Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wspieranie Parady Równości grzechem?
Autor Wiadomość
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #16
 
Polonium napisał(a):Helmutt, a po co komu parada ateistów i agnostyków. Co mają promować ? Kłamstwo ? Przecież nie mają żadnych logicznych argumentów na poparcie ateizmu. Nikt im nie uwierzy.
Pokazać, że SĄ. Że przesadą jest mówienie o "95 % katolików w Polsce". Że jest ich dużo. I że nie wolno ich spychać na margines ani dyskryminować. No i.... że są takimi samymi ludźmi jak każdy a nie diabłami wcielonymi, przestępcami i świętokradcami... Ateistów jest mnóstwo a nieświadomych ateistów to już całe masy.
A co do argumentów, to..... lepiej mnie nie prowokuj do dyskusji Oczko Ateizm nie jest kłamstwem. Przynajmniej nie zawiera w sobie tyle przeinaczeń i przekłamań jak religie i nie ciągnie się za nim krwawy ślad.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
24-04-2008 12:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
RE:Helmutt:
Cytat:Ateizm nie jest kłamstwem. Przynajmniej nie zawiera w sobie tyle przeinaczeń i przekłamań jak religie i nie ciągnie się za nim krwawy ślad.

Błąd. Ateizm też pociągnął za sobą ofiary. Reżim komunistyczny był reżimem ateistycznym walczącym z każdą religią i z Kościołem. Jest krwawy ślad ? Jest. Ateizm też ma wiele mrocznych stron ponieważ człowiek jest już z natury niedoskonały. Zarówno wierzący jak i ateista podlegają pokusom szatańskim. Zarówno wierzący jak i ateista mogą czynić dobro.
24-04-2008 12:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #18
 
Polonium napisał(a):Mogę podać wiele dowodów, w tym cudowne uzdrowienia potwierdzone przez renomowanych lekarzy.
to nie jest dowód. równie dobrze można powiedzieć, że nie poznano do końca człowieka. wszystko co nie jest poznane i działa w niektórych przypadkach inaczej niż się spodziewano trzebaby nazwać dowodem na istnienie Boga.
24-04-2008 13:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
Polonium napisał(a):RE:Helmutt:
Cytat:Ateizm nie jest kłamstwem. Przynajmniej nie zawiera w sobie tyle przeinaczeń i przekłamań jak religie i nie ciągnie się za nim krwawy ślad.

Błąd. Ateizm też pociągnął za sobą ofiary. Reżim komunistyczny był reżimem ateistycznym walczącym z każdą religią i z Kościołem. Jest krwawy ślad ? Jest. Ateizm też ma wiele mrocznych stron ponieważ człowiek jest już z natury niedoskonały. Zarówno wierzący jak i ateista podlegają pokusom szatańskim. Zarówno wierzący jak i ateista mogą czynić dobro.
Wiedziałem, że to napiszesz Uśmiech Ale to błędny wniosek.
Komizmu nie należy łączyć z ateizmem. Ateizm nie jest i nie był ideologią. To, że ktoś zwalcza Kościół nie staje się automatycznie ateistą. Powiem więcej - komunizm był RELIGIĄ. Dlaczego - domyśl się.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
24-04-2008 13:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #20
 
Religia - w uproszczeniu to wiara+kult....więc komunizm niezbyt przystaje do miana religii.
W Polsce nie ma znów jakichś ewidentnych elementów dyskryminacji ateistów...zachowania różnej maści fanatyków to nie dyskryminacja.
Nie ma parady ateistów, agnostyków, buddystów, katolików, muzułmanów....bo nie ma takiej potrzeby....parady niczego nie zmienają.
Geje mają prawo sporządzania testamentów - więc nie ma problemu dziedziczenia.
24-04-2008 14:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #21
 
alus napisał(a):Religia - w uproszczeniu to wiara+kult....więc komunizm niezbyt przystaje do miana religii.
Wiara (często fanatyczna) w doktryny partii rządzącej i jej ideologów oraz kult przywódców narodu, a także przeświadczenie o ich nieomylności. Poza tym wszelkie święta państwowe mające w komuniźmie cechy misteriów religijnych. Poczytajcie sobie o Korei Północnej, tam to już dawno osiągnęło wszelkie cechy religii i to bardziej fanatycznej niż radykalny islam.

Cytat:W Polsce nie ma znów jakichś ewidentnych elementów dyskryminacji ateistów...zachowania różnej maści fanatyków to nie dyskryminacja.
Nie ma parady ateistów, agnostyków, buddystów, katolików, muzułmanów....bo nie ma takiej potrzeby.
Potrzebne są takie parady choćby po to aby pokazać, że tacy ateiści po prostu SĄ i są normalni - zauważyłem, że zwykła rozmowa o ateiźmie np w TV jest rzadkością, a jesli już temat na to zejdzie to wszyscy się czerwienią i jąkają jak panienki, które "chcą ale się boją" (nie wyobrażam sobie takiej sensownej i bezstronnej dyskusji np u Pospieszalskiego).
A dyskryminacja owszem jest. Szczególnie ze strony katolików, którzy wszelkie zło tego świata zganiają na ateistów.

[ Dodano: Czw 24 Kwi, 2008 14:21 ]
alus napisał(a):Geje mają prawo sporządzania testamentów - więc nie ma problemu dziedziczenia.
Ale chodzi o takie sprawy gdy np testamentu nie ma. Poza tym - np. zeznawanie w sądzie itp sprawy.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
24-04-2008 14:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #22
 
Wyznawcy innych religii dopatrują się zła tego świata w katolikach...problem stary jak świat.
Jeśli się jąkają i czerwienią to niestety, nie przykład dyskryminacji, ale objaw braku odwagi cywilnej...kazdy z nas odpowiada za swoje wybory...."Za wszystko przyjdzie kiedyś nam zapłacić".
Chrześcijanin nie powinien dyskryminować człowieka pozbawionego wiary...wszak uznajemy, że wiara jest łaską:
- "Żadnym człowiekiem nie należy pogardzać za to, w co wierzy.
Twoja wiara nie zależy bowiem od ciebie samego" (Elias Canetti).
Powyższa maksyma działa w obie strony - argumentacja ateistów, że wierzący bezmyślnie, bezkrytycznie przyjmuja podane "na tacy" dogmaty też mozna traktować w kategoriach dyskryminacji.
Szczerze mówiąc powody do manifestowania mają z tych wszystkich wymienionych grup, osoby chore, kalekie - aby zaznaczyć niedostateczne dostrzeganie problemów z którymi się borykają - podjazdy, sprzęt, dostęp do refundowanych leków, zabiegów lekarskich.
Gdy brakuje testamentu w małżeństwa heteroseksualnych przejęcie schedy po zmarłym bardzi często dzieli rodzinę na lata.
"Przezorny zawsze ubezpieczony"...zatem "on" czy "ona" lub "one" muszą zabezpieczyć współpartnera wcześniej.
Należy upominać się o prawidłowe ustawodastwo w dziedzinie dyskryminacji na tle rasowym...sądy nie mogą orzekać, uznawać za zjawisko normalne i naturalne "salut rzymski" nad grobem powstańców, którzy oddali życie za Polske Smutny
24-04-2008 14:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #23
 
alus napisał(a):Należy upominać się o prawidłowe ustawodastwo w dziedzinie dyskryminacji na tle rasowym...sądy nie mogą orzekać, uznawać za zjawisko normalne i naturalne "salut rzymski" nad grobem powstańców, którzy oddali życie za Polske Smutny
No tak "salut rzymski"... Ten ostatni proces był precedensowy, teraz każda łajza z łysym łbem może sobie "hajlować" do woli i jeszcze go pochwalą za propagowanie "kultury rzymskiej". Tylko gdyby taki narodowy jełopek urodził się te 100 lat wczesniej to ciekawe jakzachowałby się w obliczu II wojny światowej.
Swoją drogą z zadziwiającą opieszałością organa ścigania i sądownictwo biorą się za problem dyskryminacji rasowej.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
24-04-2008 14:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #24
 
A może by tak koniec offtopu :?: :!: :patrzy: :offtopic:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
24-04-2008 17:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #25
 
O.K. Zróbmy zatem kontr-paradę. Zacznijmy promować tradycyjne małżeństwo i normalną rodzinę. Mówmy bez trwogi wszelkiej swobodzie obyczajów stanowcze "NIE". Niech wspiera nas silna wiara, a nasza manifestacja niech ma pokojowy charakter. Chrześcijańskich wartości nie da się tak łatwo zagłuszyć. Udowodnijmy to po raz kolejny. To nasza Europa i jesteśmy za nią odpowiedzialni. "Chowanie głowy w piasek" wobec świata to dezercja.

I na poważnie się zastanówmy, co jest potężniejsze ? Dobro czy zło ? Skoro dobro, to dlaczego boimy się zła,które jest tak naprawdę słabe. Imperium Złego ma fundament na piasku, Dobro buduje na skale.

Proponuję dialog. My przedstawimy nasze stanowisko - katolickie, zgodne z Biblią i Nauką Kościoła. Uczestnicy parady przedstawią swoje stanowisko. Potem zobaczymy, kto ma racje. Zobaczymy wtedy, czyje argumenty stracą na sile, a czyje przetrwają i czyje będą logiczne.
Weźmy się za taką dyskusję zatem, ale w realu, nie wirtualnie.
24-04-2008 17:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #26
 
a czym są procesje katolickie jak nie manifestacją wiary i wszystkiego, co za tym idzie?
24-04-2008 19:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #27
 
PS napisał(a):a czym są procesje katolickie jak nie manifestacją wiary i wszystkiego, co za tym idzie?
Ale napewno nie sa przyczyna zgorszenia i poplątania w człowieku a najbardziej w dziecku pewnych kwestii.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
24-04-2008 19:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #28
 
odniosłem się do postu Poloniuma, który zechciał robić paradę. no to mu napisałem, że są już, więc nie rozumiem do czego to napisałaś.
24-04-2008 19:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #29
 
PS napisał(a):więc nie rozumiem do czego to napisałaś.
8-[ do twej wypowiedzi. nie podałeś adresata swej wypowiedzi.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
24-04-2008 19:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #30
 
Polonium napisał(a):O.K. Zróbmy zatem kontr-paradę. Zacznijmy promować tradycyjne małżeństwo i normalną rodzinę. Mówmy bez trwogi wszelkiej swobodzie obyczajów stanowcze "NIE". Niech wspiera nas silna wiara, a nasza manifestacja niech ma pokojowy charakter. Chrześcijańskich wartości nie da się tak łatwo zagłuszyć. Udowodnijmy to po raz kolejny.
Była już taka parada. MW ją zorganizowała jako odpowiedź na "Paradę Równości". Niestety, jako, że MW systematycznie do takich akcji bierze swoich najmniej "reprezentacyjnych" członków to przypominało raczej pochód pseudokibiców , a obserwujący to ludzie raczej się tych łysych panów bali niż czuli do nich sympatię.

Cytat:I na poważnie się zastanówmy, co jest potężniejsze ? Dobro czy zło ? Skoro dobro, to dlaczego boimy się zła,które jest tak naprawdę słabe. Imperium Złego ma fundament na piasku, Dobro buduje na skale.
Czym jest dobro, czym jest zło? Jeśli dobro ma być tym wszytskim co proponuje chrześcijaństwo a zło to wszystko poza - to chyba coś jest nie w porządku.

Cytat:Proponuję dialog. My przedstawimy nasze stanowisko - katolickie, zgodne z Biblią i Nauką Kościoła. Uczestnicy parady przedstawią swoje stanowisko. Potem zobaczymy, kto ma racje. Zobaczymy wtedy, czyje argumenty stracą na sile, a czyje przetrwają i czyje będą logiczne.
Taki dialog nie ma sensu. Będzie przebiegał bardzo burzliwie i zamieni się w pyskówkę.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
25-04-2008 05:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów