Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Biblia dla blokersów?
Autor Wiadomość
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #31
 
zapraszam do kontynuacji dyskusji w tym wątku.

Soniu, dzięki że przypomniałas o tej parafrazie. Nie pamiętam, czy było wspomniane wcześniej o parafrazie rozmowy z Nikodemem. Jeśli nie, postaram sie wkrótce zamieścić ten tekst.

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
03-07-2006 22:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sonia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 67
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #32
 
ups :oops: przepraszam ze stworzyłam nowy temat, nie wiedziałam ze taki juz istnieje :roll: przepraszam :roll:

Czas oczy otwiera, stare nawyki gin? gdzie?
A ja Tw? mi?o?ci? jak kocem otulam si?
Nie chce by? my?la?, ?e s?owem kupi? Ci? chc?
Panie ja poprostu Kocham Ci?!! UśmiechUśmiech
03-07-2006 22:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #33
 
Zgodnie z obietnicą, teksty...

DOBRA CZYTANKA według świętego ziooooma JANKA..


3. Gadka Jezusa z Nikodemem1.A był gostek od faryzeuszów o ksywie Nikodem, żydowski dostojnik. 2. On wbił się do Jezusa w nocy i zagadał: Bosu! Wiemy, że przyszedłeś od Boga jako belfer, bo nikt nie mógłby uskutecznić takich wygrzanych w kosmos cudów, jakie Ty robisz, jeśliby Bóg nie był z nim. 3. Jezus na to: Bez kitu, bez kitu, posyłam ci gadkę, jak ktoś się nie urodzi na nowo, nie może zobaczyć Bożego Królestwa 4. Nikodem powiedział: Jak ktoś się może na nowo urodzić kiedy jest starym piernikiem? (prykiemOczko Czy może znowu wejść do brzucha swojej matki i urodzić się, he? 5. Jezus odpowiedział: Bez kitu, bez kitu, puszczam ci nawijkę, jak ktoś się nie narodzi z wody i Ducha, nie może wbić się do Bożego Królestwa. 6. Co się narodziło z ciała jest ciałem, a co z Ducha, jest Duchem. 7. Nie dziw się, że ci nawijałem: Musicie się urodzić na nowo. 8. Wiatr wieje, dokąd chce i słyszysz jego szum, ale nie wiesz skąd przychodzi i gdzie pogina; tak jest z każdym, kto się urodził z Ducha. 9. Nikodem na to: No co Ty, jak to możliwe? 10. Jezus odpowiedział: Jesteś belfrem w Izraelu i nie wiesz tego, ziom? 11. Bez ściemy, bez ściemy, nawijam ci, co wiemy, to mówimy, i co widzieliśmy o tym świadczymy, proste, nie? Ale wy nie przyjmujecie naszego świadectwa. 12. Jeśli nie dajecie wiary, kiedy wam gadkę o ziemskich sprawach zapodaję, to jak uwierzycie, kiedy wam będę nawijał o niebieskich? 13. A nikt nie wbił się do nieba, tylko Ten, co się z niego wybil, Syn Człowieczy. 14. I jak Mojżesz wywyższył na pustyni węża, tak musi być wywyższony Syn Człowieczy, 15. Aby każdy kto w niego uwierzy, nie wykitował, tylko miał życie wieczne, czaisz bazę? 16. Bo Bóg tak pokochał świat, że dał swojego jedynego Syna, żeby każdy, kto w niego uwierzy nie wykitował, ale miał wieczne życie. 17. Bo Bóg nie wysłał Syna na świat, żeby sądził świat, tylko żeby świat był przez niego zbawiony. 18. Kto w niego wierzy, nie będzie osądzony; a kto nie uwierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Bożego Syna. 19. A sąd polega na tym, że swiatłość wbiła się na świat, ale ludzie bardziej pokochali ciemność, bo to co robili było złe. 20. Bo każdy, kto robi źle nienawidzi światłości i nie zbliża się do niej, bo nie chce, żeby zobaczono jego uczynki. 21. Ale kto odwala akcje zgodnie z prawdą, pogina do światłości, żeby wyszło na jaw, że jego uczynki są z Boga. 22. Potem Jezus i jego skład poszli na rewir judzki i tam posiedział Jezus z nimi i chrzcił. 23. Jan tez chrził w Ainon blisko Salim, bo tam dużo wody było no i ludzie przychodzili żeby ich chrzcił. 24. No a Jana jeszcze wtedy do ciupy nie wsadzili. 25. Wtedy uczniowie Jana poprztykali się z Żydami o oczyszczenie. 26. Więc przyszli do Jana i zagadnęli do niego: Master! Ten, co byl z tobą za Jordanem, nie? O którym zapodałeś świadectwo, on chrzci wodą wszyscy do niego idą. 27. Jan na to: Człowiek nie może niczego wziąc, jeśli nie jest mu dane z nieba. 28. Sami możecie mi zaświadczyć, że powiedziałem: To nie ja jestem Chrystusem, ale zostałem przed nim posłany. 29. Kto ma narzeczoną, ten ten jest narzeczonym; a ziomek narzeczonego, który stoi i go słucha, cieszy się hardkorowo, kiedy słyszy jego głos. Właśnie taką radochę mam teraz na maxa. 30. On musi wzrastać, a ja stawać się mniejszym. 31. Kto przychodzi z góry jest ponad wszystkimi, a kto z ziemi, należy do ziemi i mówi ziemskie rzeczy; kto przychodzi z nieba jest ponad wszystkimi, 32. Świadczy o tym, co widział i słyszał, ale wszyscy mają gdzieś jego świadectwo. 33. Kto przyjął jego świadectwo, ten potwierdził, że Bóg nie ściemnia. 34. Bo Ten, którego Bóg wysłał, głosi Boże Słowa, bo Bóg daje Ducha bez ograniczeń (keine grenzenOczko 35. Ojciec kocha Syna i oddał wszystko w jego ręce. 36. Kto wierzy w Syna, ma wieczne życie, a kto go olewa, nie zobaczy żywota, ale ciąży na nim gniew Boga.



4. Gadka Jezusa z Samarytanką
1. A kiedy Pan zakumał, że faryzeusze usłyszeli, że Jezus zyskuje więcej uczniów i więcej chrzci niż Jan, 2. (chociaż w zasadzie to nie Jezus chrzcił, tylko jego uczniowie - szczegół) 3. Wyszedł z Judei i poszedł tak dla odmiany do Galilei. 4. Musiał przechodzić przez Samarię. 5.Więc wbił się do samarytańskiego blokowiska (Sychar) blisko pola, które Jakub odpalił swojemu synowi Józefowi. 6. I tam była studnia Jakuba. Więc zmordowany podróżą Jezus, glebnął se przy studni; to było koło szóstej. 7. A tu wbija się samarytańska laska, żeby nabrać wody. Jezus powiedział do niej : "Daj mi pić!" 8. Bo jego uczniowie poszli do miasta, żeby kupić żarło 9. Wtedy ta panna powiedziała mu: Pogięło cię? Jesteś Żydem i prosisz mnie, Samarytankę, o wodę? ( bo Żydzi nie zadają się z Samarytanami) 10. Jezus na to: Gdybyś znała Boży dar i gościa, który mówi do ciebie: Daj mi pić, sama byś go prosiła, a on by ci dał żywej wody. 11. Mówi mu: Stary, nie masz nawet czerpaka, a ta studnia jest zawaliście głęboka; skąd wytrzasnąłeś wodę żywą? 12. Może jesteś większy od naszego ojca Jakuba, który nam odpalił tę studnię i sam z niej pił, i jego synowie, i jego stada? 13. Jezus odpowiedział: Każdego, kto pije tę wodę znowu będzie suszyć. 14. Ale kto napije się wody, którą ja mu zapodam, tego już nie będzie nigdy suszyło, ale woda, którą mu dam, będzie w nim, źródłem tryskającym aż do życia wiecznego. 15. Panna do niego: Master, zapodaj mi te wodę, żeby mnie nie suszyło i żebym nie poginala tutaj po wodę! 16. On na to: Dobra, to spadówa po męża i wracajcie tutaj! 17. Panna przyczaiła: Koleś, ale ja nie mam męża. Jezus do niej: Proste, że nie masz. 18. Miałas pięciu a ten gość, którego teraz masz, to nie twój maż. Prawdę zapodałaś. 19. Panna: Ej stary, normalnie jesteś prorokiem! 20. Nasi starsi na tej górze oddawali cześć Bogu; a wy mówicie, że w Jerozolimie jest miejscówka, gdzie należy oddawać Bogu cześć. 21. Jezus powiedział: Ej, laska, daj mi wiarę, że nadchodzi godzina, kiedy ani na tej górze, ani w Jerozolimie nie będziecie oddawali czci Bogu 22. Wy czcicie to, czego nie znacie, my czcimy to, co znamy, bo zbawienie pochodzi od Żydów, ziooooooooom.. 23. Ale pogina już godzina i teraz jest, kiedy seryjni czciciele (tacy na serio, wiesz) będą oddawali Ojcu cześć w DUCHU i w prawdzieOczko ; bo i Starszy takich szuka, bo Go tacy kręcą! 24. Bóg jest duchem, a Ci, co mu cześć oddają, powinni to robic w duchu i w prawdzie, czaisz? 25. A ona mu: Taaa..ja wiem ze Mesjasz (znaczy się Chrystus-zbawiciel)się tu jeszcze wbije;a jak się już wbije to nam wszystko wyklaruje. 26. Jezus do niej na to: Ja który rozmawiam z tobą jestem nim, czaisz? 27. A w tym momencie zleźli się jego uczniowie i nie mogli obczaić czemu on gada z ta panną. Żaden jednak nie pytał: O co pytasz? Albo: O czym z nią gadasz? 28. Tymczasem ona zostawiła swój dzban i pognała na bloki i zapodała wszystkim ludziom. 29. Yo! Chodźcie i zobaczcie tego gościa, co powiedział wszystko, co ja usqteczniałam! Czy to nie Chrystus (Zbawiciel)? 30. Wybili się więc stamtąd i przyszli do Niego 31. Tymczasem jego uczniowie prosili go: Jedz, Mistrzu! 32. A On na to: Ja mam szamę do żarcia, o jakiej wy nie wiecie 33. Wtedy uczniowie gadali między sobą: Jakiś ziom mu szamę przyniósł? 34. Jezus przyczaił do nich: Mój szamerunek to pełnienie woli tego, co mnie posłał i usqtecznianie jego akcji 35. Czy nie gadacie: Jeszcze 4 miechy i będzie żniwo? A ja wam powiem: Podnieście swoje gały i zobaczcie pola, że żniwa to w sumie już są dojrzałe 36. Żniwiarz już zbiera wypłatę i plon na życie wieczne, żeby siewca i żniwiarz mogli mieć razem tą radochę 37. W tym właśnie sprawdza się gadka, że inny ziom sieje, a inny żnie. 38. Ja was posłałem żąć to, nad czym się zbytnio nie napracowaliście; inni się natrudzili, a wy zebraliście plon z ich roboty 39. Wielu Samarytan z tego blokowiska uwierzyło w Niego dzięki świadectwu tej panny, co mówiła: Powiedział wszystko, co usqteczniłam 40. Więc jak Samarytanie do niego przyszli, poprosili, żeby został; no i został dwa dni. 41. I jeszcze więcej ziomków dało wiarę dzięki jego nauce 42. I przyczajali do tej panny: Już nie przez twoja gadkę wierzymy, tylko sami usłyszeliśmy i wiemy, że gość jest na serio Zbawicielem świata 43. A po dwóch dniach wybił się stamtąd do Galilei. 44. No bo Jezus sam powiedział, że prorok nie ma uznania swoim własnym rewirze 45. Więc jak już trafił do Galilei, to Galilejczycy go przyjęli, bo wiedzieli wszystko, co On usqteczniał w Jerozolimie w święto 46. Pogiął więc znowu do Kany Galilejskiej, gdzie zrobił winko z wody. A w Kafarnaum był sobie jakiś dworzanin, którego syn chorował 47. Więc jak usłyszał, że Jezus wybił się z Judei do Galilei, poszedł do niego i poprosił, żeby koleś wbił się do niego na kwadrat i uzdrowił mu syna, bo inaczej mu dzieciak wykituje 48. Wtedy Jezus przyczaił do niego: Jak nie zobaczycie znaków i cudów, to nie uwierzycie 49. Gostek na to: Panie, wbijaj się do mnie, zanim mój syn wykituje 50. A Jezus do niego: Gościu, wrzuć na luz, idź już, bo Twój syn żyje. I uwierzył w to ten gość co mu Jezus rzekł i poszedł sobie. 51. A jak jeszcze był w drodze, jego słudzy przyszli do niego i powiedzieli: Twój chłopak żyje. 52. Spytał się więc ich, o której to było, a oni: Wczoraj o 7-mej spadła mu gorączka. 53. I wtedy ojciec rozkminił, że to była ta godzina, kiedy Jezus powiedział: Twój syn żyje. I wtedy koleś sam uwierzył, i cały jego dom 54. To był drugi cud, który Jezus usqtecznił, jak wrócił z Judei do Galilei.


Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
03-07-2006 23:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #34
 
Offca napisał(a):A co sądzicie o tym?

http://www.bosko.pl/credensik/?art=790
Czy faktycznie młodzi ludzie mówią dzisiaj takim językiem? Mi on bardziej kojarzy się z gwarą więzienną. Byłem kiedyś metalem i punkiem i my nigdy nie uzywaliśmy takiego języka.

[ Dodano: Pon 10 Lip, 2006 21:26 ]
na jednym z ostatnich nabożeństw u nas w zborze kaznodzieja zacytował dekalog w takim stylu. Przyznam, że koparka mi opadła.

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
10-07-2006 21:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Baca350 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 37
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #35
Ks. Bacy
To poczekajcie, jak napiszę PŚ wg. Bacy to pospadacie. Część już mam,na resztę trzeba poczekać. Hej!
13-10-2006 10:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #36
 
krzysiek_enoch napisał(a):
Offca napisał(a):A co sądzicie o tym?

http://www.bosko.pl/credensik/?art=790
Czy faktycznie młodzi ludzie mówią dzisiaj takim językiem? Mi on bardziej kojarzy się z gwarą więzienną. Byłem kiedyś metalem i punkiem i my nigdy nie uzywaliśmy takiego języka.
.
Nie te lata Krzychu.... Oczko Mi w tych całych "bibliach blokerskich" brakuje tylko siarczystego k**** po co drugim zdaniu. Wtedy już będzie to idelne zbliżenie się do "kminy" hip-shitowcówUśmiech

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
13-10-2006 10:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #37
 
Ewangelia wg Zioma Janka to kolejna odsłona kultury masowej, kultury rozmiekczającej mózgownice (i tak już miękkie) pokolenia demokratów w powijakach. To taki inteligentny ładunek wybuchowy, który ma rozsadzić duchowość człowieka na cząstki elementarne

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
20-10-2006 17:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #38
 
Ks.Marek napisał(a):Ewangelia wg Zioma Janka to kolejna odsłona kultury masowej, kultury rozmiekczającej mózgownice (i tak już miękkie) pokolenia demokratów w powijakach. To taki inteligentny ładunek wybuchowy, który ma rozsadzić duchowość człowieka na cząstki elementarne
gdybym był wierzący, to napisałbym "Chroń nas Panie, od takich demokratów!!!"

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
23-10-2006 10:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #39
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):gdybym był wierzący, to napisałbym "Chroń nas Panie, od takich demokratów!!!"
Ano fakt. A tak na margnesie: widze, że ciągnie wilka do lasu :mrgreen:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
23-10-2006 22:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #40
 
Ks.Marek napisał(a):
DARTH_HELMUTH napisał(a):gdybym był wierzący, to napisałbym "Chroń nas Panie, od takich demokratów!!!"
Ano fakt. A tak na margnesie: widze, że ciągnie wilka do lasu :mrgreen:
??? że what ???

[ Komentarz dodany przez: Ks.Marek: Wto 24 Paź, 2006 14:58 ]
Helmucie Szanowny Uśmiech . Wiem, że czasem jest trudno napisać coś więcej, niż się ma przygotowane; czas płata niekiedy figle. Ale mimo wszystko proszę, byś w swej pokorze a tym samym i w wielkości swej nie szczędził słów. Nie wiadomo nawet, do czego w tym poście się odnosiszDuży uśmiecho "faktu" czy do "wilka"?

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
24-10-2006 12:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #41
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):
DARTH_HELMUTH napisał(a):gdybym był wierzący, to napisałbym "Chroń nas Panie, od takich demokratów!!!"
Ano fakt. A tak na margnesie: widze, że ciągnie wilka do lasu :mrgreen:
??? że what ???

[ Komentarz dodany przez: Ks.Marek: Wto 24 Paź, 2006 14:58 ]
Helmucie Szanowny Uśmiech . Wiem, że czasem jest trudno napisać coś więcej, niż się ma przygotowane; czas płata niekiedy figle. Ale mimo wszystko proszę, byś w swej pokorze a tym samym i w wielkości swej nie szczędził słów. Nie wiadomo nawet, do czego w tym poście się odnosiszDuży uśmiecho "faktu" czy do "wilka"?
Przepraszam zatem i wyjasniam: pytanie moj odnosi się do zgrabnego zdania "ciągnie wilka do lasu", kóre jakkolwiek nie ma nic wspólnego z tematem, to jednakoż zaintrygowało mnie, gdyz niewątpliwie jest aluzją do nieokreślonego "czegoś". I pytanie tedy moje zabrzmieć powinno - "O co chodzi z tym wilkiem który z niewiadomych przyczyn zwiększa swoją prędkość skierowaną stycznie do podłoża w kierunku obiektu naturalnego, multiroślinego, zwanego powszechnie lasem ?".Ufff..... Duży uśmiech Duży uśmiech

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
25-10-2006 12:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #42
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):"O co chodzi z tym wilkiem który z niewiadomych przyczyn zwiększa swoją prędkość skierowaną stycznie do podłoża w kierunku obiektu naturalnego, multiroślinego, zwanego powszechnie lasem ?".Ufff...
Sam udzieliłes sobie odpowiedzi na pytanie, które postawiłeś mnie :mrgreen:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
25-10-2006 17:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mapeta Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 30
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #43
 
Offca napisał(a):Nie wiem czy bzdura... wymyślili to sami salezjanie.
No nie wymyślili tego salezjanie... bo znam autorki Zioma Janka.

Jak dla mnie to dobry motyw. Trzeba znaleźć jakiś sposób na ewangelizacje. A Ziom Janek nie jest stworzony po to by czytać ją na nabożeństwach tylko po to by zaciekawić młodych ludzi, którzy po lekturze takiego przekładu Ewangelii św.Jana sięgną już po "normalną" Biblię.

"Spójrz, daj? ci dzisiaj w?adz? nad narodami i nad królestwami, by? wyrywa? i obala?, by? niszczy? i burzy?, by? budowa? i s?dzi?" - Jer. 1;10
18-01-2007 14:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #44
 
Mapeta napisał(a):A Ziom Janek nie jest stworzony po to by czytać ją na nabożeństwach tylko po to by zaciekawić młodych ludzi, którzy po lekturze takiego przekładu Ewangelii św.Jana sięgną już po "normalną" Biblię.
Ciekawe z jaką skoutecnościa to "novum" zadziała tak, jak piszesz Mapeto...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
19-01-2007 05:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mapeta Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 30
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #45
 
Porozmawiaj z młodymi ludzmi, którzy to czytają Uśmiech To Ci odpowiedzą Język

"Spójrz, daj? ci dzisiaj w?adz? nad narodami i nad królestwami, by? wyrywa? i obala?, by? niszczy? i burzy?, by? budowa? i s?dzi?" - Jer. 1;10
19-01-2007 22:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów