Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Biblia dla blokersów?
Autor Wiadomość
b22 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 342
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #16
 
Tego dotyczyło między innymi moje pytanie. Faktycznie maczali w tym palce Salezjanie ???
Na stronie nie znalazłem odnośników kto ją prowadzi (?).
To rzeczywiście strona prowadzona przez Salezjanów???

Jeżeli masz Julio jakieś dane na ten temat, to proszę o udostępnienie, bo na www bosco nic nie znalazłem. Z góry dziękuję. I pozdrawiam.

Paweł
02-03-2005 23:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Brat odłączony Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 16
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
Inicjatywa wyszła od zboru Spichlerz w Warszawie (http://www.spichlerz.org), oni też sporządzili pierwszą parafrazę, a być może później salezjanie pociągnęli to dalej - skoro jest na ich stronie.
30-03-2005 21:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SamotnyMis Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 87
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #18
 
Brat odłączony napisał(a):Inicjatywa wyszła od zboru Spichlerz w Warszawie (http://www.spichlerz.org), oni też sporządzili pierwszą parafrazę, a być może później salezjanie pociągnęli to dalej - skoro jest na ich stronie.
Pastor Andrzej Stepanov fajne ma kazania lubie jego sluchac Bozy Czlowiek z niego jest

Kp? 26:1
1. Nie b?dziecie sobie czynili bo?ków, nie b?dziecie sobie stawiali pos?gów ani stel. Nie b?dziecie umieszcza? w waszym kraju kamieni rze?bionych, aby im oddawa? pok?on, bo Ja jestem Pan, Bóg wasz.
(BT)
30-03-2005 21:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
I w ten sposób powstają rużne wersje Biblii która ma byc (jest) wykładnią wiary.
Proponuje salezjanom napisać biblie dla więźniów grypsujących, ludzi nadmiernie klnących, fanów Gwiezdnych Wojen, Harego Pottera i Włady Piersćienia, ...... I jeszcze zapomniano tu dodać że ta wersja bibli była pisana pod wpływem Ducha ŚW.
02-04-2005 11:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #20
 
Lewiatan napisał(a):I w ten sposób powstają rużne wersje Biblii która ma byc (jest) wykładnią wiary.
Proponuje salezjanom napisać biblie dla więźniów grypsujących, ludzi nadmiernie klnących, fanów Gwiezdnych Wojen, Harego Pottera i Włady Piersćienia, ...... I jeszcze zapomniano tu dodać że ta wersja bibli była pisana pod wpływem Ducha ŚW.
A ja jestem zdania, że jest tylko jedna jedyna wersja Pisma Świętego i nie powinniśmy robić sobie z niego jakiejś szopki. Jak każdy będzie sobie tworzył swoją wersję, to dojdzie do rozłamu. Przecież od tego się zaczęło, że jak był rozłam, to ktoś (np. różne odmiany protestantów, sekty np. Jechowi) tworzyli swoją wersję biblii. Tu może nie robią tego Jechowi, ale sądzę, że wiele nie trzeba, aby to się podobnie potoczyło.

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
02-04-2005 23:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #21
 
Ravenloff napisał(a):Przecież od tego się zaczęło, że jak był rozłam, to ktoś (np. różne odmiany protestantów, sekty np. Jechowi) tworzyli swoją wersję biblii.

Jeśli chodzi o protestantów i przyczyny rozłamu to raczej chodziło o interpretację Pisma niż o jakieś jej fałszowanie. Aczkolwiek M. Luter dodawał pewne słówka np.: alles -> chodzi o Rz 3, 28 w orginale jest parafrazując: jesteśmy zbawieni przez wiarę, dodał "tylko przez wiarę"! Jednak to nie ma nic wspólnego z tym co uprawiają Świadkowie Jehowy, to już typowe fałszerstwo Biblii. Zatem - na mój dzisiejszy stan wiedzy - nie posądzał bym protestantów o naginanie tłumaczeń.

Co do tłumaczenia, już wcześniej się wyraźiłem: można miec "zwykły" przekład tylko tłumaczyć takim osobom w języku dla nim zrozumiałym/ tylko nie chodzi mi o teksty w stylu "i wpadł ziomek Kefas..."/. Chodzi mi o zwyczajną inkulturację i tyle a nie o tworzenie dziwnych przekładów.

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
03-04-2005 00:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
b22 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 342
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #22
 
Cytat:że jest tylko jedna jedyna wersja Pisma Świętego

Oczywiście, że jedna!!! I jest to tłumaczenie Wujka!!!

"...i wyjdzie a wynijdzie a pastwisko znajdzie..."
14-04-2005 08:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #23
 
Ja wiem bardzo dużo o tej Biblia, znaczy jak narazie ewangelii wg. ziomka Janka bo sam pomagałem przy tym - oceniałem i znam autorów. Wogóle dostałęm propozycje pisania tego z nimi dokładnie z Garf i Beti...
14-04-2005 20:23
Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #24
 
no jesli ta biblia bedzie napisana jak twoj post to Niech bug ma w opiece wszystkich którzy ja czytaja.

[ Dodano: Pią 15 Kwi 2005 11:07 ]
wiem wiem BOG
ma byc
15-04-2005 11:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #25
 
Jak narazie jeszcze nic nienapisałem, ale oceniałem i znam autorów. Wogóle nie jestem za tym i nie jestem przeciew. Mam różne zadnie. No i nienależe do Spichlerza tylko normalnie do KRK...
15-04-2005 15:27
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #26
 
O rany, widzę, że ten cały Spichlerz jest wszędzie znany :roll:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
15-04-2005 16:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nata_89 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 73
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #27
 
Z jednej strony to dobrze, że coś takiego jest, bo morze niektórzy zaczną czytać PŚ a z drugiej to nie powinniśmy tak kaleczyć naszego ojczystego języka...
07-05-2005 19:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #28
 
Wtym nie ma nic dobrego jesli to tylko ma skusic do czytania to proponuje w kanon lektór szkolnych wprowadzić takom samom gradacje książek :dla blokersów dla satanistów, dla gejów i tak dalej. Może młodzież bedzie czescie czytać lektóry ?Ale nie wydaje mi sie aby to coś zmieniło ten kto czyta ksiązki bedzie je czytał niezależnie jak sa napisane (niezmienione) i bedzie to robił z przyjemnoscia a ten kto nie chce czytac nie przeczyta nic chociaż gdyby to było napisane specjalnie dla niego.

[ Dodano: Wto 10 Maj, 2005 ]
W tym nie ma nic dobrego jesli to tylko ma skusic do czytania to proponuje w kanon lektór szkolnych wprowadzić takom samom gradacje książek :dla blokersów dla satanistów, dla gejów i tak dalej. Może młodzież bedzie czescie czytać lektóry ?Ale nie wydaje mi sie aby to coś zmieniło ten kto czyta ksiązki bedzie je czytał niezależnie jak sa napisane (niezmienione) i bedzie to robił z przyjemnoscia a ten kto nie chce czytac nie przeczyta nic chociaż gdyby to było napisane specjalnie dla niego.
10-05-2005 09:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #29
 
znalazlam coś , co mogloby teoretycznie wskazywac na żrodlo tej parafrazy...

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
12-06-2005 13:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sonia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 67
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #30
"nowa" Ewangelia wg. św. Jana...
http://www.bosko.pl/credensik/?art=790
co o tym myślicie??

Czas oczy otwiera, stare nawyki gin? gdzie?
A ja Tw? mi?o?ci? jak kocem otulam si?
Nie chce by? my?la?, ?e s?owem kupi? Ci? chc?
Panie ja poprostu Kocham Ci?!! UśmiechUśmiech
02-07-2006 20:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów