Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polska najbardziej umiłowanym krajem przez Boga?
Autor Wiadomość
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #31
 
alus napisał(a):Ale nie zgasła Uśmiech ....orędzie Miłosierdzia przyjmuje coraz większa ilość populacji na świecie i pamięć dzieła Jana Pawła II nie przemija lub przygasa...w orędziu MB w Licheniu też nie było żadnej pomyłki Uśmiech ...a nasze postrzeganie jest tylko ludzie - "myśli wasze nie są myślami Moimi".
Co z tego. Jan Paweł II strzępił na próżno język przemawiając do nas. Polacy najbardziej padali mu do nóg, ale i najmniej go słuchali. Deklaracji to każdy może narobić nałe tomy. Gorzej z ich wypełnianiem. Szczególnie przez nasz próżny, butny, chamski, zawistny i niemoralny naród...
A niestety - jak "chciejstwa" w narodzie nie będzie - to i wszystkie Matki Boskie wzięte razem nie pomogą.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
11-04-2008 10:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #32
 
A pamiętasz?
- "Wiedz, że nie ze względu na twoją cnotę Pan, Bóg twój, daje ci te piękną ziemię na własność, bo jestes ludem o twardym karku" (Pwt 9,6)
Bóg wyznaczając do zadań nie kieruje się "zasługami".
Helmutt - "wszystkie Matki Boskie" - sięgnąłeś do rytualnego "argumentu "wojujących" ateistów Duży uśmiech
11-04-2008 14:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #33
 
mi osobiście te przepowiednie nieodparcie kojarzą się z wróżbami, gdzie zawsze się zobaczy to co było w przepowiedni. Coraz pojawiają się wojny lub inne nieszczęścia, wielce czarne charaktery i bohaterowie. Wystarczy tylko podpiąc wydarzenia i ludzi pod przepowiednie i mamy wielkie WOW!
11-04-2008 15:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #34
 
PS ...masz prawo tak sądzić...ale nie zapominaj, że objawienia w Licheniu, św. Faustynie, zostały oficjalnie uznane przez Kościół.... czy Jan Paweł II bawił się w kabałę:
- poświęcając w 1984r świat i Rosję Niepokalanemu Sercu Maryi (o co usilnie prosiła w Fatimie) a za 3 lata rozpadł się system komunistyczny i Rosja się nawraca, co oznajmiła Maryja,
- ustanawiając w pierwszą niedzielę po Wielkanocy Święto Miłosierdzia Bożego (prośba Chrystusa).
Oczywiscie ganianie za nowinkami, Nostradamusami i innymi cudakami jest naganne.
Ale miejsca i objawienia uznane przez Kościół??...może zatem należy odrzucić:
- Różaniec,
- Cudowny Medalik,
- nabożeństwo 9 pierwszych piątków miesiąca,
- Koronkę do Bożego Miłosierdzia,
- obraz Jezusa Miłosiernego ("naczynie łask dla świata" - tak Pan go nazwał).
przecież dane zostały Kościołowi podczas prywatnych objawień
11-04-2008 16:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #35
 
alus napisał(a):Niewypały też wybuchają - efekt bywa przekraczający ludzkie wyobrażenie...
Urywają kończyny, szpecą ciało, przyprawiają nierzadko o śmierć...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
11-04-2008 16:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #36
 
Ja no to patrzę tak:
Maryja lub Jezus każa klepać 50 razy kawałek tekstu w czasie różańca lub koronki. Jezus powiedział, że godzina 15. to godzina cudownej łaski. Obraz. Czy nie wydaje się to naciągane wielce? Bo mi tak.
Z drugiej strony sam klepię często koronkę (kult Maryi porzuciłem ze 2 lata temu, tzn różaniec i wzmocnioną modlitwę za Jej wstawiennictwem), nie wiem czemu. Może myślę: "a nuż...". Jestem letni - wiecie, co mam na myśli.
11-04-2008 16:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #37
 
Urywają jak ktoś niecierpliwy nie czeka odpowiedniego czasu i fachowców tylko od razu chce zobaczyć efekty Duży uśmiech
Izraelici też mieli swoje wyobrażenie o "iskrze" Mesjaszu...dlatego Go nie dostrzegli Smutny
W Dzienniczku pisze "przygotuje świat"...a przygotowania to nie hokus-pokus i wszyscy zmieniają się w cielesne anioły z oczami utkwionymi w niebo w oczekiwaniu Chrystusa.
Mam działkę...ile ja się nakopię, naplewię, napodlewam, aby w pełni lata znajomi stawali zachwyceni feerią barw , kształtów kwiatów Uśmiech...nie da się wrzucic ziarno i efekt gotowy Duży uśmiech
Jezus kazał klepać...to przeczytaj w NT ile razy Jezus odchodził na bok "klepać".
Tyle, że On nie klepał zdrowasiek a Psalmy.
Nie musisz modlić się za wstawiennictwem Maryi.
11-04-2008 17:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #38
 
alus napisał(a):Helmutt - "wszystkie Matki Boskie" - sięgnąłeś do rytualnego "argumentu "wojujących" ateistów Duży uśmiech
Nawet nie wiedziałem Uśmiech Sorry, ale ja do dziś nie bardzo rozumiem tego, że na obrazach są różne Matki Boskie (Częstochowska, Lubelska, Opatrznościowa, Mundurowa...etc) a przedstwiają w sumie jedną postać, choć logika podpowiada co innego. Specyfika zawodu.....(fizyk) Oczko Ale nie odbiegajmy od tematu.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
14-04-2008 05:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #39
 
Logika podpowiada, że jest to jedna osoba - każdy ma tylko jedną matkę Uśmiech
Polska jest krajem maryjnym i nurt polskiej mariologii skutkował budową przez wieki osobnej kaplicy, bazyliki, poświęconej Matce Bożej...pewnego rodzaju snobizm wywołał zjawiski posiadania "swojej" patronki, pośredniczki - stąd tyle nazw "Matek Boskich".
Ale Ty dobrze znasz zagadnienie Uśmiech
"O Maryi nigdy dośc, ale poprawnie" - SWII zastosował "kurację mariologii".
Soborowy tekst o Matce Jezusa wyraża się literą "W" - Maryja W tajemnicy Chrystusa, W tajemnicy Koscioła, W tajemnicy kultu.
Maryja POD krzyżem - pierwsza, która do końca zaufała i która dała nam wzór "Tak jak Maryja", (Konstytucja dogmatyczna o Kosciele).
14-04-2008 09:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #40
 
Dla mnie jest jedna MB i już, a nie tysiące nazw, zależności w jakim jest się mieście w Polsce.
A ja to nie wiem czy Polska jest najbardziej umiłowana przez Boga, ale napewno Polacy bardzo rozmiłowali się wg osoby Maryji.Momentami stawiając Ją, nawet wyżej od samego Boga.

Bo jak jakiś kraj moze być bardziej miłowany od innego, jak Bóg powiedział, że wszystkich kocha Duży uśmiech

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
14-04-2008 10:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #41
 
Wszystkich kocha - a niektórym zleca zadania....w narodzie wybranym nie prorokowali wszyscy, ale wybrani przez Boga prorocy - co wcale nie oznacza, że byli bardziej kochani niz cały naród.
14-04-2008 13:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #42
 
Rachel napisał(a):A ja to nie wiem czy Polska jest najbardziej umiłowana przez Boga, ale napewno Polacy bardzo rozmiłowali się wg osoby Maryji.Momentami stawiając Ją, nawet wyżej od samego Boga.
Szczególnie robią to fanatycy pewnego Radia.
Nie sądzicie, że byłoby uczciwiej, gdyby wraz z Dogmatem o wniebowstąpnieniu MB ogłosić, że Maria stała się równa bogu? Bo tak to mamy trójcę św., niby tam Jezus mówił, że "żadnych pośredników" - a jednak lud traktuje postac Marii jako "boginię" równą a czasami wyższą od boga. I mamy sprzeczność, której Kościół jakoś nie chce uregulować. czyżby chodziło tak naprawdę o "bezbolesne" zawarcie "kobiecego pierwiastka boskiego" w koncepcji katolickiego boga? Jak się do tego mają teksty objawień, gdzie Maria występuje w roli niemal antagonistki Jezusa i boga, i mówi rzeczy często niezgodne z literą Biblii?

Proponuję wydzielić temat bo się robi dość interersujący offtopic.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
14-04-2008 13:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #43
 
Podałam Ci - Konstytucja dogmatyczna o Kościele reguluje sprawę kultu Maryi.
Wskaż mi choć jedno oficjalnie uznane przez Kościół objawienie, gdzie Maryja "występuje przeciwko Jezusowi i mówi rzeczy niezgodne z Biblią".
14-04-2008 14:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #44
 
alus napisał(a):Wskaż mi choć jedno oficjalnie uznane przez Kościół objawienie, gdzie Maryja "występuje przeciwko Jezusowi i mówi rzeczy niezgodne z Biblią".
takiej opcji nie ma nawet.

Helmutt, jakiś czas temu widziałam piękną figurkę - jasno i wyraźnie widać, że Maryja jest za Jezusem a Jezus jest jako pierwszy. Tylko nie wszyscy to rozumieją, niestety i w ten sposób odrzucają swym fanatyzmem bezrozumnym.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
14-04-2008 17:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #45
 
Maryja zawsze prowadzi do Jezusa, wskazuje na Jezusa a sama usuwa się trochę w cień... tak też było w czasie objawień. W uznanych objawieniach Maryja zawsze wskazywała na Jezusa.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
14-04-2008 21:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów