Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Realność Boga
Autor Wiadomość
Arix Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 12
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #1
Realność Boga
Przeglądałem to forum i zaciekawił mnie jeden post. W związku z tym postanowiłem sie zarejestrować i zadać pytanie. Skąd pewność, że religia katolicka to nie to samo co wiara w Zeusa, tylko rozwinięta na większą skalę z racji tej że mamy większy dostęp do mediów.
Innymi słowy, kiedyś człowiek z Grecji czy Rzymu wierzył w to co miał dookoła. Cały czas głoszono mu prawdziwość jego bogów, budowano świątynie i udowadniano cuda (inaczej realność bogów), które działy się oczywiście nie na jego oczach. Skąd pewność, że to samo nie dzieje się dzisiaj, tylko zaangażowanych jest w to więcej ludzi, a cuda możemy obejrzeć w telewizji.
Jest oczywiście Pismo Święte, ale kto da głowę, ze wszystko co w nim zawarte jest autentyczne? Kiedy nie było dostępu do masmediów wygodnie było wymyślić boskość Jezusa, zwłaszcza, że tłum w tamtych czasach był że tak powiem głupi i łatwo było nim manipulować.
Psychologia społeczna potrafi udowodnić, że jeśli dziesięciu coś robi to prędzej czy później to samo zacznie robić jedenasty. Jeden wymyślił wiarę w Boga, drugi mu pomógł, wciągnęli trzeciego, czwartego, piątego więc jedenasty już po prostu uwierzył że tak jest.
Kiedyś człowiek miał mały świat wokół siebie, więc wierzył w bogów z Olimpu. My obecnie wierzymy w Boga z nieba - jakkolwiek by tego nie rozumieć, czy to w wymiarze duchowym, czy w wymiarze kosmicznym. Technika wciąż się rozwija i to co 3000 lat temu było niemożliwe dziś jest normalne więc kiedy opanujemy w jakiś sposób duchowość czy kosmos to kto mi udowodni, że za 3000 lat nie będzie nowej religii, a człowiek z przyszłości nie będzie miał mnie/nas za wierzących w coś co nie istnieje?
02-04-2008 17:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #2
 
Mogę ci powiedzieć, skąd ja mam pewność - doświadczam, widzę, obserwuję w naoczny sposób w moim życiu i otoczeniu obecność i działanie Boga.
Widzę, jak Bóg działa, czuję, że jest i działa i nie "czuję" w jakiś niepojęty, nienamacalny sposób, nie jakimiś odległymi i mętnymi ekstazami (choć uczucia też bywają piękne), ale w normalny sposób. Tak, jak czujesz, że obok ciebie jest bliska osoba, przyjaciel, na którym zawsze możesz polegać, na którego możesz liczyć, który pomoże, wesprze mocnym ramieniem, wpadnie o 3 w nocy z paczką chusteczek i pozwoli się wypłakać, kiedy zadzwonisz, że masz problem... A jednocześnie może wszystko Uśmiech I tę wszechmoc też można zaobserwować Uśmiech Kiedy po raz setny Pan wysłuchuje modlitwy, choćby w najgłupszej, ale ważnej dla mnie sprawie, która wydawała się nierozwiązywalna... Trudno uznać to za przypadek Oczko Szczególnie, kiedy On jest i mówi do mnie, kiedy jesteśmy w żywej relacji Oczko Oczko Oczko Nie ma takiej opcji, żeby było inaczej Uśmiech Zupełnie, jakby ktoś ci wmawiał, że twoja relacja z przyjaciółmi może być tak samo realna, jak królewny śnieżki z siedmioma krasnoludkami... No nieporównywalne, prawda? Oczko

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
02-04-2008 18:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Arix napisał(a):Jest oczywiście Pismo Święte, ale kto da głowę, ze wszystko co w nim zawarte jest autentyczne?
już dali: męczennicy

ich liczbę oblicza się na ponad siedemdziesiąt milionów w ciągu dwudziestu stuleci istnienia chrześcijaństwa [za: M. Astrua. I was będą prześladować. Warszawa 2006 s. 8]

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
02-04-2008 18:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #4
Re: Realność Boga
Arix napisał(a):Skąd pewność, że religia katolicka to nie to samo co wiara w Zeusa

Witaj Arix, Bóg kocha Przytulanie Ciebie dzisiaj i ma dla Twojego życia wspaniały plan :jupi: .

A po co Ci ta pewność?
Wystarczy że Bóg ma co do Ciebie pewność, że będzie Cię zawsze kochał :* niezależnie co zrobisz i czy będziesz w Niego wierzył czy nie. Uśmiech
02-04-2008 18:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Arix Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 12
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #5
 
Pozwólcie, ze będę krytyczny i na wszystko będę patrzył tak jakbym w nic nie wierzył Uśmiech

omyk
"Mogę ci powiedzieć, skąd ja mam pewność"
W ten sposób mnie nie przekonasz. W końcu co byś nie napisała, nie mogę mieć pewności czy nie zmyślasz z tym, że Bóg wysłuchuje Twoich modlitw. Prawdopodobnie wyznawca islamu napisałby mi to samo. Uśmiech
Z prośbami do Boga może być tak, że jeśli zostaną modlitwy spełnione to uznajemy to za działalność Boga, a jeśli nie, zazwyczaj ksiądz Ci powie, że albo modlitwa była zła, podsycona jakimiś złymi myślami albo po prostu za mało się modliłaś- czy nie jest tak?

M. Ink. *
Islam, buddyzm czy nawet kiedyś Grecy i Rzymianie mieli męczenników. W końcu każdy wojownik rzymski ginął za Jowisza, Gal za Teutatesa, Grek np za Atenę.
Na bliskim wschodzie niemal dzień w dzień wysadzają się ludzie za Allaha, a rodzina zamachowca jest z tego powodu dumna.

Talmid
A skąd wiadomo, że Bóg katolicki, a nie np Allah? Czy jeśli Bóg katolicki mnie kocha to wobec tego myli sie jakieś 2/3 świata (szacuje że tyle jest wyznawców innych religii chociaż nie jestem pewien)?. Czy jeśli urodziłbyś się w Iraku to odrzuciłbyś Allaha względem Boga, w którego teraz wierzysz?
02-04-2008 19:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #6
 
to takie pytanie, które człowiek boi się sobie zadać
02-04-2008 19:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #7
 
Cytat:W ten sposób mnie nie przekonasz. W końcu co byś nie napisała, nie mogę mieć pewności czy nie zmyślasz z tym, że Bóg wysłuchuje Twoich modlitw. Prawdopodobnie wyznawca islamu napisałby mi to samo.
Tak, to prawda. Nie możesz mieć pewności Uśmiech Mnie wystarcza, że ja mam Uśmiech
A ciebie nie przekonam, taki jest zamysł Boży, żeby o Jego istnieniu każdy mógł się przekonać tylko sam, poprzez wiarę, która znajduje potwierdzenie w 'dowodach' dopiero później Oczko

Cytat:Z prośbami do Boga może być tak, że jeśli zostaną modlitwy spełnione to uznajemy to za działalność Boga, a jeśli nie, zazwyczaj ksiądz Ci powie, że albo modlitwa była zła, podsycona jakimiś złymi myślami albo po prostu za mało się modliłaś- czy nie jest tak?
Hmm co powie ksiądz zazwyczaj? To zależy jaki ksiądz, tyle odpowiedzi ile osobowości i duchowości... Boży kapłan powie ci, że taka była wola Boża Uśmiech Bóg to nie maszynka do spełniania moich zachcianek, ja mogę się modlić, żeby Pan mi zmaterializował przed nosem bochenek chleba. On wysłucha - będzie SŁUCHAŁ, tylko się zaśmieje, albo zasmuci (jeśli będzie to wystawianie Go na próbę). Wysłucha mojej paplaniny, ale prawdopodobnie nie da tego bochenka, bo i po co. Nie ma Jego woli. Jeśli jednak będę bardzo głodna i będę modlić się z wiarą, to podejdzie ktoś z bochenkiem chleba, znajdę siatkę z kanapkami, albo 10 zł na pizzę. Bóg nie zawsze daje gotowe rozwiązania, czasem dostarcza narzędzi, albo sił do ich osiągnięcia Uśmiech I zawsze, w każdej modlitwie, najważniejsza powinna być Jego wola - On wie lepiej Uśmiech Naprawdę. Nie tylko dlatego, że w ogóle wie wszystko, ale też dlatego, że widzi oś czasu panoramicznie - zna skutki wszystkich spraw Uśmiech
No, ale kończę moje wywody Szczęśliwy Przekonaj się sam - na zasadzie zakładu Pascala. Nic nie tracisz Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
02-04-2008 19:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #8
 
Arix napisał(a):A skąd wiadomo, że Bóg katolicki, a nie np Allah? Czy jeśli Bóg katolicki mnie kocha to wobec tego myli sie jakieś 2/3 świata (szacuje że tyle jest wyznawców innych religii chociaż nie jestem pewien)?. Czy jeśli urodziłbyś się w Iraku to odrzuciłbyś Allaha względem Boga, w którego teraz wierzysz?
Tego nie wiem nie urodziłem się w Iraku.
A Bóg jest tylko jeden, niezależnie jak go nazywają.
02-04-2008 19:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Arix Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 12
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #9
 
Talmid
To dlaczego nie ma jednego Kościoła?
02-04-2008 19:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #10
 
Widać Pan Bóg lubi urozmaicenie Język

A na poważnie - bo Szatan wprowadził rozłam wśród ludzi.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
02-04-2008 19:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Arix Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 12
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #11
 
W Japonii z tego co wiem panuje religia politeistyczna.

Annnika
Skad wiesz? Widzialas tego Szatana?Uśmiech
02-04-2008 19:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
Arix ...bo Zeus i cały panteon bogów greckich, rzymskich, pogańskich nie stworzył i nie tworzy takich znaków na ziemi
http://www.katolicki.net/cuda.html
02-04-2008 19:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #13
 
Arix napisał(a):Annnika
Skad wiesz? Widzialas tego Szatana?Uśmiech

Zignoruję żeby śmiechem nie zabić...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
02-04-2008 19:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #14
 
Arix napisał(a):Talmid
To dlaczego nie ma jednego Kościoła?
„Wszyscy bowiem zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej...”
List do Rzymian 3,23
To, co przeszkadza, by miłość Boża ukazała się na tym świecie i by realizował się Jego plan szczęścia, pokoju i zjednoczenia, nazywa się grzechem. Grzech jest przyczyną całego zła, które trapi ludzkość.
02-04-2008 20:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Arix Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 12
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #15
 
alus
Jakich? osobiście nie widziałem żadnego znaku. Wszystko w telewizji lub z relacji osób trzecichUśmiech

Annnika
A jednak sprobuj odpowiedziećUśmiech

[ Dodano: Sro 02 Kwi, 2008 20:03 ]
Wszystkich, którzy zaczną mi cytować Biblie odsyłam do posta nr 1. Nie lubię sie powtarzaćUśmiech
02-04-2008 20:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów