Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Spirytyzm
Nie wiedziałam gdzie założyć ten temat więc zakładam go tutaj, co najwyżej możecie do potem przenieść Uśmiech

Jak sam temat już na to wskazuje chodzi mi o wywoływanie duchów. Wiem, co do tego, że spirytyzm - jako jedno z odgałęzień okultyzmu - to grzech nie powinnam mieć wątpliwości, a jednak mam. No ale o tym później trochę.
Teraz chciałabym zapytać czy wywołanie ducha rzeczywiście jest możliwe. Słyszałam o wielu przypadkach ludzi, którym się to udało, ale czy to prawdziwe? Faktycznie mogą się pojawić jakieś niewyjaśnione zjawiska, ale to też można tłumaczyć mocą woli psychicznej człowieka (zakręciłam ale chyba wiecei o co mi chodziło Oczko ). W końcu są ludzie, tzw. media i mogą oni siłą woli spowodować jakieś takie zjawiska. Właśnie dlatego pytam, czy wywołanie ducha jest możliwe.
Poza tym jeśli przytjmiemy, że wywołanie ducha jest możliwe, to czy to są duchy z nieba, piekła, czyścca (co do którego istnienia mam pewne wątliwości)...?
:|

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
27-02-2005 20:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Gdyby to były dusze z nieba, nie wprowadzałyby takiego zniszczenia i zła w życiu człowieka... Poza tym myślę, że Pan Bóg w takie głupoty się nie bawi. Szatan ma takie pomysłowe chwyty reklamowe i lubi przyciągac ludzi na "fajerwerki"... Bogu niepotrzebne są reklamy tego typu. Bożą "reklamą" jest Słowo Boże.
To taka skrótowa myśl, gdyż za bardzo się nie znam na okultyzmie i zostawiam miejsce dla tego, który wie na ten temat nieco więcej niż ja.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
27-02-2005 20:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
z tego co pamietam z moich czasow licealnych, to moj katecheta mowl nam, ze wywolywanie duchow ... no malo tego, ze jest grzechem, to przez takie wywolywanie dusza potem nie moze znalesc sobie miejsca... bo przez takie wywolywanie najczesniej przychodza duze czysciowe... a potem bladza po swiecie, bo juz nie moga wrocic... ale... nie wiem jak to wyglada naukowo, moze nam tak poprostu powiedzial, bardziej obrazowo, zebysmy sie w to nie probowali bawic Oczko

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
27-02-2005 21:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
Ja gdzieś słyszałem, że przy takim wywoływaniu ducha, można na siebie sprowadzić jakiegoś złego ducha, demona. Na religii oglądaliśmy pewien film o opętaniach i egzorcyzmach. I tam jeden koleś został opętany po tym, jak wywoływał duchy.

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
27-02-2005 21:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
No dobra, czyli takie wywoływanie jest możliwe i rzcezywiście duchy przychodzą??

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
27-02-2005 21:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
Julia napisał(a):z tego co pamietam z moich czasow licealnych, to moj katecheta mowl nam, ze wywolywanie duchow ... no malo tego, ze jest grzechem, to przez takie wywolywanie dusza potem nie moze znalesc sobie miejsca... bo przez takie wywolywanie najczesniej przychodza duze czysciowe... a potem bladza po swiecie, bo juz nie moga wrocic... ale... nie wiem jak to wyglada naukowo, moze nam tak poprostu powiedzial, bardziej obrazowo, zebysmy sie w to nie probowali bawic Oczko

To był żart chyba albo takie sobie fantazyjne porównanie :wink:

Natomiast co do pytania przewodniego! Harpoon wiem, że jesteś ciekawa tak jak każdy z nas sensacji, ale akurat ta to jedno z niebezpieczniejszych dzieł szatana!

Spirytyzm to kontak nie z duchem dobrym, nie z świętym, nie z duszą czyśccową tylko z duchem złym. Skąd taki jestem pewny tego? Napisałem to na podstawie oceny tego zjawiska przez Kościół i przeczytane doświadczenia egzorcystów oraz badaczy zagadnienia.

Można spotkać ducha tylko problem w tym, że on pojawi się aby Ciebie zniszczyć. Chcesz tego?

Jest to podejrzana praktyka bo:

- nie odwołuje się do Boga tylko wątpliwych praktyk,

- nie wiadomo z kim się nawiązuje kontakt stąd możliwosć zwodzenia duchowego jeśli takowe zaistnieje,

- duch zły jak już się raz pojawi to tak łatwo nie popuści aby dokonać swojego dzieła destrukcji człowieka.

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
27-02-2005 21:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
Gregoriano, dzięki za odpowiedź, o to mi właśnie chodziło.
Ale nie traktuj też mnie jako osoby, która zamierza wywoływać duchy. Oczko
Ja byłam tylko ciekawa czy takie coś jest prawdziwe.
A poza tym zawsze wydawało mi się, że można nawiązać też kontakt z dobrym duchem. Z tego co czytałam, to wiedziałam że niegdy nie wiadomo jaki duch się zjawi i że można go przecież potem odwołać.
Poza tym jeszcze jedno pytanie, nie musicie odpowiadać, bo może głupio ono zabrzmi.
Jakie jest prawdopodobieństwo, że osobie chcącej wywołać ducha się to uda??

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
27-02-2005 21:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
Spytaj o to osoby, które to robiły.....

Dobrego ducha nie trzeba wywoływać on jest przy nas! Zapomniałaś o Aniołach Stróżach... :wink:

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
27-02-2005 21:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
Wiesz, nie interesuje mnie aż tak bardzo sprawa wywoływania duchów, chociaż nie powiem jest to bardzo dla mnie pociągające (och, ta ciekawość Oczko ), żeby szukać osób, które to robiły, by się czegoś dowiedzieć więcej Oczko
Jeszcze co do tego, czy to jest grzechem. Raczej jest, jakoś przekonałam sie do tego, ale czy ciężkim??

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
27-02-2005 22:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
Nie zgodzę się z Tobą, Gepardziku. Fajerwerki to same błyski, zero przekazu. A gdy Bóg działa w proroctwach itp, to ma co do tego określony cel - nie robi tego, aby pokazać, "jaki to On jest wielki". Przykład: Kiedy boży aniołowie niszczyli Sodomę i Gomorę - Bóg zabronił Lotowi i jego rodzinie oglądać się za siebie. A przecież tam były max fajerwerki! Oczko

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
28-02-2005 19:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
Założyłam temat i teraz nie wiem o co chodzi;/
Wogóle co z tym omdleniami?
Jak ti się ma do spiryztyzmu??

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
01-03-2005 00:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
Gepardziq...
Ale może mi to wyjaśni ktoś
Bo ni w ząb nie kumam skąd w tym temacie wzięły się omdlenia w duchu?? :oops:

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
01-03-2005 00:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
Aaaa... Już kumam!! Gepardziq jesteś wielkiUśmiech
pozdro dla brataUśmiechUśmiechUśmiech

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
01-03-2005 00:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Prekario Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 12
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #14
 
Co do wywoływania duchów... Nie lubie wypowiadać się na temat spraw, z którymi nie zetknąłem się w praktyce, ale tu zrobie wyjątek /dlatego, że duchów nie wywoływałem i nie mam zamiaru tego czynić/.

Nawet jako poganin /Rodzimowierca/ jestem przeciwny tej praktyce, wierzę, że człowiek posiada duszę, która po śmierci wędruje do miejsca wiecznego odpoczynku /Nawii/, dlatego wywoływanie duchów naszych przodków uważam za:

1. niemoralne- te dusze chcą odpocząć, nie należy ich ściągać spowrotem,
2. niebezpieczne- nigdy nie ma pewności, czy to właśnie ten duch, a nie jakaś wroga istota umiejętnie podszywająca się pod tego ducha,
3. nieodpowiedzialne- ściągnięte zło nie chce wracać, opętuje najsłabszą psychicznie osobę seansu i robi z nią co chce; druga sprawa, można w ten sposób zostawić otwarty "portal" przez który inne duchy będą mogły się przedostać do świata fizycznego nawet po zakończeniu seansu spirytystycznego...

Reasumując- nie wolno tego robić- chrześcijanom z powodów religijnych zakazów, a mnie podobnym- z powodów moralnych, wynikających z posiadania rozumu i sumienia... /aczkolwiek nie kwestionuje posiadania tych cech przez chrzescijan, nie zrozumcie źle/

Pozdrawiam

<===<<< Strza?a- opierzona ?mier?, przecinaj?ca powietrze, spiewaj?ca sw? cich? pie?? zwyci?stwa....
14-07-2005 03:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Blizbor Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 27
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
Sława !

No cóż, aspekt moralności przy wywoływaniu duchów jest bardzo ważny, jednak nie zgodzę się Prekario, że wywoływanie duchów jest niebezpieczne - jest niebezpieczne TYLKO dla ludzi, którzy zabierają się do tego "dla zabawy" lub "z ciekawości" ponieważ doświadczeni spirytyści znają odpowiednie zaklęcia i symbole, które są rysowane dookoła kręgów ochronnych, w których podczas seansu zasiadają spirytyści i dopóki jest się w takim kręgu to nic Ci nie grozi, gorzej jak taki krąg opuścisz w czasie seansu - wtedy stajesz się łatwym celem dla złych duchów, bo podczas wywoływania duchów przychodzą nie tylko te dobre, które chcemy wywołać, ale także te złe, poniewaz podczas seansu cały czas otwarte są "wrota" łączące świat ludzi (Jawię) ze światem umarłych (Nawią). Dlatego żaden szanujący się i doświadczony spirytysta nie przystąpi do seansu bez odpowiedniego zabezpieczenia w postaci amuletów ochronnych i symboli - tak na wypadek, gdyby przyszwędało się coś nieproszonego. I właśnie dlatego zabawa w wywoływanie duchów nie jest dla "ciekawskich", a za brak doświadczenia płaci się wysoką cenę. Tak więc radzę się zastanowić zanim ktoś zabierze się za wywoływanie duchów, lub chociaż niech się ten ktoś odpowiednio przygotuje i zabezpieczy, a podczas seansu trzeba zachować zimną krew. Nawet Ja, pomimo tego iż znam symbole ochronne i posiadam opis rytuału wywoływania duchów, nie odważyłem się jeszcze przeprowadzić żadnego seansu bo nie mam doświadczenia a nie chcę ryzykować, zwłaszcza że słyszałem, że złe duchy stosują różne sztuczki bylebyś tylko opuścił/a krąg ochronny, czasami słyszysz, przeraźliwe dźwięki i odgłosy lub jęki, czasmi masz straszne wizje, w których widzisz rzeczy, których zdrowy umysł nie potrafiłby sobie nawet wyobrazić a czasami i jedno i drugie naraz, aż wkońcu powodowany przeraźliwym strachem zaczynasz uciekać, tym samym opuszczająć krąg przed zakończeniem seansu - co może się skończyć albo postradaniem zmysłów albo nawet śmiercią. Mam nadzieję, że udało mi się zniechęcić potencjalnych ciekawskich i zaspokoić ich ciekawość.

Pozdrawiam !

Kto podnosi bro? ten walczy w ?wi?tym kr?gu Bogów - albo zwyci?stwo, albo ?mier?.
14-07-2005 20:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów