Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Satanizm - czym jest ?
Autor Wiadomość
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #676
 
Wg. mnie to źle że nasze prawo stoi ciągle w tyle w stosunku do zachodniego.

W USA prawo przewiduje odpowiednie kary za rytualne praktyki satanistyczne na ludziach. Zwłaszcza ścigane są praktyki satanistyczne gdzie ofiarami są dzieci. Np. w ustawodawstwie stanu Illinois wymienione są wszystkie praktyki opisane na początku artykułu, a dodatkowo także:
Cytat:"przetrzymywanie dziecka w trumnie, lub otwartym grobie gdzie znajdują się ludzkie ciała, zmuszanie do spożywania ekskrementów ludzkich i zwierzęcych."

To wskazuje, jak rozpowszechnione są praktyki satanistyczne w Stanach skoro maja one tak dokładne odbicie w prawie. Kary są surowe, przewidują nawet dożywcie dla sprawców. Można zapytać co na to wszystko mówi prawo w Polsce, gdzie zjawisko satanizmu dopiero się rozwija.

Im szybciej ureguluje sie pewne kwestie tym lepiej, bo rozprzestrzenia sie to jak zaraza. Chyba nigdy nie było tyle destrukcyjnych sekt, ezoteryka, okultyzm są powszechnie dostępne, co uważam za chore zjawisko.

Jak ludzie do tego podchodzą? Zaprosić wróżkę, maga do programu w tv- rzecz normalna, ale jak ksiądz egzorcysta zrobił w Łodzi spotkanie z nauczycielami bo nastolatki są wciągane w różne ruchy, mają problemy przez wdepnięcia w pewne rzeczy to sie o sejm otarło.

Jak ludzie podchodzą do księży? Gdzie ich autorytet? Teczki zrobione przez ludzi którzy niejednokrotnie sami byli jakoś dotknięci przez złego są świętością. Autorytet świętych teczek. Super.
01-11-2006 09:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #677
 
Dadam jeszcze linka do atrykułu na którym bazowałem.

http://www.egzorcyzmy.katolik.pl//index....&Itemid=54

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
01-11-2006 12:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Anonymous
Unregistered

 
Post: #678
 
Cytat:"przetrzymywanie dziecka w trumnie, lub otwartym grobie gdzie znajdują się ludzkie ciała, zmuszanie do spożywania ekskrementów ludzkich i zwierzęcych."
To są praktyki przygłupów-sadystów a nie satanistów. Równie dobrze mogłbyś podciągnać nekrofilię pod satanizm. Ludzie po prostu mają różne "odpały" i szukają tylko ideologii, z której rzekomo wynikają ich praktyki.
02-11-2006 09:38
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #679
 
kempes napisał(a):Ludzie po prostu mają różne "odpały" i szukają tylko ideologii, z której rzekomo wynikają ich praktyki.
Dla Ciebie zacny Kempesie to odpały. Dla mnie zaś, jako chrześcijanina to nic innego, jak przejaw działania szatana, który wykorzystuje słabych psychicznie i emocjonalnie ludzi wraz z ich słabościami.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
02-11-2006 09:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #680
 
kempes napisał(a):Cytat:
"przetrzymywanie dziecka w trumnie, lub otwartym grobie gdzie znajdują się ludzkie ciała, zmuszanie do spożywania ekskrementów ludzkich i zwierzęcych."

To są praktyki przygłupów-sadystów a nie satanistów. Równie dobrze mogłbyś podciągnać nekrofilię pod satanizm. Ludzie po prostu mają różne "odpały" i szukają tylko ideologii, z której rzekomo wynikają ich praktyki.


Sorry ale tak sie znasz na sataniźmie jak mechanik na grze na wiolonczeli. Taka prawda.

To są praktyki satanistyczne, i nie wiem jak mam Ci to uzasadnić, bo to że liczba 5 to liczba 5 fo takt oczywisty, jak widać dla niektórych nie.


Spoko rozumiem że nie muszą mieć charaktetu rytualnego, związanego a jakimiś kultami, zgadzam sie całkowicie, nie każdy kto morduje robi to na czarnej mszy, też sie zgadzam, ale rozpatrujemy przypadki kiedy zjawisko takowe ma związek z kultem szatana, a takie niestety SĄ!

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
02-11-2006 10:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #681
 
Scott napisał(a):Sorry ale tak sie znasz na sataniźmie jak mechanik na grze na wiolonczeli. Taka prawda.
:roll2: Świetne określenie.
Natomiast co do meritum: szatanowi chodzi o to, by inni "zlewali" na to, co się dzieje w świecie, i by nawet nikomu przez myśl nie przyszło, iż on działa i zbiera żniwo

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
02-11-2006 10:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Anonymous
Unregistered

 
Post: #682
 
Ok, widze, ze Wy chlopaki jestescie lokalnymi specami od satanizmu. Moge sie zalozyc, ze znaczna czesc ludzi, ktorzy dopuszczaja sie "dziwnych zachowan" na cmentarzach, itp. dziala jako zwykli przestepcy czy chuligani. Pozniej media dorabiaja do tego historie. Bo przeciez wiadomo, ze jezeli dewastacja cmentarza, to tylko satanisci.
Natomiat Marku nie przekracaj piszac o zlewaniu, bo walka z przestepczoscia to oczywista koniecznosc. Natomiast obsesyjne dopatrywanie sie oddawania czci szatanowi juz Wasza osobista sprawa.
02-11-2006 11:42
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #683
 
kempes napisał(a):Natomiast obsesyjne dopatrywanie sie oddawania czci szatanowi juz Wasza osobista sprawa.
Tak. Cosa nostra. Kempes, wiem, że nie wszystko złoto co się świeci, ale wiem też, że żaden szanujący sie huligan nie bedzie robił zadymy na cmentarzach. szatan daje poczucie odwagi pajacom, którzy grasują i grandzą na nekropoliach, po to, by ich umocnic w przekonaniu, ze sa wielcy. a potem, to juz tylko krok do kultu ksiecia tego swiata

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
02-11-2006 12:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Anonymous
Unregistered

 
Post: #684
 
Tak, kazdy chuligan ma skomplikowany system wartosci. Mozna pobic przypadkowego czlowieka majac przewage 10:1, ale nie mozna poprzewracac krzyzy na cmentarzu. To teoria niemozliwie wrecz absurdalna. Odwagi natomiast dodaje chuliganom tanie wino lub piwo. Mozna isc dalej tym tropem, bo alkohol -> spirytus -> duch... Skad juz jestesmy tylko o krok od szatana. Wystarczy tylko odrobina checi; jak wiadomo poza tym (co Ks. Marek ostatnio mi przypomnial w innym temacie) - checiami wybrukowane jest pieklo, wiec - jakby nie patrzec - gdzie nie spojrzec, tam jest szatan.
02-11-2006 12:33
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #685
 
kempes napisał(a):Mozna isc dalej tym tropem, bo alkohol -> spirytus -> duch... Skad juz jestesmy tylko o krok od szatana.
tak? ale jaja, dobre. =D> :hahaha:

Pisz za siebie, w ten sposób- Ja jestem o krok od szatana w swoim rozumowaniu. I będzie git. Uśmiech

kempes napisał(a):gdzie nie spojrzec, tam jest szatan.
aha, w sacrum też? Nie uogólniaj, a nawet jak chcesz to przemyśl czasami- watro, naprawdę. Uśmiech

kempes napisał(a):ale nie mozna poprzewracac krzyzy na cmentarzu. To teoria niemożliwie wrecz absurdalna.
Awersja do sacrum nie jest rzeczą normalną/naturalną. Tyle odnośnie tego.

Można/nie można, nie o to chodzi, wszystko można, tylko że pewne rzeczy mają konsekwencje.


kempes napisał(a):Moge sie zalozyc, ze znaczna czesc ludzi, ktorzy dopuszczaja sie "dziwnych zachowan" na cmentarzach, itp. dziala jako zwykli przestepcy czy chuligani. Pozniej media dorabiaja do tego historie. Bo przeciez wiadomo, ze jezeli dewastacja cmentarza, to tylko satanisci.
to tylko Twoje przypuszczenie, nic więcej.

kempes napisał(a):Natomiast obsesyjne dopatrywanie się oddawania czci szatanowi juz Wasza osobista sprawa.
Nikt się obsesyjnie nie dopatruje tylko dzieją sie pewne rzeczy które po obiektywnym zbadaniu dają oczywiste wnioski, i co do tego zgodni są wszyscy ludzie którzy jakoś je badali, mieli styczność z tym zjawiskiem.

Sorry, ale Twoje argumenty "nie" bo "nie"..nie są zbyt dobre.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
02-11-2006 13:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #686
 
Scott napisał(a):Awersja do sacrum nie jest rzeczą normalną/naturalną.
Dokładnie. Po prostu nie rozumiem jak można przyjśc na cmentarz i zdewastowić czyjiś grób! Naprawdę trzeba być nienormalnym, żeby iść to zrobić dla zabawy. Zero szacunku do zmarłego. ZERO. I zero rozumu.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
02-11-2006 14:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Anonymous
Unregistered

 
Post: #687
 
Cytat:Awersja do sacrum nie jest rzeczą normalną/naturalną. Tyle odnośnie tego.
O co Ci chodzi w zwiazku z tym?

Cytat:to tylko Twoje przypuszczenie, nic więcej.
Jasne, a Ty znasz intencje kazdego czlowieka i motywy jego dzialania. Ty nie przypuszczasz, Ty wiesz...

Cytat:Sorry, ale Twoje argumenty "nie" bo "nie"..nie są zbyt dobre.
Twoj argument "tak" bo "tak" uwazasz za lepszy??
Cytat:To są praktyki satanistyczne, i nie wiem jak mam Ci to uzasadnić
To male przypomnienie Twoich dowodow.
02-11-2006 14:32
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #688
 
kempes napisał(a):wiec - jakby nie patrzec - gdzie nie spojrzec, tam jest szatan.
Zgadza się Kempesie. On czyha na ciebie i na mnie i na każdego. nawet w zaciszu świątyń. A kto się da zwieść, ten wpada w kanał po prostu. Również w kanał ateizmu niekiedy

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
02-11-2006 16:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Anonymous
Unregistered

 
Post: #689
 
Niektorych moze i tak zwiodl, kto wie. Na szczescie nie mnie.
Po raz kolejny powroce do zagadnienia (poruszalem je w innych tematach), ktore nie daje mi spokoju - skad bierze sie przekonanie, ze wszelkie niegatywne zachowania maja swoje zrodlo w podszeptach szatana? Czy czlowiek sam nie moze wymyslic niczego zlego?
02-11-2006 16:34
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #690
 
kempes napisał(a):Czy czlowiek sam nie moze wymyslic niczego zlego?
To jest źle postawione pytanie.
Należy zapytać dlaczego człowiek sam nie potrafi wymyślec niczego dobrego.
W odpowiedzi zaś należy odwołac się do gzrechu pierworodnego, który odpowiada na pytanie: czemu człowiek dopuszcza się zła?
kempes napisał(a):Na szczescie nie mnie.
A skąd ta pewność? Czy uważasz, że jak nie wierzysz w istnienie i działanie szatana, to problem cię nie dotyka, czy wręcz omija?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
02-11-2006 21:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów