Ankieta: czy cztałeś/ kiedyś :
książki autorstwa JPII np. "dar i tajemnica" "tryptyk rzymski"
książki-życiorysy JPII np. kard. S. Dziwisz "Świadectwo"
"encyklika ..." JPII
"List do ... " JPII
inne książki
/oglądałeś film dokumentalny o JPII
nic
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
publikacje JPII i o JPII
Autor Wiadomość
nika92 8177 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 167
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #1
publikacje JPII i o JPII
zbliża się 3 rocznica śmierci naszego papieża ale czy nadal czytamy jego listy, książki, encykliki etc. ?
31-03-2008 15:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #2
 
Myślę że powinno być.. wyślij max 6 odpowiedzi.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
31-03-2008 16:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Ja czytałam Uśmiech a teraz to nie mam zbytnio czasu. I raczej próbuje byc na bierząco z dokumnetami B XVI.
chociaż na taki przedmiot jak Holocaust , będę korzystać z ksiażki Pamięć i tożsamość Uśmiech
bardzo mi sie ksiązka spodobała. dostałam ją na urodziny Duży uśmiech

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
31-03-2008 16:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nika92 8177 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 167
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #4
 
myśle że pare razy do roku warto przypomnieć sobie postawe JPII np. poprzez czytanie Jego publikacji

" Powierz Panu swoj? drog? i zaufaj Mu: On sam b?dzie dzia?a? " Ps 37
31-03-2008 16:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
nika92 8177 napisał(a):myśle że pare razy do roku warto przypomnieć sobie postawe JPII np. poprzez czytanie Jego publikacji
Mam taki nawyk, że raczej drugi raz nie czytam tej samej ksiązki.
Są minimalne wyjątki. Ale raczej nie robie sobie powtórek.
Może kiedyś się to zmieni. 8)

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
31-03-2008 20:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Arek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 104
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
Ja jestem w połowie "Wstańcie, chodźmy!"
Uśmiech

Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli sie z innymi.
Jan Pawel II
[Obrazek: tententego.gif]
31-03-2008 22:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #7
 
Fajna książka Uśmiech Leciutka, dobrze wchodzi Oczko Gorzej z Miłością i odpowiedzialnością, ale przebrnęłam Oczko w większości leżąc na plaży Duży uśmiech
Aż wstyd się przyznać, ale nie znam encyklik JPII. Coś przejrzałam, coś przeczytałam, fragmentarycznie, ale znać... nic :/

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
31-03-2008 22:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nika92 8177 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 167
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #8
 
jeśli nie macie za dużo czasu na czytanie to polecam "tryptyk rzymski"
lub do posluchania płyty "tu es petrus" gdzie w niektórych utworach zostały zozwinięte myśli z truptyku

" Powierz Panu swoj? drog? i zaufaj Mu: On sam b?dzie dzia?a? " Ps 37
01-04-2008 19:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów