Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Satanizm - czym jest ?
Autor Wiadomość
Gonzo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,042
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #61
 
Na poczatku chce powiesziec ze zgadzam sie z Rafikiem
naamah napisał(a):czytam to te posty i jestem zawiedziona jak dalece ludzie są zaslepieni czymś co sie nazywa miłością bożą!
(...)
ŚMIECH NA SALI!
JESTESCIE ŻAŁOŚNI

No to mi wytlumacz jesli my wierzymy w Boga to dlaczego to jest zalosne, a jesli Ty wierzysz w szatana to juz nie jest :>??

Lekki paradoks sie tworzy, z ktorego nie da sie wyjsc #-o
05-03-2005 02:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #62
 
Rafik, źle zrozumiałeś Naamah!!
Bo nie ma nieba i piekła a ni boga. Ale Naamah chodziło o nawiązanie do poprzednich postów, gdzie ludzie pisali, że szatan odwrócił się do boga tyłkiem. Ironia po prostu!!
Nawiązanie do czegoś, czego nie ma, ale w oczach innych jest. Naamah nie musi wierzyć w boga, żeby napisać coś takiego.
Czy nikt z was nigdy nie powiedział czegoś w stylu, np.: "Ciebie chyba UFO porwało i Ci poprzewracało w głowie" ?? Sorki za głupi przykład ale zmęczona jestem i nic innego mi nie przychodzi do głowy Oczko I mówiąc coś podobnego, też zaprzeczycie sami sobie, bo sądzę, że większość z was nie wierzy w UFO.
A!. I jeszcze Rafik co do Twojego cytatu. Naamah pisząc, że co do tego iż Szatan jest stworzeniem boskim też nawiązuje do poprzedniego posta. Nie wiem czyjego Oczko
To tyle.
P.S. Naamah Siostrzyczko czekam aż napiszesz cosik o filozofii satanistycznejUśmiech :*

[ Dodano: Sob 05 Mar, 2005 ]
Gonzo, żałosne nie jest to, że wierzysz w boga tylko, to, że wierzysz w coś, czego nie ma.

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
05-03-2005 02:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Rafik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 115
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #63
 
Harpoon, ja się nie myle, :!: to twoja koleżanka popełnia błedy merytoryczne i nie wyjaśnia spraw do końca, wali slogany i nie podaje przykładów :!:

Skoro Boga nie ma to skąd jest Szatan - jego Stwórca :?: Bo pisałaś że lubisz satanizm - który nie zaprzeczysz, że pobudza wiare w istnienie szatana :?: :roll:

Nie rozumiem :?: Czy stworzenie może istnieć szybciej niż Stwórca :?:
_________
Gepardzik wyjaśnił reszte ...........

DOBRZE CZY?CIE TYM KTÓRZY WAS NIENAWIDZ? (?k. 6,27)
05-03-2005 02:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #64
 
Rafiku, przykłady to ona poda!!
Jutro, bo dzisiaj spać poszła, A i jeszcze jedna osoba wam też coś napisze, tylko to nie wiem kiedyJęzyk

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
05-03-2005 02:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #65
 
Gepardzik właśnie nie zauważyłam i dlatego żadnego komentarza.
Zresztą czytaj uważniej, bo ja cały czas odnosiłam się do postu Naamah.

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
05-03-2005 02:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #66
 
naamah napisał(a):czytam to te posty i jestem zawiedziona jak dalece ludzie są zaslepieni czymś co sie nazywa miłością bożą! offca jestes owca! ślepa owca w stadzie którą bóg batem popędza by nie odstawała od reszty. ciekawi mnie fakt jak można kochać kogoś lub coś czego nie ma , co nie jest namacalne.i jak wierzyć w takie bajki jak niebo czy piekło.ludzie czas zejsc na ziemie ! katolicy nazywają siebie katolikami a czesto nie mają pojęcia o korzeniach tej "religii" i który katol nie grzeszy(?)!
Jestem wolnym czlowiekiem i liczy sie dla mnie zycie .chce z niego korzystac i robic to na co mam ochote!byc wolna duchowo i umysłowo. ktos napisal ze kazdemu sie przed bogiem kolana uginaja , co ty brałes koles? chce to samo...ŚMIECH NA SALI!
JESTESCIE ŻAŁOŚNI
a co do tego ze SZATAN jest stworzeniem boskim ...heh miał racje ze sie na niego wypiął tyłkiem! CHWAŁA SZATANOWI!
KAZDY MA PRAWO DO WŁASNYCH REFLEKSJI I POGLĄDÓW HARPOON PAMIĘTAJ O TYM! JESTEM Z TOBĄ!

Ciekawi mnie to jak mógłbym nie kochac Tego, który mi pozwala siebie tak namacalnie poznac. Który mi nie jest tak odległy a przeciwnie bardzo bliski, z którym mam relacje jak z mało kim, który pozwala mi się spożywać i który chce życwe mnie.
Masz ogromną rację, że katolicy się nazywają katolikami a nie wiedzą o korzeniach katolicyzmu, i masz racje mowiac, że który katolik nie ma grzechu. Bo nie tam takiego. Kazdy jest grzeszny. Więc tu musze Ci przyznac rację.
Ja też jestem wolnym czlowiekiem, dlatego jestm przy Bogu. Bo nikt nie daje mi tak wielkiej wolności jak On. Nie potrafie sie czuc wolny, kiedy brakuje mi Jego. Dla mnie tez liczy sie żcycie. Jest to niesamowite budzic się i ciesząc tym, że ja jyzje, ze moge isc do szkoly dostac kolejną banie z polaka Oczko heheh

Zachęciam do przeczytania świadectw osob. Sa ona na stronie a takze na Forum. zagladnik i tu i to bo sa róznie Oczko
05-03-2005 09:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
marysia Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 41
Dołączył: Feb 2005
Reputacja: 0
Post: #67
 
ech...nie chce mi sie cytowac, wierzez, ze wszyscy beda wiedzieli o co chodzi...

nie ma piekla, owszem, nie ma takowego fizycznego miejsca...pieklo to bol i tesknota po stracie milosci bozej....sa to meki straszliwe poniewaz mamy swiadomosc przy tym co stracilismy....odwrotnie niebo...czy nie jest pieknie miec perspektywy wiecznego szczescia i milosci..tak ogromnej, ze czlowiek, biedne stworzenie, cuje sie wypelniony po brzegi...
to jest niebo i pieklo....
a satanizm wg mnie to swiadome odwracanie sie i rezygnacja z milosci....czczenie szatana a raczej tego co on uczynil...
takie moje rozumowanie....moze zbyt proste i niewyrafinowane ale taka prosta wlasnie jestem Oczko
05-03-2005 10:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #68
 
MARYSIA
odniose się tylko do koncowki twojego posta.
To o czeczniu Szatana. Powiem Ci tak, że jako tako satanizm to nie jest czeczenie samego Szatana jako osobnej osoby, tak jak to jest u katolików. Ale tu naprawdę dużó trzebaby byłóo pisać. Kiedyś może to zrobię.

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
05-03-2005 15:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #69
 
naamah napisał(a):czytam to te posty i jestem zawiedziona jak dalece ludzie są zaslepieni czymś co sie nazywa miłością bożą! offca jestes owca! ślepa owca w stadzie którą bóg batem popędza by nie odstawała od reszty. ciekawi mnie fakt jak można kochać kogoś lub coś czego nie ma , co nie jest namacalne.i jak wierzyć w takie bajki jak niebo czy piekło.ludzie czas zejsc na ziemie ! katolicy nazywają siebie katolikami a czesto nie mają pojęcia o korzeniach tej "religii" i który katol nie grzeszy(?)!
Jestem wolnym czlowiekiem i liczy sie dla mnie zycie .chce z niego korzystac i robic to na co mam ochote!byc wolna duchowo i umysłowo. ktos napisal ze kazdemu sie przed bogiem kolana uginaja , co ty brałes koles? chce to samo...ŚMIECH NA SALI!
JESTESCIE ŻAŁOŚNI
a co do tego ze SZATAN jest stworzeniem boskim ...heh miał racje ze sie na niego wypiął tyłkiem! CHWAŁA SZATANOWI!
KAZDY MA PRAWO DO WŁASNYCH REFLEKSJI I POGLĄDÓW HARPOON PAMIĘTAJ O TYM! JESTEM Z TOBĄ!

1. Nie obrażaj innych, szczególnie chodzi mi o Offcę!!!!

2. O tej swojej chęci życia spoko :wink: ale powiedź taką teorię osobię niepełnosprawnej, przykutej do łóżka, której życie może tylko wyglądać często szaro! Powiedź to setkom tysięcy dzieci umierającym z głodu?! Powiedz to innym, którzy nie mają żadnych perspektyw na normalne życie! Właśnie poleganie tylko na tym życiu to wielkie ryzyko :roll:

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
05-03-2005 17:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Oskar Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 61
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #70
 
Harpoon, nie chcialam tego pisac, ale niestety nie moge tego spokojnie czytac. Jedyne co jesy zalosne na tym forum, to wlasnie twoje posty. Moglam to znosic, bo myslalam ze rzeczywiscie jestes osoba poszukujaca, ale nie, jestes jak taka choragiewka na wietrze. Jak rozmawiasz z ludzmi na forum to piszesz, ze w sumie to wierzysz w Boga, boisz sie Go, ale wystarczy ze sprowadzisz na forum jakies swoje kolezaneczki, ktore ostentacyjnie nazywasz siostrami, a juz twierdzisz ze Boga nie ma :shock: Po prostu nie ogarniam tego. Doprawdy zalosne.

Wiem komu zaufa?am.
05-03-2005 20:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #71
 
Oskar... Może ja się źle wyraziłam pisząc posty, ale ja wierzę w Boga i się go boję.
Nie napisałam, że nie wierzę. Tak samo jak jest Szatan, jest i Bóg (wielką literą pisaneOczko )
Ja tylko komentowałam post Naamah (Siostra - bo kochoam ją jak siostrę).
I potrzebowałam kogoś, kto by potwierdził to, co napisałam o satanizmie, bo mi to nikt nie wierzy i tylko mnie jada.

[ Dodano: Sob 05 Mar, 2005 ]
Jeszce raz powtarzam, że ja wierzę w BOGA!!

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
05-03-2005 22:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #72
 
O rany, ale się porobiło! Wystarczy, że mnie jeden dzień nie było Język
Co do wypowiedzi szacownej naamah, to skomentuję go tak: Szczęśliwy Szczęśliwy Szczęśliwy Szczęśliwy Szczęśliwy Szczęśliwy Szczęśliwy
Co za bzdury! Dziecko, szkoda mi Ciebie. Ciesz się, że i po takich bluzgach Bóg Cię kocha...

Harpoon... przeraża mnie Twoja dziwna dwubiegunowość :roll: Teraz będziesz "twarda" bo jest ktoś, kto Cię "w końcu" popiera. To się zacznie... :roll:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
05-03-2005 23:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #73
 
Offca... Ja twarda...??
a co Ty mówisz Oczko Będę teraz po prostu śmielsza
Uśmiech
I nie będę ukrywać co naprawdę myśle Uśmiech

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
05-03-2005 23:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #74
 
No właśnie. Dziwne, ze wcześniej taka śmiała nie byłaś. Przy kimś kto Cię poprze potrafisz otworzyć buzię i być odważniejsza. Gratuluję takiego zafajdanego heroizmu.
Fuj. :roll:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
05-03-2005 23:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #75
 
Oj Offca... Heh... przecież ja nadal piszę normalnie, tylko teraz mi jest lepiej, bo może Naamah ktoś uwierzy jak to jest z tym satanizmem i przestanie go mylić z pseudosatanizmem. Tak jak to ona powiedziała, że satanizm i pseudosatanizm, to tak jak dobro i zło - dwie odrębne rzeczy!!
I powiedz mi jeszcze co to heroizm, bo ja się nie znam na tych pojęciach

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
05-03-2005 23:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów