Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Formacja wspólnotowa
Autor Wiadomość
Tomek ptak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #1
Formacja wspólnotowa
Każdemu z nas wiadomo że bardzo ważnym elementem nawrócenia oraz życia każdego chrześcijanina jest formacja zarówno duchowa jak i modlitewna. Jest nas na tym forum coraz więcej oraz pochodzimy z różnych wspólnot i miejscowości zatem zachęcam Was do podzielenia się jak wygląda formacja w Waszym życiu codziennym, w Wszaych wspólnotach czy nawet na poziomie diecezjalnym.

?WIECIE MOIM MIASTEM
POLPAK MO
IM ?YCIEM
JEZUS MOIM PANEM
04-03-2005 10:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Hmmm... no oczywiście rekolekcje! Ode mnie ze Wspólnoty sporo osób jeździ na różne weekendy formacyjne do naszego diecezjalnego Ośrodka Odnowy. Co i rusz są tam jakieś rekolekcje i chętnych nie brakuje (zwłaszcza w wakacje). Parę osób podjęło ostatnio rónież "Credo".
A ja idę dziś na Kurs Filipa :jupi: :jupi: :jupi: Okazało się, że jedna z parafii w Olsztynie co jakiś czas to organizuje :jupi:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
04-03-2005 15:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
ode mnie rowniez mozna jechac do osrodka rekolekcyjnego w Dobrym Miescie... na weekendy formacyjne i rekolekcje. poza tym co roku sa organizowane przes moja wspolnote rekolekcje REO w formie siedmiotygodniowych rekolekcji ze spotkaniem raz w tygodniu w nedziele...
poza tym raz lub 2 razy w roku wspolnota jezdzi do tego ostodka w DM na weekendy integracyjno-tematyczne Oczko
ja przeszlam
REO (7 tygodniowe)
UW (w DM)
weekend...

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
04-03-2005 21:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
Czy REO to inaczej Seminaria Nowego Życia w Duchu Świętym :?:
Jeśli tak to myślę, że to jest nawet bardziej potrzebne we wspólnotach niż kurs Filip.
Innym kursem uważam, że podstawowym jest kurs Modlitwy Animacji Charyzmatycznej. Polecem go tym, którzy majasz z modlitwa jakies problemy.
04-03-2005 21:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
Dydus... Rekolekcje Ewangelizacyjnej Odnowy zycia chrzescjanskiego... ja wiem tylko tyle na ten temat innej nazwy nie znam, ale moze to to samo Oczko

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
04-03-2005 22:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
Mniej więcej to podobne. Seminarium trwa tydzien, REO 7 tygodni. Sa pewne roznice, ale niewielkie.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
05-03-2005 00:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
Ofieczko... a mozesz mnie oswiecic (i innych przy okzaji tez) REO z tego co wiem, moze byc w formie 7 dniowej, albo 7 tygodniowej... czym to sie rózni, bo w osrodku w DM jest REO i maja wrpolnota też prowadzi REo... czy to nie jest to samo?

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
05-03-2005 00:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomek ptak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
REO i Seminarium Odnowy w Duchu Świętym to te same rekolekcje w naszej wspólnocie norganizujemy je obecnie pod nazwą Szkoły modlity ale przebieg nie różni się od Seminarium.

?WIECIE MOIM MIASTEM
POLPAK MO
IM ?YCIEM
JEZUS MOIM PANEM
05-03-2005 00:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #9
 
Tak Seminaria nie trwaja tydzien, tylko 7 tygodni. Jest to podzielone na etapy. Nie moze to trwac 7 dni bo na kazdy tydzien dostaje sie do czytania fragmenty PŚ nad którymi sie rozmyśla.
05-03-2005 09:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
hmmm.... ja przechodzilam 7 tygodniowe, wiec nie wiem jak wygladaja tygodniowe Oczko
poza tym w ubieglym roku nasz ks. Piotr zorganizowal dla nas cos w rodzaju "poglebionego" REO, nazywalo sie to Seminarium Wiary... tez trwalo to... chyba 7 tygodni Oczko

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
05-03-2005 13:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #11
 
REO wg mnie powinno trwać 10 tygodni. Szczególnie ostatnie tamty powinny być rozbite na odrębne: Kościół, Eucharystia, modlitwa łącznie z krótkim wprowadzeniem w rozeznanie duchowe. Jeszcze bym pozmieniał kilka kwestii /o tych zmianach to może byśmy se podyskutowali co???????/. Dodałbym np. formę ogłoszenia Jezusa Panem wpisaną w Eucharystię. Jeszcze bym pomyślał o przebóstwieniu. No nie zapomniał bym o Maryi. Ale spokojnie to nie żadne rewolucyjne zmiany :roll: Musiałbym wejść w konkrety. :wink:

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
05-03-2005 16:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomek ptak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #12
 
Grzegorzu tylko czy nie zaszybko na tekie propozycje juz podczas REO, przeiceż formacja we wspólnocie to nie tylko REO i Filip ale również codzienna praca formacyjna, która prowadzimy w naszych wspólnotach. W mojej wspólnocie obecnie położono wielki nacisk na Euchrystię i jest to obecnie główny element formacji we wspólnocie w obecnym roku.
Ale czekam z niecierpliwością na Twoje propozycje Uśmiech

?WIECIE MOIM MIASTEM
POLPAK MO
IM ?YCIEM
JEZUS MOIM PANEM
06-03-2005 22:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #13
 
no ja sie za bardzo na tym nie znam, bo nie mam jeszcze za soba calej formacji i nie bylam na szkole animatora Oczko ale wydaje mi sie ze na poczatek na REO to chodzi raczej o zapoczatkowanie prosesu... a potem przez formacje we wspolnoscie i weekendy formacyjne poglebiac to... ale tak mi sie tylko wydaje , bo jak pisalam nie znam sie na tym Oczko

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
06-03-2005 23:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #14
 
Tomek ptak napisał(a):Grzegorzu tylko czy nie zaszybko na tekie propozycje juz podczas REO, przeiceż formacja we wspólnocie to nie tylko REO i Filip ale również codzienna praca formacyjna, która prowadzimy w naszych wspólnotach. W mojej wspólnocie obecnie położono wielki nacisk na Euchrystię i jest to obecnie główny element formacji we wspólnocie w obecnym roku.
Ale czekam z niecierpliwością na Twoje propozycje Uśmiech

To o czym mówię dotyczy tzw kwestii kerygmatycznych czyli podstaw wiary! Eucharystia czy modlitwa to element każdego REO. Natomiast podstawy rozeznawania są nawet w podręczniku z Magdalenki do REO. U nas takie elementy jak Eucharystia, modlitwa, służba to jeden temat na koniec czyli 7 spotkanie. Powstaje z tego wg mnie jedem wielki mentlik i nic więcej. Chyba będzie więcej pożytku jak przez jeden tydzień osoby będą rozmyslały o Eucharystii!

Napisałem o tym szczególnie bo to ważna kwestia z uwagi na pewne niebezpieczne tendencję wystepujące w Odnowie. Mam na myśli rozłamy. Jednak nie ęde poruszał narazie tej kwestii bo to temat rzeka!

Natomiast co do przebóstwienia /może jestem monotematyczny :wink: / to nawet wśród nas nie ma większej wiedzy. A szkoda. To wcale nie jest temat trudny a pokazujący sedno naszej wiary. Chyba wchodząc w życie chrześcijańskie powinno się znać jego istotę?! Chociaż jasno naszkicowany cel naszej wiary! Streścić to można na podstawie jednego cytatu: 1 J 5, 20!

Co do konkretów to postaram je naszkicować. Wtedy podyskutujemy :wink:

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
07-03-2005 00:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomek ptak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #15
 
Zgodzę się z toboą że poruszanie wielu kwestii tj Eucharystia modlitwa i wstępne metody rozeznawania duchów w czasie jednej katechezy to dużo jak na jeden raz i są niezbędnymi elementami podczas REO (wszak św. Ignacy proponuje już te tematy podczas Fundamentu ĆD) jednak jest to też poważne zadanie dla animatorów i odpowiedzialnych za wspólnotę , aby nie pozostawić sprawy poruszonej może trochę zbyt pobieżnie ale formować nowo wstępujących do naszych grup. Nie możemy przeceiż liczyć, że każdy będzie szukał odpowiedzi na nurtujące go pytania na własną rękę.
Stąd też moja propozycja tego tematu, abyśmy podzielili się jak wygląda formacja w naszych wspólnotach taże na płaszczyźnie grup dzielenia.
Co do sprawy przebóstwienia rzeczywiście piękny temat szkoda że go troszkę zaniedbałem ale obiecuje nadrobić zaległości po powrocie z rekolekcji ignacjańskich (ehhh jeszcze tylko 4 dni Uśmiech )

?WIECIE MOIM MIASTEM
POLPAK MO
IM ?YCIEM
JEZUS MOIM PANEM
07-03-2005 22:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów