Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cywilizacje pozaziemskie, UFO, itp...
Autor Wiadomość
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #1
Cywilizacje pozaziemskie, UFO, itp...
Hey!
Czy kiedyś kogoś zastanawiała myśl, czy my Ziemianie jesteśmy jedyną inteligentną formą życia w całym przeogromnym wszechświecie. Czy gdzieś tam w tej nieprzeniknionej otchłani istnieje inne życie?
Kiedyś zadałem 3 księżom podobne pytanie. Jakże mnie zdziwiły sprzeczne odpowiedzi :!:
Jeden ksiądz twierdził, że Bóg wybrał sobie tylko nas i to tylko nam dał Ziemię (wszechświat) w panowanie i to by było sprzeczne z dogmatami wiary, aby gdzieś indziej były inne cywilizację.
Dwaj inni twierdzili, że chyba było by możliwe, aby gdzieś były inne formy życia.
I komu wieżyć :?: :?: :?:

Dochodzi jeszcze sprawa UFO, że podobno są dowody na to że takowe cywilizacje istnieją i nawet były na Ziemii. Wszechświat jest taki ogromny, że nawet jak gdzieś tam by coś było, to nigdy to coś i tak by do nas nie doleciało. Więc nie wierzę w to, że coś było kiedykolwiek na Ziemii i kiedykolwiek tu dotrze. Przynajmniej nie w ciągu jakiś najbliższych 1.000.000.000 lat Duży uśmiech

Co do mojej opinii, to ja jestem niemal że pewien, że w całym tym przeogromnym wszechświecie jest inne życie, a nawe jest go wiele.
Najdalsze znane nam obiekty są oddalone od nas o ok. 13.500.000.000 lat świetlnych. Czyli jakieś 425.736.000.000.000.000 km. Czyli wszechświat jest naprawdę ogromny. Są tu setki tysięcy galaktyk, a każda galaktyka ma ok. kilkaset milionów gwiazd. Wyobraźcie sobie że 1/100.000 gwiazd miała planety (podobno jest ich dużo więcej!). Pózniej 1/10.000 planet zawierała jakieś życie. To by dało 0.1 planety z życiem na galaktykę, czyli przynajmniej 10.000 planet z życiem we wszechświecie! Zakładaliśmy, że gwiazda o ile ma planetę, to ma tylko jedną, a przecież może mieć ich kilkanaście. Dochodzą jeszcze przecież księżyce tych planet :!: Więc teoretycznie życia we wszechświecie może być naprawdę wiele.
Ale jest mało prawdopodobne abysmy ich poznali Smutny Nam wyszło 0.1 życia/galaktykę. Nawet jak by były dwie cywilizacje w tej samej galaktyce, to średnia odległość je dzieląca była by ok. 100.000 lat świetlnych. Odległości pomiędzy galaktykami to ok 2 mln lat świetlnych.
Czyli przy założeniu, że potrafili byśmy się poruszać z prędkością światła (albo oni), to taka podróż zajęła by 50.000 lat (i to z prędkością światła! A najszybsze rakiety poruszają się 7500 raza wolniej Smutny ). Kto by poleciał w taką podróż? Nikt! Więc ja jestem przekonany, że nigdy nie poznamy innych istot. Aczkolwiek może ich być całkiem sporo. Chyba że się okaże że planet jest o wiele więcej, a na nich częściej można spotkać zycie.

Dochodzi jeszcze czas rozwoju cywilizacji. My żyjemy ok 13,5 mld lat od początku i nasza cywilizacja ma może kilkanaście tysięcy lat. Ale przecież oni mogli powstać 2 miliardy lat temu i ich cywilizacja ma już 2 miliardy lat. Ciekawe jaką my byśmy mieli technologię za 2 miliardy lat Szczęśliwy :shock: Duży uśmiech :?:
Pewno nie dożyjemy kolejnego tysiąclecia, bo się pozabijamy, ale gdyby... Uśmiech

No to to jest moje zdanie. Może trochę nazbyt długo i poważnie zabrzmiało dla niektórych, ale chciałem to w miarę jasno każdemu wytłumaczyć, kto niekoniecznie się interesuje tak bardzo astronomią (nie mylić z astrologią!) jak ja.

A jakie jest wasze zdanie? Wierzycie w UFO? No i co na to kościół?
Czy Bóg mógł stworzyć gdzieś tam wiele innych cywilizacji i im dać ich biblię i misję ich zbawienia :?:

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
16-06-2004 21:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hallo Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 70
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Siema bracieUśmiech Ja tam nie wierzę w żadne zielone ludziki i inne stworki latające w talerzach lub w innych naczyniach. Uważam także że nie ma innej cywilizacji nigdzie indziej tylko tutaj na naszej ukochanej ZiemiUśmiech Sądze że gwiazdy są tylko po to aby ładnie dla nas w nocy świecić i rozświetlać nam drogęUśmiech A te liczby, które podawałeś o ogromie wszczechświata nie robią na mnie żadnego wrażenia, bo także on jest skończony. Oczywiście moich twierdzeń nie mogę udowodnić z wiadomych przyczynUśmiech ale może kiedyś ktoś to zrobi lub szybciej dowiemy się prawdy po drugiej stronie wszechświataUśmiech Pozdrawiam everybody!!!
16-06-2004 23:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bl4ck_St4r Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 31
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #3
:))
Kolejny temat rzeka....
Powiem tak, może to zabrzmi brzydko ale taka jest prawda... Skoro wszechświat jest taki wielki i na nim była by tylko jedna jedyna cywilizacja to było by marnotrawstwo wszechświata, a to chyba jest grzech Język Swego czasu bardzo dużo czytałem na ten temat książek i wiedzy która dziwnym trafem nie wychodzi do ogólnej publiki.
Rządy naszego wszechświata bardzo wiele ukrywają ale co zrobić...
Ravenloff te cyferki wielu ludzi przerażają i tworzą bariry w umyśle jednak cofnij się troszke w przeszłość, a dokładniej pierwsze silniki spalinowe i ich wykorzystanie do produkcji pojazdów kołowych. W tamtych czasach uważano że 100km/h jest prędkością która zabije człowieka i wogle jest nierealna do pokonoania... i tak się potoczyło że prędkość światła została przekroczona kilkokrotnie (jak dobrze pamiętam w Amerykańskich akceleratorach ale tylko jednej malutkiej cząsteczki czy czegoś w tym stylu). Ale trzymając się tematu to czytałem Trakt R.Bruce'a no i zaczełem czytać monografie Dr Jan Pajaka. Są tam opisywane 'Zaawansowane urzadzenia magnetyczne' tak zwane magnokrafty. To może troszke te cyferki 'zmniejszyć' a to dlatego że technika raczkuje a to wszystko przez rząd USA i Rosji i wielu wielu innych. No ale nie będe się rozwodził na ten temat bo to wszystko zależy od człowieka w co wierzy a w co nie....

P.S dobra książka też jest o generatorach Searla i jak ro rząd potraktował odkrywce tego cuda... Uśmiech

Pozdrawiam Uśmiech

Przez wielu pot?piani zajmójemy sie rzeczami nazywami grzechami...
czynami z których b?dziemy rozliczni i os?dzani, a przecie? nie rodzimy sie z tymi samymi szansami...
Bo?e przebacz samobujcom którzy ju? s? pochowani...
17-06-2004 11:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #4
Zagadka życia
Bl4ck_St4r napisał(a):Skoro wszechświat jest taki wielki i na nim była by tylko jedna jedyna cywilizacja to było by marnotrawstwo wszechświata, a to chyba jest grzech
Mi chodziło o coś innego podając te cyferki. A mianowicie pokazanie, że z naukowego punktu widzenia jest wielce prawdopodobne, że nie jesteśmy sami we wszechświecie. Jednak odległości nas dzielące są tak wiekie, że nigdy nie nawiążemy kontaktu.
Skoro na Ziemii powstały wpierw bardziej skomplikowane związki chemiczne, potem aminokwasy i białka z których narodziło się życie, to nie wykluczone że gdzieś tam w otchłani kosmosu nie zdarza się to częściej.

Aczkolwiek pozostaje nieogarnięta ludzkim umysłem zagadka życia. Przecież nawet najbardziej skomplikowana struktura białek sama z siebie jest tylko zlepkiem atomów. A jednak ten zlepek żyje, ma świadomość, a człowiek nawet duszę. Jak to jest możliwe :?: I wydaje mi się, że w tym miejscu mamy cud Bożego stworzenia. Że właśnie to nam tłumaczy wiara w Boga, że to on jest dawcą życia. Że to Bóg się przyczynił do powstania wszechświata, że dzięki niemu powstało to wszystko, jest ewolucja, jest życie, że wszystko jest tak a nie inaczej zorganizowane. W moim przekonaniu nie ma tu żadnej sprzeczności z Pismem Świętym. A to że Bóg tworzył świat 6 dni a 7-go odpoczął to tylko przenośnia.

Zastanawia mnie tylko jak to by było gdyby byłe inne cywilizacje. Jaki plan ma Bóg wobec nich. Podobno zbawienie można osiągnąć tylko przez Chrystusa. Czy ich też to tyczy?
Gregoriano napisał(a):Napisał w Magia a wiara w Boga........ (przeniesiony ze starego forum):
Fakt, Kościół stwierdza cała prawda jest w Kościele Katolickim a zbawienie dokonało się wyłącznie przez jedynego pośrednika pomiędzy ludźmi a Bogiem JEZUSA CHRYSTUSA!!!
Czy może Bóg ich zbawi na innych zasadach? A może Chrystus ofiarowany na krzyżu też ich zbawi, tak samo jak wszystkich ludzi, którzy jeszcze go nie poznali a żyją w zgodzie z własnym sumieniem? A tak poza tym to Bóg nam w końcu nie musiał nic mówić o tym, że są inne cywilizacje.
Bl4ck_St4r napisał(a):uważano że 100km/h jest prędkością która zabije człowieka i wogle jest nierealna do pokonoania... i tak się potoczyło że prędkość światła została przekroczona kilkokrotnie (jak dobrze pamiętam w Amerykańskich akceleratorach ale tylko jednej malutkiej cząsteczki czy czegoś w tym stylu)
Nie wiedziałem o tym, ale byćmoże prędkość światła jest do przekroczenia. Ziemianie dopiero zajmują się nauką od jakiś 6 tysięcy lat. Ale przecież inne cywilizacje mogły powstać powiedzmy 2 mld lat temu. Sporo czasu by miały możliwość coś lepszego niż rakieta na paliwo jądrowe wymysleć Duży uśmiech
Coś czytałem o zakrzywianiu czasoprezstrzeni czy o wykożystywaniu czarnych dziur do przenoszenia się w przestrzeni. Dla nas są to narazie rzeczy niepojęte. Ale kto wie, może za 100 tys lat się tego nauczymy?

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
17-06-2004 12:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #5
Wszechświat
Hmmmm....

Prędkośc światła na bank nie została przekroczona, z prostego powodu: to jest nie możliwe!!! 300 000 km/h to maksymalna prędkośc dla ciała z masą, więcej się po prostu nie da! gdyby jakieś ciało nie miało masy to tak, ale przecież nie ma tekowego....

No i Jezus na bank innych "gdzieś" tam nie zbawił bo, co niby im by
Bóg powiedział: "Wiecie tam daleko 10 mln lat świetlnych stąd mój Syn umarł za was na krzyżu". Trochę chyba nie tak, Jezus musi być postacią historyczną, musi być znany, Jego ofiara faktem itd.

A to tak gwoli wtrącenia, nie wnikania w teamt i wyraźenia własnej opinii.

Pozdrawiam 8)
17-06-2004 15:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #6
Re: Wszechświat
Gregoriano napisał(a):Prędkośc światła na bank nie została przekroczona, z prostego powodu: to jest nie możliwe!!! 300 000 km/h to maksymalna prędkośc dla ciała z masą, więcej się po prostu nie da! gdyby jakieś ciało nie miało masy to tak, ale przecież nie ma tekowego....
Nie 300.000 km/h a 300.000 km/s! A co do ograniczenia masą, to kto powiedział, że nie uda się w przyszłości wymysleć czegoś co zredukuje masę rakiety do zera? Albo po co wogóle lecieć? Wytworzymy sobie wokoł statku małą czarną dziurę i skożystamy z niej jak z tunelu podprzestrzennego, coś a'la teleport. Może to teraz wam się wydawać głupie, ale nauka idzie tak szybko, że może kiedyś i to opanujemy Duży uśmiech
Gregoriano napisał(a):No i Jezus na bank innych "gdzieś" tam nie zbawił bo, co niby im by Bóg powiedział: "Wiecie tam daleko 10 mln lat świetlnych stąd mój Syn umarł za was na krzyżu".
Czyli z tego wynika, że Jezus nie zbawił (o ile takie są) innych cywilizacji swoją męką na krzyżu.
No ale to nie wyklucza, że nigdzie tam ich nie ma. A może są? Może Bóg im dał inne przykazania wynikające z realiów w jakich oni żyją? Może ich inaczej zbawił? Może się za daleko zagalopuję, ale może oni mieli swojego Jezusa, kogoś całkiem innego niż nasz Jezus Chrystus, a kogo dał im Bóg, aby im na swój sposób dać zbawienie? No i przecież nam, ani im nie musiał nic mówić że są tam gdzieś inne cywilizacje. Czy Pismo Święte to wyklucza? A może są jak zwierzęta na Ziemii bez duszy?
Ja nie wiem jak ma się do tego Kościół, więc się pytam. Może ktoś coś gdzieś wyczytał :?:

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
17-06-2004 17:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #7
Re: Wszechświat
Ravenloff napisał(a):No ale to nie wyklucza, że nigdzie tam ich nie ma. A może są? Może Bóg im dał inne przykazania wynikające z realiów w jakich oni żyją? Może ich inaczej zbawił? Może się za daleko zagalopuję, ale może oni mieli swojego Jezusa, kogoś całkiem innego niż nasz Jezus Chrystus, a kogo dał im Bóg, aby im na swój sposób dać zbawienie? No i przecież nam, ani im nie musiał nic mówić że są tam gdzieś inne cywilizacje. Czy Pismo Święte to wyklucza? A może są jak zwierzęta na Ziemii bez duszy?
Ja nie wiem jak ma się do tego Kościół, więc się pytam. Może ktoś coś gdzieś wyczytał :?:

A skąd w takim razie byśmy wiedzieli czy oni zgrzeszyli? Bo jak nie to trzeba by założyć, że niebo jest rozsiane po kosmosie, a to raczej dziwne założenie, skoro niebo jest tam gdzie Bóg????????!!!!!!!!!!!!!!! :wink:

Nie sądze, że dostali by innego Jezusa, bo tylko Bóg może zbawić, tylko jak mówiłem przy założeniu takiej samego podobieństwa do nas... Wiele światów, nieb itd. Dziwne założenia /tak sobie myślę/

Z tą czarną dziurą to jakieś marzenia chyba, co? Sami jesteśmy w stanie ją wytworzyć i skąd wiadomo że czarna dziura jest drogą do innych częśći kosmosu, ktoś to udowodnił? I gdzie znajduje się najbliższa czarna dziura nas? Pewnie poza naszym zasięgiem :?

Pozdrawiam /przepraszam za oczywiste pomyłki idzięki za korektę Duży uśmiech /
17-06-2004 17:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
Bog poslal swego jedynego Syna Jezusa Chrystusa, ktory zbawil wszystkich grzesznikow tutaj na ziemi. Bog mial jednego odkupiciele.
Niewydaje mi sie, ze dla zielonych ludzikow poslal jeszce kogos innego.

UFO?? Sami pisaliscie, ze narazie nie da rady przeniesc sie w odlegla galaktyke wiec co to za scieme te UFO??
17-06-2004 23:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oskar Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 61
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #9
 
Musze powiedziec, ze temat zaczal sie interesujaco, ale te teksty o zielonych ludzikach i specjalnie dla nich stworzonym Jezusie po prostu mnie rozwalily. Nie dajmy sie zwariowac, ludzie, to jakas bzdura. Nie znam sie na fizyce, astronomii, ale wiem jedno, ze Bog poslal na swiat swego jedynego, jednorodzonego Syna dla odkupienia rodzaju luszkiego. I nie sadze, zeby Bog w tajemnicy przed nami storzyl sobie inny swiatek, z zielonymi ludzikami i swoim "drugim synem". I moze jeszcze siedzi u gory i robi zaklady, kto jest lepszy, my czy zieloni. Przeciez to jest smieszne.
Nie watpie ze na innych planetach moga byc jakis formy zycia, moze jakies roslinki, albo cos w tym stylu, nie wiem, nie znam sie na tym, ale prosze nie tworzmy jakichs ufoludkow, atym bardziej drugiego Jezusa.
pap
18-06-2004 13:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #10
Zielone ludziki
Ja zaczynając temat chciałem się dowiedzieć co inni sądzą o tym, czy istnieje życie na innych planetach we wszechświecie. A ten przydługi wstęp miał tylko uzmysłowić nam podejście naukowe do istnienia życia we wszechświecie, a raczej, że z naukowego punktu widzenia jest to wielce prawdopodobne. No a gdy to możliwe, to czy by to nie było sprzeczne z nauką kościoła :?:
Oskar napisał(a):ale wiem jedno, ze Bog poslal na swiat swego jedynego, jednorodzonego Syna dla odkupienia rodzaju ludzkiego
Jak piszesz, dla odkupienia rodzaju ludzkiego, czyli Jezus i Pismo Święte odnosi się tylko nas ziemian i nie wyklucza istnienia innych nacji w kosmosie? W końcu Jezus poświęcił się dla nas, a co się dzieje w reszcie wszechświata, to nie wiadomo i pewno nigdy nie będzie nam dane tego poznać. Jest to wielka tajemnica, podobnie jak wogóle ze zrozumieniem cudu przeistoczena na Eucharystii. Tego nie da się pojąć, w to trzeba uwierzyć. Z tym, że informacje o wierze czerpiemy z Pisma Świętego, które coś mówi na ten temat, a pochodzi od Boga. W przeciwieństwie do informacji o zakamarkach wszechświata, gdzie wszystkie pochodzą z badań naukowych, a więc powstały tylko dzięki ludzkiej wiedzy i domysłom.

Na koniec zapytam jeszcze raz:
Czy istnienie życia pozaziemskiego (chodzi mi o inne formy życia/cywilizacje gdzieś w kosmosie) jest sprzeczne z nauką kościoła :?: :?: :?:[/i]

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
18-06-2004 15:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bl4ck_St4r Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 31
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #11
hehe...
Bardzo śmiesznie wyszło.


Ravenloff napisał(a):dla odkupienia rodzaju ludzkiego, czyli Jezus i Pismo Święte odnosi się tylko nas ziemian i nie wyklucza istnienia innych nacji w kosmosie? W końcu Jezus poświęcił się dla nas, a co się dzieje w reszcie wszechświata, to nie wiadomo i pewno nigdy nie będzie nam dane tego poznać.

Czyżby w takim razie gdy dojdzie do sytuacji że istnieją inne cywilizacje które się wykształciły i nie są to roślinki i robaczki a mądre istoty. Cz taka sytuacja nie sprawi że wiara okaże się hmmm.... kłamstwem????
Czyżby wtedy ON niepomyślał o daniu szansy zbawienia tych innych cywilizacji ?? A może to uzasadnią to w jakiś dziwny sposób, wkońcu kiedyś uważano że ziemia jest płaska a potem że w centrum wszechświata, no ale kościół wybrnął jakoś z tego to i może da rade sobie z innym problemem. Ale czy przez takie problemy nie traci ludzi którzy wierzą w Boga.

Gregoriano napisał(a):Prędkośc światła na bank nie została przekroczona, z prostego powodu: to jest nie możliwe!!! 300 000 km/h to maksymalna prędkośc dla ciała z masą, więcej się po prostu nie da! gdyby jakieś ciało nie miało masy to tak, ale przecież nie ma tekowego....
No mój fizyk do czasui też tak myślał ale dałem mu artykół jakichś skośnookich (chinczyków albo japończyków) jak to jakaś tam cząstka atomu w tranformatorach. Szukałem tego artykułu ale nie mogłem znaleść jednak gość od fizyki powiedział że to nie jest oficjalne i taka cząsteczka jaką przesyłają jest bardzo mała. Znalazlem pare wypowiedzi jakichś fizyków:

Lukasz AKA napisał(a):Wlasciwie to bariere predkosci swiatla juz osiagnelismy ot pod postacia teleportacji. Oczywiscie jest to "tylko" przeslanie stanu kwantowego, jednak efekt jest. IMHO kwestia czasu jest przesylanie bardzo zlozonych obiektow, choc z wysylaniem materii ozywionej wstrzymalbym sie na razie.
(...)ta granica wydaje sie jakas mocno plynna. Jest pewna szansa (dla wielu duza) na istnienie czastek poruszajacych sie szybciej od swiatla. Nawet ono samo wydaje sie niezdecydowane. W oparach cezu, gdzie zachodzi anormalna jego dyspersja, swiatlo porusza sie szybciej od swiatla, tj. z V>299792458m/s
no i tak dalej i tak dalej Uśmiech
No i wspominałem już o czymś takim jak Magnokrafty ale nieważne....

Pozdrawiam Uśmiech
.

Przez wielu pot?piani zajmójemy sie rzeczami nazywami grzechami...
czynami z których b?dziemy rozliczni i os?dzani, a przecie? nie rodzimy sie z tymi samymi szansami...
Bo?e przebacz samobujcom którzy ju? s? pochowani...
18-06-2004 17:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #12
Bardzo smutno wyszło.................................
Bl4ck_St4r napisał(a):Bardzo śmiesznie wyszło.
Czyżby w takim razie gdy dojdzie do sytuacji że istnieją inne cywilizacje które się wykształciły i nie są to roślinki i robaczki a mądre istoty. Cz taka sytuacja nie sprawi że wiara okaże się hmmm.... kłamstwem????
Czyżby wtedy ON niepomyślał o daniu szansy zbawienia tych innych cywilizacji ?? A może to uzasadnią to w jakiś dziwny sposób, wkońcu kiedyś uważano że ziemia jest płaska a potem że w centrum wszechświata, no ale kościół wybrnął jakoś z tego to i może da rade sobie z innym problemem. Ale czy przez takie problemy nie traci ludzi którzy wierzą w Boga.

Sorry, ale nie kumam co niby jest śmieszne?????

Jaka szansa na zbawienia dla innych cywilizacji, pogdybać to se możesz. Już przecież napisałem, że musiałbyś założyć, że oni też zgrzeszyli, a jak tego nie dokonali to są przy Bogu.......... I wychodzi masło maślane. Wiesz, Bóg jest Bogiem /to nie tautologia/, "trochę" przekracza nasz sposób myślenia. A my tacy biedni często GO malujemy po ludzku, a to wielki błąd!

No i religia /czytaj: każda/ może się kiedyś okaże kłamstwem albo już jest... Nic nie powiem, tylko tyle, stajesz się monotematyczny! Kościół zabrania magii, nic nie mówi o zielonych ludkach istny ciemnogród..... /bez obrazy, takie mam odczucia/.
Nie, nie zgadzam sie jakoby to miało zmniejszać liczbę wierzących...

Jeszcze o jednym zapomnieliśmy, gdzie w takim razie jest niebo???? Może na Syriuszu /największa gwiazda jaką znamy/??? W jakiej przestrzeni jest Bóg? /hehhe jak Gagarin poleciał w swoej rakiecie w pierwszy lot kosmiczny to stwierdził, że Boga nie ma, bo Go nie widział.... nie ściemniam tak powiedział, nie zły jest :shock: / A jak Bóg jest w innej przestrzeni to już wogóle nie wiadomo o co chodzi! Może tam są zielone ludki, tylko nam nie powiedział......

A ten Łukasz AKA to niby kto? Dla mnie to żaden naukowiec, tylko ktoś, coś tam napisał i tyle. Nawet z tego co on napisał nie potwierdza twojej wcześniejszej tezy jakoby przekroczono kilkukrotnie prędkość światła! Tylko jakaś wzmianka o anormalnych warunkach, gdzie niby światło porusza się z większą prędkością. Chodzi o normalne warunki.......
gdyby nawet miało tak być to jeszcze daleka droga, każda teoria musi przejść weryfikację, falsyfikację itd... /i tak nie sądze zęby tak było/

Hehe, nie jestem fizykiem, ale to troche sprzeczne!
18-06-2004 19:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bl4ck_St4r Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 31
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #13
hyh...
Jak wspominałem niemogłem znaleść pracy jakiegoś doktorka...
A co do tego gdybania to jest fakt iż w piśmie jest napisane jak mówiliście
Oskar napisał(a):Bog poslal na swiat swego jedynego, jednorodzonego Syna dla odkupienia rodzaju ludzkiego
no i nigdzie nie jest wspomniane o stworzeniu innych cywilizacji etc.
A co do tego gdzie Bóg jest to nie wnikam bo w niego wierzem i wiem że jest i podobnie jak w magii albo podrużach astralnych można dostrzec inne wymiary, więc jestem przekonany że są takie których nie widziałem i nie jestem w stanie zobaczyć.
A co do zwrotu 'niebo' to jest tylko słowo którym można określić chmurki etc ale i miejesce o którym nic niewiemy a dlaczego niebo?? z przyzwyczajenia i sposobu uzasadnienia dzieciom co to i po co to... A tak naprawde to nikt niewie jak to wygląda i co to wogle jest Uśmiech a napewno niechodzi tu o to co widzimy tam u góry :wink:

PS Co do monotematyczności Uśmiech no mnie jedynie ten jedyny problem drażni więc mówie ciągle o tym samym a że było pytanie czy ktoś wierzy w ufo czy podobne temu formy życia to sie wypowiedziałem ale tak naprawde to mi to niegra rużnicy czy są czy nie...

PSS: No dobra wracam do mojego tematu bo zaraz wszędzie nabałaganie
Przepraszam wszystkich za bałagan i tu Uśmiech a w szczególności Gregoriana na którego już działam jak hm... niewiem jak ale bynajmniej podnosze mu ciśnienie ale to niechcący Język

Przez wielu pot?piani zajmójemy sie rzeczami nazywami grzechami...
czynami z których b?dziemy rozliczni i os?dzani, a przecie? nie rodzimy sie z tymi samymi szansami...
Bo?e przebacz samobujcom którzy ju? s? pochowani...
18-06-2004 21:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #14
Re: hyh...
Bl4ck_St4r napisał(a):A co do zwrotu 'niebo' to jest tylko słowo którym można określić chmurki etc ale i miejesce o którym nic niewiemy a dlaczego niebo?? z przyzwyczajenia i sposobu uzasadnienia dzieciom co to i po co to... A tak naprawde to nikt niewie jak to wygląda i co to wogle jest Uśmiech a napewno niechodzi tu o to co widzimy tam u góry :wink:

A dlaczego na ziemie mówimy ziemia??? Bo tak zostało to nazwane, to chyba normalne, że nazywamy, bo inaczej jakbyśmy sie komunikowali. Choć wiem, że nie za bardzo tobie o to chodziło. Masz rację, iż niebo to nie chmurki i niebieski kolor itd. No i może nie wiemy jak to dokładnie wygląda, choć..... Jeśli chodzi o to co Bóg dla nas przygotował, to ogólny zarys znamy /odsyłam do księgi Apokalipsy 21 rozdział/ Jak człowiek wierzy, to jak powiedziałem ,wiemy co to jest!!! Język Nie jest to nuda jakby niektórzy to sugerowali /piekło jest niekiedy przedstawiane jak impreza - porażka, nie źle się przejadą ci co tak myślą - dla mnie piekło to: "usiąć sobie w kiblu zgaś światło i pomyśl, że bedzie tak przez całą wieczność!!!/

Bl4ck_St4r napisał(a):a w szczególności Gregoriana na którego już działam jak hm... niewiem jak ale bynajmniej podnosze mu ciśnienie ale to niechcący Język

Heheh...... Powiedzmy, ale wszystko w ramach dyskusji. Coś się dzieje..

Pozdrawiam...

PS. Przepraszam mieliśmy rozmawiac o zielonych a ja wciąż o niebieskich 8)
19-06-2004 00:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daisy Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,033
Dołączył: Nov 2004
Reputacja: 0
Post: #15
 
UFOLUDKI SĄ-WIDZE JEDNEGO ZAWSZE JAK PATRZE W LUSTRO Język
02-11-2004 23:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów