Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomnik Jana Pawła II
Autor Wiadomość
Arek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 104
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #1
Pomnik Jana Pawła II
W przyszłym roku minie 10 lat od pamiętnej pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do Bydgoszczy. Przypominamy sobie naukę Papieża, który prowadził nas po drogach błogosławieństw, aż do „stacji” Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości. Ukazywał nam wyznawców Chrystusa, którzy w różnych wiekach z odwagą i ofiarą życia nieśli krzyż, naśladując swego Mistrza. I wzywał Jan Paweł II na bydgoskiej ziemi Przyszedł teraz czas przypomnienia tych wszystkich ofiar i oddania im czci należnej. (…) I dobrze, że się o nich mówi na ziemi polskiej, bo ta ziemia zaznała wyjątkowego udziału w tej wielkiej współczesnej martyrologii. Dobrze, że się to mówi w Bydgoszczy!

Dziś, po latach możemy powiedzieć, że te słowa Sługi Bożego Jana Pawła II stają się swoistym testamentem i zadaniem, które wyznaczył Kościołowi bydgoskiemu. Zadanie zbierania, przypominania i oddawania czci, tym którzy stali się męczennikami i wyznawcami Chrystusa. Realizacja tego zadania może i powinna dokonywać się na wszystkich płaszczyznach życia, a zwłaszcza na płaszczyźnie edukacji i wychowania młodego pokolenia.

Dlatego, wówczas - 7 czerwca 1999 r. - Ojciec Święty poświęcił kamień węgielny pod budowę Szkoły - Pomnika Jana Pawła II w Bydgoszczy [...]

źródło: http://www.diecezja.byd.pl/all.php?nid=466

Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli sie z innymi.
Jan Pawel II
[Obrazek: tententego.gif]
30-03-2008 20:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
I to niedaleko mnie Uśmiech
Ale za dużo tych pomników.
Hmm ale jeżeli to ma być szkoła, to coś przynajmniej będzie z myślą o dobro publiczne.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
30-03-2008 21:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Arek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 104
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
Cytat:...6 kwietnia zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek we wszystkich parafiach naszej diecezji na budowę Szkoły Pomnika Jana Pawła II...
Też myślę, że to szczytny cel i warto takie inicjatywy naśladować.
Są plany ruszenia szkoły od 1 września. Oby się udało. Uśmiech
Pozdrowionka.
Hejo Rachel Duży uśmiech

Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli sie z innymi.
Jan Pawel II
[Obrazek: tententego.gif]
30-03-2008 22:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Arek napisał(a):Cytat:
...6 kwietnia zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek we wszystkich parafiach naszej diecezji na budowę Szkoły Pomnika Jana Pawła II...
Niestety jestem z innej diecezji. sąsiedniej, czyli pelplińskiej.
A obecnie przebywam w diecezji siedleckiej.

Arek napisał(a):Hejo Rachel
no hej Uśmiech Arek Duży uśmiech przynajmniej się trafiają osoby z okolic Duży uśmiech

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
30-03-2008 22:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
Dobrze przynajmniej, że będzie to szkoła, a nie tzw "sztuka dla sztuki" - czyli kolejny niczemu nie służacy pomnik.
Nie za wiele tych rzeźb powstaje? Może raczej należałoby wcielać w życie nauki JP2 a nie stawiać mu na wyścigi pomniki w ilościach hurtowych. Niestety, typowo polska mentalność - jak przyjdzie co do czego to "wszyscy kochają papieża Polaka" - ale jakoś mało komu się chce głębiej zainteresowac tym czego on nauczał w swoich encyklikach, adhortacjach i kazaniach. A szkoda.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
31-03-2008 07:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Helmutt napisał(a):Nie za wiele tych rzeźb powstaje? Może raczej należałoby wcielać w życie nauki JP2 a nie stawiać mu na wyścigi pomniki w ilościach hurtowych.
też mnie to razi.
Pominików coraz więcej a ludzie jak wegetowali tak wegetują. A czasemi jak pójdą na spacer to sie popatrzą na pomnik Duży uśmiech powiedzą, jaki to był super papież i wogóle i jak juz miną pomnik , wszystko zostanie zapomniane :diabelek:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
31-03-2008 09:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
Rachel napisał(a):
Helmutt napisał(a):Nie za wiele tych rzeźb powstaje? Może raczej należałoby wcielać w życie nauki JP2 a nie stawiać mu na wyścigi pomniki w ilościach hurtowych.
też mnie to razi.
Pominików coraz więcej a ludzie jak wegetowali tak wegetują. A czasemi jak pójdą na spacer to sie popatrzą na pomnik Duży uśmiech powiedzą, jaki to był super papież i wogóle i jak juz miną pomnik , wszystko zostanie zapomniane :diabelek:
Nie chodzi o "wegetację" - tylko wszystkim tym nadętym wazniakom, wydaje się, że jak wybudują marmurowy pomnik Jana Pawła II to staną się lepsi i bardziej poważani. A prawda jest taka, że o wiele lepszym "pomnikiem" papieża Polaka będzie nawet najmniejszy dobry uczynek dla bliźniego, pomoc potrzebującym itp. Ale mało kto to rozumie.
Zbliża się rocznica śmierci JP2. Co nas znowu czeka? Nadęte mowy, kilkadziesiąt kolejnych pomników i tablic, powtórki filmów o JP2 (to akurat jest niezłe, ja lubię filmy o Janie Pawle II), targowisko prózności... Tylko gdzie jest w tym człowiek?

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
31-03-2008 10:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
Helmutt napisał(a):Nie chodzi o "wegetację" - tylko wszystkim tym nadętym wazniakom, wydaje się, że jak wybudują marmurowy pomnik Jana Pawła II to staną się lepsi i bardziej poważani.
o to mi samo chodzi. Może mało trafnego wyrazu użyłam.

Helmutt napisał(a):Tylko gdzie jest w tym człowiek?
no przecież ktoś mówi te przemówienia :twisted: :mrgreen:
A tak poważnie, ludzie sami muszą określić siebie, czemu uczestniczą czy też organizują takie akcje.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
31-03-2008 10:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
Bo nasze narodowe tradycje oparte są wyłącznie na symbolach, "sztandary i proporczyki / przemowy i procesyje / oto treść majestatu / który w niewielu żyje" - jak pisał poeta.
Coś w rodzaju "Słowacki wielkim poetą był". A dlaczego był - tym już niech się maluczcy nie trapią....

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
31-03-2008 10:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
Helmutt napisał(a):"Słowacki wielkim poetą był".
Ja go tam nie mam za wielkiego poetę.

Już wolę Lieberta :mrgreen:

Nasz kraj jest dziwny, złaszcza ludzie którzy to wychodowali znaczy się :
Helmutt napisał(a):sztandary i proporczyki / przemowy i procesyje / oto treść majestatu / który w niewielu żyje"

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
31-03-2008 11:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
"Ale mało kto to rozumie"....rozumieją doskonale - tyle, że te dobre uczynki nie są niestety tak medialne jak ufundowanie, odsłonięcie pomnika, tablicy :diabelek:
31-03-2008 12:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
Dla mnie większym dobrym czynem , jest np.przykład pewnego kapłana , który korzystając z nauczania JPII odnośnie kapłanstwa, bierze je na poważnie i wprowadza w czyn Uśmiech
Większy pozytek aniżeli pomnik - który stoi i nie może dotknąć człowieka.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
31-03-2008 12:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nika92 8177 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 167
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #13
 
czemu atakujecie pomniki?
rozumiem że lepiej postawić pomnik z własnego życia, które opiera sie na nauce JPII niż kolejną "zimna skałe".
ale niektórzy chcą upamiętnić tak wielkiego człowieka skałą, albo nadając jego im. np. instytucjom lub szkołom

niestety w swojej okolicy mam taki przypadek że drugie gim.nadało sobie Jego im. nie powiem że ich nie lubie bo nawet i tam mam znajomych ale to co tam sie dzieje na przerwach lub na dyskotekach woła o pomste do nieba i zmiane patrona na beznadziejne przypadki – św. Szymon Gorliwy Apostoł
31-03-2008 13:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
nika92 8177 napisał(a):patrona na beznadziejne przypadki – św. Szymon Gorliwy Apostoł
ale od tego niby to jest św.Juda Duży uśmiech

nika92 8177 napisał(a):czemu atakujecie pomniki?
bo ich jest za duzo.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
31-03-2008 13:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
nika92 8177 napisał(a):czemu atakujecie pomniki?
rozumiem że lepiej postawić pomnik z własnego życia, które opiera sie na nauce JPII niż kolejną "zimna skałe".
ale niektórzy chcą upamiętnić tak wielkiego człowieka skałą, albo nadając jego im. np. instytucjom lub szkołom
To, że nazywają szkoły czy ulice - OK, choć i z tym już przeginają.

Pomniki - czemu służą? Kosztowne, wielkie monumenty. Niektóre dość szkaradne. Czyż nie lepiej byłoby np za pieniądze wydane na pomnik wyposażyć w jakieś pożyteczne urządzenie miejscowy szpital dziecięcy? Pomniki będę zawsze krytykował, bo jeśli człowiek z pomnika był WIELKI - to pomnik mu niepotrzebny by być w ludzkich sercach. Jeśli zas był szują - to i pomnik mu nie pomoże. Niestety, my Polacy, wkładamy mnóstwo energii w pomniki, sztandary, obrazy, świecidełka i inny badziew - zupełnie nie przejmując się przesłaniem jakie dany ktoś niósł...
Spójrz, przed nami rocznica śmierci Jana Pawła II. Znowu politycy, aktorzy iitp będą pletli komunały przybierając na wyścigi marsowe miny, podczas gdy po całej "szopce" powrócą do dawnych kłótni, sporów, złodziejstwa, chamstwa i niemoralnego zycia.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
31-03-2008 13:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów