zapraszam na pw. Nie obajśnię wszystkiego, ale mogę rozwinąć ogólniki.
26-10-2008 19:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Glowa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 83
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #25
 
AbiSh napisał(a):Szczerzyć to się mogę do lustra, a nawet przy tym szczeznąć.
:lol2:
Cytat:Objaśnisz mi kto to KK?
Kościół Katolicki?
KKK-Katechizm KK
KrK - kościół Rydz.. tzn. Rzymsko Katolicki Uśmiech

Co do servitorów, są to myślokształty, coś, co tworzymy i co jest częscią nas i służy nam. Może to być servitor-piesek który będzie na nas szczekał jak będziemy niegrzeczni, albo servitor-przytulanka która będzie pomagała nam zasnąć :roll:

Servitory należą do magii Chaosu. Chaos to to, co nas otacza. Świat składa się z materii, materia - z energii (tu fizyka kwantowa, nie ezoteryka). Chaotycznej energii, którą możemy sobie ukierunkować Szczęśliwy mniej więcej o to chodzi Uśmiech

czekam na zarzuty Świętej Inkwizycji co do Magii Chaosu Duży uśmiech

Nie bój si? nieznanego.
12-11-2008 20:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #26
 
Glowa napisał(a):Chaos to to, co nas otacza. Świat składa się z materii, materia - z energii (tu fizyka kwantowa, nie ezoteryka). Chaotycznej energii, którą możemy sobie ukierunkować Szczęśliwy mniej więcej o to chodzi Uśmiech
Wiesz, że bredzisz ? Otacza Cię Kosmos, nie Chaos. Nie, nie fizyka kwantowa, czysta ezoteryka ;P .

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
12-11-2008 20:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Glowa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 83
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #27
 
Otacza mnie materia = 99,(9)% energia
fizyka kwantowa ;P
z tym chaosem to moja luźna interpretacja xD zależy co przyjmiemy jako chaos..
chaos istniał w jakiś sposób w świecie przedstawionym w mitologii, również w Biblii.
Ale nie czepiajmy sięjuż nazewnictwa, przejdźmy do konkretów Uśmiech
http://pl.wikipedia.org/wiki/Magia_chaosu

Nie bój si? nieznanego.
12-11-2008 21:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #28
 
Glowa napisał(a):Otacza mnie materia = 99,(9)% energia
A skąd akurat taki wynik ? Dlaczego nie 99,789% ?
Cytat:fizyka kwantowa ;P
Oj doprawdy ? Takiś master fizyki kwantowej ? No to taki prosty teścik : co to są operatory kreacji i anihilacji ? A jak Ci nie podchodzi to np. z czego wynika zasada nieoznaczoności ?
Glowa napisał(a):z tym chaosem to moja luźna interpretacja
Bardzo luźna Przytulanie .

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
12-11-2008 22:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Glowa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 83
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #29
 
heysel napisał(a):Dlaczego nie 99,789% ?

Może być 99,789%, nie jestem specem 8)
heysel napisał(a):Takiś master fizyki kwantowej
nie Duży uśmiech
heysel napisał(a):co to są operatory kreacji i anihilacji
Operatory stosowane w drugim kwantowaniu.
heysel napisał(a):z czego wynika zasada nieoznaczoności ?
Mniej więcej chodzi o to, że niepewność wyników (wariancja) wynika z istoty samego pomiaru. Nie dostaniemy dokładnego wyniku, bo podczas mierzenia zmieniamy stan układu.
heysel napisał(a):Bardzo luźna .
nie aż tak! Język

Nie bój si? nieznanego.
13-11-2008 19:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Fils Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 152
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #30
 
Glowa, Każdy umie korzystać z Wiki :krzywy:
13-11-2008 20:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów