Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy gracie na jakiś instrumentach?
Autor Wiadomość
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #46
 
No ja grałem na gitarze, kiedyś - teraz już nie, bo takowej nie posiadam, no i na bongosach.... ale muszę was zmartwić, gitara, jako taka jest instrumentem nie dostrajalnym, z założenia, i dobre jego strojenie powinno się w zależności od wad konstrukcyjnych ustawiać między barami, a stroieniem klasycznym i umieć to wyposierodkować.... :diabelek:

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
14-08-2009 00:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Paulincia89-16 Offline
Dziecina Boża
****

Liczba postów: 301
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #47
 
Jeśli chodzi o moje strojenie gitary to stroje stroikiem bo jak stroje an słuch to wszystkie struny przestrajam o pół tonu Duży uśmiech :gitarka: xD

[Obrazek: 19741350394a7b16dd0a31b.gif]
14-08-2009 00:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #48
 
No to ja mam szczęście, bo mam w głowie "A" i prawie nigdy się ie mylę..... Duży uśmiech

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
14-08-2009 00:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #49
 
Wojtek37 napisał(a):No to ja mam szczęście, bo mam w głowie "A" i prawie nigdy się ie mylę.....

ja w tym roku na rekolekcjach poznałamm osobę ze słuchem absolutnym ..
ktos jej zagrał cos a ona wymieniała dokladnie jakie on dżwięki grał nie widząc instrumentu .... Duży uśmiech
w ogóle Ania świetna była xD

"Światłość Chrystusa musi być głoszona, musi dotrzeć do wszystkich, aby przez Ewangelię światło padło na życie ludzi, aby zrozumieli jego sens i umieli je przeżywać w nadziei, która rodzi pokój i głęboką radość."

X Franciszek Blachnicki

"Życie to ostry miecz, na którym Bóg napisał: Walcz, Kochaj, Cierp "
14-08-2009 00:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Paulincia89-16 Offline
Dziecina Boża
****

Liczba postów: 301
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #50
 
Moja dyrygentka z chóru ma słuch absolutny...
<Dziewczyna po studiach dyrygentury>
Czasem bywa to meczące bo nasz chór razem z nią liczy zaledwie 11 osób <w tym 1 tymczasowo nie obecna bo dzidziuś w drodze> 5 sopranów 3 alty <albo i 2 Oczko> i po 1 tenorze i basie Duży uśmiech
Ale jak już śpiewamy to hoho... Duży uśmiech
się nie chwaląc Uśmiech

Ogólnie mój chór młody jest bo został założony w marcu a w wakacje prób nie ma Uśmiech
Ale już koniec OTowanie
Bo mnie pewna moderatorka prześwięci Język Oczko

[Obrazek: 19741350394a7b16dd0a31b.gif]
14-08-2009 00:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marika Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 62
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #51
 
Póki co :gitarka:

"Dowodem na istnienie Boga jest dla mnie to, że nie można dowieść jego nieistnienia."
22-08-2009 22:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #52
 
Podobnie jak Marika - gitarka. Elektryczna, bo lubię cięzkie brzmienia Uśmiech Choc dopiero sie uczę, ale może kiedyś z tego coś będzie Uśmiech
22-08-2009 22:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marika Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 62
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #53
 
Zapomniałam napisać, że gitara akustyczna... I też jestem w fazie rozwoju podstaw ;p

"Dowodem na istnienie Boga jest dla mnie to, że nie można dowieść jego nieistnienia."
22-08-2009 22:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tiffany Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 22
Dołączył: Sep 2009
Reputacja: 0
Post: #54
 
Uczyłam się grać na gitarze. Prowadziłam jakiś czas scholę, ale wyjazd na studia przerwał wszystko niestety. Nie sięgam już po gitarę. :sad:
26-09-2009 00:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lidia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 440
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #55
 
Ja gram na nerwach nic nie słyszę innego tylko, że wszystkich denerwuję :mrgreen:
26-09-2009 09:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Paulincia89-16 Offline
Dziecina Boża
****

Liczba postów: 301
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #56
 
U mnie doszedł jeszcze puzon xD

[Obrazek: 19741350394a7b16dd0a31b.gif]
02-10-2009 14:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
riteczka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 94
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #57
 
Ja gram na gitarze Uśmiech
07-10-2009 12:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aaa90 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 10
Dołączył: Nov 2009
Reputacja: 0
Post: #58
 
Widze,ze gitara jest najpopularniejszaUśmiech
Również gram na gitarze - jakies 3 lata nauki, teraz juz troche rzadziej, ponieważ kilka miesięcy temu zaczełam nauke na flecie poprzecznym.. Uśmiech cudoUśmiech polecam kazdemu,kto ma czas i samozaparcieUśmiech i dobrego nauczycielaUśmiech
26-11-2009 17:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #59
 
omyk napisał(a):A ja zauważyłam, że niektóre gitary brzmią wręcz lepiej, kiedy dostrojenie między poszczególnymi strunami nie jest idealne Uśmiech

Jak ktos nie ma słuchu to pewnie ciekawie to brzmi Język Ja np pamiętam jak te ze pięc lat te,mu nie mogłam wytrzymac jak słuchałam nagrań siewców lednicy, niedociągali i fałszowali, ale teraz jak słuch mi sie pogorszył, to sie od razu przyjemnej słucha :mrgreen: nie słyszę tak bardzo tych niedo ciągnięć

Tak dla tych którym trudno zapmiętać nazwy strun jest wierszyk. Trzba patrzeć od najniższej struny : Ewa Adamowi Dała Gorącą Herbatę Ekspresową Duży uśmiech pierwsz litery- nazwy strun.

aleksab napisał(a):ja w tym roku na rekolekcjach poznałamm osobę ze słuchem absolutnym ..
ktos jej zagrał cos a ona wymieniała dokladnie jakie on dżwięki grał nie widząc instrumentu

Jesli chodzi o słuch absolutny , to jest faktycznie fajna sprawa Oczko przynajmniej jak jest sie w szkole muzycznej idzie sie na prościznę . Jednym z przedmiotów jest Umuzykalnienie. Nauczycielka gra na pianinie, my zapisuje my nuty, opierając sie na interwałach, wystarczyło że pani zagrała dźwięk, wiedziałam czy to ais, g, czy es ;p nie musiałam analizować czy to seksta, tercja czy trytonOczko to nie było do końca uczciwe, no ale niektórzy tak mają i nic na to nie zrobią ;p

Teraz już tak nie mam, bo słuch mi sie kopnął.Ale z kolei na ostatniej pielgrzymce przy mikrofonie często byłami kiedy śpiwaliśmy różaniec to zawsze zaczynałam , potem włączała sie gitara i trafiałam zawsze w tonację - standarodwe D-dur -także może cos tam mi zostało z tego muzycznego,słuchu Oczko

Helmutt napisał(a):Wystarczy dostroic pierwszą strunę do E, a potem naciskasz kolejną na 5 progu i dostrajasz do pierwszej, potem trzecią na CZWARTYM progu i dostrajasz do drugiej i dalej już to samo tylko na PIĄTYM progu.
Ja mam taka metodę, że naciskam na strunę na odp. progu i trącam dwie naraz (tą i poprzednią) i słucham - jak dudnią to dostrajam, im rzadzsze dudnienia tym bardziej są dostrojone.

Tak większość stroi Oczko Ja osobiście jednak wolę stroić gitarę oktawami. Prościej mówiąc e wysokie ma brzmieć tak samo jak e niskie, podobnie inne dźwieki d, do d, a do a...

Kolejnym sposobem ( ja często tak wiolonczele stroiłam) to za pomoca "flażoletów"
Flażolet gramy przez leciutkie dotykanie upuszkami struny na najwyższych progach. Strjenie wówczas też opiera sie na oktawach, ale nie trzeba kombinowac dociskając struny, tylko "raz dwa pyk pyk" i wszystko jasne, bo strojąc dana strnę, robimy flażolet na tej samej strunie tylko przy wyższych progach.

jeszcze jeden to za pomoca interwałów ( odległości dźwięków) wiemy że jest pięć kwart czystych i jedna tercja wielka(między struna g i h) ale tutaj trzeba mieć słuch nieźle wyćwiczony.. Tak dla ciekawostki kwarta to ten interwał od którego zaczyna sie piosenka " Była raz kózka" chyba jednak nie wszyscy ta piosenke znają.. ale może jakaś religijna mi sie przypomni to będzi łatwiej Język

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
28-04-2010 16:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #60
 
Jak masz słuch absolutny, to nie jest on dla Ciebie szczególnym ułatwieniem przy pisaniu nut z interwałów, bo"wielkość" interwału słyszysz tym bardziej Uśmiech

[ Dodano: Sro 28 Kwi, 2010 16:51 ]
Cytat:Tak dla ciekawostki kwarta to ten interwał od którego zaczyna sie piosenka " Była raz kózka"
Albo "płonie ognisko w lesie" Uśmiech Bardizej chyba znana

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
28-04-2010 16:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów