Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Satanizm - czym jest ?
Autor Wiadomość
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #31
 
Nom Satanizm jest prima Duży uśmiech tylko, że szkoda Harpoon, że nam nie przytoczyłaś całego lub wiekszości fragmentu :x Tego pana:
[Obrazek: lavey.gif]

Informacja o jego życiu mowi sama za siebie Język
Cytat:Anton Szandor LaVey (1930-1997). Jest chyba osobą wszystkim znaną. Po dziadach jest on pochodzenia gruzińsko-rumuńsko-alzackiego a na dodatek jego matka była Cyganką. To ona właśnie przekazała mu legendy o wampirach i wiedźmach żyjących w jej rodzinnej Transylwanii. Jako dziecko wśród rówieśników wybierany był na ich przywódcę w dziecinnych zabawach w wojsko, wypełnionymi marszami, manewrami i wojskowymi rozkazami. W 1942 roku, gdy LaVey miał 12 lat sięgnął do wojskowych podręczników gdzie odkrył że sprzęt wojskowy można nabyć niczym zieleninę w supermarkecie i używać do podbijania narodów. Wykształciła mu się w głowie myśl, że świat nie składa się w przeciwieństwie do tego co mówi chrześciańska Biblia z potulnych tylko z silnych i to do nich on należy. W szkole średniej LaVey był kimś w rodzaju cudownego dziecka, jednakże znudzony naukę porzucił ją, odszedł z domu i przyłączył się do grupy cyrkowej Clyde`a Beatty`ego. Tam zajmował się zwierzętami w klatkach pojąc i karmiąc lwy i tygrysy. Gdy pogromca zwierzęta, Beatty, zauważył, że LaVey swobodnie wypełniał swoje obowiązki wśród wielkich kotów, uczynił go swoim asystentem. W wieku lat dziesięciu nauczył się ze słuchu gry na pianinie i wyszło mu to bardzo dobrze podczas próby generalnej, którą było zastąpienie kompletnie pijanego wtedy kaliopisty. Gdy LaVey miał osiemnaście lat porzucił zajęcia cyrkowe i stał się asystentem magika - nauczył się hipnozy; dalej też studiował okultyzm.
Jak widać koleś był bardzo wykształcenym Język hehe zdolne dziecko opuściło szkołe. Niesamowiata opowieść Duży uśmiech

jeśli ktoś uderzy cię w policzek, roztrzaskaj mu drugi
Używaj nadmiaru zamiast się powstrzymywać. Z radością popełniaj wszystkie z chrześcijańskich siedmiu grzechów głównych (chciwość, duma, zazdrość, gniew, obżarstwo, pożądanie i lenistwo)
czyń innym, jak oni tobie
niebo i piekło nie istnieją właśnie o to chodzi Szatanowi :!:
ludzie stworzyli Boga w wielu formach: wybierz tę, która ci najbardziej odpowiada

Więc czytając to oraz biografie załozyciela nie wiem kogo to pociaga :?: chyba tylko moja dziewczyne Harpoon :*

<>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <><
02-03-2005 20:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #32
 
Rasta, jak czytam Twoje posty to mi odbiera mowę... Dosłownie... Ty chyba wogóle nie czytasz tego, co ja piszę!!
Trudno...

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
02-03-2005 21:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #33
 
Ty chyba nie potrafisz odpowiedzieć kompetentnie na to co piszę. Skup się :!:

<>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <><
03-03-2005 08:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Rafik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 115
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #34
 
Cytat: :arrow: jeśli ktoś uderzy cię w policzek, roztrzaskaj mu drugi
:arrow: Używaj nadmiaru zamiast się powstrzymywać. Z radością popełniaj wszystkie z chrześcijańskich siedmiu grzechów głównych (chciwość, duma, zazdrość, gniew, obżarstwo, pożądanie i lenistwo)
:arrow: czyń innym, jak oni tobie

Wiesz, Jestem załamany Smutny Stosując się do tych zasad od dziś będę dla Ciebie specjalnie się tak zachowywał jak napisze poniżej:

1. Jeśli mnie wqrzysz na tym forum albo gdziekolwiek to tak się do Ciebie przyczepie, że wkońcu wykończę Cię Twoją własną bronią i będę Cię gnębił, aż któryś z nas ustąpi :!: A na pewno nie JA :!: :twisted:
2. Od dziś będę na Ciebie wciekły i żywił będę Gniew do Ciebie bo tak mogę widocznie robić, nie dam Ci spokojnie żyć :!: :twisted:
3. Ponieważ znam kilku ludzi żywiących tylko i wyłącznie pożądanie do Kobiet to z przyjemnością naśle ich na Ciebie :!: :twisted:
4. Ponieważ mnie często męczysz swoją "dwulicowością duchową" ja też będę Cię męczył, ale moją jedyną DROGĄ Z CHRYSTUSEM :!:

NIE DZIWIE SIĘ NIKOMU NA TYM FORUM ŻE MOŻE NA CIEBIE NAJEŻDŻAĆ, PROSZĘ JEDNAK RASTĘ ABY SIĘ OPANOWAŁ - to jest ostatnie ostrzeżenie - proszę nie nabijaj się z KOGOŚ, chcesz to możemy o tym pogadać na GG lub Live - wytłumaczę Ci czemu :!:

DOBRZE CZY?CIE TYM KTÓRZY WAS NIENAWIDZ? (?k. 6,27)
03-03-2005 19:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ania86 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 15
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #35
 
Ja myślę, że satanizm ma kilka form formy.
Taką, gdy dzieci się w to bawią, pozują, chodzą z pentagramami, oraz tę bardziej natchnioną. Bo nie tylko Bóg może działać w człowieku. Satan też może, może przmówić przez człowieka, dac mu poczuć swoją obecność i sprawić, że człowiek zaczyna nagle widzieć wszystko w innych barwach. I nie chodzi tu, że zaczyna zabijać koty, czy brać udział w mszach. Zaczyna zabijać siebie. Robi, to co jest przyjemne, łatwe... najgorsze, że jest mu z tym dobrze, czuje się wolny i nie chce nic zmieniać.
No i oczywiście ta najbardziej radykalna z mszami, ale o niej za bardzo nic nie wiem.
03-03-2005 20:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #36
 
Rafiq:
Ad.1 Nie zrobisz tego, ponieważ jesteś katolikiem i idziesz za Jezusem, a skoro tak jest, to grzechem byłoby, żebyś mnie gnębił!
Ad.2 Powinnam to zostawić bez komentarza, bo tu jest błąd Oczko Po prostu w istocie popełniania grzechu gniewu nie ma czegoś takiego jak wściekanie się na kogoś bez powodu non stop! To jest tak, że możesz się gniewać na tych, co są dla Ciebie "źli". (Nienawiść za nienawiść, a nie miłość za nienawiść)
Ad.3 Nie naślesz, bo byś zgrzeszył. (satanizm to nie tylko sex i pożądanie).
Ad.4 Dwulicowością duchową? Buahahaha :diabelek: Oczko No KommenT!! Oczko [Możesz mnie męczyć, nie mam nic przeciwko! Oczko )

P.S. Rasta to dostaje takie ostrzeżenia, a ja od razu gongi... Ale mi to sprawiedliwość Smutny

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
03-03-2005 22:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #37
 
Harpoon co to za punkty :?: Myślisz, ze katolik może tylko siedziec w ławce i nic nie robic :?: Nie dziwiue sie temu co napisał Rafik. Pewnie to jest troche przedobrzone i to miał Rafik na celu. ]
Ojciec Pijo tez tam ponoć sie wsciekał jak ludzie kłamali przy spowiedzi. Jezus w światyni tez zrobił bałagan jak zrobili sobie z miejsca świetego bazar.
Więc jak Ci Rafik z tyłka trąbke zrobi to sie nie ździwie Oczko

<>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <><
03-03-2005 23:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Anonymous
Unregistered

 
Post: #38
 
Witam. Jestem na Waszym forum po razpierwszy. Dostałam zaproszenie od jednej z osób. Może dla tego, że określałam się do niedawna jako satanistka. Uważam więc, iż każda ze stron wypowiadających się ma po części rację. Satanizm nie jest na pewno filozofią dobrą nie jest też z gruntu złą. Jest dualistyczny, jak sama natura, jak człowiek. Czy są jakieś pytania na które mogłabym odpowiedzieć? :aniol: :diabelek:
03-03-2005 23:31
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #39
 
Jasne :!:
Narazie kilka, potem zadam więcej. Może bedziesz miała więcej wiadomości niz nasza niezawodna Harpoon Język

1. Czy jestes dalej satanistka.
2. Odnieś się do pustych wypowiedzi Harpoon.
3. Czy satanistką się nazywasz bo samat to swierdziłaś czy serio do tego należałaś.

Potem reszta pytań. Musze Cie sprawdzić Oczko

<>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <><
03-03-2005 23:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #40
 
Lilith, to Ty do niedawna satanistką byłaś?? Ale się pomieszłam;P Ale wicca też dobre!!;P
Siostro Ty moja napisz trochę więcej o satanizmie, proszę i jeszcze zrób to, o co Cię prosiłam Oczko

Rasta, a co ja takiego robię, że Rafik ma mnie gnębić??
Buahahahaha Duży uśmiechDuży uśmiechDuży uśmiechDuży uśmiech

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
03-03-2005 23:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #41
 
Właśnie przeczytałem post Rafika, że mam nie dokuczać Harpoon więc z Toba nie gadam. Rafik swoje rozmowy zostawiam na PW na GG nie gadam z nia bo bym oszalał.
To napisałem, żebys widzuał, że przeczytałem wiadomośc :!:

<>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <><
03-03-2005 23:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Anonymous
Unregistered

 
Post: #42
 
Rasta nie... już nie jestem satanistką bo sama się tak przestałam określać. To nie religia do której sie formalnie wstępuje i formalnie występuje. Jesteś kimś bo kimś się czujesz... przestajesz się czuć więc przestajesz tym kimś być. Na tę chwilę nie określam się nijak... Zainteresowałam się filozofią wicca lecz wiccanką nie jestem. Kim właściwie teraz jestem? nie wiem sama. A dlaczego nie jestem już satanistką? Zdobył sobie zbyt dużą "popularność" wśród dzieci zafascynowanych złem, czerpiącym radość z rozwalania czyjejś pracy i "gwałceniem" kotów Oczko
Co do "pustych wypowiedzi" Harpoon dokłdnie do czego mam się odniść? Całokształt bowiem nie mija sie zbytnio z prawdą Każdy ma prawo do własnych opinii i do wypowiedzi takich jakie sam uważa za słuszne... nie mam zamiaru nikogo tu prostować.
03-03-2005 23:48
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #43
 
Rasta, hehe;D I dobrze nie gadaj, bo mnie wykańczasz już i nie pisz mi wiadomości na PW, bo nie wybrabiam!!
A na GG się boisz czy jak??
Buahahahaha :diabelek:
Dokładnie Freya. Satanizm zdobył sobie zbyt dużą popularność i teraz jest mylony z pseudosatanizmem, jak np przez Raste. Eh... Lilith, jemu chodzi o to, że napisałam jak jest z satanizmem. Sama przecież wiesz, że satanizm to nie "gwałcenie kotów" itp. Jak napisałaś, że jest się satanistą jeśli się nim czuje... Nie umiałam tego wcześniej ubrać w słowa. Ale to potwierdza to, co ja napisałam. Że satanizm to nie tylko czarne msze itd. ale też i to co jest w duszy... Tylko Rasta nie potrafi tego zrozumieć. Dla niego satanista to mordeca


P.S. Rasta, a Ty nie umiesz już odpowiadać na moje posty bez wqrzania mnie?? Oczko

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
03-03-2005 23:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Rafik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 115
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #44
 
Lilith napisał(a):Kim właściwie teraz jestem? nie wiem sama.


Nie wiesz kim jesteś :?: Człowiekiem :!: - to podstawa :!: po drugie stworzeniem i teraz tylko ważne pytanie, stworzonym przez Kogo :?: (nie licząc rodziców - bo zadam pytanie co było pierwsze jajko czy kura :?: )

Lilith napisał(a):A dlaczego nie jestem już satanistką? Zdobył sobie zbyt dużą "popularność" wśród dzieci zafascynowanych złem, czerpiącym radość z rozwalania czyjejś pracy i "gwałceniem" kotów Oczko

Więc, gdyby tak nie było to nadal byłabyś satanistką tak :?: =D> :o Smutno mi czytać takie rzeczy :!: Ale to jest moje zdanie :!: :|

Harpoon napisał(a):P.S. Rasta, a Ty nie umiesz już odpowiadać na moje posty bez wqrzania mnie??


Skończcie już te dochodzenie :!: i przedrzeźnianie :!: Koniec :!: Zakazuje Ci się odzywać do Rasty a Rascie do Ciebie - przynajmniej na jakiś czas :!: Ostudzić emocje Język
Rasta napisał(a):Właśnie przeczytałem post Rafika, że mam nie dokuczać Harpoon więc z Toba nie gadam. Rafik swoje rozmowy zostawiam na PW na GG nie gadam z nia bo bym oszalał. To napisałem, żebys widzuał, że przeczytałem wiadomośc

I za to Ci chwała ale już za wcześniejsze powinieneś dostać punkcik (wiesz że Kogoś obrażasz) :roll: :?: :::

DOBRZE CZY?CIE TYM KTÓRZY WAS NIENAWIDZ? (?k. 6,27)
04-03-2005 00:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #45
 
Tak jest Panie Sędzio Rafiq!! Nie odzywam się do Rasty!! Oczko (chociaż ciężko będzie Oczko)


P.S. Nie to, żebym była zazdrosna, ale ja to nie dostawałam ostrzeżeń, od razu bany Oczko

Poza tym broniąc satanizmu, krytykuję tym samym chrześcijaństwo, wiem. Ale co ja mogę poradzić na to, że satanistyczne idee to jest to, co mi odpowiada?

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
04-03-2005 01:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
3 gości

Wróć do góryWróć do forów