Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gdyby głupota miała skrzydła ...
Autor Wiadomość
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #1
Gdyby głupota miała skrzydła ...
Jest niedziela Miłosierdzia Bożego - zgodnie z zasadą "chcesz zacząć zmieniać świat zacznij od siebie" - proponuję zastanowić się nad skutkami ludzkiej głupoty (w tym własnej).
Na początek proponuję trzy przykłady:

1. Wybieram się w Tatry.
Na dość eksponowanej przełęczy "Zawrat" spotykam "rodzinną" grupkę w której przyszły "teściu" chce wymusić na przyszłej "synowej" (chorej na lęk wysokości) wycieczkę przez bardzo eksponowaną Orlą Perć ...
Na szczęście- dziewczyna odmówiła.
2. Sam bawiłem się kiedyś w "radiestezję" oraz był moment gdy namawiałem wręcz żonę na zastosowanie antykoncepcji hormonalnej .
Cóż - skutki obydwu przyszło mi ( i żonie ) dość długo leczyć ...
choć leczenie skutków zastosowania antykoncepcji iradiestezji rózniło się sposobem leczenia - Bogu jednak dziękuję za to że dane nam było się z tego wykaraskać ..
Cóż - jako osoba konsekwentna od tej pory przestrzegam przed tym - jednak .. sądzę że lepiej zrobiłbym gdybym uczył się na cudzych a nie na własnych błędach ...
3. Jedno z "for"religijnych gdzie w dyskusjach grupka osób proponuje wegetarianizm.
Niezależnie od argumentacji i autorytetów na jakie się odwojuję cięte są moje wiadomości a pozostawiana wątpliwej jakości retoryka adwersarza potrafiącego jedynie wkleić linki ze stron obcojęzycznych i nawet - wbrew regulaminowi forum - nie starającego się o przetłumaczenie.
Jego zdanie oczywiście znaczyło więcej od mojego ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
30-03-2008 15:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #2
 
Litania o zbawienie od głupoty


Zbaw nas od głupoty, Panie!

Jesteśmy solą zwietrzałą i bezużyteczną.

Nie umiemy żyć,
Nie umiemy myśleć,
Nie umiemy patrzeć,
Nie umiemy słyszeć,
Nie umiemy niczego przewidzieć,
Nie umiemy z nieszczęść
Wyciągnąć zbawiennych nauk,
I tak wspinamy się
- Zgraja ludzi
Opętanych żądzą zdobywania -
Po stromej drabinie złudzeń,
A jej szczeble pękają i łamią się
Pod ciężarem naszych nierozważnych kroków.

Czyniąc wszystko na przekór zdrowemu rozsądkowi
I przyrodzonej skłonności do trwania,
Idziemy urojoną drogą
Do urojonego celu,
W klęskach naszych upatrujemy zwycięstwa,
W zwycięstwach nie widzimy zarodków klęski,
W nonsensie upatrujemy sens,
A mowę,
Ten przywilej i chlubę naszego wybraństwa
Uczyniliśmy narzędziem pustej paplaniny
I brzydoty,
I jadowitego kłamstwa,
Na którym usiłujemy zbudować
Wielkość człowieka.

Boże nieskończonej mądrości,
Stworzycielu doskonałego kosmosu
I najpiękniejszej ziemi,
Nieśmiertelnej duszy
I mózgu,
I szarych komórek,
I pięciu zmysłów,
I wolnej woli,
Wyzwól nas z drapieżnych szponów głupoty
Tej czarnookiej kusicielki,
Wabiącej nas na wszystkich rogach historii
Jak na rogach ulic,
Od tej sprawczyni
Naszych błazeńskich zamiarów i czynów,
I upadków,
I jałowego życia,
I daj nam mądrość oczyszczenia,
Nam,
Synom ziemi,
Soli zwietrzałej i bezużytecznej.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
30-03-2008 16:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
Doskonałe to Uśmiech

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
30-03-2008 17:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Dobrze, że głupota nie umie latać, bo wówczas linie lotnicze by zbankrutowały. Loty by wstrzymano z obawy przed dużym prawdopodobieństwem katastrofy lotniczej...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
30-03-2008 17:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
gdyby głupota miała skrzydła... to już bym sobie zamiast spacerków loty robiła.
Bo:
chcę, ale nie chcę - nie mogę
kocham, ale się boję
myśllę, ale często głupio
i już starczy uzewnętrzniania swej głupoty na forum ( bo moim zdaniem takie ujawnianie to głupota :wink: )
Ale jedno mam pocieszenie: gdy ktoś mi pomoże, to się zmienię
i będę mądra do nieprzytomności
zakasuję wszystkich gości.
Pocieszające jest też to,że nie jestem jedyną, która jest głupia i że za niektórym elementom mojej głupoty zupełnie nie jestem winna

[Obrazek: mysz4.gif]
30-03-2008 17:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #6
 
co nazywacie głupotą? bo nie wiem o czym dyskutować.
30-03-2008 17:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
Gdyby głupota miała skrzydła to większość członków PiS-u, LiD, PO,(szczególnie) LPR-u i innych narodowo-katolickich "kanapówek" fruwałoby w stratosferze.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
31-03-2008 07:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
A czy nie jest głupotą udowadnianie jakimi to gorącymi katolikami jest para gejów z klipu prezydenckiego....i czy zachodzi taka potrzeba aby oni przylatywali do Polski tłumaczyć nam katolicyzm :diabelek: =D>
31-03-2008 08:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
alus napisał(a):A czy nie jest głupotą udowadnianie jakimi to gorącymi katolikami jest para gejów z klipu prezydenckiego....i czy zachodzi taka potrzeba aby oni przylatywali do Polski tłumaczyć nam katolicyzm :diabelek: =D>
Oni nie jadą "tłumaczyć nam katolicyzmu". Wiesz, ja też byłbym nieźle wkur**** gdyby np. jakaś Ważna Osoba posłużyła się nagraniem z mojego ślubu w tle odczytu o "szkodliwości ślubów cywilnych". Ja tam ich rozumiem. Mimo, że nie popieram do końca małżeństw gejowskich.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
31-03-2008 09:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nika92 8177 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 167
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #10
 
są tylko dwie rzeczy bez ograniczeń: wszechświat i głupota ludzka

[ Dodano: Pon 31 Mar, 2008 11:28 ]
co do głupoty to obrońca praw dziecka miala pomysłu nie z tej ziemi np. reklama dla tele tubisiów itp.

jeśli pomyliłam jakieś fakty to sory

" Powierz Panu swoj? drog? i zaufaj Mu: On sam b?dzie dzia?a? " Ps 37
31-03-2008 11:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
Dla mnie posłużenie się owymi zdjęciami w klipie prezydenckim był horrendalna głupotą....cały klip był do d....yUśmiech)))
Ale para gejów też robi tylko medialny szum z "bezprawnego" użycia ich fotek - przecież ceremonia ich "ślubu" odbywała się w świetle fleszy i fotki obiegły media w różnych częściach świata.
"Gorliwym katolikom" udziela "ślubu" jakiś niby kapłan z jakiegoś kolejnego odłamu protestantyzmuUśmiech))
Media w Polsce z euforia pokazują jak to "gorliwi katolicy" geje rozpoczęli wizytę w polsce od Mszy św.....ależ się piekło cieszy :diabelek: =D>
31-03-2008 13:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
alus napisał(a):Dla mnie posłużenie się owymi zdjęciami w klipie prezydenckim był horrendalna głupotą....cały klip był do d....yUśmiech)))
Ale para gejów też robi tylko medialny szum z "bezprawnego" użycia ich fotek - przecież ceremonia ich "ślubu" odbywała się w świetle fleszy i fotki obiegły media w różnych częściach świata.
Zgadzam się, ale zostało to użyte nie dośc, że w złej intencji to jeszcze publicznie.

Cytat:"Gorliwym katolikom" udziela "ślubu" jakiś niby kapłan z jakiegoś kolejnego odłamu protestantyzmuUśmiech))
Media w Polsce z euforia pokazują jak to "gorliwi katolicy" geje rozpoczęli wizytę w polsce od Mszy św.....ależ się piekło cieszy :diabelek: =D>
Wiesz, ja już i w Tv i w radio nasłuchałem się o tym Brendanie, ale nigdzie nie zostało słowem wspomniane o religijnym kontekście tej afery. W których mediach jest pokazywana "z euforią" ta cała msza?

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
31-03-2008 14:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
Wczoraj w wieczornych informacjach pokazał Polsat, TVP1, TVN.
A dziś w programie "Teraz my" para gejowska ma dysputować, prezentować swoj katolicyzm (na portalu onet, wp od rana jest ramka z ta informacją).
To "orzeł" Kurski "zabłysnął" swoja inwencją Duży uśmiech Duży uśmiech ...swego czasu zrobił udaną kampanię do europarlamentu dla LRP, później kampanię dla PiS w 2005r....i teraz miał odbudować wizerunek Prezydenta - uznał zatem "wszystkie chwyty dozwolone" i sprokurował problem gejowski z Prezydentem w tleDuży uśmiech
31-03-2008 14:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #14
 
alus napisał(a):Wczoraj w wieczornych informacjach pokazał Polsat, TVP1, TVN.
A dziś w programie "Teraz my" para gejowska ma dysputować, prezentować swoj katolicyzm (na portalu onet, wp od rana jest ramka z ta informacją).
Aha. To w takim razie mogliby się nie kompromitować, bo moim zdaniem jest to przemyślane jako zagranie na katolickich uczuciach Polaków, ale pewnie odniesie to odwrotny skutek....

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
31-03-2008 14:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
"zagranie na katolickich uczuciach"...ja się nawet zupełnie nie oburzam, bo z głupotą się nie dyskutuje.
Media mają newsy, środowiska homo dowartościowują się......a prawda jest niezmienna, czy będzie nosić miano choroby, czy ofiar ze złym genem ...i tak jest wynaturzeniem Smutny
Należy tym ludziom współczuć a nie traktować w kategoriach normalności - bo tedy my hetero stajemy się nienormalnymi Duży uśmiech
31-03-2008 15:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów