Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
The God Father - Ojciec Chrzestny
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #1
The God Father - Ojciec Chrzestny
Kapitalna obsada, takaż sama fabuła (w przestrzeni 3 części). Anatomia zbrodni, psychika grzesznika, niezła dawka historii - to wg mnie najlepsze atuty tego obrazu. To również powody, dla których warto go obejrzeć. Gorąco polecam

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
29-01-2007 22:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aristojos Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 187
Dołączył: Mar 2007
Reputacja: 0
Post: #2
 
Ojciec Chrzestny to najlepszy film o mafii i jeden z najlepszych filmów wszechczasów bez dwóh zdań. Fajna scena była w 3 częśći gdy Michael Corleone się spowiadał u przyszłego papieża, hehehe... Ale i tak jedynka z Brando była najlepsza.

[ Dodano: Sob 10 Mar, 2007 11:47 ]
P.S.
Corleone to mała mieścina na Sycylii z największą śmiertelnością na świecie Uśmiech
10-03-2007 12:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Reketier Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 166
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #3
Re: The God Father - Ojciec Chrzestny
Ks.Marek napisał(a):Kapitalna obsada, takaż sama fabuła (w przestrzeni 3 części). Anatomia zbrodni, psychika grzesznika, niezła dawka historii -
Mówi pan o tym kardynale i papiezu? hihi

Early one mornin' while makin' the rounds
I took a shot of cocaine and I shot my woman down!
Got up next mornin' and I grabbed that gun took a shot of cocaine and away I run!
10-07-2007 19:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Il Padrino będzie bodaj we środe najbliższa emitowany na TVN. Polecak gorąco tym, co jeszcze nie widzieli tej klasyki mafijnego kina :mrgreen:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
22-07-2007 07:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
Ja widziałam jakiś czas temu i byłam pod wrażeniem. Brando wymiata.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
22-07-2007 12:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
[Obrazek: 790001731.jpg]
Dziś, 20.55 TVN

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
25-07-2007 01:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Stahs Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 169
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #7
 
Ksiądz poleca mafijne kino, no nie mogę :mrgreen: Ale seria faktycznie kapitalna i choć może nie mająca stricte chrześcijańskiego przesłana to jednak cały ten koncept narodziny-upadek-próba odkupienia, mocno je przypomina.
05-02-2009 15:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
Czyli jednak ma to chrześcijańskie przesłanie, co nie?
Właśnie o to chodzi, że treść ,oże i nieco trudna, ale nie wszystkie filmy są dla wszystkich i nie wszyscy z każdego filmu takie same wnioski wynosić będa.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
05-02-2009 15:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
Piękny film - Michael Corleone i jego metamorfoza - od człowieka, który brzydzi się tym co robi jego rodzina - do bezwzględnego "capo".... Świetna muzyka i obsada - po prostu klasyka.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
05-02-2009 16:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów