Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Satanizm - czym jest ?
Autor Wiadomość
Anonymous
Unregistered

 
Post: #226
 
TOMASZ32 napisał(a):Ale trzeba pamiętac, ze satanizm jest destrukcyjny i jest ścigany urzędowo, jako najgorsza z sekt.

Urzędowo jest ścigany chyba przez kościół. Jak trafnie zauważyłeś w Polsce panuje wolność religijna i światopoglądowa. Nie można ścigać człowieka tylko dlatego, że jest satanistą.

Prawo ściga nie wszystkie sekty tylko tzw. sekty destrukcyjne, a większość sekt destrukcyjbych ma chrześjańskie a nie satanistyczne powiązania.

Są sekty i sekty destrukcyjne - wg prawa , a nie ma sekt dobrych , złych, czy najgorszych.
24-08-2005 22:30
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #227
 
semper_malus napisał(a):większość sekt destrukcyjbych ma chrześjańskie a nie satanistyczne powiązania.

o czym mowa?? wielce wiedzieć chciałbym, moze jakis przykładzik?
chrześcijańskie powiązania... to jeszcze mi powiedz, czy z Miłością, która jest najważniejszym możliwym powiązaniem chrześcijańskim??
Zostań z Bogiem

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
24-08-2005 23:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Anonymous
Unregistered

 
Post: #228
 
# Kościół Zjednoczenia czyli ruch Moona
# Kościół Scjentologiczny
# Misje Boskiego Światła
# Świadkowie Jehowy
# Rodzina Miłości - Dzieci Boga

To wszystko nie satańsci- odwołują się w mniejszym lub większym stopniu do retoryki chrześćjańskiej.
24-08-2005 23:53
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #229
 
wiesz, szatan tez moze dzialac przez pozorne upodabnianie się do- jak to nazwales- 'retoryki chrześcijańskiej'.
trzeba się z tym pogodzić, że chrześcijaństwo już nawet jako ideologia jest niesamowicie nośną sprawą, i może być łatwo wmieszane w idee, które tak naprawdę nie mają z etyką i moralnością chrezścijańską nic wspolnego- vide: sekta moona, czy kościół scjetologiczny.

nie zgodzisz się z tym?

semper_malus napisał(a):nie ma sekt dobrych , złych, czy najgorszych
każda sekta jest złem, prowadzi do zniewolenia umysłu.
ale trzeba tez roznicować po ludzku, na tą prawną modłę: czy satanizm okultystyczny jest równorzędną pod względem bezpieczeństwa sektą z np. świadkami jehowy?

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
25-08-2005 00:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Anonymous
Unregistered

 
Post: #230
 
Aslan napisał(a):każda sekta jest złem, prowadzi do zniewolenia umysłu.
Pragnę cię poinformować, że chrześjaństwo początkowo było sektą, a Chrystus był kimś w rodzaju nauczyciela, mistrza, czyli wg dzisiejszej terminologii guru. Więc nie wyjeżdżaj z takimi tekstami- chyba , że gotów jesteś wyznać iż chrześjaństwo ma złe (bo sekciarskie) korzenie.

Co do zniewalania umysłu to zalecanne przez kościół ślepe podporządkowywanie się dogmatom i innym nakazom wiary jest tak samo niebezpieczne jak zadawanie się z sektami destrukcyjnymi.

Jeśli chodzi o termin sekta jest to określenie socjologiczne i wśród ludzi poważnych i poważnie (profesjonalnie) zajmujących się problematyką sekt nie ma znaczenia pejoratywnego- oceniającego. Sekta jest określeniem ściśle technicznym (grupa ludzi o określonych cechach).

Sekta jako taka jest więc zagadnieniem socjologicznym.

Czym innym jest natomiast sekta destrukcyjna- ją i tylką ją uwzględnia się w naukach prawno-karnych (np. kryminologii).

Aslan napisał(a):ale trzeba tez roznicować po ludzku, na tą prawną modłę: czy satanizm okultystyczny jest równorzędną pod względem bezpieczeństwa sektą z np. świadkami jehowy?

Chodzi Ci o gównażerie pijącą krew i rozrabiającą na cmentarzach?
Nie móimy tu o satanistach a o pseudosatanistach- z takim zjawiskami trzeba walczyć. Profanacja cmentarzy i mordowanie zwierząt to przestępstwa. A wandali nie trzeba nawracać tylko karać.
25-08-2005 00:18
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #231
 
semper_malus napisał(a):Pragnę cię poinformować, że chrześjaństwo początkowo było sektą, a Chrystus był kimś w rodzaju nauczyciela, mistrza, czyli wg dzisiejszej terminologii guru. Więc nie wyjeżdżaj z takimi tekstami- chyba , że gotów jesteś wyznać iż chrześjaństwo ma złe (bo sekciarskie) korzenie.
Hehe, no naprawdę, to się Żydom nie podobało. Jezus wskazywał bezpośrednio na to, że jest sekciarzem Duży uśmiech dokładnie jak teraz satanizm. Tylko mała różnica: Jezus kochał, uzdrawiał, wskrzeszał umarłych, wypędzał złe duchy.
Satanizm to dokładnie to samo, mordy ludzi, dewastacja cmentarzy, mordy zwierząt, rytualne gwałty kobiet.
Naprawdę to samo =D>
25-08-2005 08:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #232
 
Daidoss napisał(a):Hehe, no naprawdę, to się Żydom nie podobało. Jezus wskazywał bezpośrednio na to, że jest sekciarzem Duży uśmiech dokładnie jak teraz satanizm. Tylko mała różnica: Jezus kochał, uzdrawiał, wskrzeszał umarłych, wypędzał złe duchy.
Satanizm to dokładnie to samo, mordy ludzi, dewastacja cmentarzy, mordy zwierząt, rytualne gwałty kobiet.
Naprawdę to samo =D>

Szatan jest nieodzownym elementem wiary chrześcijańskiej czy to Wam się podoba czy nie. Według kościoła jest złem według satanisty Szatan jest symbolem. Wbrew obiegowej opinii, Sataniści nie są wyznawcami Szatana, upadłego anioła, metafizycznego bóstwa. Modlitwy wznoszone ku rogatej figurce pozostawiaja pseudosatanistom, tak jak modlitwy kierowane do Bogów jakiejkolwiek religii pozostawiaja wyznowcom tychże religii. Szatan jest ukrytą stroną natury, formą, w którą wlewa się określoną treść, drogowskazem wskazującym nieuchwytny szczyt na ścieżce życia. Nie jest tym czym napisał Daidoss

A tak postrzegają Szatana sataniści:

Jego imię pochodzi od nazwy piastowanego stanowiska - oskarżyciela i przeciwnika, anioła wykonującego na polecenie judeo-chrześcijańskiego Boga wszelkie działania negatywne z punktu widzenia ludzkości. Dopiero dzięki wielkim monoteistycznym religiom Szatan zyskał tytuł Króla Ziemi, Księcia Ciemności razem z prawie pełną autonomią swych działań (aczkolwiek idea ta zawdzięcza swe istnienie irańskiemu prorokowi i kapłanowi, Zoroastrowi). Duch niepokorny, nie mogący znieść czyjegoś panowania nad sobą, w swym umiłowaniu wolności nie wahający się porzucić miejsca, w którym jego niepodległość była kwestionowana - dzięki tym cechom stał się patronem ludzi wolnych, szukających wyżyn swego człowieczeństwa; ludzi nie chcących być kolejną owcą w stadzie, jednym z wielu trybików składających się na machinę cywilizacji; ludzi szukających duchowej niepodległości, piękna, przyjemności z życia, po którym nikt nie wie, co nas spotka.
25-08-2005 09:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Anonymous
Unregistered

 
Post: #233
 
Daidoss napisał(a):Tylko mała różnica: Jezus kochał, uzdrawiał, wskrzeszał umarłych, wypędzał złe duchy.
Satanizm to dokładnie to samo, mordy ludzi, dewastacja cmentarzy, mordy zwierząt, rytualne gwałty kobiet.
Naprawdę to samo =D>

Mordy ludzi- tu chrześjaństwo nie ma sobie absolutnie nic do zarzucenia Inbkwizycja, konkwista, wojny religijne to wszystko chrześjaskiwe sprawki. Nie satanistom się mierzyć w tej materii z chrześćjanami,,

Dewastacje cmentarzy- co ciekawe dewastują cmentarze również bogobojni katolicy- dotyczy to zwłaszcza żydowskich cmentarzy (ale nie tylko). Młodzi , łysi , bezmózgowcy z MW, czy NOP lubią akcentować swoją wiarę ojców.

Mordy zwierząt- dziwne, że mówi to przedstawiciel religii, której Bóg swego czasu kazał barbarzyńsko zaszlachtować baranka po to by utytłać w jego krwi drzwi do domostw. Także przyganiał kocioł garnkowi.

Rytualne gwałty- no powiedzmy, ale większość nie-rytualnych gwałtów to jednak chrześcjanie w Polsce rzekł bym nawet, że katolicy. Oficjalnie ochszczeni i w ogóle. A jakoś więcej jest gwałtów nierytualnych-chrześjańskich; niż rytualnych-satanistycznych. Oczywiści są też gwałty domowe, które charakteryzują się tym, że mąż gwałci żonę, co jednak nie jest uznawane za gwałt, gdyż rodzina jest najważniejsz podług katolickiej nauki społeccznej.

Bo już mam odcisk na języklu od ciągłego powtarzania, że mylicie mordy, gwałty, dewastacje to pseudosatanizm i z prawdziwym satanizmem nie mają nic wspólnego. No weźcie to pod uwagę, bo to jest tak jakbym każdego duchownego porównywał do torquemady- wy każdy wybryk wandali albo pseudosatanistów traktujecie jako dowód zbrodniczych skłonności satanistów.

Daidoss napisał(a):Tylko mała różnica: Jezus kochał, uzdrawiał, wskrzeszał umarłych, wypędzał złe duchy.
Co z tego ,że kochał i uzdrawiał skoro później każdą zbrodnią popełnioną z pobudek religijno-politycznych zanoszono mu w ofierze i wycierano sobie nim mordkę. mniej ważny jest symbol- ważne jak zachowują sie wyznawcy.
25-08-2005 11:27
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #234
 
semper_malus napisał(a):Mordy ludzi- tu chrześjaństwo nie ma sobie absolutnie nic do zarzucenia Inbkwizycja, konkwista, wojny religijne to wszystko chrześjaskiwe sprawki

to teraz jeszcze mi powiedz, czy to sprawki DOBRYCH chrześcijan, czy ZŁYCH....

bo jesli złych, nie stosujących się do nakazów- szczegolnie chodzimi o jeden- miłości- to na jakiej podstawie oceniać samą istotę chrześcijaństwa?

skoro uczestnicy krucjat mordowali, to czy stosowali się do nakazów Chrystusa? nie? czy więc chrześcijaństwo jest winne? proszę uprzejmie o odpowiedź.

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
25-08-2005 13:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #235
 
semper_malus napisał(a):Mordy ludzi- tu chrześjaństwo nie ma sobie absolutnie nic do zarzucenia Inbkwizycja, konkwista, wojny religijne to wszystko chrześjaskiwe sprawki. Nie satanistom się mierzyć w tej materii z chrześćjanami,,

Ile razy trzeba tobie tłumaczyć czym wszystko to było? Przecież dyskutowaliśmy o tym w temacie inkwizycja itd.

Błędy ludzi Kościoła powstawały na przestrzeni 2000 lat, bo niestety człowiek jest grzeszny /co inne można przeczytać w matriałach podanych przez Lewiatana.../. Już z tej racji nie ma co tego porównywać, jak już to powinna być płaszczyzna doktrynalna. Tak, tak sataniści też mają swoje aksjomaty, w które sobie wierzą. Jednak tutaj ostateczną instancją jest człowiek a to zawsze jest niebezpieczne ale o tym później!


semper_malus napisał(a):Dewastacje cmentarzy- co ciekawe dewastują cmentarze również bogobojni katolicy- dotyczy to zwłaszcza żydowskich cmentarzy (ale nie tylko).

To zwykłe pomówienie. Proszę wyhamuj trochę z tymi oskarżeniami! Czy aż tak bardzo nie lubisz katolików?

semper_malus napisał(a):Mordy zwierząt- dziwne, że mówi to przedstawiciel religii, której Bóg swego czasu kazał barbarzyńsko zaszlachtować baranka po to by utytłać w jego krwi drzwi do domostw. Także przyganiał kocioł garnkowi.

Lekki zgrzyt... Tu przedstawiasz tylko swój brak wiedzy o kulturze Izraela i ogólnie zwyczajach panujących w ówczesnym starożytnym świecie!

Nie oceniajmy dawnych kultów na postawie dzisiejszych standardów. Gdzie twoja tolerancja do innych religii? Natomiast satanizm i owe wybryki z zwierzętami mają całkowicie inny przebieg często połączone z profanacjami chrześcijańskich praktyk. Izraelicy robili to aby pojednać się z Bogiem i miało to kulturalny przebieg i określony cel. Zresztą składanie ofiar było cechą tamtych lat.

semper_malus napisał(a):Rytualne gwałty- no powiedzmy, ale większość nie-rytualnych gwałtów to jednak chrześcjanie w Polsce rzekł bym nawet, że katolicy. Oficjalnie ochszczeni i w ogóle. A jakoś więcej jest gwałtów nierytualnych-chrześjańskich; niż rytualnych-satanistycznych. Oczywiści są też gwałty domowe, które charakteryzują się tym, że mąż gwałci żonę, co jednak nie jest uznawane za gwałt, gdyż rodzina jest najważniejsz podług katolickiej nauki społeccznej.

Co to jest? Co chcesz przez to udowodnić? To jakaś pokrętna argumentacja, która tylko pokazuje że nie ważne jak ale trzeba pokazać, że chrześcijaństwo się kompromituje...

semper_malus napisał(a):Bo już mam odcisk na języklu od ciągłego powtarzania, że mylicie mordy, gwałty, dewastacje to pseudosatanizm i z prawdziwym satanizmem nie mają nic wspólnego. No weźcie to pod uwagę, bo to jest tak jakbym każdego duchownego porównywał do torquemady- wy każdy wybryk wandali albo pseudosatanistów traktujecie jako dowód zbrodniczych skłonności satanistów.

Krytyka tego podejścia /satanistycznego/ opiera się na w pierwszej mierze - całkowicie błędnych założeniach takiego stanowiska. Już nie raz Lewiatan wklejał jakieś załozenia, które tylko pokazywały czym satanizm jest. To nie jest tylko jak to pragniesz ukazać skupienie się na jakimś rozwalaniu cmentarzy tylko co najważniejsze odrzucenie takiej wizji człowieka jak jest tam prezentowana. Owe dewiacje, które maja miejsce /mało o tym wiemy, bo satanizm to przecież małą grupa ludzi/ są tylko pochodną tego pierwszego.

A ty wyznajesz sataizm? Czy twoja postawa to tylko przekora? Zapewne to drugie...

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
25-08-2005 13:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #236
 
semper_malus napisał(a):Co z tego ,że kochał i uzdrawiał skoro później każdą zbrodnią popełnioną z pobudek religijno-politycznych zanoszono mu w ofierze i wycierano sobie nim mordkę

Myślisz, że to mu się podobało, hę?
co z tego, że kochał i uzdrawiał.... radzę się zastanowić, co z tego!

Z Bogiem

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
25-08-2005 13:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Anonymous
Unregistered

 
Post: #237
 
Gregoriano napisał(a):Krytyka tego podejścia /satanistycznego/ opiera się na w pierwszej mierze - całkowicie błędnych założeniach takiego stanowiska.

:hahaha: Skąd czerpiesz swą wiedzę na temat satanizmu?




Gregoriano napisał(a):To zwykłe pomówienie. Proszę wyhamuj trochę z tymi oskarżeniami! Czy aż tak bardzo nie lubisz katolików?

Nie lubię wandali, a to że akurat zdarzają się wśród nich katolicy wcale często to nie moja wina.


Gregoriano napisał(a):Gdzie twoja tolerancja do innych religii?

Kończy się w momencie kiedy jeden człowiek znęca się nad innym stworzeniem.

Gregoriano napisał(a):Co to jest? Co chcesz przez to udowodnić? To jakaś pokrętna argumentacja, która tylko pokazuje że nie ważne jak ale trzeba pokazać, że chrześcijaństwo się kompromituje...

Bo się czasami kompromituje. To moja wina?

Gregoriano napisał(a):A ty wyznajesz sataizm? Czy twoja postawa to tylko przekora? Zapewne to drugie...

Nie , raczej nie wyznaję. Ale ocena człowieka dokonana przez La Veya wydaje się trafniejsza niż to co o człowieku mówi chrześćjaństwo.

Aslan napisał(a):skoro uczestnicy krucjat mordowali, to czy stosowali się do nakazów Chrystusa? nie? czy więc chrześcijaństwo jest winne? proszę uprzejmie o odpowiedź.

Z punktu widzenia zamordowanych, ograbionych i gwałconych ofiar krzyżowców jest to kwestia najważniejsza. "Czasem trudno uwierzyć jakim złem potrafi być dobro"
25-08-2005 13:46
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #238
 
semper_malus napisał(a):Nie lubię wandali, a to że akurat zdarzają się wśród nich katolicy wcale często to nie moja wina.

nie jest to też wina pozostałych katolików i chrześcijan, OK? wandale ci jezeli się sami nazywają katolikami, TO SIĘ TYLKO NAZYWAJĄ.


semper_malus napisał(a):Kończy się w momencie kiedy jeden człowiek znęca się nad innym stworzeniem.

:hahaha: to juz chyba niewiele wspolnego ma z religią... pokaz mi religię, która nakazuje się znęcać nad innymi stworzeniami!


semper_malus napisał(a):Bo się czasami kompromituje

jedna sprawa: chrześcijaństwo się kompromituje czy jego wyznawcy SAMI się kompromitują?


semper_malus napisał(a):Ale ocena człowieka dokonana przez La Veya wydaje się trafniejsza niż to co o człowieku mówi chrześćjaństwo.

coż o człowieku mówi chrześcijaństwo.. że każdy człowiek jest dzieckiem Bożym... naprawdę, stasznie kompromitujace, któżby chciał być dzieckeim Boga... :hahaha:

semper_malus napisał(a):"Czasem trudno uwierzyć jakim złem potrafi być dobro"

a tutaj juz totalny paradoks strzeliłeś.... wracając do tematu: krucjaty były dobre?
"wystarczy zobaczyć, że zło jest złe"

Z Bogiem

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
25-08-2005 14:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #239
 
Aslan napisał(a):
semper_malus napisał(a):Nie lubię wandali, a to że akurat zdarzają się wśród nich katolicy wcale często to nie moja wina.

nie jest to też wina pozostałych katolików i chrześcijan, OK? wandale ci jezeli się sami nazywają katolikami, TO SIĘ TYLKO NAZYWAJĄ.

Zatem dewastacja grobow masowe mordy i inne bajki jakie wymysliliscie nie sa dzielem satanistow tylko tych CO SIE TYLKO NAZYWAJA satanistami
25-08-2005 16:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #240
 
Lewiatan napisał(a):Zatem dewastacja grobow masowe mordy i inne bajki jakie wymysliliscie nie sa dzielem satanistow tylko tych CO SIE TYLKO NAZYWAJA satanistami

i widzisz, jest podobna sytuacja- a w powszechnej świadomości właśnie "sataniści" jako grupa są winni...nawet "przykładni" :hahaha: sataniści za to obrywają... i to wszystko jest sprawa stereotypów, nie?

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
25-08-2005 16:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów