Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #61
 
Annnika napisał(a):Podobno tak. Na pewno reagują na obecność osób opętanych
Annnika, kogo, jak kogo, ale ciebie nie podejrzewałam, że dasz się wkręcić w tę machinę domniemań i domysłów.
Zwierzęta wyczuwają tylko psychikę człowieka, są w tym dobre!
Jakie duchy widzą ?! Kto opowiada takie głupoty i to dorosłym ludziom?
Zgadzam się z ostatnią wypowiedzią Razena

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
20-07-2010 22:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #62
 
Nikolko, te wiadomości ma mod doświadczonego egzorcysty Oczko i z osobistej obserwacji - nie z filmów sci-fi ani z pseudo-naukowych publikacji czy plot Uśmiech

Nie potrafię Ci wyjaśnić, jak to działa - ale potrafi działać. Faktem jest, że opętane chwilowo może być i zwierzę - vide Biblijne świnie. W tłumaczeniu oryginalnym to zdaje się inne słowo niż opętanie człowieka, raczej jak "będący używanym przez" ale podobne. Za ostatnie nie ręczę.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
20-07-2010 23:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #63
 
Cytat:Zainfekowanie przez szatana miejsca i przedmioty (a nawet zwierzęta) to miejsca, w których sprawowano ryty satanistyczne, kultyczne, spirytystyczne seanse, gdzie dokonywano zabójstw lub popełniono samobójstwo… Przebywanie w tych miejscach może spowodować napaść złego ducha. Kościół dodaje egzorcyzm prosty w rytuale, który służy m.in. uwalnianiu takich miejsc i rzeczy.
Cyt. za stroną http://www.mamre.pl

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
20-07-2010 23:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #64
 
omyk napisał(a)::?:
Nie przypominam sobie - może moja pamięć jest zbyt krótka.
Gdybyś podał konkretne wypowiedzi wraz z ich kontekstem, byłoby łatwiej ocenić Uśmiech

[ Dodano: Wto 20 Lip, 2010 01:04 ]
p.s. W nauczaniu Kościoła chyba jasne jest to, że Bóg mówi przez "usta" autorów natchnionych? Nie rozumiem problemu.

Cóż, jeśli Bóg mówi przez usta autorów natchnionych, to znaczy, że ich relacje powinny być identyczne. A relacje biblijne różnią się nieznacznie - niektóre zwroty są nieco inne, niektóre wydarzenia u jednych są, u drugich ich nie ma. Itd itd.

Stąd wynika pytanie - czy fakt "natchnienia" przez Boga sprawia, że autor pisze "bosko", czyli idealnie i dokładnie, czy natchnienie jest tylko pewnym "dopingiem", że się tak wyrażę?

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
21-07-2010 19:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #65
 
Annniko ja podchodzę do tych spraw sceptycznie, na pewno nie spróbuję cię przekonać do tego ani innego kierunku myślenia. Mój sceptycyzm do tego typu spraw pozostaje niezmienny od wielu wielu lat...i jest mi z tym dobrze. Poza tym nie chcę siebie straszyć, a jeśli nachodzą mnie wątpliwości to staram się je rozwikłać w sposób logiczny. Taka jest moja "filozofia".

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
21-07-2010 19:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MSA Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 253
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #66
 
omyk napisał(a):Bóg swojego Kościoła nie wybrał spośród wielu już istniejących - On go stworzył. A późniejsze rozłamy były już wynikiem ludzkiego grzechu i mącenia złego ducha.

To jest argument rodem z doktryny kk. Równie dobrze mogę wam udowadniać że błądzicie. Zresztą założenie że "Chrystus jest Osobą Boską bo tak powiedział Jezus albo tak napisali w ..." jest samo w sobie śmieszne z logicznego punktu widzenia.
Ok, wierzcie sobie w co chcecie, ale nie macie żadnych podstaw, żeby obwoływać się posiadaczami Jedynej Słusznej Prawdy. Były już takie epizody w historii ludzkości, przytaczać nie będę, bo mnie mierżą.

Ja uważam, że późniejsze rozłamy były działaniem Boga, który starał się naprawić swoje dzieło przez posłanników, gdyż Zły-i-Niedobry opanował serca ludzi Kościoła. Protestantyzm jest dużo lepszy i kształci porządniejszych ludzi - efekty widać np. w Szwajcarii.
I co, może i teza nie ma podstaw? Duży uśmiech Jest tak samo prawdopodobna. Chrystus umarł, a ludzie mogli zbłądzić przez tyle wieków.

Drizzt - natchnienie jest "dopingiem" nie ma tak że Bóg kogoś opętał i on zaczął pisać. Przynajmniej tak to ksiądz na religii tłumaczył Duży uśmiech.



Odnośnie zwierząt - jasne, że mogą widzieć duchy. O ile nie mają "duszy" takiej jak nasza to mają coś innego, to tak jakby porównywać rower z pralką Duży uśmiech.

Zrozumcie jedno - w "ezoświatku" jest cała masa kretynów, naciągaczy, dziwadeł o wybujałym ego, "super magów". Co nie zmienia faktu, że trafiają się ci "prawdziwi". Tych nie ma w programach "Szatan opętał mi szalet", nie opowiadają jak to po rytuale ich coś nawiedzało i odpędzali to różańcem itp. To zupełnie inna klasa, całkowicie samodzielna, nie potrzebują kart tarota, ezo-kryształków itp. złomu. Mają swoje zdolności.
21-07-2010 20:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #67
 
Nicol@ napisał(a):Annniko ja podchodzę do tych spraw sceptycznie, na pewno nie spróbuję cię przekonać do tego ani innego kierunku myślenia. Mój sceptycyzm do tego typu spraw pozostaje niezmienny od wielu wielu lat...i jest mi z tym dobrze. Poza tym nie chcę siebie straszyć, a jeśli nachodzą mnie wątpliwości to staram się je rozwikłać w sposób logiczny. Taka jest moja "filozofia".

Ok, po prostu podważasz autorytet mojego diecezjalnego egzorcysty Duży uśmiech - i znajomego od sporej ilości lat Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
21-07-2010 23:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #68
 
MSA napisał(a):Zrozumcie jedno - w "ezoświatku" jest cała masa kretynów, naciągaczy, dziwadeł o wybujałym ego, "super magów". Co nie zmienia faktu, że trafiają się ci "prawdziwi". Tych nie ma w programach "Szatan opętał mi szalet", nie opowiadają jak to po rytuale ich coś nawiedzało i odpędzali to różańcem itp. To zupełnie inna klasa, całkowicie samodzielna, nie potrzebują kart tarota, ezo-kryształków itp. złomu. Mają swoje zdolności.

Dokładnie. I o takich cały czas mówię, mówiąc "magowie". Niestety (a może i stety?) w umysłach ludzkich najbardziej wyrazisty jest obraz tych pierwszych pseudo-magów, i to na ich obrazie opiera się stereotyp człowieka parającego się magią. Stąd różne insynuacje na ten temat.

Ale, może to i dobrze. Dzięki takiemu stereotypowi prawdziwi magowie mogą w spokoju uprawiać swoją sztukę, bo fanatycy (religijni, ideologiczni - różni) będą szukać stereotypowych "oznak" praktykowania magii, często nie zauważając prawdziwego maga, stojącego tuż obok, nie wiedząc, że w grupie 10 osób, z którymi się zadają, 3 aktywnie praktykują magię.

Tym lepiej.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
22-07-2010 08:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #69
 
Drizzt napisał(a):Ale, może to i dobrze. Dzięki takiemu stereotypowi prawdziwi magowie mogą w spokoju uprawiać swoją sztukę(...) Tym lepiej.


ejejej za bardzo się nie rozpędziłeś Drizzt? :forum:
"Tym lepiej?" ciekawe dla kogo... na pewno nie dla ludzi. Dla szatana - owszem. Innej odpowiedzi nie ma

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
22-07-2010 10:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #70
 
Nie, nie zapędziłem się. Tym lepiej - dlaczego? Tym lepiej dla wolności ludzkiej. Człowiek ma wolność wyboru, wolność sumienia, i wolność wiary. Dzięki temu, że magowie mogą w spokoju uprawiać swoją sztukę, mogą też nie obawiać się ataków na ich wolność ze strony fanatycznie nastawionych anty-ezoteryków.

Czy to dla nich, dla ich dusz dobrze, czy źle - nie wnikam, bo dowodów żadnych nie ma, a jedynie ideologiczne przesłanki, więc nie oceniam.

Ale tym lepiej, gdyż nikt nie ogranicza im wolności, i mogą sami DECYDOWAĆ, co uznają za słuszne, a co nie.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
24-07-2010 08:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MSA Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 253
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #71
 
Fajnie się obserwuje osoby, które nawet nie próbują patrzeć "z boku" Uśmiech.

Dla prawdziwych magów jest lepiej. Dla Szatana niekoniecznie, bo nie wiadomo nawet czy istnieje. A, jego istnienie można wytłumaczyć użyciem magii Duży uśmiech i to przez... m.in. kościół katolicki. Wpajając wyznawcom strach przed złem klasycznie użył waszej "zbiorowej nieświadomości", aby stworzyć Szatana. Magia oparta na poczuciu winy i tak pierwotnych instynktach, przez tak długi okres czasu... To nie może nie działać.


Straszny jestem co Oczko. Akurat moją specjalnością jest analizowanie, rozumienie i rzeczy, i ludzi. Tych kilku psychologów których widziałem w akcji nie ma ze mną porównania...
W duchy się nie bawię, bo nie mam po co. Co nie zmienia faktu, że mogę z łatwością zrozumieć sposób i zasadę działania.
24-07-2010 14:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #72
 
MSA napisał(a):Dla Szatana
MSA napisał(a):kościół katolicki
Interesujący sposób użycia wielkich i małych liter...

Mi taki sposób ich użycia mówi dość sporo...

:forum:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
24-07-2010 14:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #73
 
Niektórzy nie rozumieją że dla nas liczy się pójście za Jezusem, nie drogą własną jak Judasz... Ale jak widzę rozmach tych postów, stawianie sprzeczności pomiędzy Kościołem a Jezusem, bo oni tak sobie to wymyślili...Tylko pytanie po co robić takie coś skoro to ma przecież diabelskie owoce. :zmieszany:

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
24-07-2010 15:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #74
 
Nigdy bym nie przyszła na seans spirytystyczny, boję się takich rzeczy Smutny

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
24-07-2010 18:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #75
 
piano napisał(a):Nigdy bym nie przyszła na seans spirytystyczny, boję się takich rzeczy Smutny

Ja również bym nie przyszedł, bo nie mamy podstaw, by niepokoić dusze zmarłych ludzi. Nie mówiąc o tym, że w seansie spirytystycznym bardzo prosto o błąd, i cóż - kłopoty gotowe.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
25-07-2010 09:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów