Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pocałunek to grzech ?
Autor Wiadomość
Pikstrik Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #1
Pocałunek to grzech ?
Witam !

Nie wiem czy umieściłam ten temat w dobrym dziale , ale wydaje mi się , że tak ! Jeśli nie to przepraszam Uśmiech

A więc dzisiaj dowiedziałam się ,że pocałunek przed ślubem to grzech. Nie rozumiem dlaczego , jeśli młodych ludzi wiąże silne uczucie , są za młodzi na małżeństwo to dlaczego tego tupu gesty to grzech ? Przecież muszą jakoś okazywać sobie to , że się kochają . Jeśli będę się spowiadać z tego a ciągle i tak to robić no to będę miała grzech ciężki , na dodatek nie spełnię warunku dobrej spowiedzi , bo nie będę tego żałować skoro kocham drugą osobę i chcę okazywać jej miłość. I jeszcze jedno : skoro dowiedziałam się o tym dopiero dzisiaj , bo nigdy nad tym się nie zastanawiałam , więc się z tego nie spowiadałam , bo nie wiedziałam , że grzeszę czy przy spowiedzi muszę powiedzieć o tym księdzu ? No , ale przecież w końcu mówię nie na marne "więcej grzechów nie pamiętam" a więc skoro wtedy nie wiedziałam , że to grzech , to ksiądz mi chyba to rozgrzeszył !? Prawda ? Proszę wytłumaczcie mi to , bo nie rozumiem .

Mam nadzieję , że tego tupu tematu nie było Język
Pozdrawiam Wszystkich :*

Mi?o?? jest najwy?szym sensem istnienia.
28-04-2008 23:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #2
 
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/Z/ZR/...skiej.html

http://www.kosciol.pl/article.php/20050410155535666

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
28-04-2008 23:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pikstrik Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #3
 
nieania napisał(a):http://www.opoka.org.pl/biblioteka/Z/ZR/...skiej.html

http://www.kosciol.pl/article.php/20050410155535666

Dziękuję bardzo :* Pomogłaś mi nieania :*
Dodałam Ci punkt za pomoc :*

Mi?o?? jest najwy?szym sensem istnienia.
28-04-2008 23:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #4
 
Ech, jak widzę tego typu pytania...

Siostro, nie każdy pocałunek jest grzechem. Nie każdy gest jest grzechem. Wszystko zależy od intencji i od skutków. Jeżeli matka całuje dziecko to nie jest grzech, tak? Jeżeli chłopak pocałuje Cię w rękę to nie jest grzech. A jeżeli w usta czy w inne miejsce to już tak? Otóż wszystko zależy od intencji, od tego, czemu ma służyć i - co zdaje się być najważniejsze - jakie są owoce danego działania. Jeżeli pocałunek wywołuje pewne odczucia seksualne (co do owych odczuć - pocałunek chyba nawet nie jest konieczny) to wiadomo, że to jest grzech. Ale - uwaga - jeśli owo rodzące się napięcie wystąpi niezamierzenie (ech, nie mam tutaj słownika, więc ewentualnie proszę wybaczyć), powiedzmy niechcący, to wiadomo, że to nie jest grzech czy też - nie jest grzech ciężki. Natomiast kolejne "niebezpieczne" sytuacje, świadomość, że do grzechu może dojść - w momencie jego zaistnienia to już chyba wiadomo. Prowokowanie pewnych sytuacji może stać się bezpośrednią przyczyną grzechu, toteż we właściwym momencie wskazana jest roztropność.

Nie wiem, czy wyraziłam się dość jasno, najwyżej niech mnie ktoś poprawi. A najlepiej może ksiądz niech się wypowie, bo pewnie różnych rzeczy już się nasłuchał.

[ Dodano: Pon 28 Kwi, 2008 23:47 ]
Z ciekawości przejrzałam sobie te powyższe wypowiedzi, których linki nieania podała i zdaje się, że mniej więcej o to samo mi chodziło.

W "Miłujcie się!" był kiedyś taki fajny artykuł na ten temat, a wypowiadał się nie ksiądz, lecz raczej mąż i ojciec. Bardzo ciekawie było to wyjaśnione.
28-04-2008 23:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pikstrik Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #5
:)
Tak mniej więcej o to chodziło co nieania wysłała. A co do tego pocałunku to chodziło mi tutaj o takie pocałunki z chłopakiem , ale teraz już chyba rozumiem , bo nam właśnie pani tego na lekcji dobrze nie wytłumaczyła , więc pomyślałam ,ze jakiekolwiek pocałunki z chłopakiem to grzech , stąd moje pytania Uśmiech Ale teraz już rozumiem .

Mi?o?? jest najwy?szym sensem istnienia.
29-04-2008 00:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gosia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 247
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #6
 
W takim razie ja mam pytanie - czy jeśli jest para znajomych, przyjaciół - ksiądz i dziewczyna (jest to zdrowa przyjaźń - prawdziwa) i weźmy pod uwagę sytuację, gdy np. jedno pocałuje drugie w policzek np. przy podziękowaniu za otrzymaną pomoc (załóżmy) - to jest grzech? Byłoby miło, aby oprócz świeckich wypowiedzieli się na ten temat księża Uśmiech

Bóg jest wielki - kocha? Go ma?o to nie kocha? Go wcale.
29-04-2008 19:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daniela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #7
 
nie ma takich przyjaźni Uśmiech
29-04-2008 19:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gosia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 247
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #8
 
Wyobraź sobie, że są Uśmiech Otworzyłam nowy temat - zapraszam do wypowiedzenia się Duży uśmiech > http://forum.ewangelizacja.pl/viewtopic....864#107864

Bóg jest wielki - kocha? Go ma?o to nie kocha? Go wcale.
29-04-2008 19:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #9
 
Gosia napisał(a):W takim razie ja mam pytanie - czy jeśli jest para znajomych, przyjaciół - ksiądz i dziewczyna (jest to zdrowa przyjaźń - prawdziwa) i weźmy pod uwagę sytuację, gdy np. jedno pocałuje drugie w policzek np. przy podziękowaniu za otrzymaną pomoc (załóżmy) - to jest grzech? Byłoby miło, aby oprócz świeckich wypowiedzieli się na ten temat księża Uśmiech

No bez przesady z tym grzechem. No jak Ci się zdaje, taki pocałunek to grzech czy nie? Pewnie, że nie. Ksiądz to normalny człowiek, który ma emocje i pewnie każdemu miło, jak ktoś powie mu np coś miłego.
29-04-2008 20:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gosia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 247
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #10
 
To pytanie zadałam, bo ktoś wcześniej podsunął taki temat - proste Duży uśmiech

Bóg jest wielki - kocha? Go ma?o to nie kocha? Go wcale.
29-04-2008 20:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #11
 
Gosia napisał(a):To pytanie zadałam, bo ktoś wcześniej podsunął taki temat - proste Duży uśmiech

No rozumiem oczywiście, a ja odpowiadam na przedstawione zagadnienie, gdyż wielu z nas może nawet często ma styczność z kapłanami i wobec tego nie da się nieraz nie wchodzić w bliskie relacje z nimi.
29-04-2008 20:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
Cytat:Pocałunek to grzech ?
Nawet najmniejsza pokusa, jeśli się ją dopuści, przeszkadza gorliwemu ascecie, by czynił postępy. Niech cię przekona o tym >>trzymonaw<< (inna nazwa: remora - przypis mój), malutka rybka, która samym dotknięciem zdolna jest wstrzymać obciążony statek i ten nie może płynąć z racji na przeszkodę. I koniecznie przypomnij sobie słowa: "Chcieliśmy przybyć do was, zwłaszcza ja,. Paweł, jeden raz i drugi, ale przeszkodził nam szatan (1Kor 9, 27).

[ Dodano: Wto 29 Kwi, 2008 20:39 ]
To słowa Jana z Karphatos

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
29-04-2008 20:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #13
 
Gosia, tak to grezech

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
29-04-2008 20:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gosia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 247
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #14
 
Widzisz Aga - ilu ludzi - tyle zdań - dlatego chciałam poznać Wasza opinię na to pytanie.

Bóg jest wielki - kocha? Go ma?o to nie kocha? Go wcale.
29-04-2008 20:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #15
 
No nie przesadzajcie! A jak kolegę w policzek pocałuję to nie grzech, a księdza to już tak?
No jasne, że nie można przesadzać - ale w żadną stronę!
29-04-2008 20:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów