Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy gracie na jakiś instrumentach?
Autor Wiadomość
hailee Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 126
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #31
 
Rachel napisał(a):A czy jest jakiś instrument, gdzie zbytnio nie trzeba korzystać z rąk Duży uśmiech a jeżeli, to tak minimalnie.

bęben centralny od perkusji, tzw. centrala Duży uśmiech :mrgreen:

"Dla wielkich czynów niewiele pomaga zbytnia przezorność i zimna odwaga. Zapał, nie mędrkowanie odnosi zwycięstwo." Język
28-06-2008 12:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #32
 
Ja osiem lat uczyłam sie na wiolonczeli grać w szkole muzycznej, sześć lat na pianinie i dwa lata na gitarze...
U mnie wogole rodzinka jest muzykalnaUśmiech mama gra na gitarze,pianinie tata grał troche na skrzypcach, ma super,mocny głos ^^ Starsza siostra skończyła szkołe muzyczna - skrzypce i pianino. Młodsi bracia ( 2 gimn) gitara i pianino i (6 podstawówka) pianino. Ten najmłodszy brat jest najlepszy, on nawet kurtki nie zdejmie i już siada do pianina i gra haha Duży uśmiech niezły jest Język Co roku sobie w góry jeździmy, i gitarre zabieramy. :gitarka: Uwielbiamy tak razem śpiewac sobie poezja spiewana Stare Dobre małżeństwo i takie tam Język
najlepsze są jednak święta. Kiedy gramy razem kolędy C`est genial Duży uśmiechDuży uśmiech :roll2:

Tylko wiecie, sąsiedzi ](*,) JęzykJęzyk
haha xD nie no, nie jest źle Duży uśmiech ja ćwicze w moim pokoju, Ania na korytarzu Michał u rodziców w pokoju a Maciek w pokoju chłopaków, a rodzice siedza w kuchni :mrgreen:

jest wesołoUśmiech

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
19-04-2009 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #33
 
ja gram na bardzo wrażliwym instrumencie -otóż na ludzkich nerwachOczko
a tak serio to mam gitarę ale nie potrafię jej nastroić sama..a nie stać mnie na stroik elektryczny(gitarę dostałam w "spadku" od byłego chłopaka)... ale umiem parę akordów... lubię też fortepian..jak się do jakiego s dorwę to próbuje coś wystukać Oczko

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
20-04-2009 16:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
marzenka Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 272
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #34
 
Uśmiech ja gram na nerwach moich rodziców Język
no i na gitarze trochę Oczko i na fortepianie Uśmiech

Kredka - stąd możesz sobie ściągnąć darmowy elektroniczny stroik. To jest najlepszy z tych elektronicznych jakie znam Oczko wystarczy mieć tylko mikrofon do komputera Uśmiech

[Obrazek: jezus2.jpg]
Oczekuję Ciebie Panie,
Jesteś mym Oczekiwaniem.
Uspokajasz serce moje,
Uciszeniem jesteś i pokojem mym
Uśmiech
20-04-2009 22:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #35
 
kredka198 napisał(a):ja gram na bardzo wrażliwym instrumencie -otóż na ludzkich nerwachOczko
a tak serio to mam gitarę ale nie potrafię jej nastroić sama..
Wystarczy dostroic pierwszą strunę do E, a potem naciskasz kolejną na 5 progu i dostrajasz do pierwszej, potem trzecią na CZWARTYM progu i dostrajasz do drugiej i dalej już to samo tylko na PIĄTYM progu.
Ja mam taka metodę, że naciskam na strunę na odp. progu i trącam dwie naraz (tą i poprzednią) i słucham - jak dudnią to dostrajam, im rzadzsze dudnienia tym bardziej są dostrojone.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
21-04-2009 08:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #36
 
marzenka, dziękuję jak znade czas po maturalnym szale to spróbuje...

Helmutt, znam dobrze ta metodę..jednak mimo wszystko mi nie wychodzi..a niby sluch muzyczny mam... może dlatego trudno nastroić ze gitara ma trochę wad.. .Jak narazie z wielu "muzyków" którzy w ten sposób ja nastrajali to tylko jednemu z 10letnim stażem grania na wszystkim ,się udało.

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
21-04-2009 08:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #37
 
kredka198 napisał(a):Helmutt, znam dobrze ta metodę..jednak mimo wszystko mi nie wychodzi..a niby sluch muzyczny mam... może dlatego trudno nastroić ze gitara ma trochę wad.. .Jak narazie z wielu "muzyków" którzy w ten sposób ja nastrajali to tylko jednemu z 10letnim stażem grania na wszystkim ,się udało.
Pewnie klasyczna z "drucianymi" strunami? Uśmiech Jeśli tak, to takiej nie nastroisz dobrze...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
21-04-2009 08:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #38
 
A ja zauważyłam, że niektóre gitary brzmią wręcz lepiej, kiedy dostrojenie między poszczególnymi strunami nie jest idealne Uśmiech
Sama miałam taką gitarę, która lepiej stroiła, kiedy G było ciut wyżej nastrojone od H, D od G, a A od D.
Może warto poszczególne struny stroić do dźwięków, a nie do siebie nawzajem? Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
21-04-2009 11:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #39
 
omyk napisał(a):A ja zauważyłam, że niektóre gitary brzmią wręcz lepiej, kiedy dostrojenie między poszczególnymi strunami nie jest idealne Uśmiech
Sama miałam taką gitarę, która lepiej stroiła, kiedy G było ciut wyżej nastrojone od H, D od G, a A od D.
Może warto poszczególne struny stroić do dźwięków, a nie do siebie nawzajem? Uśmiech
Tak byłoby idealnie, niestety nie każdy ma aż taki słuch.
Mój brat - ksiądz i organista w jednym - kiedyś nastroił mi gitare według właśnie poszczególnych dźwieków za pomocą pianina i faktycznie brzmiała wspaniale, mimo iż nie była strojona wedug zasady "5-4-5-5-5-5". Uśmiech

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
21-04-2009 11:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #40
 
właśnie ,słyszałam ze do pianina to najlepiejDuży uśmiech

[ Dodano: Wto 21 Kwi, 2009 23:44 ]
marzenka, ten stroik z linku nie działa..tzn. po instalacji chce jakiegoś koduSmutny

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
21-04-2009 19:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
marzenka Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 272
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #41
 
Kredka - tutaj masz nowszą wersję, jak zainstalujesz i uruchomisz, to kliknij "Use tuner without registering". Program jest darmowy, jeśli chcesz możesz go zarejestrować na stronie producenta, jeśli nie chcesz, to nie musisz Oczko

[Obrazek: jezus2.jpg]
Oczekuję Ciebie Panie,
Jesteś mym Oczekiwaniem.
Uspokajasz serce moje,
Uciszeniem jesteś i pokojem mym
Uśmiech
22-04-2009 13:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Paulincia89-16 Offline
Dziecina Boża
****

Liczba postów: 301
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #42
 
a ja trochę gram na starym poczciwym akustyku ach moje paluszki xD
Tzn właściwie gram na pożyczonym bo na moim wogole nie mam siły dociskać.. ale za to na każdej innej gitarze zagram Duży uśmiech


I troszk[Obrazek: 8wilno.jpg]

Poza tym flet prosty i flażolet <niestety oba instrumenty mi sie zepsuly> :|

I troszkę tez na djembe postukuje jak mam Oczko
Tzn własnego bębna nie posiadam.

A i jeszcze cymbałki :mrgreen:


Ogólnie kocham grę na instrumentach chciała bym się nauczyć grac na jakimś jeszcze niestety instrumentu brak Smutny

I ogólnie gram ze słuchu bo na nutach się dobrze nie znam Oczko
<choć coraz lepiej bo śpiewam w chórze i dyrygentka na s tez teorii uczy Oczko >

[Obrazek: 19741350394a7b16dd0a31b.gif]
13-08-2009 13:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #43
 
jak można zepsuć flet prosty? paliłaś nim w piecu czy połąmałaś na kimś? Szczęśliwy

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
13-08-2009 22:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #44
 
spioh napisał(a):jak można zepsuć flet prosty? paliłaś nim w piecu czy połąmałaś na kimś? Szczęśliwy

nie no pewnie w odwecie wsadziła go keyowi do rury wydechowej w mtocyklu Duży uśmiech :lol2:
nie no żartuje
swoją droga tez jestem ciekawa co z nim zrobila
ale znając jej zdolnosci .... xD

"Światłość Chrystusa musi być głoszona, musi dotrzeć do wszystkich, aby przez Ewangelię światło padło na życie ludzi, aby zrozumieli jego sens i umieli je przeżywać w nadziei, która rodzi pokój i głęboką radość."

X Franciszek Blachnicki

"Życie to ostry miecz, na którym Bóg napisał: Walcz, Kochaj, Cierp "
13-08-2009 23:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Paulincia89-16 Offline
Dziecina Boża
****

Liczba postów: 301
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #45
 
aleksab napisał(a):
spioh napisał(a):jak można zepsuć flet prosty? paliłaś nim w piecu czy połąmałaś na kimś? Szczęśliwy

nie no pewnie w odwecie wsadziła go keyowi do rury wydechowej w mtocyklu Duży uśmiech :lol2:
nie no żartuje
swoją droga tez jestem ciekawa co z nim zrobila
ale znając jej zdolnosci .... xD

A no jak widać w moim wykonaniu wszystko jest możliwe Język
Jeśli chodzi o flet to po prostu był już stary i nie miał dobrej barwy i ogólnie fałsz straszny Oczko
A nie kupowałam nowego bo edukacje w gimnazjum skończyłam i nie był mi nowy koniecznie potrzebny Oczko

Jeśli chodzi o x.Karola to przecież ja jestem dobre dziecko i poza ciągłym zabieraniem smyczy z rybkami i kłótniami w duchu pokoju i miłości nic mu nie robię Język
A sory jeszcze się spowiadam Język <a może spowiadałam właściwie???>

A jeśli chodzi o flażolet...
Wróciłam z rekolekcji w 2008roku to chyba było Duży uśmiech zmęczona padnięta <a czekały mnie jeszcze 1 długie rekolekcje> i on mi spadł ze stolika czy szafki nie pamiętam już dokładnie... a, że moje lenistwo nie zna granic... :oops: i wtedy doszło zmęczenie to no właśnie...
Następnego dnia rano przyszła moja koleżanka i tak rozmawiamy sobie Duży uśmiech
I nagle się mnie pyta: a co się stało z tym flażoletem??
Ja zdziwiona o co w ogóle jej chodzi... Duży uśmiech
I go podnosi...
Okazało się,że nie wiem nawet kiedy musiałam na niego ustać... a ze ja dziewczyna w której jest wiele ciała do kochania Duży uśmiech
no to się biedaczyna po prostu wgioł.. ale na upartego grać się da... :mrgreen:
Choć muszę przyznać, że nie wygląda to zbyt estetycznie... no może komicznie... Duży uśmiech

I oto historia fletu i flażoletu Duży uśmiech
Dziękuję za uwagę Oczko

[Obrazek: 19741350394a7b16dd0a31b.gif]
14-08-2009 00:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów