Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tajemnicze Znaki, symbole, etc
Autor Wiadomość
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #16
 
nie przy tak rozmazanym kiepskiej jakości zdjęciu, kłapciu Uśmiech

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
13-05-2009 10:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #17
 
Ee, ja też tu widzę zgrubienia i delikatne opuchnięcie blizny, poza tym same nierówności wzoru świadczą o cięciu...
To może być:
1) cięcie
2) 'tatuaż' wykonany techniką więzienną, ale w takim przypadku nie byłby raczej czerwony, a niebieski/czarny/ew. zielonkawy

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
13-05-2009 22:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sheila Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 17
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #18
 
Czy wg chrześcijan wolno się okaleczać, by, zgodnie z modą pogańskich Greków i Rzymian ze starożytności, nosić metalowe ozdoby w uszach?
13-05-2009 22:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #19
 
nierówności i szarpnięcia to efekt byle jakiego zdjęcia robionego komórka góra 1.3Mp.
ale jak się człowiek zasugeruje to wszystko tam zobaczy.

a art. na temat tatuaży był tak samo kompetentny jak książka o "upadkach" kard. Suenensa - niby zewnętrznie to samo lub łudząco podobne zjawisko, ale co innego w istocie.

[ Dodano: Czw 14 Maj, 2009 11:15 ]
Sheila, pytasz o słynne kolczyki - kiedyś bardzo częsty prezent na I komunię św.?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
14-05-2009 11:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #20
 
Spioh, ja się nie sugerowałam. Od pierwszego momentu widziałam tam nacięcia, już kiedy pisałam swój pierwszy post, czyli przed komentarzem Nieani. Dziwiłam się, jak można tam widzieć zwykły tatuaż, ale uznałam, że nie sama technika wykonania jest w temacie ważna, tylko symbol, więc nie rozpoczęłam wtedy dyskusji na ten temat.

Wiesz Spioh, ogólnie mało który artykuł jest kompetentny w 100%. Wiele rzeczy zawiera zarówno dobre, mocne argumenty, jak i argumenty zupełnie śmieszne. Jeśli chcesz, możemy podyskutować Uśmiech [ale to raczej już jutro, bo dzisiaj przygotowuję się do matury z chemii]

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
14-05-2009 11:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #21
 
tak, ale jest różnica między art. kompetentnym w np. 80% a takim w góra 20% Uśmiech
powodzenia na maturze. Uśmiech

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
14-05-2009 11:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sheila Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 17
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #22
 
Ta, pytam właśnie o kolczyki.
Czy kościół wyznacza, co jest dla niego estetyczne, a co nie i w związku z tym co jest grzechem, a co nie, np. sposób ozdabiania ciała i miejsce "okaleczania" ucha?
14-05-2009 21:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #23
 
Słuchaj Śpioch poza tym to zdjęcie widnieje na pewnej charakterystycznej stornie, o katórej wspomniałam wcześniej, ale nie polecam jej...

[ Dodano: Czw 14 Maj, 2009 23:45 ]
Poza tym zauważ, że miejscami skóra jest mocniej nacięta, miejscami lżej to już jakiś kolejny dowód...

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
14-05-2009 23:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #24
 
kłapciu - po raz kolejny: zdjęcie jest na tyle źle zrobione, że nie ma co o nim dywagować. argumentem może być co najwyżej strona autoagresja.pl i ewentualny komentarz tego kto je zamieścił Uśmiech

ps. czemu nikt nie odpowiada na pytanie o kolczyki w uszach? :hm:

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
15-05-2009 08:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #25
 
spioh napisał(a):czemu nikt nie odpowiada na pytanie o kolczyki w uszach?
Zależy o jakie kolczyki chodzi.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
15-05-2009 15:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #26
 
chyba bez znaczenia jakie, skoro było ostro napiętnowane jakiekolwiek w jakiejkolwiek z jakichkolwiek pobudek przekłuwanie ciała

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
15-05-2009 17:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #27
 
Hmm ja tak nie uważam. W Ez 16, 12 Bóg mówi o swojej dbałości i trosce o Izrael. Używa metafory przyozdabiania kobiety - również mówi o wkładaniu kolczyków w jej uszy.

Sądzę, że gdyby to było coś złego - Bóg by się takim obrazem nie posługiwał Uśmiech
Jasne, że pochodzenie mają pogańskie.
No, ale krzyż też ma pogańskie pochodzenie... :roll:

Czym innym jest przekłuwanie sobie różnych miejsc ciała, piercing, który ma podobno korzenie typowo kultyczne, również w bardziej współczesnych sektach, nie tylko wśród pierwszych pogan. Tak przynajmniej uważam.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
16-05-2009 01:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
Sheila napisał(a):Czy kościół wyznacza, co jest dla niego estetyczne, a co nie i w związku z tym co jest grzechem, a co nie, np. sposób ozdabiania ciała i miejsce "okaleczania" ucha?
Nie, Kościół uczy, że Bogu człowiek się podoba takim, jakim się ów człowiek rodzi - bez żelaza, tatuaży, etc.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-05-2009 08:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #29
 
omyk, no Rebeka (żona Izaaka) to dostała jako prezent ślubny kolczyk w nos, jako jedna z ozdób. rozumując analogicznie, jak z uszami, też nie ma co tego potępiać Uśmiech

Ks.Marek, bardziej tu był chyba problem dyskusyjny taki: czy człowiek obraża Boga stosując ozdoby ciała w postaci kolczyków czy tatuaży...

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
16-05-2009 10:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sheila Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 17
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #30
 
Ja po prostu widzę pewien problem, że powszechnie pojmuje się za grzech, tudzież zachowanie po prostu niegodne ozdabianie ciała w sposób, które nie mieści się w czyjejś osobistej estetyce. Np: Kolczyki w uszach już tak, ale w nosie lub nie. Chociaż w sumie o kolczyku w nosie było w Biblii, to może w uszach i nosie tak, ale na brwi i w pępku nie.
Z kolei tatuaże również przez jedne osoby są postrzegane jako ozdoba ciała i nie ma w nich nic złego, jeśli nie mają symboli niechrześcijańskich lub wyżej wspomnianej gołej baby. Inni z kolei, z powodu trwałości tatuażu widzą w nim jedynie oszpecanie ciała. Spotkałam się nawet z poglądem, że zapisanie ściągi długopisem na ręce lub tzw "tatuaż" namalowany henną również powodują grzech - przez oszpecenie ciała.
Kto więc właściwie ustala, co jest grzechem, a co nie? Czyim gustem się kierować?
20-05-2009 11:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów