Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Realność Boga
Autor Wiadomość
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #16
 
Świat teraz to globalna wioska...bilet do ręki, pieniądze do portfela i sprawdzisz...tylko do Meksyku paszport potrzebny i wiecej kasy....ale cóż to pieniądze naprzeciw wieczności Uśmiech
Powiesz później - widziały oczy moje...
02-04-2008 20:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #17
 
Arix napisał(a):Annnika
A jednak sprobuj odpowiedziećUśmiech
szybciej da Ci ostrzeżenie, żebyś nie podskakiwał - taki typ człowieka
02-04-2008 20:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Arix Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 12
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #18
 
alus
O kurczeUśmiech Jakby były w tym Meksyku znaki, które odpowiedzialyby mi na mój pierwszy post to bym właściwie może nawet i pojechał.Uśmiech A właściwie skąd o tym wiesz? Byłaś tak?Uśmiech
Nie powiem raczej "widziały oczy moje", raczej jeśli już to widziałem. Nigdy nie będę cudował staropolszczyznaJęzyk
02-04-2008 20:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #19
 
Arix napisał(a):Wszystkich, którzy zaczną mi cytować Biblie odsyłam do posta nr 1. Nie lubię sie powtarzaćUśmiech
Jak pewnie zauważyłeś jesteś na forum chrześcijańskim, a zatem cytowanie Biblii jest tu czymś zwyczajowo przyjętym. :wink:

A co uwazasz że może nie jest tak że każdy człowiek ma jakieś problemy? :wink:
02-04-2008 20:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #20
 
Arix Uśmiech Bóg nie chce kupić Twojej wiary w Niego Oczko Mógłby Ci zatrząść ziemią, dać pokaz paru ładnych cudów i raz dwa przekonałbyś się o Jego mocy... tylko po co? Uśmiech Bóg chce Twojej miłości - On nie chce Cię zmuszać do wiary, nie chce ograniczać Twojej wolności. Jeśli Ty zadecydujesz Go nie widzieć, to On z Największego Pana stanie się niezauważalny - będzie chodzić na paluszkach obok Twojej wolności. Nigdy jednak nie przestanie chodzić koło ciebie, w nadziei, że Go zauważysz Uśmiech Nigdy nie przestanie subtelnie zwracać Ci uwagi, że jest. Zawsze jednak w sposób nieograniczający Twojej wolności wyboru.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
02-04-2008 20:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Arix Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 12
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #21
 
Talmid
"A co uważasz że może nie jest tak że każdy człowiek ma jakieś problemy?"
Nie, po prostu zadałem pytanie, w którym poddałem w wątpliwość m.in. Pismo Święte wiec poddałem tez w wątpliwość jego treść
02-04-2008 20:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #22
 
Arix napisał(a):Jakby były w tym Meksyku znaki, które odpowiedzialyby mi na mój pierwszy post to bym właściwie może nawet i pojechał.Uśmiech
A w TV pokazywali jak w takie wysokie budynki "zaparkowały" dwa samoloty ..
Ja bym w to nie wierzył - przecież to było w telewizji ..
Napewno Amerykanie samio sobie to wymysłili żeby móc wejść do Afganistanu ..
Na pewno ...
skąd wiesz że tak nie jest Arix ?

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
02-04-2008 20:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Arix Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 12
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #23
 
omyk
Teraz wyobraź sobie, że wierzę w coś zupełnie w Twoich oczach absurdalnego np kamień. I teraz parafrazując Twoją wypowiedź mówię tak: Ten kamień na prawdę stworzył wszystko na świecie Uśmiech
On chce Twojej miłości, nie chce cie zmuszć do wiary, nie chce ograniczać Twojej wolności itdUśmiech

W żaden sposób nie chce Cie obrazić. Po prostu takie coś, że coś jest, tylko tego nie widać, możesz powiedzieć o wszystkim, do tego można w bardzo łatwy sposób sprawić zeby ludzie w to uwierzyli.
(patrz post nr1) Uśmiech

[ Dodano: Sro 02 Kwi, 2008 20:42 ]
ddv
World Trade Centre powiadasz? A potem puścili taki fajny dokument, nie pamietam tytułu, "Cała prawda o World Trade Centre"? W kazdym razie w tym filmie autor nastawił się na udowodnienie, że Stany same dokonały na siebie zamachu, bo miało to wiele korzyści. W tej chwili wydaje sie to absurdalne, ale po obejrzeniu tego dokumentu u każdego pojawiłyby się wątpliwości. Mogę spróbowac Ci poszukać linka do tego filmu. Ciekawe czy bedziesz wierzył we wszystko co widzisz w tvUśmiech
02-04-2008 20:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #24
 
chyba nie rozumiecie o co Arix pyta. Pyta o rozumowe wydedukowanie, że Bóg jest i, że katolicy wierzą w odpowiedniego. Nie możecie mu odpowiadać stawiając jako lematy (z założenia prawdziwe) "fakty", o których udowodnienie Arix prosi.
02-04-2008 20:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #25
 
No właśnie zamachy w USA tysiące zabitych osób i wiele innego zła i niesprawiedliwości na świecie.
I wydaje się, że nie ma z tego żadnego wyjścia...
02-04-2008 20:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #26
 
wiele rzeczy opartych jest na wierze - tak samo wiarygodny jest przekaz relacji ze zniszczenia WTC jak i np. z badań nad Całunem Turyńskim

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
02-04-2008 20:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #27
 
nie zgadzam się. relacje z WTC pochodziły z wielu niezależnych źródeł. Dostęp do całunu na pewno nie był powszechny
02-04-2008 21:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #28
 
Arix - praktycznie wszystko oparte jest na wierze - wszystko możesz przyjąć lub odrzucić
Jeżeli jednak nie będziesz wierzył nikomu i w nic to możesz szybko popaść w paranoję

[ Dodano: Sro 02 Kwi, 2008 21:02 ]
PS - dostęp do badania Całunu nie był "powszechny" z dość oczywistego powodu - nie każdy posiada na tyle wiedzy by potrafić naukowo przebadać

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
02-04-2008 21:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Arix Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 12
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #29
 
ddv
http://www.youtube.com/watch?v=Si178q5zxxE

Jeśli nie widziałeś, obejrzyj. Film nosi nazwe "11 września - Niewygodne fakty". W sposób bardzo prosty pokazuje jak można pokierować ludzkim myśleniem, żeby ukierunkować je na jakąkolwiek stronę. Powiedz mi potem jak sądzisz kto zaatakował WTC O co mi chodzi?Sugeruję że w ten sam sposób można było napisac Biblię, czy zrobic relacje z badania całunu.
Ja nie mówie, że w nic nie wierzeUśmiech Po prostu jak na wstępie powiedziałem załóżmy, ze w nic nie wierze i z tej pozycji staram sie z Wami wszystkimi polemizowaćUśmiech
02-04-2008 21:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
otacon Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 53
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #30
 
Oczywiście, że nie można mieć żadnych gwarancji, że tylko ta czy inna religia jest prawdziwa. Osobiste doświadczenia są wiążące jedynie dla osoby, która te doświadczenia przeżywa. A i w tym wypadku nie ilustruje to niczego innego, jak tylko to, że wiara (która u kogoś mogła w naprawdę piękny sposób zaowocować) została przyobleczona w religię, która była akurat najłatwiej dostępna (np. z powodu zamieszkania) lub została zaakceptowana z innych pobudek. Bo tych samych łask może doświadczać muzułmanin, katolik, buddysta, czy osoba nie pozostająca w obrębie żadnej religii, i każda z tych osób może dawać podobne świadectwo wyższości swoich wierzeń.
Dlatego ja przyjąłem zasadę, żeby z jednej strony badać spójność różnych światopoglądów i ich wyjaśnień świata, patrzeć na elementy wspólne różnych ludzkich przeżyć, szukać poszlak, które mogłyby wskazywać na jakiś kierunek, a z drugiej strony ufać swojemu sercu i patrzeć jaki oddźwięk zostawia w mojej duszy dany pogląd.
Akurat doszedłem do wniosków rażąco sprzecznych z poglądami reprezentatywnymi dla tego forum, tym niemniej jak do tej pory, biorąc pod uwagę wynik różnych dyskusji (nie tylko tutaj) nie miałem potrzeby zrewidowania swoich poglądów.

Remember, proud brothers,
everything is possible
when you let the mystic power of the dragonflame...
burn in your heart
02-04-2008 21:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów