Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
MSA Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 253
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #46
 
Scott napisał(a):Dla chrześcijanina argument jest prosty - Bóg mi tego zabrania, On wie co dla mnie dobre. Uśmiech

Zamień słowo "Bóg" na słowo "Kościół" to się pod tym podpiszę. W obecnej formie - nigdy w życiu Oczko.
18-07-2010 11:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #47
 
MSA, twoim zdaniem Bóg ma człowiek gdzieś i na wszystko mu pozwala?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
18-07-2010 13:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #48
 
MSA napisał(a):Scott napisał/a:
Dla chrześcijanina argument jest prosty - Bóg mi tego zabrania, On wie co dla mnie dobre.


Zamień słowo "Bóg" na słowo "Kościół" to się pod tym podpiszę. W obecnej formie - nigdy w życiu .
Kościół to Ciało Chrystusowe. Podpisać się?? Byłaby to brak logiki, sprzeczność z tym co Bóg właśnie mówi o magii nazywając ja prostytucją duchową..

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
18-07-2010 14:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MSA Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 253
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #49
 
Encyklopedia:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82

Żeby było pod ręką:

Cytat: * kościół - w chrześcijaństwie: budynek przeznaczony dla celów sakralnych
* Kościół - religijna organizacja wyznawców i ich duchowieństwa
* Kościół - w teologii chrześcijańskiej: wspólnota wiernych założona przez Jezusa Chrystusa


Bóg wam niczego nie powiedział - powiedział to jakiś prorok, duchowny, lub pośrednik który znał Jezusa - przecież Chrystus nie spisywał Ewangelii.
Jeśli zaś upieracie się że Bóg wam coś przekazał bezpośrednio, to jest to podejście gnostyków, sprzeczne z doktryną katolicką i grzeszycie.


spioh

Uważam, że skoro mam wolną wolę, to mogę robić wszystko. Bóg mnie będzie tylko sądził w ostatecznym rozrachunku.
I nie pisz proszę, że "wolna wola" to nie "samowola" itp. Wolna wola budzi dostatecznie dużo kontrowersji - ale gdyby Bóg mnie kontrolował, to nie mógłby mnie sądzić = przecież to jego wina, że mnie nie upilnował.
19-07-2010 08:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #50
 
Cytat:Jeśli zaś upieracie się że Bóg wam coś przekazał bezpośrednio, to jest to podejście gnostyków, sprzeczne z doktryną katolicką i grzeszycie.

Fantastyczne jest Twoje znawstwo doktryn katolickich :mrgreen: MSA, przynajmniej byś się czegoś dowiedział o tym, w co wierzymy, zanim przypuścisz bezsensowną krytykę Oczko

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
19-07-2010 13:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #51
 
Omyk, sami jesteście sobie winni. Ileś to razy katolicy na tym forum strofowali mnie, kiedy mówiłem, ze "Bóg powiedział...". Zawsze mówili: "Bóg nic nie powiedział i nic nie napisał. Biblia to relacje Apostołów, a nie dokładny zapis".

Więc, skoro sami mówicie, że Bóg nic nie powiedział ani nic nie napisał, to...

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
19-07-2010 17:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #52
 
:?:
Nie przypominam sobie - może moja pamięć jest zbyt krótka.
Gdybyś podał konkretne wypowiedzi wraz z ich kontekstem, byłoby łatwiej ocenić Uśmiech

[ Dodano: Wto 20 Lip, 2010 01:04 ]
p.s. W nauczaniu Kościoła chyba jasne jest to, że Bóg mówi przez "usta" autorów natchnionych? Nie rozumiem problemu.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
20-07-2010 01:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MSA Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 253
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #53
 
Hmm, nie zauważyłem, żebym zatracił sens moich wypowiedzi... Ale skoro tak mówisz Język.

omyk napisał(a):W nauczaniu Kościoła chyba jasne jest to, że Bóg mówi przez "usta" autorów natchnionych? Nie rozumiem problemu.

Tylko dlaczego to akurat kk ma natchnionych autorów i monopol na channeling (Uśmiech) Bożego Słowa?
A, niestety odpowiedź "bo tak jest napisane w ... książce napisanej przez kk" nie spełnia wymogów formalnych. Dlaczego? "Bo tak".
20-07-2010 15:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #54
 
Cytat:Tylko dlaczego to akurat kk ma natchnionych autorów i monopol na channeling (Uśmiech) Bożego Słowa?
Bo to akurat KK jest z grubsza biorąc współautorem Pisma Świętego. Bóg swojego Kościoła nie wybrał spośród wielu już istniejących - On go stworzył. A późniejsze rozłamy były już wynikiem ludzkiego grzechu i mącenia złego ducha. Jak masz wątpliwości co do tego która wspólnota chrześcijańska była rzeczywiście tą założoną przez Jezusa, to polecam prześledzenie historii chrześcijaństwa i NT, wszystko się wyjaśni Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
20-07-2010 15:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #55
 
Przepraszam, że zadam takie troszkę nie na temat pytanie, ale czy to prawda że zwierzaki widzą duchy?

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
20-07-2010 16:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #56
 
Podobno tak. Na pewno reagują na obecność osób opętanych, są przerażone w takich miejscach

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
20-07-2010 17:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #57
 
Przerażone mogą być przez wpływ złego ducha na otoczenie, ale bez przesady, jak zwierzę (w dodatku nie mające duszy) miałoby swoimi oczami móc zobaczyć niewidzialne? Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
20-07-2010 17:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #58
 
no wiesz.... jeśli dusza to energia, to przecież każdy żywy organizm może być detektorem :hm:

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
20-07-2010 18:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #59
 
Kiedyś w czasach liceum miałam kontakt z koleżanką (obecnie już nie), która wspomniała mi że była któregoś dnia u wróżki, koleżanka poszła tam ze swoim sunią owczarkiem niemieckim. W pewnym momencie okno się samo otworzyło a sunia z piskiem schowała się pod stół... nie wiem co myśleć o tym :o

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
20-07-2010 20:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Razen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: May 2010
Reputacja: 0
Post: #60
 
piano napisał(a):Kiedyś w czasach liceum miałam kontakt z koleżanką (obecnie już nie), która wspomniała mi że była któregoś dnia u wróżki, koleżanka poszła tam ze swoim sunią owczarkiem niemieckim.
Wróżki to zazwyczaj sprytne manipulatorki które zrobią wszystko by wyciągnąć kasę z ludzi - te całe przepowiadanie to często zwykła spostrzegawczość połączona z logiką i sprytem. Okno mogło otworzyć się z różnych powodów i chyba ostatnim z nich byłyby duchy czy jakaś inna siła nadprzyrodzona, a pies... to pies a nie Steven Sigal - czasem też się boi Duży uśmiech

[Obrazek: much-ado-about-nothing.jpg]
20-07-2010 20:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów