Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolejne wymysły RPD
Autor Wiadomość
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
Ks.Marek napisał(a):A na to nikt się w Polsce nie zgodzi...
odrazu by było oskarżenie o komunistyczne myki

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
27-03-2008 22:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
Zgadza się! Tyle tylko, że ja na prawdę nie widzę innej drogi, jak radykalna cenzura i systematyczne ograniczenie swobód i wolności dla młodego pokolenia. Potrzeba pewnej radykalizacji i przymusu: Ewangelia to potwierdza - kazanie na Górze i 8 błogosławieństw.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
27-03-2008 22:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
W tej materii z księdzem się zgodzę, tylko że nasze społeczeństwo nie przyjmnie zbytnio taką opcje. A człowiek młody , skorzystał z tego co dali mu dorośli. Można rzec, ze zrzekli się prawa wychowania.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
27-03-2008 22:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
Rachel napisał(a):Można rzec, ze zrzekli się prawa wychowania.
Dziś rozmawiałem ze znajoma nauczycielką. Chodziło o niesforne, do bólu nie posłuszne dzieci. Pyta mnie "co robić z nimi?" Odpowiedziałem, że po mojemu, jeśli ewidentnie widac, że rodzice sa niewydolni wychowawczo, należałoby pozbawiać ich czasowo przynajmniej praw rodzicielskich. W wielu wypadkach mogłoby to poskutkować przebudzeniem rodziców. To byłoby też wyzwanie dla Kościoła na przykład, by zakładac powszechnie szkoły pod Jego auspicjami. Jak sięgnąc daleko wstecz, w historię, kto się w Kościele uczył, ten nie był kiep...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
27-03-2008 22:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
Rodzice się przebudzają, ale w momencie jak dzieciaki im na głowe wchodzą.
Wtedy to winnych szuka się wśród rówieśników ale nie we własnym domu.
DZieciaka wysyła się do pedagoda, psychologa itd, nic nie czyniąc z poprawą relacji.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
27-03-2008 22:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #21
 
Cytat:DZieciaka wysyła się do pedagoda, psychologa itd, nic nie czyniąc z poprawą relacji.
Po raz kolejny zgoda. Rodzice dziś totalnie zlewają na swe pociechy. Uważają, że szkoła, Kościół, pedagog, etc - załatwią wszystko za nich. A to bzdura. Poza tym: każda klotnia, każdy zgrzyt domowy pośrednio, bądź wręcz bezpośrednio wpływają na życie młodego człowieka, na jego relacje do siebie, bliźniego, świata, o Bogu już nie wspominając.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
27-03-2008 22:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
To wychodzi, że rodzine wysłać na terepie grupową ;P

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
27-03-2008 22:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
Tego typu terapią jest każda Msza Święta, każdy czas poświęcony dla liturgii, czyli nade wszystko dla Pana Boga. A jak to wygląda, sama dobrze wiesz...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
27-03-2008 22:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #24
 
Ks.Marek napisał(a):Tego typu terapią jest każda Msza Święta, każdy czas poświęcony dla liturgii, czyli nade wszystko dla Pana Boga. A jak to wygląda, sama dobrze wiesz...
Tak. Uśmiech Zapewne jakby nie taka "terapia" to moja mama by nie dała rady z wychowaniem 4 dzieciaków niepsłnosprawnych. A zgrzyty były i to nie raz. Ale widać, pedagiczne podejście Boże pomogło mamie i nam Duży uśmiech nie jest z nami tak źle :roll2:

[ Dodano: Czw 27 Mar, 2008 22:40 ]
Francuzi to mają pomysły... http://www.pardon.pl/artykul/4371/paryz_...eci_zobacz
A może ktoś posiada jakieś inne żródła...bo sam pardon, to nie jest żetelne źródło.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
27-03-2008 22:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #25
 
Ks.Marek napisał(a):To byłoby też wyzwanie dla Kościoła na przykład, by zakładac powszechnie szkoły pod Jego auspicjami. Jak sięgnąc daleko wstecz, w historię, kto się w Kościele uczył, ten nie był kiep...
Nie zgodzę się. Akurat Kościoła nie widzę jako "kaganka oświaty". Dlaczego - choćby dlatego, że religia i nauka się ze sobą kłocą w paru punktach. Przychodzi do mnie niedawno córka mojej szwagierki (14 lat) i mówi "Wujek, facetka (czyt. "nauczycielka" Uśmiech ) nas uczy, że Ziemia ma 4 mld lat a ksiądz na religii mówi, że to bzdura i że Ziemia ma kilka tysięcy lat." - i co mam jej powiedzieć? Nie wiem jak wygląda nauka w społecznych szkołach katolickich, ale jeśli podobnie - to jakich ludzi kształcimy?
Ale jednak szkoły katolickie mają dobre strony - jest to dyscyplina i rygor, który, jak słusznie nadmieniłeś jest młodym potrzebny niemal jak powietrze i woda. O tym coś wiem, bo mój brat uczył w takiej szkole (Liceum o. Pijarów w Krakowie). Szkoła bez rygoru to zwykły burdel. To ja już sam nie wiem.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
28-03-2008 07:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #26
 
Cytat:Przychodzi do mnie niedawno córka mojej szwagierki (14 lat) i mówi "Wujek, facetka (czyt. "nauczycielka" Uśmiech ) nas uczy, że Ziemia ma 4 mld lat a ksiądz na religii mówi, że to bzdura i że Ziemia ma kilka tysięcy lat." - i co mam jej powiedzieć?
Ja bym na sam początek zakwestionował to, co mówi owa 14latka. Z doświadczenia wiem, że mają gimnazjaliści problem z przekazem tego, co sami usłyszeli...
Sam przyznasz, że ta twoja "jaskółka" nie może być przyjęta jako rozstrzygająca sprawę, prawda?
Helmutt napisał(a):Ale jednak szkoły katolickie mają dobre strony - jest to dyscyplina i rygor, który, jak słusznie nadmieniłeś jest młodym potrzebny niemal jak powietrze i woda.
Co sam wykazałeś...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
28-03-2008 09:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #27
 
"religia i nauka sie kłócą"...błąd, kłócą się ludzie niedouczeni
http://goscniedzielny.wiara.pl/?grupa=6&...1104781054
28-03-2008 10:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #28
 
Ks.Marek napisał(a):
Cytat:Przychodzi do mnie niedawno córka mojej szwagierki (14 lat) i mówi "Wujek, facetka (czyt. "nauczycielka" Uśmiech ) nas uczy, że Ziemia ma 4 mld lat a ksiądz na religii mówi, że to bzdura i że Ziemia ma kilka tysięcy lat." - i co mam jej powiedzieć?
Ja bym na sam początek zakwestionował to, co mówi owa 14latka. Z doświadczenia wiem, że mają gimnazjaliści problem z przekazem tego, co sami usłyszeli...
To znaczy co mam zakwestionować?
Cytat:Sam przyznasz, że ta twoja "jaskółka" nie może być przyjęta jako rozstrzygająca sprawę, prawda?
Ale sam fakt, że są przypadki, że dzieciakom miesza się w głowach... Ja chodząc na religię w podstawówce miałem bardzo mądrego księdza, ale co mają mówić ci, którzy takiego luksusu nie mają? Z jednej strony słyszą tak a z drugiej inaczej. I odbywa się to wszytsko w państwowej szkole. Aż strach pomyślec jak by się to rozwinęło, gdyby dalej rządził PiS+LPR - przecież ówczesny wice od edukacji był gorącym zwolennikiem krecjonizmu. Co się dzieje w niektórych stanowych szkołach w USA to już w ogóle kpina ale i zgroza.
A dzieci mają prawo do solidnej edukacji.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
28-03-2008 12:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #29
 
Helmutt napisał(a):To znaczy co mam zakwestionować?
Helmutt napisał(a):Przychodzi do mnie niedawno córka mojej szwagierki (14 lat) i mówi "Wujek, facetka (czyt. "nauczycielka" Uśmiech ) nas uczy, że Ziemia ma 4 mld lat a ksiądz na religii mówi, że to bzdura i że Ziemia ma kilka tysięcy lat."
Helmutt napisał(a):Aż strach pomyślec jak by się to rozwinęło, gdyby dalej rządził PiS+LPR - przecież ówczesny wice od edukacji był gorącym zwolennikiem krecjonizmu.
No i co z tego? Ja też jestem zwolennikiem kreacjonizmu.
Helmutt napisał(a):Co się dzieje w niektórych stanowych szkołach w USA to już w ogóle kpina ale i zgroza.
A co to ma do rzeczy? Poza tym, ja mam inne informacje...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
28-03-2008 14:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów