Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolejne wymysły RPD
Autor Wiadomość
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Kolejne wymysły RPD
http://gazeta.hit.gemius.pl/hitredir/id=...52720.html

Myślałem, że po "ojcze święty ratuj nas!" i po "homo-tubisiach" bardziej już się pani Sowińska nie osmieszy. A jednak.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
26-03-2008 10:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Helmutt napisał(a):A jednak.
Ośmiesza się tu Niesiołowski oraz prof. Zbigniew Izdebski. Jeden wyrokuje niczym Bóg, drugi nie potrafi odróżnić małżeństwa od spółkowania.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
26-03-2008 17:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
Ks.Marek napisał(a):
Helmutt napisał(a):A jednak.
Ośmiesza się tu Niesiołowski oraz prof. Zbigniew Izdebski.
Za to pani Sowińska bije ich na głowę, bo nie potrafi odróżnić rzeczywistości od własnego świata baśni i urojeń. Trochę mi jej żal, bo widać, że coś chce zdziałać, ale .... nie tędy droga.
Jak najszybciej powinni ją zdjąć ze stanowiska. Zamiast zająć się tym do czego w końcu została powołana plecie jakieś farmazony "od czapy". Moim zdaniem nadmierna religijność winna być cechą dyskwalifikuącą polityka, bo zbyt często działalność takiego człowieka przekracza granice absurdu i śmieszności.
Cytat:Jeden wyrokuje niczym Bóg, drugi nie potrafi odróżnić małżeństwa od spółkowania.
Ale małżeństwo się ściśle wiąże ze "spółkowaniem" Uśmiech Gdyby tak nie było to ani ja, ani Ty nie pisalibyśmy na tym forum. A że teraz młodzież "spółkuje" coraz częściej - powiem tak - nikt z nas NIC na to nie poradzi. Po prostu. Nie ma żadnych szans aby to ukrócić. Mnie się to też nie podoba. A pani Sowińska mysli, że jakimiś zakazami ukróci to. Heh.... powodzenia.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
27-03-2008 07:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
A nadto łyka jak świeże bułeczki prowokacje tabloidów - nic ją nie nauczył przypadek min. rolnictwa z PiS Smutny
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1...60149.html
Niestety "spółkowanie" młodocianych jeszcze kilka lat było powodem zażenowania, zawstydzenia, a aktualnie to "oczywista oczywistość" Smutny ....ale wyznaczanie granic wiekowych to nonsens.
Lepiej gdyby p. Rzecznik zwróciła uwagę na pisma dla nastolatków - 80% ich zawartości to erotyka :diabelek:

[ Dodano: Czw 27 Mar, 2008 12:41 ]
ps. jedyny, niekwestionowany wpływ na seksualność Polaków miał W. Jaruzelski Duży uśmiech ...restrykcje stanu wojennego - godzina policyjna, miernota wTV, zaowocowało największym w histori Polski wzrostem urodzeń w - 1983r ponad 720 tys.
27-03-2008 13:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
alus napisał(a):Niestety "spółkowanie" młodocianych jeszcze kilka lat było powodem zażenowania, zawstydzenia, a aktualnie to "oczywista oczywistość" Smutny ....ale wyznaczanie granic wiekowych to nonsens.
Lepiej gdyby p. Rzecznik zwróciła uwagę na pisma dla nastolatków - 80% ich zawartości to erotyka :diabelek:
Pisma to raz, poza tym nagromadzenie filmów, programów i seriali przesyconych brutalną przemocą bądź erotyką w TV o wczesnych porach to dwa, trzy to brak porządnej edukacji seksualnej wśród młodych - od seksu nie da się ich odsunąć, nie ma szans - jeśli ktoś myśli inaczej to jest fantastą - to chociaż może ukierunkowac ich tak by młode gówniary nie zachodziły w ciąże.
Bo liczba ciąż wśród nastolatek rośnie (na mojej ulicy znam osobiście 5 16-latek z co najmniej jednym dzieckiem), i nie polega to na "zakazie seksu" - bo egzekwowanie tego będzie zerowe (coś jak "ustawa o ochronie języka") - ale na takiej edukacji, że jak już muszą to niech to robią "z głową". Innej rady nie ma.
A w Polsce to wciąż niestety "temat niebezpieczny" - nie dyskutuje się o tym, bo "co Kościół powie", tym bardziej nie działa się w tej kwestii. A Kościół poszedł po najmniejszej linii oporu - "edukacja seksualna to dzieło szatana" (yeah!) - i już. Ale czego się spodziewać po ludziach o mentalności psa ogrodnika?

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
27-03-2008 13:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Taaa ciekwe jak bedą to sprawdzać... ?
Tylo się obawiam, ze jeśli takie bezdety będą uznane jako paragrafy , to niktorzy nadgorliwsi to mogą korzystać z okazji a później jeśli oskaży sie ich o gwałt to co ,po wie , ze prawnie to ma prawo #-o
Takie skrajny przypadek.
Ale mnie wkurzają takie idiotyzmy w naszym kochanym kraju :evil:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
27-03-2008 14:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Helmutt napisał(a):Za to pani Sowińska bije ich na głowę, bo nie potrafi odróżnić rzeczywistości od własnego świata baśni i urojeń
Sowińska napisał(a):Prawo w życiu każdego człowieka, również dziecka odgrywa znaczącą rolę. Spełnia funkcję ochronną, pomaga w kształtowaniu polityki państwa, ustala procedury. Dlatego też, w Biurze
Rzecznika Praw Dziecka zatrudnionych jest wielu prawników, którzy w swojej codziennej
pracy analizują akty prawne, formułują opinie, udzielają pomocy prawnej osobom
potrzebującym. Wiele spraw, które do BRPD docierają dotyczy właśnie ochrony praw dzieci.
jak wyżej napisał(a):Wydaje się nam oczywiste, iż dzieci, jako osoby słabsze powinny korzystać z
większej ochrony. Są szczególną wartością kaŜdego społeczeństwa i powinny być traktowane
w sposób wyjątkowy. Należy mieć jednak świadomość, iż przez wieki dzieci były traktowane przez prawo przedmiotowo nie posiadały swoich szczególnych praw.
Więcej: http://www.brpd.gov.pl/uploadfiles/tydzi...wnikow.pdf

[ Dodano: Czw 27 Mar, 2008 14:23 ]
Helmutt. nie kompromituj sie proszę, tylko uważnie poczytaj ów tekst, którego link podałem. Zobacz, w jakie szambo cie media wpuszczają.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
27-03-2008 15:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
Ks.Marek napisał(a):jak wyżej napisał/a:
Wydaje się nam oczywiste, iż dzieci, jako osoby słabsze powinny korzystać z
większej ochrony. Są szczególną wartością kaŜdego społeczeństwa i powinny być traktowane
w sposób wyjątkowy. Należy mieć jednak świadomość, iż przez wieki dzieci były traktowane przez prawo przedmiotowo nie posiadały swoich szczególnych praw.

Więcej: http://www.brpd.gov.pl/up...n_prawnikow.pdf
Ale odkrycia dokonała Uśmiech

Tylko czemu zdarza się, i to nie raz , że osoby które mają niepełnosprawne dzieci mają utudnienia z dotarciem do ośrodków gdzie jest specjalistyczna pomoc.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
27-03-2008 15:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
Ja też uważam, że dzieci, nastolatki, powinny korzystać z większej ochrony...czemu zatem nikt w tej naszej kochanej Polsce od lat "nie dostrzega" problemu mediów przesyconych erotyką.
Wydawcą większości "prasy dla młodzieży" jest niemiecka spółka - w Niemczech te same tytuły podlegają częściowej cenzurze... u nas wolna amerykanka.
Filmy dla maluszków:
Jedziemy samochodem a 3 letni maluch zniecierpliwony postojem w korku wybucha:
- "jedź ty stary zboku"
Patrzymy na siebie zkonsternowani...skąd ona zna takie słowa, a Ania widząc nasze miny, rezolutnie mówi:
- "celwony kaptulek tak kzycy na wilka".
Czy nie jest to chore....trzeba teraz najpierw po kupieniu bajki, samemu ją obejrzeć i dopuścić do oglądania, albo schować w szufladzie Smutny
27-03-2008 15:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
Moja kochana siostrzyczka która ma 3 latka, często się bawi z dziećmi które wychowują się w paskudnej atmosferze. Niestety ich niekóre zachowania powtarza Smutny
Więc sami dorośli doprowadzają, że małe dzieci są demoralizowane.
Moja mama teraz ma bojowe zadanie aby Dominikę odduczyć tego co sie uczy przy tych dzieciach.

Polska czuje powiew wolności i wszystko teraz jest jakby normalne. Tylko, że to co jest normalne uznaje sie za nienormalne :evil:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
27-03-2008 15:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
Ks.Marek napisał(a):[ Dodano: Czw 27 Mar, 2008 14:23 ]
Helmutt. nie kompromituj sie proszę, tylko uważnie poczytaj ów tekst, którego link podałem. Zobacz, w jakie szambo cie media wpuszczają.
Eeee tam - i co w tym nowego? To "lanie wody". Wszystko to piękne, tylko czemu w takim razie RPD nic nie robi w tych sprawach? Media jak były przesycone erotyką i przemocą - tak są nadal - bo nikt palcem nie ruszył, że taki np."Big Brother" leci w porze największej oglądalności, tak samo filmy i seriale sensacyjne w których aż gęsto od przemocy i brutalności. Dlaczego pani Sowińska nie odzywa się gdy dzieci są ewidentnie krzywdzone, mało jest takich przypadków nagłaśnianych w mediach? Gadać każdy może.....gorzej z wykonawstwem.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
27-03-2008 15:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
Z podwórka dzieci przywlekają różne świństwa Smutny
A kupujesz film dla dzieci, w którym ktoś przemyca "edukację rynsztokową"...i my jeszcze za to płacimy :diabelek:
27-03-2008 16:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
Rachel napisał(a):Ale odkrycia dokonała
To nie odkrycie Mario, tylko zwrócenie uwagi (przeze mnie), iż dają się co niektórzy manipulować mediom i robić potwora z RPD>
alus napisał(a):Ja też uważam, że dzieci, nastolatki, powinny korzystać z większej ochrony...czemu zatem nikt w tej naszej kochanej Polsce od lat "nie dostrzega" problemu mediów przesyconych erotyką.
Po raz kolejny ( o dziwo!) zgadzam się z tobą, Alus. Myślę, że od tego należałoby zacząć (ale jakieś 15 lat temu).
Helmutt napisał(a):Eeee tam - i co w tym nowego? To "lanie wody"
Widzę, że bierny, mierny, ale wierny lewactwu jesteś, drogi Helmucie...
Cytat:Wszystko to piękne, tylko czemu w takim razie RPD nic nie robi w tych sprawach?
Do kurii nędzy...! Jeśli zewsząd jest osaczona, to jak ma cokolwiek naprzód postąpić?
Helmutt napisał(a):Media jak były przesycone erotyką i przemocą - tak są nadal - bo nikt palcem nie ruszył, że taki np."Big Brother" leci w porze największej oglądalności, tak samo filmy i seriale sensacyjne w których aż gęsto od przemocy i brutalności.
No sorry, ale wolnośc wszak mamy, co nie?
Helmutt napisał(a):Dlaczego pani Sowińska nie odzywa się gdy dzieci są ewidentnie krzywdzone, mało jest takich przypadków nagłaśnianych w mediach? Gadać każdy może.....gorzej z wykonawstwem.
Wygłosiła referat - merytoryczny, który został zmanipulowany i zrobioną z niej niemal obłąkaną osobę..

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
27-03-2008 16:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
Ks.Marek napisał(a):Rachel napisał/a:
Ale odkrycia dokonała
To nie odkrycie Mario, tylko zwrócenie uwagi (przeze mnie), iż dają się co niektórzy manipulować mediom i robić potwora z RPD>
Jakos chyba też mediom udalosię mną zmanipulować 8-[
mam na to jednoznaczne spojrzenie.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
27-03-2008 19:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
Cóż, nikt nie jest od tego wolny. Ja sam wolę nie oglądać, nie słuchać, lecz czytać i szukać źródeł - jak w tym konkrentym przypadku. Wówczas da sie uniknąc błędu...

Swoją drogą: Sowińska nie jest w stanie nic zrobić. To, co sie dokonuje nieustannie na rynku konsumenckim to jawna, legalna mafia, zespół naczyń połączonych. Za dużo sie tego wszystkiego nazbierało przez ostatnie 10 lat. Jedyne sensowne wyjście z tego szamba, to cenzura. A na to nikt się w Polsce nie zgodzi...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
27-03-2008 22:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów