Ankieta: Na tronie kicz-ziomal powinien/nna usiąść:
Kombi2
Doda
Gosia Andrzejewicz
Feel
Stachursky
Piasek
Rubik (mój faworyt, głosy na niego mnożone są razy 3)
Zagrobelny
Bajm
Górniak
Pink Floyd
jakiś inny
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najbardziej kiczowata polska muzyka
Autor Wiadomość
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #1
Najbardziej kiczowata polska muzyka
Polska ma też swoją wylęgarnię talętuf. Ich twórczość daje nam siłę do życia i pozwala przebrnąć przez trudne chwile; ich teksty wyciskają z nas łzy.
Jeśli się zgadzasz z powyższym, nie bierz udziału w ankiecie.
25-04-2008 00:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #2
 
Oddałem głos na Gosię Andrzejczuk - największa chyba porażka polskiej muzyki, choć całej reszcie też nic nie brakuje - tylko co tam robi Pink Floyd??? ani to kicz ani to polskie. Popraw NATYCHMIAST.

Zapomniałes też o kilku ważnych "gigantach polskiej sceny" - Ich Troje, Blog27, Mandarynna, Brodka, Carpe Diem, Ala Janosz... - musisz to koniecznie dodać.

W ogóle jakieś 90% obecnej polskiej muzyki to kicz totalny. Do standardowych zachowań weszło śpiewanie z playbacku na koncertach (kiedyś nie do pomyślenia), podsycane skandale medialne czy pojawianie się tych "gwiazdeczek" wszędzie gdzie się tylko da celem promocji własnej osoby a nie swojej muzyki.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
25-04-2008 06:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #3
 
siet! na tym forum przeciez nie mozna edytowac postow po 20 minutach...
wiedzialem, ze o kims zapomnę, a Pink Floyd to sie rozumie - taka mini prowokacja
25-04-2008 10:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Ja to za kiczowate uznaje Dode.... wstyd i hańba dla narodu :/
szkoda, ze tylko jeden głos mozna oddać.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
25-04-2008 10:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #5
 
tron mały.
w sumie to wydaje się, na pierwszy rzut oka, dziwne, że z jednej strony krytykuje się te gwiazdy po całej długości typu doda, frytka, a z drugiej strony te same krytykanckie media ciagle nie dają nam o nich zapomnieć. To pewnie jakis marketing, ale ja za głupi na to jestem
25-04-2008 10:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Puszczane jest to co ludzie lubią, tzw. większośc... itd.
Czytałam krytykę Feel, a przeciez ciągle leci w radiu.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
25-04-2008 10:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
PS napisał(a):tron mały.
w sumie to wydaje się, na pierwszy rzut oka, dziwne, że z jednej strony krytykuje się te gwiazdy po całej długości typu doda, frytka, a z drugiej strony te same krytykanckie media ciagle nie dają nam o nich zapomnieć. To pewnie jakis marketing, ale ja za głupi na to jestem
A czym ta cała "Frytka" zasłynęła?
Doda - ok, ona nagrała te parę płyt, jakoś tam zapracowała na sławę, jeśli chodzi o pokazanie talentu muzycznego (jej "pozamuzyczne" działania to osobna sprawa).
A Frykowska tylko tyle, że - z przeproszeniem - kopulowała w wannie z jakimś fircykiem przed kamerami - i juz "gwiazda".
Media jednak strzelają sobie "gola" - wszelkie te podobne do siebie programy z tańczącymi, fikającymi, śpiewającymi osobami które są aktualnie "na topie" już się ludziom przejadają z wolna - siódma edycja "Tańca z gwiazdami" (programu typu "rozbijacz związków") - kto normalny to będzie oglądał?
Kiedyś na sukces trzeba było ciężko zapracować - dziś wystarczy mieć sławnych rodziców, sławnego kochanka/kochankę, pierdnąć publicznie na wizji (lub zrobić coś równie odkrywczego), robić transmisje TV ze swojej sypialni lub po prostu mieć PLECY w wytwórniach/stacjach TV.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
25-04-2008 11:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #8
 
Ja bym tam dodała Brodkę, Mandarynę.

Oddałam głos na Dodę. gdyby można było oddać dwa głosy to jeszcze byłby Rubik.
25-04-2008 12:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Aga napisała:
Cytat:gdyby można było oddać dwa głosy to jeszcze byłby Rubik.

Protestuję. Nie mieszajmy Piotra Rubika z Dodą i Mandaryną. Utwory Piotra Rubika są naprawdę sztuką. Tylko,że my nie tworzymy tych utworów, więc nie wiemy, jak wiele pracy trzeba w takie oratoria włożyć. Najpierw ułóżmy takie oratorium sami, a potem się wypowiadajmy. O.K. ?

Co zaś do kiczu, to nie lubię "Ich Troje", Mandaryny, Dody i nie lubię gdy fałszowane są melodie kolęd. Kolędy też powinny brzmieć oryginalnie, a nie być melodycznie przekształcane przez część współczesnych artystów.
25-04-2008 15:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #10
 
Sory, ale ja tylko wypowiadam swoje zdanie. Nie lubię Rubika i dla mnie to kicz z wyższej półki, ale jednak kicz, choć zgodzę się, że ludzie musieli się napracować. Tak samo jak Doda i inni. Osobiście wcale nie twierdzę, że umiałabym lepiej to zrobić. Przecież nie jestem muzykiem. Ale to nie znaczy, że nie mogę się na ten temat wypowiadać.
Odwracając pytanie - czy umiałbyś, mój Przedmówco, zrobić kicz w stylu Dody i Mandaryny? Zapewne nie, więc...
25-04-2008 15:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
ale w ankiecie przoduje Doda :diabelek:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
25-04-2008 15:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #12
 
Rachel napisał(a):ale w ankiecie przoduje Doda :diabelek:

I wcale mnie to nie dziwi. Nie będę mówić, w jakim rankingu jeszcze by przodowała...
25-04-2008 16:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #13
 
dawaliście Dodzie plusika za muzykę, czy całokszatałt?
na razie 4(Doda) do 3(Rubik). Ale wierzę, że Rubik wygra
25-04-2008 16:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #14
 
Nie no po prostu sa gorsze zespoły niż te co wymieniłeś PSuj pojawi.ly sie wczesniej. Uważam ze na tej liscie nie powinno byc Piotra rubika jego teksty są super muzyka tez. I by sie miao wydawac ze iceniam tu tylko to. ja zafłosowałam na Górniakowa choć bym dodała dode, mandarynę, kombi, brodke , ich troje, wydre zagorbelnego i wiele innych. lecz niewiem co macie do rubika. No widzisz PSuj trza bylo ze 4 minuty sie zastanowić ze 20 razy przeczytac zanim cos dodałes xD

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
27-04-2008 07:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
Helmutt napisał(a):Blog27
To akurat niemieckie i z tego co wiem, to się rozpadło.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
27-04-2008 08:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów