Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tajemnicze Znaki, symbole, etc
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #1
RE: Tajemnicze Znaki, symbole, etc
Hmmm
[Obrazek: 6.jpg]
[Obrazek: naglowek.png]

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
29-03-2008 21:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
A to ks skąd wytrzasnął ?
Dla mnie nie wiem czemu wydaje się to podejrzane :evil:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
29-03-2008 21:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #3
 
Zdecydowanie! To wygląda na symbol, który ma znaczenie. I nie kojarzy się pozytywnie.
No tak...
"WSTĄŻKA PRZEPLATANA - Symbol bezgranicznego połączenia z mocami wszechświata, związek doskonały, nieprzerwany, niezaprzeczalny."
zobacz tu - http://hankarybka.pl/kosciol/sanktuarium...index.html
Jak to jest, że takie symbole zapalają światło ostrzegawcze, zanim człowiek się dowie, co tak naprawdę znaczą? Uśmiech
Napisałem majla do Państwa Marszałków. (Jacka Marszałka poznałem osobiście) z zapytaniem, czy raczej z prośbą o wyjaśnienie użycia tego symbolu na ich stronie.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
29-03-2008 21:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Rachel napisał(a):A to ks skąd wytrzasnął ?
Dla mnie nie wiem czemu wydaje się to podejrzane
omyk napisał(a):Zdecydowanie! To wygląda na symbol, który ma znaczenie. I nie kojarzy się pozytywnie.
Ks.Marek napisał(a):Napisałem majla do Państwa Marszałków. (Jacka Marszałka poznałem osobiście) z zapytaniem, czy raczej z prośbą o wyjaśnienie użycia tego symbolu na ich stronie.
I przyszła odpowiedź.
Pan Jacek Marszałem, dziś w mejlu do mnie napisał(a):Triquetra (łac. Tri – trzy, quetrus – narożnik)

To staroceltycki, przedchrześcijański symbol połączenia i nierozerwalności naturalnych sił przyrody (3 żywiołów). Był również używany jako symbol potrójnej bogini. Często występuje w celtyckich mitach i legendach. Został zaadaptowany przez chrześcijaństwo jako symbol Trójcy Świętej – Trójjedynego Boga – jedności trzech Osób. Jedność w Trójcy i Trójca w jedności. Oznacza również nieskończoność. Triquetra może również symbolizować trwałe połączenie duszy, serca i umysłu, co z pewnością nie jest sprzeczne z Chrześcijaństwem.

Po chrystianizacji tamtych terenów symbol ten pojawia się również w postaci układu trzech ryb.
Jest ona w całości Tutaj. To plik *doc do pobrania. Mam zgodę od autora.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
30-03-2008 23:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Symbol dobrze znany także z niektórych witrażów w kościołach. Jednak stanowczo odradzam wszelkie tatuaże, nawet te z symbolami chrześcijańskimi. Chrześcijanie nigdy nie tatuowali na sobie ani symbolu ryby ani symbolu krzyża. Biblia mówi "nie" wszelkim okaleczeniom i to jest bezdyskusyjne. Wątek sam się wyczerpał.
31-03-2008 17:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #6
 
Polonium to nie tatuaż, ktoś wyciął to sobie żyletką na ręku.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
31-03-2008 17:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Glowa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 83
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #7
 
Jak się słyszy, że emo-girls skrobią sobie na łapach imiona swoich sŁit emo-bojuff... ](*,)

Nie bój si? nieznanego.
28-10-2008 19:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #8
 
Tylkowie wiesz problem autoagresji nie odnosi się tylko do emo. I twierdzenie, że każda osoba autoagresywna to emo... właśnie chciałam stworzyć wątek o autoagresji ale nie wiem czy wypada... bo jakby nie było jest to poważny problem i chyba warto o nim rozmawiać i nie robić z niego tabu...

[ Dodano: Wto 28 Paź, 2008 19:42 ]
Hm a tak na marginesie to widzę, że ksiądz Marek fotkę wkleił ze strony autograsja.pl
Hm to może jednak taki wątek, co?

[ Dodano: Wto 28 Paź, 2008 20:13 ]
A wiecie, żę jest też taki zespół Duży uśmiech Nawet całkiem fajny Język Ostatnio byłam na jego koncercie Język

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
28-10-2008 20:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
panter6 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: May 2009
Reputacja: 0
Post: #9
 
Polonium napisał(a):Symbol dobrze znany także z niektórych witrażów w kościołach. Jednak stanowczo odradzam wszelkie tatuaże, nawet te z symbolami chrześcijańskimi. Chrześcijanie nigdy nie tatuowali na sobie ani symbolu ryby ani symbolu krzyża. Biblia mówi "nie" wszelkim okaleczeniom i to jest bezdyskusyjne. Wątek sam się wyczerpał.

zorietu sie zanim cos skrobniesz bo gadasz bzdury. Sam tatoo nie jest grzechem nawet ten z symbolem religijnym chyba ze towazyszy mu tzn symbolowi cos profanum np gola baba.
12-05-2009 05:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
kłapciu napisał(a):Hm a tak na marginesie to widzę, że ksiądz Marek fotkę wkleił ze strony autograsja.pl
Hm to może jednak taki wątek, co?
Nie ma w tym żądnych podtekstów. A obrazek wziąłem z czyjegoś avatara o ile pamietam.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
12-05-2009 08:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #11
 
Panter - jak "gadasz" o tym, co obowiązuje chrześcijan, to sam najpierw się zorientuj...
http://www.krolowa-pokoju.com.pl/newage/...atuaze.pdf

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
12-05-2009 11:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #12
 
nieania napisał(a):to nie tatuaż, ktoś wyciął to sobie żyletką na ręku.
skąd taki pomysł?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
12-05-2009 11:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #13
 
spioh napisał(a):
nieania napisał(a):to nie tatuaż, ktoś wyciął to sobie żyletką na ręku.
skąd taki pomysł?
W tym przypadku szpan i głupota

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
12-05-2009 22:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #14
 
kłapciu, nie pytam o intencje robienia sobie znaczka, tylko skąd pomysł, że skoro tatuaż z czerwonego barwnika to od razu znaczy że ktoś się pociął żyletką.

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
12-05-2009 22:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #15
 
Uwierz mi na słowo, że łatwo można rozróżnić czerwony barwnik od pociętej skórę a w tym przypadku raczej wygląda na pociętą...

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
12-05-2009 22:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów