Ankieta: Czy jesteś zwolennikiem Traktatu Lizbońskiego?
Tak
Nie
Nie wiem z czym to się je
Jest mi to obojętne
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Traktat Lizboński
Autor Wiadomość
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #31
 
, tak nie będziemy gadać.
Jak mówiłem, sprawy z XIV wieku nie mają wpływ na odszkodowania - te z XX owszem. A i pozwolenie na robienie czgokolwiek komukolwiek tylko dlatgeo że można to zmienić ... ech...

pozdrawiam
Marek
07-04-2008 17:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #32
 
Jak pisze Ziemkiewicz niektórzy po dwu dniach odpuszczają, a nasze dysputy i tak niewiele zmienią...możemy wrócić do dyskusji za rok-dwa, gdy poznamy efekty Traktatu Uśmiech
http://fakty.interia.pl/felietony/ziemki...88561,2789
07-04-2008 17:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #33
 
Wg mnie, to czy z traktatem, czy bez: Polska zacznie mocno ciązyć ku "dzikiemu" Zachodowi. oj zacznie...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
08-04-2008 08:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #34
 
Żeby jeszcze ciążyła i brała wzorce dobrych rzeczy...ład czystość na ulicach, w zagrodach.
Ale niestety brud, bałagan mamy niezmienny - a luz moralny i chory kult pieniądza rozpanoszył się już od początku lat 90-tych i ma się świetnie Smutny
08-04-2008 09:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #35
 
Ja tam jestem za Dzikim Zachodem - z "dzikim" kapitalizmem na czele

pozdrawiam
Marek
08-04-2008 19:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #36
 
No tak. Dziki kapitalizm, a gdzie w tym wszystkim jest człowiek ? Człowiek nie powinien orbitować tylko wokół kapitału. Najlepiej uporządkować wszystko, by liczył się zarówno człowiek jak i kapitał. Człowiek nigdy nie może być przedmiotowo traktowany. To pieniądz jest przedmiotem, a człowiek tym, któremu ten pieniądz ma służyć dla jego dobra, a nie krzywdy.

Marnotrawstwo widzimy dziś jak na dłoni. Jeśli pieniądz wzbogaca tylko bogatego, to pojawia się nadmiar, który powiększa jedynie przepych bogatego, a nie służy innym warstwom społecznym. W efekcie tego biedny biednieje coraz bardziej i traci swą godność, a bogaty nie wie sam, co zrobić z nadwyżką zwłaszcza, że im więcej ma, tym zachłanniejszy się staje (pragnie jeszcze władzy).

Dopóki będzie owo marnotrawstwo to coż, ale muszę każdego rozczarować, bo czeka nas większy bałagan niż jest. Co to za politycy, którzy nie wiedzą jak gospodarować pieniędzmi i wpadają w pułapkę łatwego luksusu. Nie chcemy już więcej takich bałaganiarzy.
08-04-2008 19:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #37
 
Marnotrawstwo to jest wówczas, jak państwo usiłuje "wyrównywać" i zabiera pieniądze bogatym i daje do użycia urzędnikom.
Kapitalizm to ustrój sprawiedliwy. Oczywiście kapitalista może robić dobry albo zły użytek z pieniędzy, ale to nadal JEGO pieniądze.
Państwowi (ew. unijni) urzędnicy zrobią zły użytek z naszych pieniędzy niemal na pewno.

pozdrawiam
Marek
08-04-2008 20:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #38
 
Ks.Marek napisał(a):Wg mnie, to czy z traktatem, czy bez: Polska zacznie mocno ciązyć ku "dzikiemu" Zachodowi. oj zacznie...

No tak. Tyle, że będzie to nasza specyficzna wersja owego "dzikiego" Zachodu. Czyli w skrócie - zachodnie niektóre stereotypy i wschodnia mentalność i poziom życia. Nie wiadomo co gorsze.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
09-04-2008 06:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #39
 
Helmutt napisał(a):Czyli w skrócie - zachodnie niektóre stereotypy i wschodnia mentalność i poziom życia. Nie wiadomo co gorsze.
Nie trzeba poddawać tego gradacji. To >>jakość<< sama w sobie, novum na skalę komunizmu w znaczeniu: socrealizm.
Z drugiej jednak strony, wiem że żyję, i że mam pełne ręce roboty. Zatem potwierdza się zasada, iż w przyrodzie nic nie ginie 8)

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
09-04-2008 09:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #40
 
Ks.Marek napisał(a):
Helmutt napisał(a):Czyli w skrócie - zachodnie niektóre stereotypy i wschodnia mentalność i poziom życia. Nie wiadomo co gorsze.
Nie trzeba poddawać tego gradacji. To >>jakość<< sama w sobie, novum na skalę komunizmu w znaczeniu: socrealizm.
Miałem raczej na mysli, iż Polacy przemują od "zachodu" konsumpcjonizm, kapitalizm, neo-liberalizm przy pozostawieniu takich cech jak zawiść, hipokryzja, religijność tzw "odpustowa", złosliwość, buta i "sarmatyzm".

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
09-04-2008 10:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #41
 
Helmutt napisał:
Cytat:Miałem raczej na mysli, iż Polacy przemują od "zachodu" konsumpcjonizm, kapitalizm, neo-liberalizm przy pozostawieniu takich cech jak zawiść, hipokryzja, religijność tzw "odpustowa", złosliwość, buta i "sarmatyzm".

Jasne jak słońce. Tą zawiść, neoliberalizm i złośliwość wysłałbym z miłą chęcią do czarnej dziury, gdyby się tylko dało. :diabelek: Jedyne, co można zrobić to wyzbyć się tych cech i tych wad narodowych, choć to wymaga lat.
13-04-2008 16:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #42
 
Polonium napisał(a):Tą zawiść, neoliberalizm i złośliwość wysłałbym z miłą chęcią do czarnej dziury
znam lepsze miejsce Oczko [vide: mój avatar] :mrgreen:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
13-04-2008 16:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #43
 
Neoliberalizm (w przeciwieńtwie do tego co u nas nazywa sie liberalizmem) to najlepsze co nam sę może przydarzyć...

pozdrawiam
Marek
13-04-2008 21:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #44
 
Cytat:Neoliberalizm (w przeciwieńtwie do tego co u nas nazywa sie liberalizmem) to najlepsze co nam sę może przydarzyć...
taaa... neoliberalizm, zwłaszcza aborcja dzieciaka w imię nieograniczonej "wolności" matki [dzięki Bogu, mi się np. udało urodzić, ale współczesne "matki" są juz coraz bardziej neoliberalne i nie każdemu płodowi uda się "uciec spod noża"] [Obrazek: s005.gif]

Cytat:Skupienie się na problemie aborcji znakomicie wpisuje się w logikę neoliberalizmu - z jednej strony jest to zmuszanie kobiety do bycia jeszcze bardziej "wydajną i produktywną" niż jest. W pracy zawodowej, oczywiście. Z drugiej - eliminacja płodów "wybrakowanych" oznacza poddanie reprodukcji prawom rynku. Wskazuje na to choćby przykład Chin czy Indii, ale też argumentacja proaborcyjna europejskich feministek. Wychowanie dzieci niepełnosprawnych jest trudne, wymagające wyrzeczeń - a stąd już tylko krok do stwierdzenia, że baardzo dużo kosztuje... Zarówno rodziców, jak i państwo.

Jeśli aborcja będzie w pełni dozwolona - to właściwie po co pomagać matce w trudnej sytuacji materialnej lub matce niepełnosprawnego dziecka, skoro mogła je legalnie wyskrobać?

http://stopfanatykom.blox.pl/2007/03/Czy...tyk-2.html

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
13-04-2008 22:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #45
 
Nieporozumienie.
ZUPEŁNIE coś innego rozumiemy pod słowem "neoliberalizm".
Ty przyjmujesz rozumienie europejskie - gdzie lewica zawłaszczyła słowo "wolność" i "liberalny" znaczy tyle co "lewicowy".
Ja rozumiem neoliberalizm na sposób amerykański (a la Rush Limbaugh) - czyli pełnia wartości konserwatywnych (NIE dla aborcji, eutanazji itd) i pełnia swobód gospodarczych (NIE dla socjalu, biurokracji itd).

Nie warto pewnie kruszyć kopii o znaczenie terminu - jak sądzę kierunek mamy podobny.

pozdrawiam
Marek
13-04-2008 23:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów