Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Biblia dla blokersów?
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #1
Biblia dla blokersów?
A co sądzicie o tym? Oczko

http://www.bosko.pl/credensik/?art=790

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
26-02-2005 01:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Ale bzdura..... :roll:

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
26-02-2005 09:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
Buhehehehehe Szczęśliwy
Ake bania Język
czego to ludzie nie wymyślą :?: Oczko
26-02-2005 10:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
Nie wiem czy bzdura... wymyślili to sami salezjanie. Oczywiście nikt nie mówi, żeby to czytac na Mszy, nie ma nawet mowy. Ale w sumie nie wiem sama, czy jest w takim "przekładzie" coś złego, czy nie :-k

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
26-02-2005 11:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
marysia Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 41
Dołączył: Feb 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
wg mnie nic w tym zlego...jesli cos dzieki czemus trafia i rodzic sie moze z tego tylko dobro, to gdzie tu miejsce na slowa typu " bzdura " ??
jestem jak najbardziej za taka interpretacja biblii...
Uśmiech
26-02-2005 12:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
Dla mnie taka forma Biblii to obraza samego Boga jak i języka polkskiego! :x
Jestem jak bajbardziej przeciwko takim interpretacją Pisma Świętego.
Dbajmy o nasz polski ojczysty język, a nie promujmy jakiś slangów z pod budki z piwem.
No i sprawa wiary. Czy aby przez to się nie pogubimy?

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
26-02-2005 15:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
Droga Marysiu jestem jak najbardziej za inkulturacją /dostosowaniem języka przekazu do danego środowiska w tym wypadku blokersów/ ale nie inkulturacją przekałdów Pisma św. W ten sposób można tylko wypaczyć same tłumaczenia a co za tym idzie Słowo Boże. Pewne granice są i sądzę, że kazdy tłumacz tekstów orginalnych to potwierdzi. Spokojnie mozna na kazaniu dostosowywać sobie język do danej grupy społecznej ale okrajać Biblię to chybiona uliczka. Feministki też by chciały w imię ówcześnej tendencji powyrzucać pewne teksty z Pisma /kobiety są poniżane w Pismie/. To będzie się działo tylko ze szkodą dla Orędzia Boga! :wink:

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
26-02-2005 17:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
marysia Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 41
Dołączył: Feb 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
masz racje Gregoriano...dlatego tzreba bardzo uwazac...dopracowac sprawe i musza sie tym zajac odpowiedzialni ludzie...czasem inaczej nie da sie trafic do pewnych srodowisk...
nie wiem...byc moze sie myle...ale...po owocach ich poznacie...prawda? :wink:
26-02-2005 17:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
CezaryT Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 106
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #9
Ta strona w ogóle jakaś dziwna jest
Ta strona w ogóle jakaś dziwna jest :wink: :wink: :wink: , bo tych dwóch :evil: „ twórców” >Uśmiech< , znam z GW Poznań, oni specjalizują się w przerabianiu wszystkiego, w gnojówkę [-X [-X ( sami z siebie nie są w stanie nic wykrzesać, oprócz napisu prawa zastrzeżone) i za to mają wzięcie, czyli pełna ściema w kwadracie do potęgi kminy. Swego czasu GW zdjęła cały własny artykuł pt.: Czy modlitwa pomaga, zaraz po tym, kiedy wkleiłem w komentarzach wierszyk pt. Z Rocki Santero do Tamadi . Tak im ten wierszyk spodobał się, że zamiast niego GW wkleiło link właśnie na tych dwoje „przerabiaczy” dóbr w śmietnisko, to się dzisiaj nazywa fachowo recyrkulacja kulturalna, ładnie, co. =D> =D> =D>
Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech

Ja się temu zjawisku nie dziwię Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech , bowiem kiedy sam umieściłem w księdze gości na tej stronie „donbosco” mój wierszyk pt.: św. Jan Bosko to zamiast niego wklejono ścieme, link i pozycja 35. Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech


http://www.donbosco.salezjanie.pl/ksiega/ [-X [-X [-X [-X [-X

„Po przeryciu bozycji 3/:5 sam się frajer wbija w kwadrat, facio robi scieme, aż się skmini i zaleje w abebeesie, qutfa” [-X I dokładnie właśnie tyle ta strona jest warta.
Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech


Ci, którzy tego wierszyka nie znają to przypominam go tutaj w oryginale tak jak go wysłałem do księgi wpisów http://www.donbosko..............

Św. Jan Bosko
Święto 31 stycznia

Apostoł Młodzieży

Syn ubogich chłopów z Becchi w Piemoncie
Odnalazł porzuconą młodzież w koncie
Turyn, otworzył pierwsze Oratorium
Serce z ciała, duchowe sanatorium

I w poczuciu opieki żyli młodzi
Dobro zaufania łagodnie godzi
Otrzymali Ducha uniwersalną pomoc
Aby mogli wysłuchać ewangelii moc

Nadto Don Bosko powołał nowe szpitale
Domy patrona, szkoły zawodowe całe
Bosko założył Towarzystwo Salezjanów
By nie zbrakło dojrzałych kłosów i łanów

Jan był również uzdolnionym pisarzem
Jego duch pnie się w górę z nami razem
Moc Jana Bosko dokonuje liczne cuda
Jana Bosko młodzież, to wielka chluba

CezaryT
12/01/05
Patronat: młodzież; duszpasterstwo młodzieży; wydawnictwa katolickie.
Fundamentem salezjańskim jest: dobro, łagodność i zaufanie.

CezaryT

Serdecznie wszystkich pozdrawiam
CezaryT
26-02-2005 18:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
my (mam na mysli studentow teo ze swojego roku) uznalismy to za niezla parafraze dla celow duszpasterskich, by dotrzec do okreslonej grupy. jesli jest parafraza dla dzieci, to... z tym, zenie mozna pozniej poprzestac tylko na tej parafrazie, ale doprowadzic te grupe do siegniecia po tysiaclatke, czyli ten tekst , ktory jest tlumaczeniem opryginalu Oczko
na forum wiara toczy sie burzliwa dyskusja na ten temat

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
26-02-2005 20:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
b22 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 342
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
tysiąclatka nie jest wiele więcej warta od tego tu przekładu. Kto chce jeszcze ciekawszy przekład od Biblii Ziomala to niech sięgnie po Wujka. Do niedawna był to najpopularniejszy przekład. Tam dopiero jest jazda!!!

A swoją drogą: kto redaguje tą stronę http://www.bosko.pl - trudno znaleźć jakiś kontakt, wiarygodną stopkę czy coś takiego? To naprawdę Salezjanie??? Mam wąty.

Sam przekład dobry! Nieźle się ubawiłem. Mi to przypomina takie przedsięwzięcia jak np. Biblia ilustrowana dla dzieci (też tylko fragmenty plus ilustracje, zrozumialy język, mało "trudnych" wyrazów plus kolorowe obrazki). Zrozumcie, że Blockers to coś podobnego do pijanego (i może upośledzonego) dziecka we mgle. Nie kminią. Inaczej nic nie zajarzą.

Czo.
01-03-2005 22:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #12
 
Z takim podejściem to wszystko będzie dobre :roll: /chyba byłem złośliwy - przepraszam i nie nabijam sobie postów...../ :wink:

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
01-03-2005 23:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #13
 
b2 napisał(a):tysiąclatka nie jest wiele więcej warta od tego tu przekładu.
Tylko nie zauważyłeś, że Tysiąclatkę przekładało wiele osób. I byli to ludzie, którzy dogłębnie studiowali analizę Pisma Świętego. Najlepsi fachowcy w tej dziedzinie, więc można oczekiwać, że Tysiąclatka jest bardzo dobrym przekładem.
A ta biblia dla blokersów, to co? Jakie znane i szanowane autorytety w dziedzinie analizy Pisma Świętago brały udział przy jej pisaniu?

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
02-03-2005 10:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
b22 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 342
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #14
 
Cytat:Tylko nie zauważyłeś, że Tysiąclatkę przekładało wiele osób
Zauważyłem.

A to co jest na stronie "bosco" to nie przekład (bo trudno tłumaczyć z polskiego na polski) ale parafraza. Subtelna różnica.

Pozdrawiam.
02-03-2005 18:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #15
 
zgadza sie b2, ze to jest parafraza... ale nie byla ona pisana ot, tak... byla ona tworzona pod "opieka" salezjanów Oczko

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
02-03-2005 18:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów